Wózki i Taczki

W transporcie ciężkich przedmiotów pomagają taczki i wózki.

Różnica między nimi polega na położeniu transportowanego przedmiotu.

Taczki najlepiej nadają się do transportu ciężkich przedmiotów, które należy podnieść powyżej pasa. Wózki najlepiej nadają się do transportu ciężkich przedmiotów, których nie trzeba podnosić powyżej pasa.

Taczki zazwyczaj wykonane są ze stali, z kołem z przodu, przeznaczonym do pchania i prowadzenia przez jedną osobę za pomocą dwóch uchwytów z tyłu. Taczki zostały zaprojektowane tak, aby rozłożyć ciężar ładunku między koło a operatora, co umożliwia wygodny przewóz cięższych i masywniejszych ładunków, niż byłoby to możliwe, gdyby ciężar był w całości przenoszony przez operatora.

Taczka doskonale sprawdza się podczas prac budowlanych oraz ogrodniczych, gdy zachodzi konieczność szybkiego przetransportowania ciężkich przedmiotów. Odpowiednio wyprofilowane dno zapobiega wypadaniu ładunku podczas przemieszczania się po nierównej powierzchni.

Wózki stosowane są tam, gdzie można przemieszczać się po stosunkowo równej powierzchni. Duża, płaska powierzchnia dna umożliwia przewożenie gabarytowo dużych ładunków o dużym ciężarze. Zwyczajowo ze względu na zastosowanie zestawu małych 4 kółek wózki ciężko radzą sobie w nierównym ternie. Brak wyprofilowania dna nie sprzyja również stabilności przewożonego ładunku.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć również schodówki - są to wózki, które umożliwiają transport po schodach. Konstrukcja ta bazuje na 3 kółkach, umiejscowionych na obrotowej osi, która przsuwa się po poszczególnych stopniach schodów, nie stanowiąc przy tym dużego obciążenia dla operatora. Sprawdza się doskonale podczas transportu ciężkich przedmiotów, takich jak sprzęt AGD w postaci pralek czy też lodówek.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Cena
  oddo
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj