Folia stretch biała

Szukając rozwiązania dla przemysłu logistycznego powstała folia rozciągliwa w kolorze białym. Folia ta jest nieprzezroczysta, a jej przeznaczeniem jest owijanie pojedynczych przedmiotów, opakowań kartonowych i ładunków wielkogabarytowych, tak by nie zdradzać ich zawartości i zabezpieczyć przed działaniem promieni słonecznych.

Oferowane w naszym sklepie folie stretch w kolorze białym pozwalają na bardzo estetyczne opakowanie mniejszych przesyłek i opakowań paletowych, ale także zwykłych przesyłek typu paczki pocztowe. Folia stretch ma zastosowanie we wszystkich branżach przemysłowych, gdzie towar musi pokonać drogę z hali produkcyjnej do odbiorcy końcowego. Coraz częściej wybierana jest także przez sklepy internetowe czy użytkowników prywatnych, którzy wysyłają np. rękodzieło. Zabezpieczona nią przesyłka może być dostarczana drogą lądową, lotniczą i morską, gwarantując przy tym najwyższy poziom zabezpieczenia. Jest idealna do naklejania na niej etykiet ostrzegawczych, ponieważ będą one mocno do niej przylegały i nie ma możliwości by odpadły.
 

Oto najważniejsze cechy białej folii stretch:

 • termokurczliwa - przez co idealnie dopasowuje się do paczki
 • całkowicie kryjąca - więc pomagająca zachować dyskrecję
 • pokryta od wewnątrz warstwą kleju - co dodatkowo wpływa na jej przyczepność
 • wytrzymała - przez zastosowanie folii polietylenowej w procesie produkcji
 • gruba - odporna na uszkodzenia mechaniczne
 • elastyczna - co pozwala na owinięcie każdej paczki, nawet o niestandardowym kształcie

Folia w białym kolorze prócz ochorony przed uszkodzeniem, chroni zawartość paczki także przez ciekawskimi spojrzeniami przez co zmniejsza ryzyko kradzieży czy przywłaszczenia. W naszej ofercie znajdą Państwo białą folię rozciągliwą o szerokości 50 cm i różnej długości nawoju, ale i inne rozmiary folii. w opcji, dodatkowo można do niej dokupić odpowiedni jej wymiarom dyspenser, który znacznie ułatwi proces foliowania i skróci czas pracy poświęconej na tą czynność. Z pewnością atutem białej folii stretch jest atrakcyjna, niska cena w połączeniu z jej właściwościami ochronnymi. Warto zatem zauważyć, że pozwoli to Państwu na optymalizację czasu i kosztu nadawania przesyłek. Jeśli posiadają Państwo wątpliwości lub pytania odnośnie oferowanych folii - zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z chęcią odpowiedzą na nie i rozwieją wątpliwości.

Biała folia stretch


Folia typu stretch jest wyjątkowo często stosowanym zabezpieczeniem różnego rodzaju produktów, paczek lub całych europalet z produktami. Wykorzystuje się ją w przedsiębiorstwach działających w niemal każdej branży. Wykorzystując białą folię stretch można zapakować dowolne przedmioty - zarówno małe, jak i te o bardzo dużych gabarytach, które mogą wymagać wielokrotnego owinięcia poszczególnych partii.

Fenomen folii stretch polega na jej rozciągliwości, elastyczności oraz tym, że dobrze przylega sama do siebie. Dzięki temu dowolny towar można szybko i solidnie zabezpieczyć przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także wpływem czynników zewnętrznych, jak wilgoć, czy środki chemiczne.

Ze względu na coraz większą popularność sprzedaży wysyłkowej, folia typu stretch jest coraz chętniej wykorzystywana także przez sklepy internetowe. Także odbiorcy indywidualni poznali jej doskonałe właściwości i możliwość zapakowania dowolnych przedmiotów. Folia stretch często jest więc spotykana w gospodarstwach domowych, gdzie pełni rolę opakowania dla różnego typu przedmiotów. 
 

Najważniejsze cechy białej folii stretch


Folia tego typu jest spotykana w różnych kolorach i może mieć kilka rodzajów. W przeciwieństwie do najczęściej spotykanej folii stretch, która jest bezbarwna, dużą zaletą białej folii jest możliwość zachowania dyskrecji, a także wykorzystania jej w roli opakowania przesyłki pocztowej. Klienci sklepu internetowego z opakowaniami Neopak chętnie wybierają ten rodzaj folii, ponieważ spełnia ich oczekiwania. Do największych zalet białej folii stretch należą:
 • właściwości kurczliwe - folia stretch świetnie dopasowuje się do kształtu zawijanego przedmiotu - przylega do niego, przez co dobrze go chroni;
 • kolejne warstwy folii przylegają do siebie - pozwala to na szybkie i dokładne zapakowanie przedmiotu bez konieczności używania dodatkowych zabezpieczeń;
 • dodatkowa warstwa kleju od wewnątrz pomagająca w uzyskaniu jeszcze lepszej przyczepności;
 • ochrona przed wodą, wilgocią, środkami chemicznymi i innymi płynami;
 • dobrze kryje - przedmiot owinięty białą folią stretch nie jest widoczny z zewnątrz;
 • ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym - folia ochroni zawartość przed promieniami UV;
 • wykonanie z wytrzymałej folii polietylenowej - folia nie rozrywa się i zapewnia dobrą ochronę towaru;
 • wykonanie z grubej folii - pomaga w uzyskaniu jeszcze wyższej wytrzymałości w stosunku do standardowej folii stretch;
 • wspaniałą elastyczność - pomaga w zabezpieczaniu przedmiotów o najbardziej nieregularnych kształtach;
 • niska cena zakupu.

Stosowanie folii stretch w kolorze białym ma, jak widać, wiele zalet. Warto użyć jej w celu zabezpieczenia wrażliwych przedmiotów na czas wysyłki, a także przechowywania. Można także użyć tego rodzaju folii jako sposobu na połączenie wielu przedmiotów w jedną, większą paczkę.
 

Jak używać folii typu stretch?


Białą folia stretch jest sprzedawana w formie wygodnych rolek. Dzięki temu jej odwijanie i zabezpieczanie przedmiotów różnych rozmiarów jest bardzo proste - nie potrzeba do tego pomocy drugiej osoby. Po owinięciu towaru wystarczy odciąć folię, wykorzystując ostry nóż lub nożyczki. Można także zastosować jeden ze specjalnych nożyków do folii stretch, które są dostępne w ofercie Neopaku - znacznie ułątwiają pracę z użyciem folii stretch.

Jeżeli planują Państwo często używać tej folii w różnych zastosowaniach, warto rozważyć zakup bardziej zaawansowanego urządzenia, jakim jest odcinacz do folii. Po umieszczeniu w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu rolki z folią pakowanie różnego rodzaju przedmiotów jest bardzo szybkie i znacznie prostsze, niż ręczne pakowanie.
 

Jakie firmy najczęściej stosują białą folię stretch?


Ze względu na swoje właściwości, przede wszystkim wytrzymałość, elastyczność i możliwość zapakowania dowolnego przedmiotu, folie stretch są chętnie wykorzystywane przez różne firmy. Działające w branży logistycznej lub transportowej przedsiębiorstwa stosują tego typu rozwiązanie w celu zabezpieczania pakunków na czas transportu. To samo robią niektóre fabryki i inni producenci wszelkich towarów, którzy w ten sposób chronią swoje wyroby w trakcie dostawy wyrobów do hurtowni, sklepów lub indywidualnych odbiorców.

Dużą grupą użytkowników białej folii stretch są sklepy stacjonarne z możliwością sprzedaży wysyłkowej oraz sklepy internetowe. Folia stretch daje im możliwość szybkiego, sprawnego i - przede wszystkim - niedrogiego zapakowania dowolnych przedmiotów i jest czasami wykorzystywana jako alternatywa do innych opakowań:
 • kartonów;
 • pudełek;
 • worków foliowych;
 • kopert bąbelkowych.

Przez swoją uniwersalność, biała folia stretch może być opakowaniem dla dowolnego przedmiotu, świetnie współpracuje także z innymi artykułami do pakowania. Jeżeli wysyłany przedmiot potrzebuje dodatkowej ochrony, można najpierw owinąć go folią bąbelkową lub umieścić w tekturowym pudełku. Takie zawiniątko wystarczy owinąć białą folią stretch, co stworzy bardzo schludną i elegancką paczkę.

Coraz częściej także odbiorcy indywidualni decydują się na używanie folii stretch. Biała folia tego typu pozwala na zapakowanie drobnych przesyłek lub domowych przedmiotów przechowywanych przez dłuższy czas. Dodatkowa ochrona pozwoli uchronić te rzeczy przed zniszczeniem.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie