Gumki recepturki

Gumki recepturki mają wiele zastosowań, począwszy od przemysłu, poprzez bankowość, prace biurowe, ogrodnictwo, modelarstwo, archiwizację dokumentów, a nawet w życiu codziennym. Są o wiele bardziej użyteczne niż sznurek, taśma klejąca i inne alternatywy mocowań. Recepturka jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zamocowania różnych towarów - szybko, łatwo i tylko na czas. Mocowanie za pomocą gumek ma wiele zalet; jest wygodne, bezpieczne i ekonomiczne, dlatego jest bardzo popularne.

Gumki recepturki są materiałem elastycznym, który może być stosowany w różnych warunkach skurczu (rozszerzalność cieplna, zmiany siły naciągu, temperatura). Najczęściej stosowane są do spinania przedmiotów o dwóch lub więcej wystających końcach, wymagających elastycznej metody mocowania. Mają fundamentalne znaczenie zarówno w przemyśle jak i w życiu prywatnym - można je spotkać niemal wszędzie: na liniach produkcyjnych, półkach magazynowych, magazynach opakowań sprzedawców, sklepach detalicznych itp. Co czyni je tak wyjątkowymi? Odpowiedź jest prosta - ich wytrzymałość! Gumka składa się z naturalnego lub syntetycznego materiału elastomerowego otrzymanego w procesie wulkanizacji pod wpływem ciepła i ciśnienia w elastyczne cylindryczne sznury o jednolitym przekroju poprzecznym.

Gumki recepturki mają następujące właściwości:

  • wysoka trwałość;
  • niewrażliwość na uderzenia, chemikalia, rozpuszczalniki;
  • odporność na działanie oleju i ozonu;
  • dobre właściwości izolacyjne (wysoka wytrzymałość dielektryczna);
  • zdolność do regeneracji po odkształceniu

Cechy te czynią ją niezastąpioną wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba szybkiego, łatwego i terminowego mocowania różnych towarów. Ta guma nie ma substytutu - bo nic innego nie może pochwalić się tak cennymi właściwościami.

Gumki recepturki służą na poczcie, całe partie pieniędzy są wiązane gumkami w bankach, a kiedy ludzie jeżdżą na różne wystawy, używają ich również do trzymania różnych ulotek razem. Przydają się nie tylko w celach przemysłowych, ale także w domu (np. do zabezpieczenia dwóch przedmiotów, aby się nie rozdzieliły lub pomagają rozpocząć układanie puzzli przez dziecko).

Przede wszystkim upewnij się, że masz gumki o odpowiednim rozmiarze. Jeśli używasz gumki o dużym rozmiarze do wiązania małego przedmiotu, może ona pęknąć pod wpływem napięcia i Twój przedmiot się rozpadnie. Podobnie, jeśli używasz małego rozmiaru gumki do wiązania czegoś ciężkiego, jak pudełko pełne książek (co jest często niezbędne do wysyłki paczek), może być rozciągnięta zbyt mocno i złamać się.

Wybór odpowiedniego koloru gumek - który powinien współgrać z zawartością lub pasować do opakowania - jest również ważny: czarne gumki wyglądają dobrze na wszystkim, czerwone i żółte nie komponują się dobrze z większością kolorów i mogą sprawić, że paczki będą wyglądały tanio (choć mogą się sprawdzić w przypadku prezentów świątecznych), zielone wyglądają ładnie na roślinach, ale kłócą się z wieloma kolorami.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Dostępność
Wyróżnienie
szukaj