Folia stretch transparentna

Najpopularniejsza folia stretch używana w działach logistycznych na całym świecie, jest transparentna (przezroczysta). To największa zaleta tego produktu, bowiem umożliwia identyfikację zawartości paczki i jej stanu. Kiedy taka folia znajdzie zastosowanie? Tak naprawdę w każdej sytuacji. Przykładem może być wysyłanie  sypkich towarów, pakowanych w torby z papieru. Są to m.in. żwiry dla kota czy karmy dla zwierząt. Folia ta pozwala dodatkowo zabezpieczyć je w razie pęknięcia właściwego opakowania pod naporem innych produktów w paczce.

W razie uszkodzenia odbiorca paczki od razu zauważy uszkodzenie i będzie mógł zgłosić je dostawcy. Pozwoli to zaoszczędzić problemów z potencjalnymi reklamacjami i szukaniem winowajcy, a także zabezpieczy pozostały towar przed zabrudzeniem uszkodzoną zawartością. Kolejną sytuacją, w której taka folia znajdzie zastosowanie, jest zabezpieczanie towarów na magazynach. By nie odwijać każdej kolejnej paczki w celu sprawdzenia jej zawartości, możesz użyć właśnie stretchu, który pozwoli dostrzec zawartość. W łatwy sposób skontrolujesz stan opakowanego towaru, nie dokładając sobie pracy. Folia przezroczysta stretch doceniana jest przez największe firmy produkcyjne i stosowana z powodzeniem od wielu lat.

 

Właściwości folii stretch

Folia stretch wykazuje następujące właściwości:
  • wytrzymałość — da Ci pewność, że towar będzie odpowiednio zabezpieczony,
  • trwałość — nie traci ona swoich właściwości przez długi czas, co ma znaczenie przy długich okresach przechowywania,
  • odporność na warunki atmosferyczne — folia ta sprawdzi się wewnątrz i na zewnątrz, podczas największych ulew i upałów,
  • transparentność — umożliwia szybką ocenę zawartości paczki i stanu, w jakim się znajduje,
  • łatwe użycie — nie potrzeba do jej zastosowania większych umiejętności, aplikacja jest banalnie prosta.
Warto zaznaczyć, że folia stretch transparentna to także świetne rozwiązanie dla domu. Pomoże Ci zabezpieczyć każdy przedmiot, począwszy od różnego rodzaju narzędzi, przez naczynia, na ubraniach kończą. Aby ułatwić sobie pracę, możesz zaopatrzyć się w specjalne rozwijacze i dyspensery dostępne w naszym sklepie internetowym. Znacznie skrócą czas poświęcony na pakowanie, a także zapobiegną sklejaniu się folii i jej marnowaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że u nas znajdziesz produkt dla siebie.
 

Z czego jest zrobiona przezroczysta folia stretch?

Folia stretch to tak naprawdę określenie dla wielowarstwowej, rozciągliwej folii polietylenowej. Wykorzystuje się ją głównie w przemyśle, transporcie, handlu i logistyce. Wynalezienie tej folii stało się tak naprawdę przełomowym odkryciem dla tych sektorów gospodarki. Polietylen liniowy, czyli LLDPE, który jest wykorzystywany do produkcji stretchu, charakteryzuje się niską gęstością, a także niską absorpcją wilgoci. Paczka, która została owinięta tego typu folią — nie zmoknie. Dodatkowo wiąże się ona z niewielkimi kosztami, co z kolei sprawia, że przedsiębiorcy chętnie po nią sięgają.

Polietyleny liniowe produkowane są metodami niskociśnieniowymi i co ciekawe, stanowią one najmłodszy rodzaj polietylenu, ponieważ pierwsze tego typu produkty pojawiły się na rynku w roku 1980.
 

Jak prawidłowo używać folii stretch?

Dla większości osób stosowanie tego typu folii jest proste i niewymagające. Jeśli jednak wcześniej nie miałeś z nią do czynienia, to w zupełności zrozumiałe, że nie wiesz, jak jej używać. W pierwszej kolejności rozwiń odpowiednią ilość folii, tak, abyś mieścił się na niej produkt czy też paczka, którą chcesz zapakować. Następnie naciągnij folię oraz owiń nią dokładnie dany produkt. Folia nie powinna być luźno, wręcz przeciwnie — powinna przylegać. Pakunek należy owinąć folią kilkukrotnie. Jeśli nie pokrywa ona całego produktu, po zawinięciu, należy ją uciąć oraz ponownie owinąć z drugiej strony.

Warto pamiętać, że choć folia stretch zapewnia ochronę, stanowi ona głównie zewnętrzne zabezpieczenie przesyłki. Bardzo ważne jest więc umieszczenie w środku odpowiednich wypełniaczy, które pozwolą uniknąć ewentualnego zniszczenia produktu. 

Co możesz zapakować w folię stretch?

Tak naprawdę, zastosowanie folii stretch jest nieograniczone. Przede wszystkim stanowi ona świetny sposób na zabezpieczenie towarów i przesyłek. W środku może znajdować się tak naprawdę wszystko! Możesz transportować drobne i delikatne elementy, jak i sprzęt elektroniczny i wiele innych, wymagających przedmiotów.

Co ważne, folie stretch dostępne są w różnych wersjach. Każda z nich nieco się różni, co wpływa również na ich właściwości i zastosowanie. Folie możemy podzielić przede wszystkim ze względu na grubość. Cienkie stretche sprawdzą się w przypadku lekkich i małych przesyłek, z kolei te bardziej wytrzymałe i grube, pozwolą na transport sporych i ciężkich przedmiotów. Oprócz tego dostępne są także różne kolory folii. Popularnym rozwiązaniem jest folia przezroczysta, dzięki której możesz dostrzec, co się pod nią znajduje. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się również czarna folia, która wręcz przeciwnie — umożliwia zakrycie towaru i pozwala zachować swego rodzaju dyskretność. Kolor folii może się różnić w zależności od branży, w jakiej działa dana firma.
 

Czym różni się folia stretch od pre-stretchu?

Pre-stretch to jedna z dostępnych odmian stretchu. Charakteryzuje się wstępnym rozciągnięciem do około 200% już w procesie produkcyjnym. Warto jednak zaznaczyć, że folia ta jest cieńsza od tradycyjnego stretchu, zatem nie sprawdzi się w przypadku ciężkich i dużych paczek. Ogromną zaletą tego typu folii jest jednak fakt, iż o wiele lepiej przylega ona do owijanego towaru, a to wszystko za sprawą kleju, który posiada. Nie wymaga również stosowania siły przy naciąganiu.

Skład folii pre-stretch różni się od składu tradycyjnego stretchu, przez co te dwa rodzaje różnią się także właściwościami. Pierwsza z tych folii jest również nieco droższa, co może odgrywać ogromną rolę dla budżetu firmy. Wybór spośród tych dwóch produktów uzależniony jest wyłącznie od Twoich potrzeb oraz branży, w której działasz. 
 

Szerokie zastosowanie — nie tylko palety i paczki

Folia stretch posiada szerokie zastosowanie, które nie ogranicza się wyłącznie do transportu i pakowania. W domu również znajdzie swój użytek. Sprawdzi się przede wszystkim przy przeprowadzkach, ale nie chodzi tutaj wyłącznie o pakowanie kartonów. Zapewni ona ochronę, która będzie miała szczególne znaczenie w przypadku mebli czy tapicerek. Pozwoli uniknąć zarysowań, obić czy otarć. Folię możesz także wykorzystać w celu zabezpieczenia różnego rodzaju przedmiotów przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Sprawdzi się również w ogrodzie, a dokładniej w szklarni. Na pewno nie jeden ogrodnik doceni ten produkt!


Zachęcamy do sprawdzenia również innych typów folii dostępnych w naszej ofercie. Są to folie bąbelkowe czy też folie ochronne.
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie