Rękawiczki foliowe

Kiedy warto skorzystać z rękawiczek foliowych? Są jednym z najtańszych sposobów na ochronę dłoni i zabezpieczenie przed kontaktu z produktem. W wielu sytuacjach stosowanie rękawiczek ochronnych jest wymagane przez obowiązujące przepisy. Czasami to firmowe procedury określają kiedy należy w ten sposób zabezpieczyć dłonie. Jednorazowe rękawiczki foliowe są niedrogim sposobem na spełnienie takich wymagań, przez co są bardzo popularne. Stosowanie rękawiczek ochronnych jest wymagane między innymi przy kontakcie z żywnością, ale także w wielu innych sytuacjach. Czasem stosowanie rękawiczek jednorazowych jest wymagane przepisami prawa od wszystkich osób, na przykład odwiedzających sklepy. W tych sytuacjach warto mieć pod ręką zapas niedrogich rękawiczek foliowych. Są bardzo skuteczne, a nawet użycie kilku par rękawiczek folowych każdego dnia nie będize wiązało się z dużym kosztem.
 

Rękawice foliowe z folii HDPE


Dlaczego folia HDPE jest tak popularnym materiałem do produkcji jednorazowych rękawiczek? Materiał ten łączy wiele zalet, których ciężko szukać wśród jego alternatyw. Folia HDPE jest wytrzymała, a przy tym bardzo tania. Obie cechy są kluczowe podczas tworzenia produktów takich, jak ochronne rękawiczki foliowe. Zbyt wysoki koszt zakupu oznaczałby, że mało kto chciałby skorzystać z takiego produktu. Niewystarczająca wytrzymałość także wiązałaby się z oczywistymi problemami.

foliowe rękawiczki

Tanie rękawiczki foliowe można zmieniać kilkakrotnie każdego dnia. To kluczowe dla zachowania wymogów BHP, a także dla komfortu codziennej pracy. Przebywanie w założonych rękawiczkach foliowych przez wiele godzin mogłoby wiązać się z wieloma problemami.
 

Zastosowanie foliowych rękawic jednorazowych


Zdecydowanie najczęściej rękawice foliowe są wykorzystywane w sklepach, w branży gastronomicznej oraz podczas produkcji artykułów spożywczych. Ograniczenie kontaktu pracowników, a także klientów z produktami spożywczymi jest kluczowe dla zachowania odpowiedniej higieny. Rękawiczki jednorazowe są idealne, gdy klienci sami wybierają produkty w sklepie. Dotyczy to warzyw, owoców i pieczywa - najczęściej rękawiczki foliowe jednorazowe spotykamy obok takich stoisk.

Jak się jednak okazuje, wielu klientów, szczególnie po roku 2020, preferuje robienie zakupów mając ciągle nałożone rękawiczki foliowe. To zrozumiałe. Pozwala to na zabezpieczenie się przed kontaktem z innymi osobami, czy produktami, których dotyka wiele osób. W takiej sytuacji warto wyposażyć się w spory zapas jednorazowych rękawiczek ochronnych.

Foliowe rękawiczki ochronne


Warto wybrać wysokiej jakości rękawiczki ochronne wyprodukowane z folii HDPE. Wytrzymały materiał i odpowiedni kształt rękawiczek sprawiają, że nawet długotrwałe użytkowanie ich jest wygodne i bezpieczne. Dobre rękawice foliowe muszą być także niedrogie. Warto bowiem pamiętać, że to produkt przeznaczony do jednorazowego użytku. W przeciwieństwie do między innymi rękawiczek gumowych, jednorazowe rękawice foliowe zwykle są użytkowane tylko przez kilka chwil. Muszą być jednak dość wytrzymałe, by nie rozrywały się zbyt łatwo i nie dziurawiły.

Jednym z największych atutów rękawiczek foliowych jednorazowych jest więc ich spora dostępność. Sklepy chętnie dają je swoim klientom, między innymi na stoiskach z pieczywem, owocami, warzywami i innymi towarami sprzedawanymi na wagę lub na sztuki. Pozwala to znacznie podnieść higienę w tych punktach.
 

Rękawice foliowe HDPE zyskały popularność w czasie pandemii


Szczególnie podczas pandemii rękawice z folii HDPE zyskały sporą popularność. Coraz więcej osób zaczęło bowiem zwracać szczególną uwagę na kwestie odpowiedniego zabezpieczenia.  Od dawna były jednak już stosowane w większości sklepów, między innymi na stoiskach z pieczywem. Także wielu pracowników sklepów, czy punktów gastronomicznych wykorzystywało jednorazowe rękawice foliowe, często zmieniając je podczas obsługi każdego kolejnego klienta.

Robiąc zakupy musimy dotykać pieniędzy, kart płatniczych, a także różnych miejsc dotykanych przez niemal wszystkich klientów sklepu. Są to oczywiście duże siedliska różnych drobnoustrojów, mogących się rozprzestrzeniać w szybkim tempie. Warto więc założyć rękawiczki foliowe podczas wizyty w sklepie. To szczególnie istotne, kiedy chcemy kupić produkty przeznaczone do bezpośredniego spożycia - pieczywo, słodycze, ciasta, owoce, czy warzywa. Stosowanie rękawiczek foliowych podczas wybierania ich jest bardzo dobrym sposobem na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.
 

Rozmiar rękawiczek ochronnych ma znaczenie


Podczas wyboru najbardziej odpowiednich rękawiczek foliowych warto zwrócić uwagę nie tylko na niską cenę i wytrzymały materiał użyty do produkcji. Dla wygody użytkowania trzeba bowiem zwrócić uwagę także na rozmiar rękawiczek ochronnych. Tylko wtedy możliwe będzie ich wygodne użytkowanie. W przypadku osób mających większe dłonie także samo zamieszczenie ich do rękawiczek foliowych może być problematyczne. Z tego względu warto odpowiednio dobrać rozmiar foliowych rękawic. Dla osób z większymi dłońmi polecane są foliowe rękawiczki ochronne w rozmiarze L. To najlepszy sposób, by pokryć potrzeby większości osób. Osoby o mniejszych dłoniach mogą bowiem korzystać dość swobodnie z dużych rękawiczek. Niestety nie jest tak jednak w przeciwnym wypadku. Osoby o sporych dłoniach nie będą bowiem w stanie założyć za małych rękawiczek foliowych ochronnych.

Rękawice foliowe w rozmiarze L warto więc kupić, jeśli mają służyć wielu osobom - między innymi właśnie klientom sklepów. Możemy przewidzieć rozmiar dłoni typowego kupującego. Z dużym prawdopodobieństwem będzie mógł skorzystać z rękawiczek ochronnych rozmiaru L.

Jeżeli natomiast poszukują Państwo najlepszych, najbardziej wygodnych rękawiczek foliowych HDPE dla siebie, można oczywiście wybrać najlepiej dopasowany rozmiar. Osoby o małych dłoniach powinny wtedy wybrać mniejszy rozmiar.

Rozmiary rękawiczek ochronnych to przykładowo:
  • małe rękawiczki ochronne foliowe w rozmiarze S
  • rękawiczki ochronne z folii HDPE w rozmiarze M
  • foliowe rękawiczki ochronne w rozmiarze L (pasuje na dłonie większości osób, to najlepszy wybór)
  • duże rękawice foliowe XL
  •  
  • i inne
 

Zastosowanie rękawiczek foliowych w domu


Rękawice foliowe mogą być wykorzystane zarówno podczas zakupów w sklepie, jak i w domu. Wiele osób używa ich podczas sprzątania, remontów, czy wykonywania drobnych napraw, na przykład w samochodzie. Foliowe rękawiczki ochronne pozwalają na zachowanie czystych dłoni. Nawet wtedy, gdy mamy styczność z brudem, zanieczyszczeniami, kurzem, czy różnymi farbami, dłonie pozostają czyste.

Często możemy spotkać podajnik na rękawiczki ochronne w pobliżu dystrybutora na stacji benzynowej. Korzystając z takiego zabezpieczenia możemy mieć pewność, że nasze dłonie pozostaną czyste. W przypadku tankowania paliwa problematyczny mógłby być także dość ostry i trudny do usunięcia zapach benzyny. Warto więc używać w takiej sytuacji rękawiczek ochronnych.

rękawice foliowe
 

Ile kosztują foliowe rękawiczki ochronne?


Rękawiczki ochronne zwykle sprzedawane są w paczkach po 100 sztuk. Koszt zakupu tanich rękawiczek ochronnych z folii HDPE w rozmiarze L to niecałe trzy złote za taki pakiet. 

Oznacza to, że jedna para rękawiczek kosztuje niecałe 3 grosze. Można więc używać wielu par rękawic ochronnych każdego dnia, bez obawy o narażenie na wysokie koszty.
 

Jaki kolor mają rękawiczki foliowe z folii HDPE?


Najczęściej foliowe rękawiczki ochronne są bezbarwne. Wykonane z transparentnej folii są wytrzymałe, estetyczne i tanie.Transparentne rękawiczki w rozmiarze L są najczęściej spotykane w supermarketach i innych sklepach.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie