Artykuły piśmiennicze

Artykuły piśmiennicze to akcesoria, które przydadzą się w każdym domu, każdym biurze i każdej szkole.

 

Z ich pomocą pisanie jest o wiele prostsze, wygodniejsze i wydajniejsze. Podstawą pracy z papierem są narzędzia, które nie będą utrudniać pracy. W naszym sklepie kupią państwo wszelkiego rodzaju artykuły piśmiennicze w atrakcyjnych cenach.

Długopisy są najbardziej powszechnymi przyrządami do pisania. Mogą być wykonane z plastiku, metalu lub innych materiałów. Narzędzia te są bardzo popularne wśród osób, które w swojej pracy wykonują pracę twórczą, na przykład projektantów i architektów. Istnieją różne rodzaje długopisów: wieczne, kulkowe, flamastry (z filcową końcówką), pióra kulkowe (z płynnym tuszem). Długopisy różnią się materiałem, z którego są wykonane oraz mechanizmem, za pomocą którego wypływa z nich tusz. Skład tego narzędzia ma znaczący wpływ na jego cenę. W naszym katalogu mogą Państwo kupić wszystkie rodzaje długopisów. Wszystkie produkty dostępne na naszej stronie cechuje wysoka jakość i atrakcyjne ceny, dzięki czemu nie pożałujesz zakupu!

W naszej ofercie oprócz papieru znajdą Państwo długopisy, pisaki w różnych barwach i przeznaczeniach, też produkty przeznaczone do pisania po whiteboardach. Dostępne są również ołówki o różnych twardościach, dzięki czemu nawet skomplikowane projekty będą proste do wykonania. Dużą zaletą dla Państwa jest szybkość, z jaką realizujemy zamówienia. Towar zostanie wysłany do Państwa w możliwie najkrótszym czasie.

Oprócz przyborów do pisania oferujemy piórniki dla dzieci w wieku szkolnym oraz inne akcesoria, które z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. Do tych akcesoriów należą również piórniki i centrowniki, ponieważ ich obecność ułatwia nam uporządkowanie naszych biurek i stołów oraz osiągnięcie lepszej organizacji.

Artykuły piśmiennicze jest jednym z najbardziej powszechnych produktów w naszej pracy. Jego obecność jest konieczna wszędzie: w szkole, na uczelni, na uniwersytecie, a nawet w domu. Ponadto artykuły papiernicze można kupić na prezent lub sprawić sobie przyjemność! W naszej ofercie znajdą Państwo wiele ciekawych produktów, które zaspokoją Państwa potrzeby i wymagania. Dbamy również o jakość towarów, które oferujemy klientom. Dzięki temu cieszymy się dużą popularnością zarówno wśród studentów jak i dorosłych

Nasze artykułu piśmiennicze pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów, z całą pewnością będą państwo zadowoleni z ich jakości. W przypadku dużych zamówień, na przykład do firm, czy placówek oświaty przewidujemy również znaczne zniżki. Możemy też przygotować długopisy, czy ołówki z logami waszej firmy. Wystarczy nas o tym wcześniej poinformować. Chętnie Ci pomożemy

Przybory do pisania - ułatwią Ci życie! Nie zwlekaj, zamów je w naszym sklepie internetowym.

Krótka historia artykułów piśmienniczych


Historia artykułów piśmienniczych jest nierozerwalnie związana z historią pisma. W prehistorii ludzkości, w czasach wspólnoty pierwotnej, kiedy ludzie żyli w niewielkich grupach, pismo nie było potrzebne. Wszystkie kontakty można było utrzymywać bezpośrednio a formą utrwalania wydarzeń były malunki naścienne. W miarę rozwoju ludzkości i rozwijania się kontaktów między różnymi rozproszonymi grupami pojawiła się potrzeba przekazywania informacji na odległość. Powstały różne rodzaje pisma - obrazkowe, węzełkowe, klinowe. Napisy ryto na glinianych tabliczkach lub w kamieniu. Można z przymróżeniem oka powiedzieć, że pierwszymi artykułami piśmienniczymi były dłuto i rylec.


Dużo zmieniło się wraz z wynalezieniem najpierw papirusu a następnie papieru. Na materiałach tych pisać można było farbami i inkaustem. Kolejnymi narzędziami do pisania stały się pędzel, ptasie pióro oraz bambus do kaligrafii. Do pisania można było używać również kawałków węgla drzewnego. Pióro ptasie wyewoluowało w pióro ze stalówką, węgiel drzewny został zastąpiony przez grafitowy ołówek. Wynalazek długopisu oszczędził wielu osobom konieczności zmagania się z kleksami po atramencie. 

Czasy współczesne to już olbrzymi wybór różnego rodzaju artykułów piśmienniczych: pisaków i cienkopisów, piór kulkowych, markerów, ołówków tradycyjnych i automatycznych, zakreślaczy. Nie można zapomnieć także o artykułach piśmienniczych służących do usuwania efektów błędów pisarskich czyli o gumkach do ścierania i korektorach.
 

Artykuły piśmiennicze w sklepie Neopak


W ofercie sklepu Neopak dostępny jest szeroki wybór artykułów piśmienniczych, które różnią się między sobą rodzajem i przeznaczeniem. Poniżej przedstawiamy przekrojowy opis wybranych produktów.
 

Artykuły piśmiennicze - długopisy


Długopis to niewątpliwie najpopularniejszy artykuł piśmienniczy służący do pisania. Wynalezione w 1938 roku narzędzie do pisania składa się z rurki wypełnionej gęstym tuszem, która umieszczona jest w obudowie. Na jednym końcu rurki z tuszem osadzona jest w gnieździe swobodnie obracająca się kulka, która tocząc się po papierze, swobodnie rozprowadza tusz. Długopis stał się konkurencją dla wcześniej wynalezionego wiecznego pióra, które obecnie wykorzystywane jest rzadziej. Olbrzymią zaletą długopisu są niskie koszty produkcji, co pozwoliło na jego popularyzację.

artykuły, artykuł, piśmienniczy, piśmiennicze, długopis, długopisy

Artykuły piśmiennicze - cienkopisy


Cienkopisy to artykuły piśmiennicze, które wyróżniamy ze względu na grubość lini. Wiele cienkopisów działa podobnie jak klasyczny długopis, przy czym kulka umieszczona na jego końcu będzie mniejsza, co zagwarantuje mniejszą grubość linii. Popularne są również cienkopisy z końcówką fibrową. Trudno jest określić dokładnie granice grubości lini poniżej której możemy mówić o cienkopisie, gdyż są one płynne. Można przyjąć orientacyjnie, że w przypadku cienkopisów grubość lini to 0,5 milimetra lub mniej.
 

Artykuły piśmiennicze - ołówki


Ołówek to jeden z najbardziej klasycznych artykułów piśmienniczych - oczywiście w wersji drewnianej. Równolegle dostępne są ołówki automatyczne. Te pierwsze można ostrzyć, te drugie natomiast posiadają wysuwany wkład. Materiałem wykorzystywanym do produkcji wkładów - zarówno w ołówkach drewnianych jak i automatycznych jest głównie grafit, który wraz z domieszkami formowany jest w długi walcowaty kawałek. Zaletą ołówków jest to, że nadają się one nie tylko do pisania, ale również rysowania i szkicowania. Efekty pracy można poprawić dzięki zastosowaniu gumki do ścierania.

artykuły, artykuł, piśmienniczy, piśmiennicze, ołówek, ołówki
 

Artykuły piśmiennicze - gumki do ścierania


Gumki do ścierania to akcesoria niezbędne dla osób posługujących się ołówkiem lub ścieralnym długopisem. Pozwalają one na usuwanie błędnych efektów pracy. Gumki do ścierania wykonywane są z gumy lub winylu i można je nabyć w różnych kształtach i rozmiarach.
 

Artykuły piśmiennicze - korektory


Jeśli nie posługujemy się ołówkiem lub zmazywalnym długopisem, błędne efekty pracy usunąć można za pomocą korektora. Te artykuły piśmiennicze dostępne są w formie taśmy, pióra lub buteleczki z pędzelkiem. Użycie korektora polega po prostu na przykryciu błędu i naniesieniu na zamazanej powierzchni poprawnej wersji.
 

Artykuły piśmiennicze - linijki


Niewiele osób potrafi namalować odręcznie prostą linię. Ułatwiają to linijki, chociaż służą one również do mierzenia długości oraz do wykonywania konstrukcji geometrycznych. 
 

Artykuły piśmiennicze - markery


Markery to dostępne w różnych kolorach artykuły piśmiennicze dzięki którym można wykonywać widoczne napisy i rysunki na różnych powierzchniach, oraz dokonywać oznaczeń przy pracach remontowo budowlanych.
 

Artykuły piśmiennicze - pisaki


W ofercie sklepu Neopak dostępne są pisaki z farbą olejną o bardzo szerokim zastosowaniu.  Można za ich pomocą pisać litery i rysować wzory na ścianach a nawet na szkle i metalu. Dostępne są w wielu różnych kolorach i stylizowane są na zwykłe flamastry.
 

Artykuły piśmiennicze - zakreślacze


Zakreślacze to artykuły piśmiennicze znane każdemu studentowi oraz pracownikowi biurowemu. Dzięki nim można oznaczać ważne fragmenty w podręcznikach lub na dokumentach. Dostępne są w różnych kolorach.
 

Artykuły piśmiennicze - foliopisy


Foliopisy nadają się do pisania po szkle, metalu, plastiku, foli i kartonach. Zawarty w nich tusz, który można uzupełniać, odporny jest na wilgoć oraz długotrwałą ekspozycję słoneczną.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie