Worki na gruz Foliowe

W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić gospodarstwa domowe, w którym nie są wykorzystywane worki foliowe na śmieci.

Również w dobie rosnącej troski o ekologię to właśnie worki foliowe pozwalają ułatwić proces segregacji odpadów. Już od najmłodszych lat dzieci uczone są, do jakiego koloru pojemnika ma być włożony dany odpad, czy to jest makulatura, szkło czy też może plastik. Kolorowe foliowe worki pomagają nam gromadzić w gospodarstwie domowym odpady przypisane do odpowiedniej kategorii, by mogły zostać w późniejszym czasie poddane procesowi recyklingu.

Wyróżniamy dwa typy worków - cieńsze, wykonane z folii LDPE (folia o mniejszej gęstości, ale i również wytrzymałości). w zupełności wystarczają w przypadku gromadzenia odpadów o objętości nie większej niż 60 litrów. Tam, gdzie pojawia się większa objętość i ciężar, zastosowanie znajdują worki wykonane z folii HDPE, różniące się od folii LDPE większą gęstością oraz wytrzymałością.

W ofercie naszego sklepu znaleźć można worki foliowe na śmieci o różnej pojemności oraz gęstości, jak również w różnych wariantach kolorystycznych, odpowiadających współczesnym zasadom recyklingu. To właśnie dzięki kolorom o wiele łatwiej jest zapanować nad gospodarką odpadami, zarówno w gospodarstwach domowych jak i w przedsiębiorstwach. Czym powinny wyróżniać się dobre worki foliowe na odpady? Powinny być wytrzymałe oraz rozciągliwe, by pod wpływem ciężaru nie doszło do przerwania ich ciągłości. Powinny również mieć odpowiednią wytrzymałość punktową, by odpowiednio uformowane odpady nie uszkodziły worka (przykładowo plastikowe pojemniczki po gotowych obiadach lub narożniki kartoników po mleku). Ważnym czynnikiem jest również elastyczność. Worek, który nadmiernie się rozciąga pod wpływem ciężaru jest dużo bardziej narażony na rozerwanie, niż worek, który takowej rozciągliwości nie posiada. Warto zwracać również uwagę na łatwość wydzielania poszczególnych worków z rolki.

 • Czy foliowe worki na gruz są drogie?
  Robiąc remont, mniejszy czy większy dobrze zaopatrzyć się w profesjonalne worki pozwalające sprawnie zapakować zgromadzony gruz. Worki na gruz jak sama nazwa wskazuje, naturalnie są przede wszystkim na gruz, ale mogą być przeznaczone do innych celów, na przykład do składowania innych odpadów.
  Przy wyborze odpowiednich worków warto zwrócić uwagę, z jakiej foli są wyprodukowane:
  • LDPE posiadają niską gęstość, co sprawia, że są delikatniejsze,
  • HDPE to wyższa gęstość, dzięki czemu worki są trwalsze.
  Ważnym czynnikiem jest też ich pojemność. Worki na gruz są łatwo dostępne, a do tego tanie, sprzedawane w wielopakach zwinięte w rulon.

  Dobrej jakości worki na gruz w korzystnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie