Folia spożywcza do żywności

Folia spożywcza to produkt, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w kuchni czy sklepach sprzedających żywność. Dzięki niej można sprawnie zabezpieczyć towary m.in. przed wilgocią, utlenianiem i zanieczyszczeniami. 

W Neopak zamówisz folię spożywczą, która wystarczy na wiele użyć. Dostępne są produkty o długości 100, a nawet 200 metrów, transparentne i w kolorze. Jeśli folia stretch spożywcza jest produktem, którego szukasz, zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty naszej hurtowni opakowań.

Folia stretch spożywcza i jej wyjątkowe właściwości

 

 • Ochrona przed utlenianiem - folia spożywcza zapewnia skuteczną ochronę żywności przed utlenianiem, co jest kluczowe dla zachowania świeżości np. mięsa. Folia stretch spożywcza sprawia, że jedzenie nie traci swojego smaku i elastyczności.
 • Zabezpieczenie przed wysuszeniem - w przypadku potraw, takich jak ciasta czy pieczywo, folia spożywcza pomaga zabezpieczyć je przed nadmiernym wysychaniem, utrzymując wilgotność produktów.
 • Bezpieczne przechowywanie w lodówce - folia doskonale sprawdza się do pakowania i przechowywania resztek potraw w lodówce, chroniąc je przed nieprzyjemnymi zapachami.
 • Zabezpieczenie przed zachlapaniem - podczas gotowania folia spożywcza doskonale zabezpiecza powierzchnie kuchenne, chroniąc je przed zabrudzeniem i zachlapaniem.
 • Łatwość i precyzja w pakowaniu - elastyczność i przyczepność folii umożliwiają łatwe pakowanie jedzenia o różnych kształtach i rozmiarach.
 • Niezastąpiona w przygotowywaniu niektórych potraw - podczas przygotowywania potraw, folia spożywcza może być używana do owijania ciasta czy marynowania ryb, pomagając w zachowaniu aromatu i smaku.

 

Przydatne (a często niezbędne) akcesoria do folii spożywczej - komfort i precyzja 

 
TYP AKCESORIUMPRODUKTOPIS ZASTOSOWANIA
Obcinarka do folii spożywczej (ucinarka)ODCINACZ DO FOLII UNIVERSAL 450Obcinarka do folii spożywczej to narzędzie, które sprawia, że korzystanie z folii staje się łatwiejsze i bardziej precyzyjne. Dzięki specjalnemu ostrzu, można dokładnie i bez problemu przyciąć odpowiednią ilość folii, eliminując nieporęczne rozdzieranie jej przy pomocy rąk czy nożyczek. Dostępne są różne modele obcinarek, a ich ergonomiczny design sprawia, że są łatwe w użyciu i przechowywaniu.
 
Dyspenser do folii spożywczej (odwijacz)ODWIJACZ DO FOLII STRETCH PREMIUM SF-2781EDyspenser do folii spożywczej to praktyczne urządzenie, które ułatwia korzystanie z folii podczas pakowania i przechowywania żywności. Wyposażony w specjalny mechanizm ułatwiający rozwinięcie folii, dyspenser pozwala na precyzyjne odmierzenie potrzebnej długości. 
 
 
 

Folia spożywcza w kuchni - pomocne triki


Oprócz tradycyjnego zastosowania folii spożywczej do owijania żywności, istnieje wiele kuchennych trików, w których folia będzie bardzo przydatna.
 • Marynowanie mięsa -  wykorzystanie folii spożywczej do marynowania mięsa pozwala jeszcze bardziej poprawić smak potrawy. Otulając mięso folią po umieszczeniu go w marynacie, możemy zabezpieczyć je przed utratą wilgoci i jednocześnie ułatwić proces marynowania. Folia skutecznie izoluje mięso, pozwala na równomierne wnikanie smaków marynaty oraz sprawia, że mięso staje się bardziej soczyste i aromatyczne. To prosty sposób na podniesienie walorów smakowych potrawy przy minimalnym nakładzie pracy.
 • Przyspieszenie dojrzewania owoców - folia spożywcza stretch może być używana w kuchni również do przyspieszania dojrzewania owoców. Metoda ta opiera się na stworzeniu mikroklimatu wokół owoców, który sprzyja procesowi dojrzewania. Aby to zrobić, owijamy niedojrzałe owoce folią spożywczą, szczelnie zamykając ją wokół nich. 
 
💡 Czy wiesz, że folia spożywcza jest wykonana z PVC, czyli polichlorku winylu? To materiał mający własciwości termoplastyczne i odprony na działanie wielu rozpuszczalników.
  Folia stretch spożywcza transparentna.

 

Nieoczywiste sposoby wykorzystania folii spożywczej w różnych branżach

 
 • Malowanie na folii spożywczej
Folia stretch spożywcza do kontaktu z żywnością może stanowić niecodzienną alternatywę dla tradycyjnych podłoży malarskich. Artystyści odkrywają, że malowanie na folii spożywczej nadaje pracom artystycznym unikalny efekt i teksturę. Można tutaj eksperymentować z różnymi technikami malarskimi, uzyskując interesujące efekty.
 • Folia spożywcza stretch na tatuaż

Chociaż zastosowanie folii spożywczej do tatuaży może wydawać się zaskakujące, to w rzeczywistości jest to jedna z praktyk w branży tatuażu. Po zakończeniu procesu tatuowania, tatuażysta może owijać skórę folią spożywczą, aby zapewnić ochronę przed bakteriami i zanieczyszczeniami.
Folia stretch w rolce zabezpiecza tatuaż przed kurzem i ułatwia utrzymanie higieny w okresie gojenia.
 
 • Owijanie się folią spożywczą

Owijanie się folią spożywczą jest związane nie tylko z owijaniem świeżo wykonanych tatuaży. W branży fitnessu i kosmetycznej owijanie się folią spożywczą już dawno zyskało popularność. Osoby korzystają z tego rozwiązania w celu przyspieszenia procesu utraty wagi, ponieważ owijanie okolic brzucha, bioder czy ud folią może pomagać w redukcji masy ciała.

A branża fryzjerska?


Folie spożywcze znajdują także zastosowanie w niektórych zabiegach fryzjerskich. Na przykład podczas aplikacji olejku na włosy, takiego jak olej kokosowy czy olej arganowy, można użyć folii spożywczej. Włosy owija się folią, a następnie okrywa ręcznikiem, dzięki czemu utrzymana jest odpowiednia temperatura, co korzystnie wpływa na kondycję włosów.
 
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie