Bandowanie

Bandowanie jest jednym z elementów procesu pakowania przedmiotów, mającym na celu dokładne zabezpieczenie przedmiotów. Proces ten polega na niezwykle szczelnym oplocie zabezpieczanego przedmiotu, wykorzystując w tym celu specjalistyczne taśmy, które następnie są spinane za pomocą spinek cz też klamr. Zwyczajowo proces bandowania dotyczy dużych opakowań kartonowych jak również produktów, które znajdują się na paletach.

Takie działanie pozwala nie tylko dobrze zabezpieczyć produkt przed ewentualnym upadkiem z palety, lecz również nadaje odpowiedniej sztywności całej konstrukcji, co jest niezwykle istotne w czasie transportu.

Najczęściej wykorzystuje się cztery rodzaje taśm:

  • metalowe
  • poliestrowe
  • polipropylenowe
  • taśmy tkane

Rodzaj stosowanej taśmy powinien być dopasowany do asortymentu, który będzie zabezpieczany. Każdy z tych rodzajów taśm ma inną charakterystykę, różnią się nie tylko wytrzymałością, ale również elastycznością. To właśnie te dwa czynniki powinny być szczegółowo brane pod uwagę, mając na celu prawidłowo zabezpieczyć ładunek przed ewentualnym obaleniem w czasie transportu.

Same taśmy nie wystarczą, by produkty zostały dobrze zabezpieczone. Wykorzystuje się również napinacze, czyli urządzenia ręczne, których celem jest mocniejsze naciągnięcie taśmy, jak również połączenie jej dwóch końców. Mocne dociągnięcie taśm jest wręcz kluczowym elementem procesu zabezpieczania ładunku, z racji tego, iż nadmierny luz może negatywnie wpłynąć na jakości zabezpieczenia jak również jego stabilności, zwłaszcza w czasie transportu.

Poza napinaczami wykorzystuje się również odwijacze do taśm - proste urządzenia, będące swoistym podajnikiem taśmy, zapobiegającym również jej skręcaniu, no negatywnie mogłoby się odbić na jakości zabezpieczenia. Wykorzystuje się również zapinki, czyli wykonane z blachy, drutu lub polipropylenu elementy mające na celu łączenie taśm i niejako zamykające proces pakowania i zabezpieczania przedmiotu.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj