Nożyki bezpieczne

Noże bezpieczne to ciekawe produkty, które są świetną opcją w biurach, w których trzeba dużo ciąć.

Po wielu godzinach pracy pracownicy są rozproszeni i może dojść do niefortunnych skaleczeń przy używaniu zwykłych noży. Nożyki bezpieczne są rozwiązaniem tego problemu. Ergonomiczne, proste w użyciu a do tego zachowujące bardzo długo ostrość. Ostrze noża bezpiecznego znajduje się w zabezpieczonej obudowie. Obudowa pozwala na pewny chwyt i bezpieczne cięcie. Ostrze jest ostre fabrycznie, ale można dokupić dodatkowe ostrza, dzięki czemu noże pozostają ostre przez cały okres użytkowania.

Noże bezpieczne pozwalają na cięcie wielu materiałów takich jak papier, plastik, papier ksero tkanin czy karton. Są one przydatne w biurach, gdzie nie ma działów z oddzielnymi miejscami do przechowywania różnych materiałów. Wszędzie tam, gdzie trzeba ich użyć, będą bardzo przydatne. Gdzie najlepiej sprawdzają się noże bezpieczne? Wszędzie tam, gdzie wykonuje się dużo cięć na wszelkiego rodzaju materiałach, które wymagają użycia większej siły niż można by się spodziewać - czyli praktycznie wszędzie!

Dzięki takiemu zabezpieczeniu możesz mieć pewność, że jesteś chroniony przed skaleczeniem palców podczas sięgania do noża. Noże bezpieczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów i posiadają ergonomiczną rękojeść, która przyjemnie układa się w dłoni. Pozwala to na większą kontrolę nad nożem podczas pracy nad różnymi zadaniami. Najlepiej używać tych noży bezpiecznych samodzielnie, ale niektórzy decydują się również na użycie ich na zwykłym nożu do cięcia bloków, co daje pewność, że wszystkie rodzaje prac związanych z cięciem zostaną wykonane prawidłowo.

Dzięki temu urządzeniu zabezpieczającemu nie ma już powodu, dla którego pracownicy mieliby sięgać po niebezpieczne ostrza, zamiast używać tego bezpiecznego produktu! Upewnij się, że Twoje miejsce pracy zapewnia takie bezpieczeństwo

Właśnie takie są nożyki bezpieczne. W sieci można znaleźć wiele bezpiecznych noży w różnych kształtach i wzorach, ale czasami warto wydać kilka dolarów więcej, aby uzyskać najwyższą jakość. Jakość ma swoją cenę. Istnieje wiele niebezpiecznych narzędzi, które spełnią swoje zadanie, ale czubek ostrza pozostaje odsłonięty po schowaniu, więc trzeba zachować szczególną ostrożność podczas ich używania, ponieważ powodują one głębsze obrażenia niż zwykłe noże. Zranienia spowodowane nożami są bardzo niebezpieczne, ponieważ nawet jeśli nie dojdzie do uszkodzenia ścięgien lub tętnic, małe zranienia prowadzą do powikłań, takich jak infekcje i zapalenia - a wiemy, jak łatwo mogą one przerodzić się w coś gorszego.

Nożyki bezpieczne - połączenie precyzyjnego cięcia i bezpieczeństwa


Potrzebują Państwo noża, który sprawdzi się w konkretnym zastosowaniu, a przy tym nie będzie stanowił zagrożenia dla pracowników? Warto zdecydować się na jeden z nożyków bezpiecznych. Do tej kategorii zaliczają się zarówno noże tapicerskie z chowanym ostrzem jak i bardziej wyspecjalizowane narzędzia. Dzięki nim można dość łatwo ciąć linki, folię , opakowania kartonowe i inne rzeczy. Nożyk bezpieczny charakteryzuje fakt, że ostrze nie jest w nim zamocowane na stałe lub jest schowane w rękojeści. Cecha ta powoduje, że nie ma ryzyka przypadkowego skaleczenia się lub przecięcia czegoś, gdy nóż nie jest używany.

Nożyki bezpieczne są więc często znacznie lepszym wyborem od zwykłych noży lub nożyczek. Dzięki temu, że ostrze nie jest zagrożeniem dla operatora, może być ono wyjątkowo ostre. To przekłada się na możliwość jeszcze bardziej precyzyjnego cięcia dowolnych powierzchni i materiałów.
 

Nożyk tapicerski - uniwersalny, ostry i niedrogi w zakupie


Jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów noży bezpiecznych jest nóż do tapet. Inaczej nazywany jest czasem nożem tapicerskim. Mimo, że pierwotnym zastosowaniem było właśnie cięcie tapet lub różnych materiałów i tkanin, dziś jest bardzo uniwersalnym przedmiotem. Nożyk do tapet posiada cienkie i wyjątkowo ostre ostrze. Jest podzielone na kilka segmentów. To celowy zabieg, który sprawia, że nożyk będzi zawsze ostry.

Podczas używania noża tapicerskiego, z rękojeści należy wysunąć fragment ostrza. Po tym, jak jego krawędź ulegnie zniszczeniu (stanie się mniej ostra lub uszczerbi się), wystarczy ją odłamać i wysunąć kolejną część ostrza. Dzięki temu nie ma konieczności ostrzenia noża, a ten wciąż jest w pełni funkcjonalny i pozwala na precyzyjne cięcie. Po zużyciu wszystkich segmentów ostrza noża tapicerskiego można także kupić nowe. W przypadku tanich noży do tapet warto jednak po prostu kupić nowy nożyk.


Ile kosztuje nożyk do tapet?


Najtańsza odmiana takiego nożyka to koszt kilku złotych za sztukę. Nieco solidniej wykonane noże bezpieczne kosztują zwykle kilkanaście złotych.


Nóż bezpieczny do cięcia linek PP


Jeżeli w Państwa biznesie często pojawia się potrzeba odcięcia jakiejś linki, warto wyposażyć się w odpowiedni nożyk. Ma kształt przypominający nieco pierścień lub sygnet i wystarczy nałożyć go na palec. Nożyk bezpieczny do lin polipropylenowych tnie linki PP oraz inne rodzaje linek, sznurków, nici itp. Jego ostrze jest ukryte w obudowie, dlatego nie ma ryzyka skaleczenia się podczas cięcia.

Co ważne, nożyk bezpieczny do linek jest bardzo tani w zakupie. Jego koszt to nieco ponad złotówka. Z tego względu warto posiadać go na wyposażeniu swojej firmy.


Bezpieczne noże do folii stretch


Jak najłatwiej ciąć folię stretch, folię bąbelkową i podobne materiały? W tym celu warto skorzystać z bezpiecznego noża o końcówce w kształcie haka. Od wewnętrznej strony haka znajduje się ostrze, wystarczy złapać nim brzeg folii i pociągnąć. Wąska szczelina w rękojeści nie pozwala ciąć innych elementów opakowania, na przykład kartonowego pudełka, czy zawiniętego w folię stretch przedmioty. Nie musimy się także obawiać przypadkowego skaleczenia.

Ostry nóż bezpieczny pozwala dokładnie uciąć wybrane elementy opakowania. W dużym stopniu pozwala usprawnić proces przygotowywania paczek i odpakowywania ich. Wpływa w dobrym stopniu zarówno na bezpieczeństwo operatora jak i samej zawartości paczki. W ofercie naszego sklepu internetowego z opakowaniami Neopak znajdą Państwo różne odmiany noży w różnych wielkościach. Każdy z Państwa z pewnością znajdzie więc najlepszy produkt do swoich potrzeb.
 

Nóż bezpieczny fish z chowanym ostrzem


Kiedy warto wybrać bezpieczny nożyk z chowanym ostrzem? Nóż w kształcie ryby znakomicie sprawdzą się w każdej firmie ze sprzedażą wysyłkową, w hurtowni, magazynie, czy sklepie. Solidne ostrze precyzyjnie tnie karton, papier, czy różne rodzaje folii. Nóż z chowanym ostrzem jest więc idealnym rozwiązaniem ułatwiającym pracę. Gdy nie jest używany, można w nim schować ostrze, aby nie dopuścić do przypadkowego skaleczenia.

Podobnie do innych bezpiecznych noży, nóż fish w kształcie ryby posiada tak zaprojektowane ostrze, by tylko świadome cięcie odpowiednich miejsc było możliwe. Zapobiega to przypadkowemu skaleczeniu.

bezpieczny nóż
 

Zalety bezpiecznych noży


Wszystkie produkty wchodzące w skład kategorii bezpiecznych nożyków charakteryzuje zbiór kilku przydatnych cech:
  • zapobiegają przed przypadkowym ucięciem
  • posiadają precyzyjne i ostre ostrze
  • są niedrogie w zakupie
  • nadają się do wykorzystania w wielu zastosowaniach

Z tego względu stały się nieodłączną częścią każdego magazynu, sklepu internetowego, czy hurtowni. Wszędzie tam, gdzie często pojawia się potrzeba przecięcia folii lub kartonowego pudełka, noże bezpieczne sprawdzą się bardzo dobrze.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty nożyków bezpiecznych. Z pewnością znajdą w niej Państwo produkty idealnie wpisujące się w Państwa oczekiwania. W razie potrzeby, chętnie pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego narzędzia.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie