Minirapy

Folia stretch mini rap to produkt niewielkich rozmiarów, który jest wykorzystywany do owijania i zabezpieczaia małych przedmiotów. Pozwala także ochronić mini produkty przed rozsypaniem się.

W Neopak oferujemy różne rodzaje folii stretch w wersji mini - czarne, transparentne, w rolce lub w rolce wraz z rączką/rozwijaczem. To produkt, który ułatwi codzienną pracę w biurze, magazynie czy warsztacie, a także znajdzie liczne zastosowania w domu.
  

Folia stretch i jej niezastąpione właściwości


Nie od dziś wiadomo, że folia stretch to materiał o wielu zaletach. Wśród jej głównych atutów warto wymienić:

 • elastyczność oraz wysoką rozciągliwość, która umożliwia dokładne dopasowanie się do różnych przedmiotów, również tych o nieregularnych kształtach
 • wysoką wytrzymałość, która sprawia, że folia stretch jest odporna na uszkodzenia
 • łatwość w użyciu
 • skuteczną ochronę produktów przed brudem, wilgocią oraz uszkodzeniami
 • zapobieganie przenikaniu zapachów


Ponadto, folia stretch dzięki swojej strukturze przyczepia się do swojej powierzchni, co sprawia, że przy pakowaniu nie trzeba korzystać z dodatkowych taśm i zabezpieczeń.
 

💡 Czy wiesz, że folia stretch jest materiałem, który można poddać procesowi recyklingu? Dlatego warto pamiętać, aby zużytą folię, oczyszczoną z etykiet, zawsze wrzucać do pojemnika na tworzywa sztuczne.
 

Folia stretch mała to duża wygoda użytkowania


W tej kategorii produktów znajdziesz szeroki wybór specjalnej folii stretch o małej szerokości, którą określa się mianem minirapów. Mniejsza folia stretch to nie tylko oszczędność cennego miejsca do jej przechowywania, ale również kosztów, związanych z jej zakupem. Minirapy mają przeważnie od 10 do 25 cm szerokości, dzięki czemu bez trudu zmieszczą się w schowku każdego auta lub w domowych szufladach. 

Mniejsza szerokość folii pozwala na dokładne owinięcie przedmiotów o niedużych gabarytach, bez obawy o nadmierne marnowanie materiału. Niesie za sobą również wyjątkową wygodę oraz sprawność pakowania, a sama folia zapewnia wysokie bezpieczeństwo każdej przesyłki.


Folie stretch mini rapy transparentne. Kupuj w Neopak.

Jak wygodnie korzystać z minirapów?


Aby móc używać folii stretch w formie minirapów nie musisz mieć do dyspozycji żadnych dodatkowych narzędzi. Materiał nawinięty na rolkę bez trudu się rozwija oraz łatwo trzyma się powierzchni danego przedmiotu, dzięki czemu w procesie pakowania wystarczy jedna para rąk. 

Wiele osób korzysta jednak ze specjalnych rozwijaczy, dostosowanych wymiarami do rolki minirapów. To proste narzędzie, na które należy założyć folię, aby jeszcze łatwiej móc nią manewrować. Rozwijacze są dostępne w zestawach z folią w naszym sklepie, dzięki czemu możesz od razu zamówić oba te produkty. Jeżeli zależy Ci na zaoszczędzeniu czasu, warto postawić na zakup niezawodnego rozwijacza.

Jak wykorzystać zalety folii stretch minirap?


Warto pamiętać, że folię o małej szerokości można z powodzeniem wykorzystać nie tylko w firmach, ale także do użytku domowego. 

Folia stretch mini przydaje się do:
 • pakowania i zabezpieczania produktów do wysyłki, w tym materiałów kruchych, podatnych na zarysowania oraz o nieregularnych kształtach
 • łączenia artykułów w grupy, w tym do zabezpieczania towarów na paletach
 • chronienia mebli oraz powierzchni przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem podczas prac remontowych
 • zabezpieczania produktów przed wpływem wilgoci, zwłaszcza tych przetrzymywanych w piwnicach
 • owijania produktów spożywczych, w tym gotowych potraw, aby uchronić je przed przenikaniem zapachów (folia dopuszczona do kontaktu z żywnością)
 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie folii stretch


Folia stretch dzięki swojej popularności doczekała się także wielu niestandardowych zastosowań. Wśród nich możemy wymienić:
 • korzystanie z folii stretch podczas zabiegów pielęgnacyjnych, w tym do olejowania włosów oraz przy body wrappingu
 • pokrycie folią stretch blatów kuchennych przed gotowaniem, co zaoszczędzi czas na sprzątanie po skończonej pracy
 • użycie folii do budowy własnej szklarni, która doskonale będzie przepuszczała powietrze, jednocześnie chroniąc przed niskimi temperaturami oraz utratą wody
 • wykorzystanie podczas licznych zabaw sensorycznych dla dzieci
 

Właściwości różnych typów folii stretch minirap

 
Folia stretch mini rolkiWłaściwościZastosowania
MINIRAP TRANSPARENTNY 25CM/1,6KG/23Ufolia przezroczysta, szerokość: 25 cm, waga: 1,6kgbezpieczna w kontakcie z żywnością służy do pakowania np. mięsa; używa się jej w branży fryzjerskiej, logistycznej i w domach
MINIRAP CZARNY 10CM/0,30KG/23UM FI50

folia stretch mini czarna, szerokość: 10 cm, waga: 0,3 kg

zabezpieczanie małych dekoracji na czas remontu, owijania niewielkich paczek do wysyłki (zasłania zawartość) czy do owijania produktów promocyjnych

FOLIA STRETCH MINIRAP TRANSPARENTNY 10CM/0,3 KG FI50 + ROZWIJACZ

folia transparentna, szerokość: 10 cm, waga: 0,3 kg

wygodna rączka do rozwijania, zastosowanie: zabezpieczanie, owijanie, pakowanie, naprawa uszkodzonych opakowań z sypkimi produktami, owijanie próbek produktów czy materiałów biurowych

MINIRAP CZARNY 10CM/0,30KG FI50 + ROZWIJACZ

folia stretch mała czarna, szerokość: 10 cm, waga: 0,3 kg

pakowanie i zabezpieczanie towarów w firmach prowadzących sprzedaż wysyłkową, firm transportowych, sklepów stacjonarnych i magazynów

 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie