Wełna drzewna pakowana po 1kg

Naturalna wełna drzewna opakowanie 1 kilogram, potocznie zwana wiórami, to wspaniała rzecz, która doskonale prezentuje się jako element dekoracyjny.

Jeśli wykorzystasz naturalną wełnę drzewną jako dekorację do swojego wnętrza, możesz być pewien, że każdy gość, który ją zobaczy, będzie dopytywał się o materiał. Warto wiedzieć, że nawet jeśli ten produkt pochodzi z samej natury, nie oznacza to, że musi wyglądać rustykalnie czy niewykończenie.

Jest to doskonały materiał rysunkowy, którym można ozdobić długopisy, ołówki i różne inne artykuły biurowe. Z tego materiału powstają również wspaniałe modele, jest wiele mebli wykonanych z wioliny - krzesła, stołki czy półki. Możesz z niej wykonać wspaniałe dekoracje do domu - wieszaki lub doniczki. A może chcesz stworzyć niepowtarzalne prezenty? Naturalna wełna drzewna w opakowaniu 1 kg pozwoli Ci zrobić wszystko, co tylko zechcesz! Oto niektóre z nich

Wełna drzewna o odpowiednim odcieniu wykorzystywany do produkcji elementów wyposażenia wnętrz, sprawi, że Twoje pomysły dekoratorskie ożyją. Pochodzący z kory drzew iglastych, to element dekoracyjny jest zagrożony, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak go prawidłowo używać.

Wełna drzewna kilogram opakowanie to ciekawy produkt, który posiada szereg zastosowania. Na przykład, może być używany w kompozycjach kwiatowych. Jest wspaniałym dodatkiem do wiejskiego stołu i cudowną dekoracją dla rustykalnego wnętrza. Może być wykorzystana jako element aranżacji kwiatowej lub jako wypełniacz. Wełna drzewna świetnie nadaje się do tworzenia zimowych dekoracji i jest idealnym dodatek do aranżacji kwiatowej do rustykalnego, jesiennego wnętrza. Kora jest również często wykorzystywana w takich kompozycjach kwiatowych.

Można do niej dodać wełnę drzewną opakowanie 1 kilogram. Dzięki niemu kompozycja będzie wyglądała bardziej naturalnie.
 

Wiolina kilogram opakowanie świetnie się sprawdza jako wypełniacz do prezentów.

 

Wełna drzewna może wypełniać i amortyzować wnętrza paczek, czy też ozdobnych pudełek na np. wino. Na dole można umieścić kawałek kory, a na górze kilka kwiatów i zieleni.

Nie zawsze łatwo jest znaleźć wełnę drzewną, ale jest na to sposób. Można z łatwością przygotować własną. Jednym z najlepszych materiałów do tego celu są wióry z drzewa cedrowego. Drewno cedrowe znane jest ze swojego przyjemnego zapachu i kolorystyki, więc takie wióry sprawią, że Twój dom będzie wyglądał niesamowicie.

Wełna drzewna - wiolina. ma kilka zastosowań. Naturalny zapach tego materiału zapewni mu niekończącą się zabawę podczas zabawy z nim w jego nieprzetworzonej formie, bez kłopotów z farbami lub pędzlami, które mogą być niechlujne, jeśli nie jesteś ostrożny.

Wełna drzewna wygląda dobrze w domu, ale świetnie sprawdza się również na zewnątrz! Tworzy wspaniałe letnie dekoracje.

Kup wełnę drzewną opakowanie 1 kilogram w Neopaku i uczyń już na zawsze Twoje przesyłki wyjątkowymi. Dostępne jest multum kolorów, z których pomocą zawsze będzie możliwe adekwatny wybór barw. Przy dużych zamówieniach przewidujemy zniżki. Neopak, lider na rynku opakowań.


Wełna drzewna pakowana po 1kg w ofercie sklepu Neopak


Oferowane przez sklep Neopak produkty są zawsze najwyższej jakości. Dotyczy to oczywiście również wełny drzewnej czyli wioliny.

Wełna drzewna w kilogramowych opakowaniach dostępna jest w sklepie Neopak w wielu kolorach, w tym w: czerwonym, granatowym, różowym, fioletowym, pomarańczowym, żółtym, szarym czy brązowym. Bardzo popularna jest też wiolina w kolorze naturalnym, gdyż jest on bardzo jasny i najbardziej zbliżony do białego. Tak bogaty wybór kolorów pozwoli wybrać wariant idealnie współgrający z każdym opakowaniem i na każdą okazję. Warto zwrócić uwagę, że nic nie stoi na przeszkodzie aby w ramach jednej aranżacji lub opakowania kolory łączyć. W ten sposób można np. uzyskać zestawienie w barwach narodowych na uroczystości państwowe albo do ozdobienia upominków dla obcokrajowców. Odpowiedni dobór koloru zastosowanej wełny drzewnej pomoże podkreślić identyfikację wizualną przedsiębiorstwa.

wełna, drzewna, wiolina, niebieska, excelsior


W naszym sklepie dostępne są również mniejsze opakowania wełny drzewnej o wadze 500, 200 i 30 gramów. Nie każdy klient potrzebuje bowiem dużej ilości tego produktu. Jednak w przypadku większego zapotrzebowania, zakup opakowania wełny drzewnej o wadze 1 kilograma będzie bardziej opłacalne w przeliczeniu na jednostkę wagi. Wiolina jest lekka - jeden jej kilogram sprzedawany jest w opakowaniach o orientacyjnych wymiarach 45x30x40 centymetrów. Również do innych zastosowań jak na przykład kompozycje florystyczne, ta ilość wełny drzewnej starczy na długo. Warto też podkreślić, że niewielka waga tego produktu wypełniającego sprawi, że nie zwiększa on w istotny sposób wagi opakowania w którym została umieszczona a więc nie podnosi w sposób istotny kosztów przesyłki i transportu.

Wełna drzewna dostępna w naszym sklepie ma postać wiórek o długości około 480 oraz szerokości 1-4 milimetrów.

wełna, drzewna, wiolina, żółta, excelsior

Jak i z czego wytwarza się wiolinę?


Wełna drzewna wytwarzana jest z wiórów drzewnych powstałych po obróbce kłód lub z innych resztek drewna i odpadów potartacznych. Typowymi gatunkami drzew których odpady są wykorzystywane do produkcji wioliny są topole, sosny i świerki, chociaż nie tylko. Kupując gotową wełnę drzewną często będziemy mieli do czynienia z drewnem mieszanym.

Pierwszym etapem produkcji wełny drzewnej jest rozdrobnienie drewna w efekcie czego powstają włókna wełny o szerokości od 1,5 do 20 milimetrów i długości około 50 centymetrów. Ostateczna długość włókien zależy od zastosowanego procesu produkcyjnego. Kolejnym etapem produkcji jest płukanie, które pozwala usunąć pył. Następne jest suszenie w celu usunięcia wilgoci. Zwieńczeniem procesu jest barwienie w celu uzyskania wielu różnych kolorów.
 

Wełna drzewna/wiolina jako produkt ekologiczny


O produkcie zazwyczaj mówi się, że jest ekologiczny jeśli jest wytworzony z surowców odnawialnych, nadaje się do recyklingu lub jest biodegradowalny. Wełna drzewna wytwarzana jest z odpadów tartacznych a więc pozostałości po obróbce drewna do innych celów. Drewno jest surowcem naturalnym i odnawialnym - oczywiście pod warunkiem prowadzenia odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Wełna drzewna jest również biodegradowalna oraz nadaje się do kompostowania. Sprawia to, że wiolina jest produktem chętnie stosowanym przez osoby dbające o środowisko naturalne oraz przedsiębiorstwa kierujące się zasadami odpowiedzialności prowadzenia biznesu. 
 

Alternatywa dla wełny drzewnej


Wełna drzewna jest produktem dekoracyjnym a jako wypełniacz do opakowań pełni dodatkowo funkcje zabezpieczające i amortyzujące. Ze względu na obydwie funkcje wełny drzewnej istnieją pewne alternatywne rozwiązania które mają i plusy i minusy. Przyjrzyjmy się kilku wybranym rozwiązaniom.
 

Wełna drzewna a wypełniacze SizzlePak


Można pokusić się o stwierdzenie, że wypełniacz SizzlePak jest najbardziej podobny do wełny drzewnej. Jest on w pełni naturalny, wykonany z papieru, biodegradowalny. Jest również dostępny w wielu kolorach. Wypełniacz ten doskonale nada się do pakowania delikatnych przedmiotów, w szczególności szklanych. Wełna drzewna jest jednak nieco bardziej trwała i mniej krucha, dlatego lepiej nadaje się do zewnętrznego dekorowania opakowań i aranżacji florystycznych.
 

Wełna drzewna a wypełniacz Skropak


Wypełniacz Skropak, podobnie jak wełna drzewna jest ekologiczny. Jest tak, gdyż surowcem do jego produkcji jest skrobia. Zapewnia doskonałą amortyzację. Ma ona postać granulek. Skropak jest również dostępny w kilku kolorach, jednak wybór jest bardziej ograniczony niż w przypadku wioliny. W przeciwieństwie do wełny drzewnej nie nadaje się on do użycia jako zewnętrzna dekoracja opakowań.
 

Wełna drzewna a wypełniacz do paczek Flopak


Flopak  jest produkowany z polistyrenu pochodzącego z recyklingu i nadającego się do ponownego przetworzenia. Stanowi on doskonałe amortyzujące wypełnienie przesyłek, które pozwala wypełnić pustą przestrzeń. W przeciwieństwie do wełny drzewnej nie ma on jednak takich walorów estetycznych a wybór kolorów jest mocno ograniczony.

 

Jak określa się wełnę drzewną/wiolinę po angielsku?


Jeśli będziemy chcieli poinformować zagranicznego kontrahenta lub klienta, że przesyłka zostanie wypełniona lub udekorowana wełną drzewną, można użyć określenia „wood wool”. W Ameryce Północnej używa się również na wiolinę określenia „excelsior”.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie