Naklejki ostrożnie szkło

Naklejki ostrzegawcze są bardzo dobrym sposobem na dodatkowe zabezpieczenie paczki. Można powiedzieć, że o ile dodatkowe warstwy folii bąbelkowej, czy mocnej tektury są ochroną aktywną, to naklejka uwaga szkło jest rodzajem ochrony pasywnej. Ostrzeżenie osób, które mają do czynienia z paczką podczas jej transportu lub magazynowania są jednocześnie dość tanim sposobem.

Fenomen tych niedrogich i prostych naklejek polega na ich jasnym przekazie. Jaskrawe barwy, krótki komunikat i wyraźny piktogram sprawiają, że wszyscy widząc takie oznaczenie od razu będą wiedzieli, że mają do czynienia z delikatną zawartością przesyłki.
 

Uwaga szkło! Naklejki ostrzegawcze


Kiedy warto okleić paczkę pocztową dodatkowymi naklejkami ostrzegawczymi? Naklejka “uwaga szkło” sprawdza się w przypadku wszystkich przesyłek z wrażliwą na uszkodzenie zawartością. Dzięki doklejeniu jednej, a czasem nawet kilku (w przypadku większej gabarytowo paczki) naklejki ostrzegawczej, przenoszące ją osoby szybko dowiadują się, aby obchodzić się z pakunkiem w delikatny sposób.

Do kogo trafia informacja o wrażliwej na uszkodzenie zawartości pakunku? Zwykle są nimi osoby biorące udział w całym procesie transportu paczki - od momentu nadania jej do doręczenia w ręce odbiorcy. Takimi osobami są między innymi:
 • kurierzy
 • pracownicy centrów przeładunkowych
 • pracownicy magazynu
 • kierowcy busów dostawczych
 • pracownicy punktów nadawczych i odbioru paczek
 • odbiorcy paczek

Często poprawne oznaczenie paczki z delikatną zawartością jest również wymagane do późniejszego domagania się odszkodowania - w razie uszkodzenia zawartości paczki w transporcie i tym podobnym kłopotem.
 

Koszt zakupu naklejki ostrzegawczej - uwaga szkło


Jaki jest koszt zakupu naklejek ostrzegających o wrażliwej na uszkodzenie zawartości paczki lub opakowania? To jedyne kilka złotych za pakiet stu sztuk. Naklejki są dostępne w formie wygodnej rolki z już wyciętymi kształtami każdej naklejek. Aplikacja naklejek na paczkach jest więc bardzo prosta i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi.

naklejka uwaga szkło

Naklejki ostrożnie szkło dostępne są w naszym sklepie internetowym w kilku wzorach. Każdy może więc wybrać najbardziej odpowiedni format (kwadratowe, pionowe lub poziome) i rozmiar.

Dostępne rozmiary naklejek uwaga szkło:
 • naklejka uwaga szkło 100 x 50 milimetrów
 • naklejka uwaga szkło 100 x 100 milimetrów

Koszt zakupu jednej naklejki ostrzegawczej to jedyne kilka groszy. Warto więc naklejać je za każdym razem, kiedy zawartością paczki jest wrażliwy na uszkodzenia produkt. Pozwoli to ustrzec się niepotrzebnym usterkom w transporcie.
 

Ostrożnie, szkło! Naklejki ostrzegawcze


Czerwone tło, białe kontrastujące napisy i wyraźna ikona z rozbitym kieliszkiem - czy można sobie wyobrazić bardziej klarowny przekaz? Podobnie do innych nalepek ostrzegawczych, naklejka informująca o delikatnej zawartości paczki została bardzo sprytnie zaprojektowana. Na dość małej powierzchni znajduje się komplet informacji niezbędnych do poinformowania osoby mające styczność z paczką o dość wrażliwej zawartości pudełka.

naklejka ostrożnie szkło

Naklejki ostrożnie szkło są dostępne w kilku odmianach. Każdy wariant naklejki ostrzegawczej zawiera czytelny napis oraz jest wykonany w taki sposób, by z daleka zwracał na siebie uwagę.Wzór naklejki ostrożnie szkło zwykle ma też piktogram - najczęściej kieliszek lub pęknięty kieliszek. Mimo, że zawartością paczki może być coś innego, przekaz jest dla każdego zrozumiały. 
 

Naklejki ostrożnie szkło w formie rolki


Dlaczego warto zainteresować się naklejkami uwaga szkło oferowanymi w formie rolki? To najwygodniejszy sposób. Na długiej taśmie znajdują się wycięte już, kwadratowe lub prostokątne naklejki. Każda z nich posiada warstwę samoprzylepną - mocny klej. Dzięki temu nie trzeba korzystać z dodatkowych przedmiotów w celu oznakowania pudełka lub innego opakowania z delikatną zawartością.

Dodatkowym usprawnieniem może być wyposażenie się w dyspenser - podajnik do etykiet. Wtedy naklejanie ostrzegawczych nalepek będzie jeszcze prostsze.
 

Bez konieczności stosowania taśmy klejącej, bez nożyczek - prosta aplikacja naklejek


Proste przyklejanie naklejek ostrożnie szkło jest bardzo dużą zaletą tego produktu. Nie ma bowiem łatwiejszego sposobu na oznaczenie wrażliwej na uszkodzenia zawartości przesyłki. Można po prostu odkleić niezbędną ilość naklejek ostrzegawczych i nałożyć je na opakowanie. Umieszczając kilka naklejek na różnych stronach/ściankach opakowania można jeszcze bardziej zwiększyć widoczność takiego oznakowania.

Czy są jakieś alternatywy dla samoprzylepnych naklejek uwaga szkło? Jedną z nich może być taśma ostrzegawcza ostrożnie. Jest rodzajem taśmy pakowej, która posiada dodatkowy nadruk i biało-czerwone barwy. Taki produkt może połączyć właściwości naklejek informacyjnych i właśnie taśmy do zaklejania kartonów. Można więc zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy wybierając taki produkt.
 

Rodzaje naklejek ostrzegawczych


Wśród naklejek ostrożnie szkło w Neopaku znajduje się kilka wzorów. Niektóre mają pionowy lub poziomy układ, dzięki czemu sprawdzą się w przypadku wąskich opakowań. Naklejki są na tyle małe, że łatwo można je umieścić na każdej paczce, przy tym na tyle duże, by były świetnie widoczne. Rozmiar 100 x 50 milimetrów lub kwadratowy 100 x 100 milimetrów to także kompromis pomiędzy czytelnością naklejki informacyjnej, - ostrzegawczej a niskim kosztem jej produkcji.

Dostępne rodzaje naklejek ostrożnie szkło:
 • naklejka nie upuścić 100 x 50 mm 100 sztuk
 • naklejka uwaga szkło 2 kieliszki 100 x 50 milimetrów 100 szt.
 • pionowa naklejka uwaga szkło +ikona pękniętego kieliszka 100 x 50 mm 100 sztuk
 • naklejka uwaga szkło 100 x 50 mm pionowy układ 100 sztuk
 • biała naklejka z czerwonym napisem ostrożnie szkło 100 x 50 mm 100 sztuk


 

Jak wykonane są naklejki ostrożnie szkło?


Naklejki są nadrukowane na folii PVC. Dzięki temu nie tracą czytelności nawet pod wpływem warunków atmosferycznych - promieni UV, deszczu, czy skrajnych temperatur. Foliowa baza, którą jest cienka taśma, pozwala natomiast na bardzo łatwe odklejanie naklejek bez ryzyka ich rozerwania. Powierzchnia, na której naklejone są nalepki uwaga szkło, jest nieco śliska.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie z opakowaniami i produktami przydatnymi podczas pakowania Neopak naklejki są precyzyjnie wycięte. To bardzo ważne, gdyż wiele oferowanych na rynku podobnych produktów należy samodzielnie wyciąć. Gotowe, wycięte już naklejki są równe, wszystkie wyglądają tak samo, przez co opakowanie przesyłki jest estetyczne.
 

Co znajduje się w paczkach oznaczanych naklejkami ostrożnie szkło?


Zwykle zawartością paczki, którą warto oznaczyć w ten sposób są wrażliwe na uszkodzenie towary. Często osoby wysyłające paczki, czy producenci towarów decydują się też na naklejenie takiej etykiety w przypadku dość kosztownych przedmiotów. Dodatkowe oznakowanie naklejką ostrzegawczą nie podnosi znacznie kosztu przesyłki, a może uchronić ją przed zniszczeniem. W pudełkach z naklejonymi nalepkami uwaga szkło zwykle znajdują się produkty takie, jak ceramika, wyroby ze szkła, naczynia, rękodzieło, dekoracje i ozdoby, elektronika.

naklejka ostrożnie szkło
 

Dlaczego warto oznaczyć paczkę naklejką ostrzegawczą?


Przede wszystkim oznaczona w ten sposób paczka pocztowa lub przesyłka kurierska z większym prawdopodobieństwem dotrą do celu nienaruszone. Osoby mające styczność z przesyłkami zobaczą, że z daną paczką nalezy obchodzić się w specjalny sposób. Dzięki temu mogą Państwo znacznie zmniejszyć liczbę towarów uszkodzonych podczas transportu. Oznacza to mniejszą ilość reklamacji i większe zadowolenie klientów. To szczególnie ważne podczas sprzedaży przez Internet, w branży e-commerce i podczas sprzedaży wyysłkowj.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie