Pianka poliuretanowa

Najszerzej stosowanym materiałem w meblach jest pianka poliuretanowa.

Powstaje z połączenia polioli i izocyjanianów. Proces wytwarzania pianki poliuretanowej różni się w zależności od tego, czy ma być spieniana, odlewana czy formowana.

Pianka poliuretanowa to rodzaj pianki z tworzywa sztucznego z milionami maleńkich komórek, z których każda jest wypełniona powietrzem i otoczona cienką warstwą poliuretanu. Pianka może być wykonana w wielu różnych kształtach i rozmiarach, od bąbelków po arkusze.

Zastosowanie pianki poliuretanowej w budownictwie

Poliuretan może być stosowany w budownictwie jako materiał izolacyjny lub jako składnik izolacji akustycznej, ze względu na jego zdolność do pochłaniania drgań. Może być również stosowany w meblach lub tapicerce samochodowej lub do innych celów, w których pożądane jest, aby materiał nie wchłaniał wody.Materiał ten często wykorzystywany jest w centrach muzycznych, dzięki swoim właściwościom akustycznym, mając istotny wpływ na odbiór dźwięku przez osoby przebywające we wnętrzu tych obiektów.

Najpopularniejszym zastosowaniem pianki poliuretanowej jest zastosowanie w meblach. Pianka poliuretanowa jest doskonałym izolatorem. Jest również bardzo lekki i łatwy do cięcia.Pierwszą rzeczą, jaką ludzie zwykle robią z pianką poliuretanową, jest pocięcie jej na sekcje, aby mogli stworzyć formę przedmiotu, który chcą pokryć. Następnie wypełniają formę pianką poliuretanową i przed wyjęciem formy czekają, aż wyschnie. Materiał można wykorzystać do stworzenia wszystkiego, od pokrowców na meble, pokrowców na materace, izolacji budynku, a nawet izolacji domu. Pianka poliuretanowa jest chętnie wybierana przez ludzi ze względu na swoją wszechstronność i skuteczność w wielu różnych branżach.

Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest również do tworzenia przyrządów sportowych, jak również w górnictwie. Materiał ten, ze względu na swoje właściwości, zapewnia bezproblemową i długoletnią eksploatację.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj