Wózki i Taczki

W transporcie ciężkich przedmiotów pomagają taczki i wózki.

 

Różnica między nimi polega na położeniu transportowanego przedmiotu.

Taczki najlepiej nadają się do transportu ciężkich przedmiotów, które należy podnieść powyżej pasa. Wózki najlepiej nadają się do transportu ciężkich przedmiotów, których nie trzeba podnosić powyżej pasa.
 

Taczki dwukołowe

 

Taczki zazwyczaj wykonane są ze stali, z kołem z przodu, przeznaczonym do pchania i prowadzenia przez jedną osobę za pomocą dwóch uchwytów z tyłu. Taczki zostały zaprojektowane tak, aby rozłożyć ciężar ładunku między koło a operatora, co umożliwia wygodny przewóz cięższych i masywniejszych ładunków, niż byłoby to możliwe, gdyby ciężar był w całości przenoszony przez operatora.

Taczka doskonale sprawdza się podczas prac budowlanych oraz ogrodniczych, gdy zachodzi konieczność szybkiego przetransportowania ciężkich przedmiotów. Odpowiednio wyprofilowane dno zapobiega wypadaniu ładunku podczas przemieszczania się po nierównej powierzchni.
 

Wózki i taczki w Neopak

 

Wózki stosowane są tam, gdzie można przemieszczać się po stosunkowo równej powierzchni. Duża, płaska powierzchnia dna umożliwia przewożenie gabarytowo dużych ładunków o dużym ciężarze. Zwyczajowo ze względu na zastosowanie zestawu małych 4 kółek wózki ciężko radzą sobie w nierównym ternie. Brakwyprofilowania dna nie sprzyja również stabilności przewożonego ładunku.

wózki i taczki

W ofercie naszego sklepu można znaleźć również schodówki - są to wózki, które umożliwiają transport po schodach. Konstrukcja ta bazuje na 3 kółkach, umiejscowionych na obrotowej osi, która przsuwa się po poszczególnych stopniach schodów, nie stanowiąc przy tym dużego obciążenia dla operatora. Sprawdza się doskonale podczas transportu ciężkich przedmiotów, takich jak sprzęt AGD w postaci pralek czy też lodówek.

Wózki i taczki w Neopak


Magazynowanie i transportowanie materiałów to kluczowe zadania wielu firm iz różnych branż. Wymaga to wykorzystania odpowiedniego sprzętu, który pozwoli na sprawną i bezpieczną pracę. Wózki platformowe i dwukołowe taczki to urządzenia, które są nieodłącznymi elementami magazynów, składów oraz hal produkcyjnych. Pozwalają na przenoszenie ciężkich ładunków oraz ułatwiają ich składowanie. W artykule przedstawimy zalety i zastosowania wózków platformowych oraz dwukołowych taczek w magazynie, a także omówimy czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu dla swojego przedsiębiorstwa.

Wózki magazynowe oraz dwukołowe taczki są świetnym ułatwieniem pracy w magazynie, sklepie, hurtowni i nie tylko. Wszędzie tam, gdzie trzeba przetransportować coś ciężkiego, dostępne w Neopaku wózki sprawdzą się doskonale. Znajdą Państwo u nas zarówno wózki o uniwersalnym przeznaczeniu, jak i takie przeznaczone do bardziej specjalistycznego zastosowania.
 

Wózki magazynowe i taczki - rodzaje


Wózki magazynowe możemy podzielić na dwa rodzaje:Każdy z nich ma swoje zalety, a także ograniczenia które warto znać. Zdecydowanie warto więc poznać bliżej te produkty, aby dokonać właściwego wyboru.
 

Wózki platformowe - platformy na czterech kołach


Czterokołowe wózki platformowe sprawdzają się doskonale do transportu ciężkich i dużych ładunków po płaskiej powierzchni. Duża powierzchnia prostokątnej platformy oraz spora nośność sprawiają, że wózki dobrze sprawdzą się w magazynie lub dużym sklepie.

W celu przemieszczania wózka platformowego wystarczy bo popchnąć lub ciągnąć. Dzięki temu jedna osoba może przetransportować rzeczy o sporej wadze.
 

Taczki dwukołowe w Neopaku


Drugą kategorią wózków przydatnych na magazynie są dwukołowe taczki. To rodzaj wózka, który charakteryzuje się dużą zwrotnością. Dzięki dużym, często pompowanym kołom, dwukołow taczki pokonają niewielkie przeszkody, jak krawężnik, czy nawet schody. W celu przemieszczenia zapakowanego tak wózka trzeba użyć nieco więcej siły, niż w przypadku wózków platformowych. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej mobilne. Sam wózek jest sporo lżejszy. Taczki dwukołowe są również kompaktowe, szczególnie wersje ze składaną platformą. Rozwiązanie doskonale sprawdza się więc do przewożenia w samochodzie, co często wykorzystują m.in. kurierzy i dostawcy.

wózki magazynowe i taczki

Dwukołowe taczki są idealne do pomocy przy transporcie sporych przedmiotów - mebli, sprzętu AGD. Nadają się także do transportowania kilku kartonów ustawionych jeden na drugim.
 

Wózki magazynowe i taczki do zadań specjalnych


Poza podziałem na wózki magazynowe i dwukołowe taczki, w Neopaku znajdą też Państwo sporo bardziej wyspecjalizowanych sprzętów. Mamy między innymi takie wózki, jak:Jeśli potrzebują więc Państwo wózka do jednego z takich zadań, warto postawić na odpowiedni wózek.
 

Dlaczego warto używać wózka magazynowego?


Wózki magazynowe to niezastąpione narzędzia w magazynach i halach produkcyjnych. Są one szczególnie przydatne w przypadku transportowania ciężkich ładunków, których nie da się przenosić ręcznie. Najważniejsze zalety wózków dwukołowych i platformowych, któe znajdą Państwo w Neopaku to:
  1. Zwiększenie efektywności pracy - dzięki zastosowaniu wózków magazynowych pracownicy są w stanie przemieszczać większe ilości towarów w krótszym czasie, co przekłada się na zwiększenie wydajności i efektywności pracy.
  2. Zmniejszenie ryzyka uszkodzeń towarów - wózki magazynowe pozwalają na bezpieczne przemieszczanie towarów bez ryzyka ich uszkodzenia, co jest szczególnie istotne w przypadku delikatnych lub drogich produktów.
  3. Minimalizacja ryzyka urazów - ręczne przemieszczanie ciężkich ładunków może prowadzić do urazów kręgosłupa, ramion czy dłoni. Używanie wózków magazynowych zmniejsza ryzyko wystąpienia tego typu urazów.
  4. Oszczędność czasu i pieniędzy - dzięki użyciu wózków
 

Ile kosztuje wózek magazynowy?


Koszt zakupu wózka magazynowego różni się w zależności od modelu. Najtańsze taczki dwukołowe kosztują około 200 złotych. Wózki o większej ładowności kosztują zwykle od kilkuset złotych do niecałych dwóch tysięcy złotych.

Przy wyborze wózka warto zastanowić się nad tym, jak intensywnie będzie użytkowany. W przypadku częstego pakowania ciężkich ładunków warto wybrać droższy wózek. Będzie wykonany z bardziej solidnych komponentów.
 

Czy wózek magazynowy można naprawić?


Przeznaczone do transportu ciężkich ładunków wózki magazynowe czasem ulegają zużyciu lub uszkodzeniu. Dotyczy to w szczególności takich elementów wózka, jak koła, opony, osi, czy platforma na której kładziemy ładunek. Na szczęście dobre wózki pozwalają na wymianę powyższych elementów. Warto wybierać takie wózki do intensywnego wykorzystania. Ich wyższy koszt zakupu zwróci się z nawiązką, gdyż wózek posłuży przez długi czas.

Wózki magazynowe i dwukołowe taczki znajdą Państwo w ofercie sklepu Neopak.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie