Wózki i Taczki

W transporcie ciężkich przedmiotów pomagają taczki i wózki.

Różnica między nimi polega na położeniu transportowanego przedmiotu.

Taczki najlepiej nadają się do transportu ciężkich przedmiotów, które należy podnieść powyżej pasa. Wózki najlepiej nadają się do transportu ciężkich przedmiotów, których nie trzeba podnosić powyżej pasa.

Taczki zazwyczaj wykonane są ze stali, z kołem z przodu, przeznaczonym do pchania i prowadzenia przez jedną osobę za pomocą dwóch uchwytów z tyłu. Taczki zostały zaprojektowane tak, aby rozłożyć ciężar ładunku między koło a operatora, co umożliwia wygodny przewóz cięższych i masywniejszych ładunków, niż byłoby to możliwe, gdyby ciężar był w całości przenoszony przez operatora.

Taczka doskonale sprawdza się podczas prac budowlanych oraz ogrodniczych, gdy zachodzi konieczność szybkiego przetransportowania ciężkich przedmiotów. Odpowiednio wyprofilowane dno zapobiega wypadaniu ładunku podczas przemieszczania się po nierównej powierzchni.

Wózki stosowane są tam, gdzie można przemieszczać się po stosunkowo równej powierzchni. Duża, płaska powierzchnia dna umożliwia przewożenie gabarytowo dużych ładunków o dużym ciężarze. Zwyczajowo ze względu na zastosowanie zestawu małych 4 kółek wózki ciężko radzą sobie w nierównym ternie. Brak wyprofilowania dna nie sprzyja również stabilności przewożonego ładunku.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć również schodówki - są to wózki, które umożliwiają transport po schodach. Konstrukcja ta bazuje na 3 kółkach, umiejscowionych na obrotowej osi, która przsuwa się po poszczególnych stopniach schodów, nie stanowiąc przy tym dużego obciążenia dla operatora. Sprawdza się doskonale podczas transportu ciężkich przedmiotów, takich jak sprzęt AGD w postaci pralek czy też lodówek.

Filtry

Ocena klientów
Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
Rodzaj wózka
Rodzaj taczki
szukaj
  • Czy wózek transportowy sprawdzi się podczas przeprowadzki?
    Wózki transportowe są odporne na duże obciążenia dzięki mocnej konstrukcji metalowej. Dlatego sprawdzają się, chociażby podczas pracy w magazynie, sprawiając, że przetransportowanie asortymentu staje się bezpieczniejsze, o wiele szybsze i wydajniejsze. Tak samo świetnie wózek transportowy sprawdzi się podczas przeprowadzki. Z pewnością przewiezienie wszystkich rzeczy do nowego domu będzie bardziej komfortowe i zajmie mniej czasu i wysiłku. 
    Dobrej jakości i w bardzo korzystnych cenach wózki transportowe czy taczki można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
  • Jakie są rodzaje wózków transportowych?
    Nie ma większego ułatwienia i usprawnienia pracy podczas transportu, chociażby wielkogabarytowych towarów niż wózki transportowe. Dzięki dużej sterowności, masywnym kołom, ergonomicznym uchwytom oraz dużemu udźwigowi to niezastąpiony produkt na każdej hali produkcyjnej czy w magazynie. Cena takiego wózka transportowego uzależniona jest od wyboru rodzaju, może to być kilkaset złotych, ale również kilka tysięcy złotych. Jednak jest to inwestycja na wiele lat, z pewnością przyniesie wiele korzyści. 
    Rodzaje wózków magazynowych: Wszystkie te rodzaje wózków w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie