Worki Polipropylenowe

Worki polipropylenowe to mocne, odporne na przebicie worki używane do transportu szerokiej gamy materiałów.

Zaczęto wytwarzać je na początku lat 50. ubiegłego wieku. Początkowo ich rola była zgoła odmienna od tej, którą znamy w dniu dzisiejszym. Stosowano worki polipropylenowe, aby chronić amerykańskich żołnierzy podczas wojny. Amerykanie używali również worków z piaskiem do ochrony przeciwpowodziowej, kontroli erozji i nie tylko.

Warto wspomnieć o tym, iż polipropylen to tworzywo termoplastyczne, które od towarów konsumpcyjnych (takich jak torby wielokrotnego użytku!) po motoryzację, a nawet meble, polipropylen jest jednym z 3 najczęściej stosowanych obecnie polimerów! Nic dziwnego, że jest to również jeden z najtańszych tworzyw sztucznych, dlatego robi się z niego tak wiele, w tym torby wielokrotnego użytku! Jak wspomnieliśmy wcześniej, polipropylen ma wiele zastosowań we wszystkich dziedzinach życia, od najprostszych produktów konsumenckich po najbardziej wyrafinowane artykuły modowe.

Polipropylen a ochrona środowiska

Wiele osób – wykazując szczerą troskę o środowisko – wie już, że polipropylen ma najmniejszy wpływ na środowisko niż wszystkie odmiany tworzyw sztucznych. W rzeczywistości, w porównaniu z wersją polietylenu PET, polipropylen wytwarza mniej CO2 i mniej odpadów stałych.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości płaskie worki polipropylenowe do pakowania, przechowywania i eksponowania rozmaitych produktów spożywczych, a także produktów niespożywczych, takich jak tworzywa sztuczne w postaci granulatu, czy też tekstyliów. Nasze plastikowe torby PP zapewniają doskonałą przejrzystość i trwałość, dzięki czemu są świetną opcją dla prawie każdego produktu. Polipropylen jest trwałym i lekkim materiałem o doskonałych właściwościach mechanicznych i wysokiej odporności na zużycie, rozdarcie, zmęczenie, uderzenia i ekstremalne temperatury. Różnorodność tego materiału – włóknina polipropylenowa – jest tkaniną chwaloną ze względu na swoją trwałość.

Zapobiegając przedostawaniu się wilgoci i oparów, worki polipropylenowe są doskonałym rozwiązaniem dla zachowania świeżości Twoich produktów. Wydłuż okres trwałości swoich produktów dzięki luzem plastikowym workom polipropylenowym.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj