Minirapy

Minirapy to rolki z folią stretch, które są niezbędnym akcesorium w każdym zakładzie zajmującym się czynnościami wymagającymi pakowania i zabezpieczania towarów. Znajdą zastosowanie w magazynach, w których ważne jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłek. Stretch przylega do danego opakowania bez względu na rodzaj materiały z jakiego jest zrobione, dając nam tym samym pewność, że paczka nie ulegnie zniszczeniu podczas przenoszenia czy dalszego transportu. Minirapy posiadają warstwę klejącą co oznacza, że nie potrzeba do ich prawidłowego zastosowania żadnych dodatkowych narzędzi w postaci taśm klejących czy kleju. Naklejone na siebie warstwowo łączą się, a spoina jest mocna i niezawodna. Wykorzystanie minirapów z folii stretch nie ogranicza się jednak tylko do opakowań kartonowych. Często stosowane są one w przemyśle meblarskim, wnętrzarskim, ogrodniczym oraz w brażny spożywczej. Ważną właściwością tych folii jest bezpieczeństwo w kontakcie z żywnością. Nie wchodzą one w reakcje z jedzeniem dlatego wykorzystywane są także w przemyśle mięsnym i rybnym. Pomagają zachować smak i aromat żywności chorniąc dodatkowo przed wilgocią i zabrudzeniami. Kolejnym, dość nietypowym zastosowaniem minirapów jest używanie ich w zakładach fryzjerskich i salonach urody. Owinięte włosy chłoną odżywki i farby z większą skutecznością przez co właśnie zyskały w tych sektorach na popularności.

Główne cechy minirapów to:

 • odporność - stworzone z folii stretch zapewniają bezpieczeństwo podczas użytkowania
 • elastyczność - idealnie poddają się każdemu kształtowi, który trzeba opakować
 • wytrzymałość - mogą pozostać w użytku na długi czas nie tracąc swoich właściwości
 • dostępność - są to produkty ogólnodostępne więc nie ma problemu z ich zakupem
 • wielozadaniowość - ich możliwości nie ogarniczają się jedynie do użytku podczas pakowania

Jak widać minirapy to popularne rozwiązanie dla przemysłu jak i dla domu. Aby ułatwić sobie pracę związaną z ich wykorzystaniem warto zainwestować w specjalne odwijacze i dyspensery, które dostępne są oczywiście także w naszym sklepie. Nasi pracownicy z chęcią pomogą wybrać Państwu idealne rozwiązanie dla swoich potrzeb i doradzą jak zoptymalizować czas poświęcony na użytkowanie minirapów. Oferta sklepu jest szeroka, zapewniamy, że u nas znajdą Państwo to czego potrzebują, a jakość produktów pozytywnie Państwa zaskoczy. Zapraszamy.

Czym są minirapy?Można powiedzieć, że minirapy są mniejszą wersją folii stretch, którą aplikuje się przy użyciu wygodnej rączki. Trzeba jednak dodać, że pod względem możliwości, a także swojej uniwersalności ten artykuł z pewnością nie jest mały! Minirapy znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie manewrowanie “dużą” folią stretch byłoby niewygodne albo użycie dużej szerokości folii okazuje się nieopłacalne. W zestawie z dedykowanym rozwijaczem do minirapów są więc nieodłącznym narzędziem, często wykorzystywanym w magazynach i biurach.

Zasada działania minirapów jest bardzo prosta i opiera się o wytrzymałą i elastyczną folię nawiniętą na rolkę. Dzięki temu posługiwanie się minirapami jest niezwykle wygodne, a szybkość pakowania niewielkich artykułów jest bardzo duża. Dodatkowym atutem tego produktu jest możliwość wyboru jednej z kilku szerokości. Mogą więc Państwo wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb, na przykład w zależności od wielkości pakowanych przedmiotów.

 

Rodzaje i wymiary minirapówMinirapy dostępne w sklepie internetowym z produktami niezbędnymi podczas pakowania Neopak posiadają kilka istotnych parametrów. Pierwszym z nich jest szerokość rolki. To ta wartość mówi, jak duży przedmiot lub jaki rozmiar paczki będzie można owijać z użyciem tej folii w rolce. Kolejną wartością jest grubość folii. Im grubsza, tym jest ona bardziej wytrzymała.Standardowa grubość to 23 mikrometry - taka folia jest bardzo uniwersalna. Ma dobrą wytrzymałość oraz świetną elastyczność. Dzięki temu dobrze nadaje się do pakowania różnych rzeczy oraz paczek na czas transportu i przechowywania. Kolejnym parametrem jest średnica rolki. Wskazuje na to, jaki rozwijacz będzie pasował do konkretnej rolki. Ma to nieco mniejsze znaczenie, jeśli zdecydują się Państwo na zakup popularnego zestawu minirapów już z dołączonym rozwijaczem, który nie jest drogi. Zestaw rolka z folią plus rozwijacz ma bardzo zbliżony koszt do samej folii. O tym, jaki zapas folii znajduje się w konkretnym modelu minirapu, można się przekonać sprawdzając wagę rolki. To właśnie ona określa ilość folii nawiniętej na rolki, rzadko spotykaną praktyką jest podawanie ilości w metrach bieżących. Podobnie podawane są te parametry także w przypadku zwykłej folii stretch.

Sklep internetowy Neopak posiada w swojej ofercie minirapy z folii w czarnym kolorze, a także bezbarwne. Folia barwiona na czarny kolor pozwoli ukryć zawartość paczki przed ciekawskimi spojrzeniami postronnych osób, a także chroni przed promieniami UV

 

Z czego wykonane są minirapy?Można z całą pewnością stwierdzić, że minirap to małą wersja folii stretch. Posiada wszystkie te same cechy i jest wykonany z identycznego materiału, co większy odpowiednik. Za wytrzymałość i elastyczność tego produktu odpowiada folia poli polietylenowej. Folia PE świetnie chroni przed dostępem wilgoci, kiedy produkt jest nią odpowiednio owinięty. Jedna strona folii pokryta jest klejącą warstwą, która przywiera do innych fragmentów folii. Dzięki temu pakowanie jest tak łatwe - kolejne warstwy folii dobrze przylegają do siebie.

 

Rozwijacz do folii stretchMinirap bardzo często posiada w zestawie specjalny odwijacz do folii. Dzięki niemu z łatwością można pakować różne rzeczy, gdyż rozwijacz posiada wygodną rączkę. Przy doborze folii do posiadanego już odwijacza warto sprawdzić, czy mają takie same średnice. 

Rozwijacz, nazywany też dyspenserem do folii to bardzo przydatne urządzenie, szczególnie wtedy, kiedy folia jest często używana. Te plastikowe urządzenia znajdują więc zastosowanie w biurach, magazynach oraz sklepach. Wszędzie tam, gdzie często pojawia się potrzeba pakowania różnego rodzaju przedmiotów i paczek pocztowych, minirapy z odwijaczami świetnie się sprawdzają.

 

Największe zalety minirapówMniejsza wersja popularnej folii stretch cechuje się dużą uniwersalnością. Dzięki swoim właściwościom jest bardzo chętnie stosowana w wielu przedsiębiorstwach, ale także przez indywidualnych odbiorców. Jeżeli planują Państwo sporadycznie pakować różnego rodzaju przedmioty i przesyłki, a nie chcą przeznaczać większej ilości miejsca na rolkę folii stretch o dużej szerokości, minirapy będą idealnym rozwiązaniem.

Do największych zalet minirapów dostęnych w Neopaku należą:
 • są bardzo poręczne i kompaktowe - łatwe w transporcie i przechowywaniu;
 • nie zajmują dużo miejsca;
 • wykonane są z wytrzymałej i niezwykle rozciągliwej folii stretch (folia PE);
 • mają bardzo niski koszt zakupu;
 • są dostępne w zestawie z wygodnymi rączkami do odwijania;
 • do wyboru kolor czarny lub bezbarwny;
 • chronią przed zarysowaniem, uderzeniem;
 • zabezpieczają przed wilgocią i środkami chemicznymi;
 • zabezpieczają przed czynnikami atmosferycznymi - deszczem, promieniami słonecznymi, niskimi i wysokimi temperaturami.

Warto wybrać minirapy z oferty sklepu internetowego Neopak. Można wybrać spośród kilku szerokości, na przykład 10 centymetrów lub 25 centymetrów. W naszym sklepie znajdą Państwo minirapy w zestawie z poręcznymi odwijaczami, któe znacnzie ułatwiają i przyspieszają pracę.
 
 • Do czego służy folia minirap?
  Transparentny minirap z zwijaczem to doskonała alternatywa dla tradycyjnej folii stretch. Dzięki temu rozwiązaniu można szybko i skutecznie zabezpieczyć różne przedmioty podczas wysyłki. Folia minirap jest odporna na pęknięcia i rozdarcia. Stanowi również doskonałe zabezpieczenie przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, takimi jak kurz czy wilgoć. Jednocześnie chroni zawartość przesyłki przed nieprzyjemnymi zapachami. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku przedsiębiorców, jak i osób prywatnych, kiedy zachodzi potrzeba zabezpieczania rzeczy podczas remontu czy przeprowadzki. 
   
 • Gdzie kupić folię minirap?
  Minirapy są dostępne w sklepie internetowym NEOPAK. Wraz z innymi produktami niezbędnymi podczas pakowania doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych oraz w biznesie. Jak minirap kupić? Należy wziąć pod uwagę rozmiar paczki, która będzie zabezpieczona folią. Im grubsza jest folia minirap, tym jest ona bardziej wytrzymała, a przez to stanowi skuteczniejszą ochronę. W NEOPAK oferujemy między innymi standardową grubość czyli 23 mikrometry. Taka folia jest najbardziej uniwersalna i sprawdzi się w większości zastosowań.
   
 • Jakie zalety ma folia minirap?
  Folia minirap to nic innego jak mniejszy odpowiednik folii stretch. Tak samo jak folia stretch najczęściej wykorzystywana jest w przedsiębiorstwach transportowych i różnego rodzaju magazynach. Tam, gdzie nie możemy użyć tradycyjnej szerokiej folii minirapy znajdują swoje zastosowanie. Minirap wykonany jest z tego samego materiału co jej większy odpowiednik folia stretch, czyli polietylenu. Dzięki temu folia jest wytrzymała i elastyczna oraz chroni przed dostępem wilgoci.
  Folia minirap posiada wiele zalet, do najważniejszych należą:
  - są poręczne i kompaktowe
  - nie zajmują dużo miejsca
  - wykonane są z wytrzymałej i rozciągliwej folii
  - do wyboru kolor czarny lub bezbarwny
  - chroni przed zarysowaniami, uderzeniami i wilgocią
  - zabezpiecza przed czynnikami atmosferycznymi
  - niski koszt zakupu
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie