Materiały do pakowania

Materiały do pakowania w magazynie


Żaden magazyn nie może obejść się bez materiałów do pakowania. Mówiąc o tych materiałach mówimy tak na prawdę o bardzo zróżnicowanej grupie produktów. W sklepie Neopak znajdą Państwo szeroki ich wybór - w wysokiej jakości oraz po atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu.
 

Papier pakowy - uniwersalny materiał do pakowania


Papier pakowy jest najbardziej oczywistą i klasyczną pozycją w zakresie materiałów do pakowania niezbędnych w każdym magazynie. W sklepie Neopak oferujemy bardzo duży wybór tego produktu w atrakcyjnych cenach. Papier pakowy dostępny jest w arkuszach o różnych rozmiarach oraz w rolkach o różnych szerokościach i długościach.

Papier pakowy występuje nie tylko w klasycznej formie papieru brązowego lub białego. Dostępny jest również pogaty wybór kolorowych papierów ozdobnych oraz powlekanych.

 
materiały do pakowania, papier pakowy, kraft, rulon

 

Bibuła - materiał do pakowania w wielu kolorach


Bibuła to materiał do pakowania, który występuje w wielu kolorach. Marszczona bibuła dostępna jest we wszystkich barwach tęczy i nadaje się m. in. do estetycznego wykańczania paczek i pakowania prezentów dla bliskich. 

Gładkie bibuły dekoracyjne dodadzą elegancji opakowaniom zawierającym takie towary jak odzież i galanteria skórzaną. Bibuły gładkie dostępne są przykładowo w takich kolorach jak biały, ecru, szary, niebieski czy czarny.
 

Folia bąbelkową - popularny materiał zabezpieczający


Któż nie lubi bawić się folią bąbelkową przebijając po kolei poszczególne pęcherzyki powietrza. W brew pozorom folia taka ma nie tylko zastosowania relaksacyjne. Jako materiał do pakowania zapewnia bardzo dobre zabezpieczenie przesyłek i produktów w trakcie transportu. Folia bąbelkową jest wytrzymała, trudno ją przedrzeć, zapewnia doskonałą izolację termiczną, nie pochłania wilgoci i chroni przed przenikaniem zapachów. Jest do tego tania, co czyni ją jednym z najpopularniejszych materiałów zabezpieczających do pakowania.  materiały do pakowania, folia, bąbelkową, rulon
 

Pianka polietylenowa jako materiał do pakowania


Panka polietylenowa ma bardzo wiele zastosowań. Przy pakowaniu pianka ta wykorzystywana jest jako materiał zabezpieczający i izolujący. Jest więc alternatywą dla folii bąbelkowej. Szczególnie popularna jest w sklepach i hurtowniach sprzętu AGD, gdzie pomaga chronić sprzęt przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać w trakcie transportu. Pomoże także chronić w trakcie transportu meble oraz towary szklane i ceramiczne.
 

Wypełniające materiały do pakowania


W przypadku pakowania delikatnych i nieforemnych przedmiotów, w celu zapewnienia im bezpieczeństwa w transporcie, stosuje się różnego rodzaju materiały wypełniające opakowania. Wybór jest naprawdę bogaty - od wypełniaczy mających zapewnić jedynie bezpieczeństwo towarom po materiały mające charakter dekoracyjny, które doskonale sprawdza się w sprzedaży wysyłkowej produktów luksusowych lub do wypełniania pudełek z prezentami.


W tej grupie materiałów do pakowania dostępne są miedzy innymi:

 
 • poduszki i maty powietrzne, w tym poduszki papierowe,
 • dekoracyjne wełny drzewne w rozmaitych kolorach,
 • wypełniacze w postaci mniejszych bądź większych granulek,
 • wypełniacze papierowe w tym papier bąbelkowy, którym można zastąpić także folię bąbelkową,
 • pianki rosnące, 
 • oraz wiele innych.


Inne materiały i akcesoria do pakowania


Powyższe zestawienie materiałów do pakowania to jedynie zarys różnorodnych produktów dostępnych w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą. Oprócz materiałów do pakowania polecamy Państwu również bogaty wybór akcesoriów w kategorii Akcesoria do pakowania.
 

Polecamy ciekawe artykuły na naszym blogu


We współczesnej gospodarce, ze wzrastającym udziałem sprzedaży wysyłkowej oraz globalizacją produkcji, pakowanie towarów i produktów staje się coraz bardziej istotnym i angażującym procesem. Polecamy kilka interesujących artykułów na naszym blogu dotyczących pakowania:
 
 • Jak zapakować paczkę do wysyłki?
 • Opakowania wysyłkowe stosowane w e-commerce
 • Pakowanie na magazynie - optymalizacja procesu
 • Sztuka pakowania prezentów
 • Jak zapakować delikatne przedmioty?

Znaczenie opakowań we współczesnej gospodarce


Jeśli chodzi o gospodarkę w skali świata, to truizmem będzie stwierdzenie, że jej cechą charakterystyczną jest postępująca od kilkudziesięciu lat globalizacja. Jest to proces polegający na wzrastającej współzależności państw i gospodarek. Przejawia się w praktyce m.in. rozsianiem po świecie procesów produkcji i tworzeniem długich łańcuchów dostaw. Gospodarka na każdym poziome - globalnym, krajowym czy regionalnym charakteryzuje się natomiast wzrostem znaczenia sprzedaży wysyłkowej.

Powyższe procesy gospodarcze oznaczają coraz większą liczbę produktów i towarów transportowanych w skali świata, kraju oraz lokalnie. Zapewnienie efektywnej dystrybucji towarów na taką skalę nie mogłoby funkcjonować bez rozsianych po całym świecie magazynów. Magazyny natomiast, podobnie jak transport, logistyka, sprzedaż hurtowa i detaliczna, zwłaszcza ta online, nie mogłyby funkcjonować bez opakowań. 

Wysokiej jakości materiały do pakowania mają więc istotny wpływ na to, jak wygląda świat w którym żyjemy. Dostępność wysokiej jakości materiałów do pakowania ma istotne znaczenie dla rozwoju gospodarczego. Dlatego polecamy Państwu wysokiej jakości produkty dostępne w sklepie Neopak w kategorii Materiały do pakowania.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie