Pianka poliuretanowa

Najszerzej stosowanym materiałem w meblach jest pianka poliuretanowa.

Powstaje z połączenia polioli i izocyjanianów. Proces wytwarzania pianki poliuretanowej różni się w zależności od tego, czy ma być spieniana, odlewana czy formowana.

Pianka poliuretanowa to rodzaj pianki z tworzywa sztucznego z milionami maleńkich komórek, z których każda jest wypełniona powietrzem i otoczona cienką warstwą poliuretanu. Pianka może być wykonana w wielu różnych kształtach i rozmiarach, od bąbelków po arkusze.

Zastosowanie pianki poliuretanowej w budownictwie

Poliuretan może być stosowany w budownictwie jako materiał izolacyjny lub jako składnik izolacji akustycznej, ze względu na jego zdolność do pochłaniania drgań. Może być również stosowany w meblach lub tapicerce samochodowej lub do innych celów, w których pożądane jest, aby materiał nie wchłaniał wody.Materiał ten często wykorzystywany jest w centrach muzycznych, dzięki swoim właściwościom akustycznym, mając istotny wpływ na odbiór dźwięku przez osoby przebywające we wnętrzu tych obiektów.

Najpopularniejszym zastosowaniem pianki poliuretanowej jest zastosowanie w meblach. Pianka poliuretanowa jest doskonałym izolatorem. Jest również bardzo lekki i łatwy do cięcia.Pierwszą rzeczą, jaką ludzie zwykle robią z pianką poliuretanową, jest pocięcie jej na sekcje, aby mogli stworzyć formę przedmiotu, który chcą pokryć. Następnie wypełniają formę pianką poliuretanową i przed wyjęciem formy czekają, aż wyschnie. Materiał można wykorzystać do stworzenia wszystkiego, od pokrowców na meble, pokrowców na materace, izolacji budynku, a nawet izolacji domu. Pianka poliuretanowa jest chętnie wybierana przez ludzi ze względu na swoją wszechstronność i skuteczność w wielu różnych branżach.

Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest również do tworzenia przyrządów sportowych, jak również w górnictwie. Materiał ten, ze względu na swoje właściwości, zapewnia bezproblemową i długoletnią eksploatację.

Potrzebujesz wygłuszyć pomieszczenie? Pianka akustyczna spisze się doskonale!

 

Pianka poliuretanowa to wyśmienity materiał, który najlepiej sprawdza się w izolacji akustycznej pomieszczeń. Sama pianka powstaje w iście magiczny sposób, łącząc dwa składniki i mieszając je w dużych proporcjach z mono tlenkiem di wodoru (H2O) powstaje ten zaczarowany materiał mogący wygłuszyć odgłosy nawet najgłośniejszej imprezy. Oczywiście mocno uproszczony proces produkcji tylko na papierze brzmi tak banalnie, w rzeczywistości potrzeba do jej wytworzenia sporo cierpliwości i umiejętności chemicznych na poziomie co najmniej doktorskim. Sublimacja, spienianie, dwutlenek węgla i ogromne wybuchy... no może bez tych ostatnich, ale w dużej mierze chodzi w całym procesie o powiększenie objętości finalnego produktu. Tak przygotowany materiał umieszczany jest w formach, zazwyczaj takich o rozmiarach 2000 x 1000 mm., po czym przycinany na odpowiedniej wielkości arkusze tworzące znane wszystkim maty wygłuszające. Dowolność w mieszaniu parametrami powoduje, że nasi klienci mogą przebierać w rożnych gęstościach pianek, które dostosowane są do konkretnych zastosowań. Należy nadmienić, że panele poliuretanowe to nie tylko branża muzyczna, ale przede wszystkim opakowania! To właśnie w nich czujemy się najlepiej, a formatki PUR służą nam i naszym klientom do zabezpieczenia produktów podczas wysyłki. Szyk, elegancja, funkcjonalność, uniwersalność, to tylko kilka rzeczowników, które można przypisać do atrybutów elastycznej pianki poliuretanowej!

 

 

Jak wykorzystać piankę wygłuszającą do ochrony wysyłanych przedmiotów?

 

Wspominaliśmy już wcześniej o uniwersalności pianki PUR i szerokiego wachlarza jej zastosowań. To właśnie pakowanie wiedzie prym w alternatywnym wykorzystaniu tego niezwykłego produktu. Istnieje gro przedmiotów tak delikatnych i wrażliwych, że wymagają odpowiedniego zabezpieczenia podczas wysyłki, a proste modelowanie w piance zapewnia precyzyjne dopasowanie produktu. Do tego wystarczy zwyczajny nożyk - tapeciak, by w poliuretanie wyciąć kształt. Materiał nie pyli i nie kruszy się, więc miejsce pracy zawsze pozostanie czyste. Produkt można wykorzystać również jako wzmocnienie boków kartonów dopasowując odpowiednie arkusze. Grubość i gramatura pianki jest istotna, także i na ten element należy zwrócić uwagę. Pianki natomiast są tak wdzięcznym materiałem, że praktycznie same układają się w potrzebną formę. Kolejnym fajnym rozwiązaniem są tak zwane ścinki polipropylenowe. Wyglądają jak nierówno pocięte gąbeczki do zmywania naczyń, doskonale zamortyzują zawartość większych pudeł, niezależnie od ich wagi i kształtu.

 

 

A może samoprzylepne wersje pianki wygłuszającej?

 

Coraz częściej nasze pomieszczenia domowe przekształcają się w biura, praca zdalna wymusiła w nas kooperowanie z salonem pełniącym funkcję firmowego open space'u. Jak sobie radzić z natężeniem hałasu, które niejednokrotnie przeszkadza naszym domownikom lub sąsiadom? Najbezpieczniej i jednocześnie najprościej jest wyposażyć się w samoprzylepne arkusze wygłuszające mogące posłużyć jako izolacja akustyczna. Wystarczy odkleić warstwę zabezpieczająca i przytwierdzić panel do jednej z wcześniej oczyszczonych ścian w okolicy naszego biurka. Umiejscowienie stołu jest istotne w tym przypadku, najlepiej, gdy możemy sobie pozwolić na umiejscowienie blatu w rogu, wtedy możemy odizolować się od dźwięków z dwóch stron i zapewnić tym samym lepszą akustykę pomieszczenia. Dostępne w naszym asortymencie pianki można wykorzystać do takich celów, niestety nie posiadamy wersji samoprzylepnych, ale piramidki akustyczne można przytwierdzić do powierzchni mocnym klejem w sprayu lub dwustronną taśmą piankową. Specjalnie przygotowane kwadraty w proporcjach 500 x 500 mm zamienią każdą przestrzeń w przytulny kącik. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, jak zawsze służymy pomocą w doborze odpowiednich produktów i doradzamy w kwestiach optymalizacji wysyłki.

 

  • Jakie zalety ma pianka poliuretanowa?
    Największym atutem pianki poliuretanowej jest doskonała izolacyjność cieplna. Właśnie dlatego często używana jest w budownictwie jak i pracach remontowych na przykład izolacji akustycznej. Dzięki swoim właściwościom akustycznym wykorzystywane są również w centrach muzycznych.

    Pianka poliuretanowa jest bardzo lekka i łatwa do cięcia. Niestety pianka ta nie jest pozbawiona wad. Jest łatwo palna i ma słabą odporność promieniowanie UV. Jednak mimo tych wad jest chętnie wybierana ze względu na swoją wszechstronność i skuteczność.

    Dobrej jakości piankę poliuretanową w bardzo korzystnych cenach można kupić na stronie neopak.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie