Gumki recepturki

Gumki recepturki mają wiele zastosowań, począwszy od przemysłu, poprzez bankowość, prace biurowe, ogrodnictwo, modelarstwo, archiwizację dokumentów, a nawet w życiu codziennym. Są o wiele bardziej użyteczne niż sznurek, taśma klejąca i inne alternatywy mocowań. Recepturka jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zamocowania różnych towarów - szybko, łatwo i tylko na czas. Mocowanie za pomocą gumek ma wiele zalet; jest wygodne, bezpieczne i ekonomiczne, dlatego jest bardzo popularne.

Gumki recepturki są materiałem elastycznym, który może być stosowany w różnych warunkach skurczu (rozszerzalność cieplna, zmiany siły naciągu, temperatura). Najczęściej stosowane są do spinania przedmiotów o dwóch lub więcej wystających końcach, wymagających elastycznej metody mocowania. Mają fundamentalne znaczenie zarówno w przemyśle jak i w życiu prywatnym - można je spotkać niemal wszędzie: na liniach produkcyjnych, półkach magazynowych, magazynach opakowań sprzedawców, sklepach detalicznych itp. Co czyni je tak wyjątkowymi? Odpowiedź jest prosta - ich wytrzymałość! Gumka składa się z naturalnego lub syntetycznego materiału elastomerowego otrzymanego w procesie wulkanizacji pod wpływem ciepła i ciśnienia w elastyczne cylindryczne sznury o jednolitym przekroju poprzecznym.

Gumki recepturki mają następujące właściwości:

  • wysoka trwałość;
  • niewrażliwość na uderzenia, chemikalia, rozpuszczalniki;
  • odporność na działanie oleju i ozonu;
  • dobre właściwości izolacyjne (wysoka wytrzymałość dielektryczna);
  • zdolność do regeneracji po odkształceniu

Cechy te czynią ją niezastąpioną wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego, łatwego i terminowego mocowania różnych towarów. Ta guma nie ma substytutu - bo nic innego nie może pochwalić się tak cennymi właściwościami.

Gumki recepturki służą na poczcie, całe partie pieniędzy są wiązane gumkami w bankach, a kiedy ludzie jeżdżą na różne wystawy, używają ich również do trzymania różnych ulotek razem. Przydają się nie tylko w celach przemysłowych, ale także w domu (np. do zabezpieczenia dwóch przedmiotów, aby się nie rozdzieliły lub pomagają rozpocząć układanie puzzli przez dziecko).

Przede wszystkim upewnij się, że masz gumki o odpowiednim rozmiarze. Jeśli używasz gumki o dużym rozmiarze do wiązania małego przedmiotu, może ona pęknąć pod wpływem napięcia i Twój przedmiot się rozpadnie. Podobnie, jeśli używasz małego rozmiaru gumki do wiązania czegoś ciężkiego, jak pudełko pełne książek (co jest często niezbędne do wysyłki paczek), może być rozciągnięta zbyt mocno i złamać się.

Wybór odpowiedniego koloru gumek - który powinien współgrać z zawartością lub pasować do opakowania - jest również ważny: czarne gumki wyglądają dobrze na wszystkim, czerwone i żółte nie komponują się dobrze z większością kolorów i mogą sprawić, że paczki będą wyglądały tanio (choć mogą się sprawdzić w przypadku prezentów świątecznych), zielone wyglądają ładnie na roślinach, ale kłócą się z wieloma kolorami.

Filtry

Ocena klientów
Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
Średnica
Szerokość
Kolor
Grubość
szukaj

Dlaczego gumki recepturki zrewolucjonizowały konfekcje towarów?

 

Za każdym rewolucyjnym wynalazkiem stoi niesamowity człowiek z tęgim i otwartym umysłem. Nie inaczej jest w przypadku tego nietuzinkowego produktu. Gumki recepturki zawdzięczają swoje powstanie londyńskiemu wizjonerowi Stephenowi Perry'emu, który w 1845 roku opatentował swój pomysł. Pierwotnie pocięte na wężyki, krótkie odcinki gumowych rurek, miały służyć zgodnie z przeznaczeniem wynalazcy - w przesyłkach pocztowych, konfekcji listów oraz uporządkowaniu drobnych elementów. Los jednak chciał innego zastosowania dla tych elastycznych obejm, zostały szybko zaadaptowane na potrzeby farmacji. Wszystkie apteki chciały mieć je w swoim posiadaniu, bo zwyczajnie ułatwiały przytwierdzanie recept do butelek z medykamentami. W ten prosty sposób zrewolucjonizowano branże medyczną, a gumki recepturki po dziś dzień stanowią niezastąpione rozwiązanie w różnych dziedzinach życia. Dostępne w różnych rozmiarach, o średnicach kilkunastu milimetrowych do nawet kilkudziesięciu. Szerokości gumek to też ocean możliwości, na podobnej zasadzie produkcyjnej działają paski napędowe, więc wystarczy sobie wyobrazić ogromny ciągnik napędzany gumką recepturką :)

 

Jakie są zastosowania gumek kauczukowych?

 

Oprócz tradycyjnych zastosowań, gumki wykonane z kauczuku są doskonałym akcesorium służącym do pracy w biurze, poczcie, aptece, a nawet w dziecięcym przyborniku. Kto z nas za młodu nie korzystał z procy lub tworzył ją z własnych palców i kawałka gumki recepturki? No właśnie, na powyższym przykładzie widać, jak bardzo uniwersalne jest to narzędzie. A kojarzycie filmy gangsterskie, w których szefowie mafii trzymali w kieszeniach pliki banknotów zrulowane w piękne walce? Samoczynnie nie mogłyby utrzymać formy, więc używa się do tego celu niezastąpionych gumek. Recepturki to także możliwość spinania długich włosów w kucyki lub warkocze, to rekreacyjne ściskanie i tworzenie kauczukowych kul, na ich bazie tworzone są bransoletki, stosuje się je w ogrodnictwie oraz używa do łączenia warzyw w wiązki. Sprawdzą, że kable za telewizorem i komputerem będą uporządkowane. Do tego dochodzi mix kolorów, a nawet zapachów, sprzedawane w 1kg opakowaniach tworzą produkt kompletny przydający się w każdych warunkach.

 

Gdzie można kupić gumki recepturki?

 

Jest to powszechnie dostępny produkt, ale po dłuższym zastanowieniu - trudny do skatalogowania. Po części kojarzy się ze sklepami papierniczymi, trochę z artykułami medycznymi, a nawet z budownictwem czy mechaniką. Gdzie w takim razie szukać tego niesamowitego materiału? Jak się okazuje nie jest to łatwa sztuka. Najpewniejszym miejscem będzie oczywiście Neopak - sklep i hurtownia z opakowaniami, tutaj znajdziesz wszystko, co potrzebne do zabezpieczenia wysyłki, w tym jakże wspaniałe - gumki recepturki! Duży wybór od polskich producentów zapewni wysokiej jakości towar, wytworzony z naturalnego kauczuku. Trwałe i mogące wytrzymać nawet trudne warunki atmosferyczne gumki przydadzą się w każdym biurze, warsztacie czy domu.

  • Z czego wykonane są gumki recepturki?
    Gumki recepturki najczęściej wykonane są z naturalnego kauczuku, któremu zawdzięczają swoją elastyczność. Są niezwykle trwałe, odporne na różnego rodzaju substancje chemiczne, łatwo dostępne i moją wiele zastosowań. Używane są w wielu różnych branżach jak biura, sklepy, firmy produkcyjne, ale również gospodarstwa domowe. W naszych domach mają naprawdę nieskończone zastosowanie. Zamkniemy z ich pomocą otwarte opakowanie makaronu, zwiążemy bukiet kwiatów, czy warkocz no głowie córki. Najczęściej sprzedawane są w kilogramowych opakowaniach, a ilość sztuk znajdujących się w środku zależna jest od grubości  gumek.
    Dobrej jakości gumki recepturki w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie