Folia stretch żółta

Kolejna już folia w naszej ofercie folii stretchowych, tym razem w kolorze żółtym. Folia stretch wykonana jest niemal w 100% z tworzywa znanego powszechnie jako LDPE. Co kryje się za tym skrótem? To liniowy polietylen o niskiej gęstości, który zapewnia końcowemu produktowi dużą woskowatość, elastyczność i termoplastyczność. Są dwie metody produkcji takich folii: pierwsza to metoda rozdmuchu "blown", a druga to metoda CAST (rozlewania). Każda z tych metod nadaje folii konkretne właściwości. Metoda rozdmuchu powoduje, że produkt końcowy ma bardzo wysoką jakość i odporność na przebicie. W skrócie chodzi o rozdmuchiwanie roztopionej żywicy w dwuch kierunkach - maszynowym i poprzecznym. Na końcu schładza się ją powietrzem. Druga metoda, CAST, to metoda rozlewania roztopionej żywicy po specjalnej formie, która w kolejnym etapie rozciągana jest maszynowo, a na końcu schładzana wytłaczarkami. Folia z tego procesu produkcji jest wysoce elastyczna i odporna na potencjalne zerwanie czy przebicie. Metoda CAST jest o wiele szybsza niż BLOWN przez co pozwala na większą produkcję i tym samym jest bardziej popularna i powszechna. Wpływa to też na jej cenę - jest znacznie tańsza niż folia stretch otrzymana metodą produkcji BLOWN. Tyle jeśli chodzi o proces produkcji.

Warto natommiast wspomnieć o najważniejszych cechach samej folii, czyli gotowego produktu:

 • wytrzymałość - czyli najważniejsza cecha, która powoduje bezpieczeństwo opakowanego towaru
 • elastyczność - cecha ta pozwala na opakowanie folią tak naprawdę każdego przemiotu, nawet o nieregularnych kszałtach
 • termokurczliwość - dzięku czemu w wyższych temperaturach folia ta izoluje jeszcze dokładniej kurcząc się
 • dostępność - folie są tak powszechne, że nie ma problemu z ich dostępnością w sklepach
 • łatwość aplikacji - poradzi sobie z nią każdy, nie potrzeba do tego specjalistycznych umiejętności
 • możliwość automatyzacji procesu pakowania - tutaj mowa o dyspenserach i rozwijaczach, które skrócą czas pakowania do minimum

W naszym sklepie oferujemy Państwu szeroki wybór folii stretch na każdą okazję i do każdego zadania. Różne długości i szerokości pomogą zoptymalizować pracę i czerpać jak najwięcej korzyści z zaoszczędzonych środków i czasu. Jeśli mają Państwo pytania odnośnie naszych produktów czy potrzebują Państwo fachowego doradztwa zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą w wyborze.

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj