Rękaw ochronny na butelki

Rękaw ochronny na butelkę wina to bardzo przydatne akcesorium, z którego pomocą już nigdy nie będziesz się musiał martwić o stan Twoich butelek w transporcie. Rękawy ochronne to poduszki powietrzne wykonane z folii, które absorbują energię wszelkich uderzeń, nie pozwalają też wstrząsom uszkodzić szklanych butelek. Rękawy ochronne na butelkę są tanie, więc warto je stosować. Torby do transportu wina są również idealnym sposobem na zapewnienie, że butelki pozostają nietknięte. W zależności od rodzaju mogą to być sztywne skrzynie lub miękkie, które chronią butelki dzięki swoim odpornym na wstrząsy ściankom. Nie mogą one jednak zapewnić takiego samego bezpieczeństwa jak rękawy ochronne na butelki, ponieważ torby do transportu wina nie są w stanie w ten sam sposób amortyzować wstrząsów.

Jeśli chcesz mieć pewność, że butelki w Twojej przesyłce pozostaną bezpieczne, zalecamy stosowanie zarówno rękawów ochronnych na butelki wina, jak i toreb do transportu wina. Do wyboru jest wiele różnych modeli rękawów: od uniwersalnego modelu pasującego do prawie wszystkich rodzajów butelek szklanych po indywidualne modele przeznaczone specjalnie do określonych rodzajów butelek, takich jak butelki wina Riesling lub butelki szampana. Na naszej stronie internetowej dostępny jest nawet model dwuścienny, który zapewni Państwa butelkom maksymalną ochronę przed uderzeniami i szokami termicznymi. Bez względu na to, jaki rodzaj ochraniacza na butelki wina wybierzesz, upewnij się, że spełnia on niezbędne wymagania:

Powinieneś zawsze używać rękawa ochronnego na butelkę wina wykonanego z folii lub gumy, ponieważ te materiały są jedynymi, które mogą absorbować różne wstrząsy. Jeśli zdecydujesz się na rękaw z jakąś powłoką, upewnij się, że jest ona całkowicie wodoodporna, ponieważ niektóre rodzaje płynów mogą zniszczyć materiał ochronny. Dodatkowo najlepiej jest nie używać rękawów bawełnianych lub poliestrowych, ponieważ te materiały nie są w stanie zapewnić wystarczającej ochrony przed uderzeniami lub zmianami termicznymi.

Ważne jest, aby wiedzieć, jaką średnicę mają Twoje butelki, abyś mógł wybrać ochraniacz na butelkę dla tego konkretnego rozmiaru.

Aby to zrobić, wystarczy zmierzyć najszerszą część każdej butelki za pomocą suwmiarki. Nasza strona internetowa posiada narzędzia, dzięki którym można dowiedzieć się dokładnie, jaki rozmiar rękawa potrzebujesz dla każdego rodzaju butelki. Możesz znajdziesz tu również wskazówki, jak prawidłowo używać rękawów ochronnych. Nie powinieneś zmuszać naszych ochraniaczy na butelki wina na butelki, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Zamiast tego, spróbuj umieścić go w miejscu i pozostawić wystarczająco dużo miejsca na korek.

Ochrona butelek winaOchronny rękaw na butelkę jest bardzo pomocny podczas transport towarów w szklanych opakowaniach. Pozwala ochronić wino i inne butelki przed zniszczeniem. Dotyczy to zarówno powierzchownych zarysowań, jak i nawet stłuczenia opakowania i rozlania się jego zawartości. Jeśli dodamy do tego niski koszt zakupu rękawa na butelki, otrzymujemy niezbędny artykuł podczas transportu butelek wina i innych podobnych towarów

Rękawy ochronne na wino i butelki mogą być dostępne zarówno jako pojedyncze opakowania, ale także na metry. Wyposażając się w ochronny wąż o długości nawet stu lub dwustu metrów bieżących, mogą Państwo zapewnić ochronę sporej liczbie butelek. 
 

Dlaczego warto użyć rękawa ochronnego na butelki i wino?


W przypadku transportu lub wysyłki szklanych butelek, na przykład z winem, bardzo ważną sprawą jest zapewnienie odpowiedniej ochrony takiemu dość delikatnemu towarowi. W jaki sposób można więc ochronić szklane butelki przed uszkodzeniem, porysowaniem, czy zniszczeniem etykiety? Jeżeli w ramach jednego opakowania znajduje się wiele butelek, najlepszym sposobem jest rozdzielenie ich od siebie. W tym celu warto użyć rękawa ochronnego na butelki. Wystarczy nałożyć go na butelkę - rękaw ochronny pasuje do wszystkich typowych i mniej typowych rodzajów szklanych butelek,a na przykład na wino lub inny alkohol.

rękaw ochronny na wino

Rękaw ochronny ma formę polietylenowej siateczki, dzięki czemu nie tylko pasuje do wszystkich butelek, ale także dobrze je otula. Elastyczny i wytrzymały rękaw ochronny może być bez problemu wykorzystany wielokrotnie. W naszej ofercie znajdą Państwo różne rodzaje - rozmiary,, między innymi:
W zależności od średnicy danej butelki można więc wykorzystać najbardziej dopasowany rozmiar. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie worka powietrznego na wino o rozmiarach 24 x 42 cm. To sposób na zabezpieczenie najbardziej delikatnych i wartościowych towarów, na przykład butelek wina.
 

Airbag cover na wino


Worki airbag cover na wino to sposób na zapewnienie wyśmienitej ochrony każdej butelce. Pakując butelkę wina lub innego trunku w worek powietrzny mają Państwo pewność, że towar dotrze do celu w nienagannym stanie. Zasada działania jest nieco zbliżona do folii bąbelkowej. Poza amortyzacją wstrząsów i ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi, ten rodzaj osłony na butelki wina zapewnia również izolację termiczną. Zawartość butelki nie będzie więc narażona na wpływ skrajnych temperatur - zimna, czy upału. Pozwoli to na zachowanie zawartości w nienagannym stanie.

Pakowanie butelek wina w woreczki powietrzne w rozmiarze 42 x 24 cm jest nieco droższe, niż przy użyciu polietylenowego węża ochronnego. Jest jednak najlepszym sposobem na zapewnienie butelkom i ich zawartości najwyższego poziomu ochrony.
 

Rękaw ochronny na butelki wina - prosty w użyciu i funkcjonalny produkt


Jednym z największych plusów stosowania rękawa ochronnego na butelki wina jest prosta obsługa. Wystarczy odciąć z węża odpowiednią ilość i naciągnąć fragment na butelkę. Można robić to każdorazowo przy pakowaniu butelki do transportu, wysyłki lub na czas magazynowania. Można też pociąć wąż na odpowiednie fragmenty i tworzyć w ten sposób zabezpieczenie bardzo szybkie w aplikacji.

To znacznie szybszy sposób na ochronę butelki wina, niż stosując inne metody - folię bąbelkową lub owijając butelkę papierem pakowym.
 

Ile kosztuje zabezpieczenie wina w ten sposób?


Wąż ochronny na wino dostępny jest w naszym sklepie w cenie około 200 złotych. W przypadku węża do zabezpieczenia grubszych butelek wina, w tej cenie otrzymają Państwo aż 100 metrów bieżących rękawa ochronnego. Taka ilość z powodzeniem zapewni możliwość zabezpieczenia kilkuset butelek wina lub innych szklanych butelek z cenną zawartością.

W naszej ofercie znajdą też Państwo rękaw ochronny na butelki o mniejszej średnicy - 25-50 mm. W tym przypadku zapas wynosi aż 200 metrów bieżących, co daje jeszcze większe możliwości.

Najdroższym, ale też najbardziej skutecznym sposobem zabezpieczenia butelek jest wykorzystanie worka powietrznego airbag cover. Jego koszt to około trzy złote za sztukę. Wszystkie wymienione produkty nadają się do wielokrotnego użytku, co może pozwolić znacznie obniżyć koszty ich używania.
 

Jak pakować butelki wina?


Prawidłowe zapakowanie szklanych butelek, niezależnie od ich zawartości, powinno zagwarantować bezpieczeństwo transportu, czy przechowywania. Warto o nie zadbać o nie tylko podczas wysyłki lub przewozu butelek wina. Także przechowywanie butelek w bezpiecznym opakowaniu przyniesie wiele korzyści.  Produkty, które znajdą Państwo w naszej ofercie, a które pomogą w pakowaniu butelek wina to między innymi:
 • rękaw ochronny na butelki wina
 • airbag cover worek powietrzny
 • kartony na wino
 • kratownica do kartonu do rozdzielenia butelek wina
 • folia bąbelkowa
 • papier pakowy
 • wypełniacze do paczek

Wymienione produkty pomagają zabezpieczyć butelki wina lub inną zawartość przed zniszczeniem, warto z nich skorzystać szczególnie w przypadku bardziej kosztownej zawartości.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie