Folia spożywcza

Jej zalety zna i docenia każdy z nas. W naszym życiu pojawia się codziennie, czy to podczas przygotowywania posiłków w domu, czy podczas wyjść na miasto, lub podczas zwykłych zakupów. Mowa oczywiście o folii spożywczej. Dostępne u nas folie spożywcze sa atestowane, co pozwoli Państwu na bezpieczne stosowanie jej w każdej sytuacji. Ta przezroczysta folia rozciągliwa do pakowania świeżych produktów spożywczych takich jak wędliny, ryby, nabiał, pieczywo i wiele innych będzie z pewnością nieodłącznym elementem wyposażenia kuchni. Jej użycie może być jeszcze łatwiejsze. Nałożona na dyspenser z ucinarką ułatwia bardzo szybkie zapakowanie każdego produktu spożywczego.

Folia spożywcza charakteryzuje się tym, że pokryta jest od wewnątrz warstwą klejącą, dzięki czemu po zawinięciu w nią produktu szczelnie do niego przylega. Właściwości klejące utrzymuje nawet po odwinięciu. Można ją więc zastosować wielokrotnie, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad przechowywania żywności. Chroni towar przed zabrudzeniem, wyschnięciem lub zapyleniem gwarantując nam zdrowe i zachowane w stanie nienaruszonym jedzenie. Posiadane właściwości folii spożyczej umożliwiają odparowywanie wilgoci z wnętrza opakowania, a jednocześnie folia znacząco zmniejsza obustronne przenikanie zapachów. Owinięcie produktów spożywczych zaledwie kilkoma warstwami folii w dużym stopniu utrudnia jej przebicie lub zerwanie. Zapewni to Państwu spokój i da pewność, że jedzenie owinięte i zapakowane w folie spożywczą jest odpowiednio zabezpieczone.

Wykonana z wysokiej jakości folii polietylenowej nie wchodzi w reakcje w żaden sposób ze stykającą się z nią żywnością i pozwala na jej dłuższe przechowywanie bez pogorszenia walorów jakościowych tych produktów. Surowiec, z którego jest zrobiona nadaje się do recyklingu, tak więc dodatkowo dbają Państwo o aspekty ekologiczne wykazując się odpowiedzialnością społeczną.

Niska cena folii spożywczej z pewnością wpływa na jej popularność wśród domostw, ale i obiektów gastronomicznych i sklepów spożywczych. Jest to jeden z najbardziej ekonomicznych materiałów ochronnych stosowanych w branży spożywczej.

Folie spożywcze dostępne są w naszym sklepie w różnych opcjach.

Różnią się one długością, szerokością,a także przeznaczeniem. Folie do szczelnego pakowania żywności, folie oddychające oraz standardowe folie spożywcze znane z zastosowań domowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Z czego zrobiona jest folia spożywcza?


Prezentowana w naszym sklepie folia spożywcza wykonana jest z PVC, czyli polichlorku winylu. Jest to uniwersalny materiał, który tworzą atomy węgla, wodoru i chlorku. Cechy charakterystyczne prezentowanej folii są dość niezwykłe. Wyróżnia się ona bowiem wyjątkowymi właściwościami termoplastycznymi. Ponadto cechuje ją duża wytrzymałość mechaniczna. A także odporność na działanie różnego rodzaju rozpuszczalników i czynników biologicznych. To jednak jeszcze nie wszystko. Do zalet folii spożywczej PVC można zaliczyć także plastyczność oraz giętkość. Próba jej rozerwania sprawia jedynie, że folia się rozciąga. Prezentowany produkt charakteryzuje się też nieprzepuszczalnością - zarówno zapachów, jak i wody. Mało tego, nie przeniknie przez niego również tlen. To właśnie dzięki tym właściwościom folia PVC posiada bardzo szeroki zakres zastosowania.
 

Folia spożywcza jak używać?


Wyżej wymieniliśmy Ci zalety materiału, jakim jest PVC. Teraz chcemy pokazać, dlaczego warto korzystać z folii spożywczej wykonanej z tego materiału. Wśród wielu zalet znajdziesz zapewne to, że jest ona tania i wygodna w użyciu. W naszej ofercie znajdziesz rolki folii spożywczej PVC o różnych długościach i szerokościach. A także kolorach. Możesz bowiem zdecydować się na folię fioletową, żółtą lub przezroczystą. Jednak abstrahując od tego, czy wiesz, w jakich sytuacjach możesz używać polecanej przez nas folii spożywczej PVC? Z przyjemnością przedstawimy Ci zarówno te bardziej, jak i mniej popularne sposoby na jej wykorzystanie. I tak na przykład możesz ją wykorzystać podczas codziennej pielęgnacji. Wystarczy, że nałożysz ją na ciało, w miejscu, w którym przed chwilą nałożony był krem. Dzięki folii wchłonie się on lepiej, a co za tym idzie, jego działanie będzie skuteczniejsze. Ponadto możesz przy jej użyciu stworzyć kubek niekapek. Wystarczy, że szczelnie zakryjesz szklankę, a przekłujesz ją słomką. Folia spożywcza PVC ponadto sprawdza się jako ułatwienie gotowania jajka w koszulce. Wystarczy, że utniesz kawałek folii, wybijesz na środek jajko i złapiesz za brzegi, skręcając jak sakiewkę. Następnie wrzucisz do gotującej się wody, na około 4-6 minut. Folia spożywcza może też być pomocna przy pakowaniu. Doskonale zabezpieczy pojemnik z balsamem, płynem micelarnym czy żelem pod prysznic. Dzięki temu dowieziesz na miejsce wszystkie swoje rzeczy w nienagannym stanie.

To były bardziej nietypowe zastosowania folii spożywczej. Jak sama nazwa wskazuje, najczęściej jest ona jednak wykorzystywana w kuchni. Zwłaszcza po to, aby produkty żywnościowe zachowały przez dłuższy czas swoją świeżość. Wystarczy, że dowolny produkt - ciasto, wędlinę, chleb, ser zawiniesz w folię a zarykujesz pewność, że nie stracą one swoich pierwotnych właściwości. Folia spożywcza PVC doskonale nadaje się też do zabezpieczania owoców i warzyw. Ważne jest to, że oprócz tego, że pomaga w zachowaniu świeżości, chroni też przed brudem i drobnoustrojami. Folia spożywcza doskonale sprawdza się również w przypadku pakowania kanapek do szkoły lub pracy. Z uwagi do wyjątkowe właściwości sprawdzi się, też w przypadku mrożenia różnego rodzaju produktów spożywczych.

Owijane mięso przezroczystą folią spożywczą

Jeśli zastanawiasz się teraz nad tym, gdzie wyrzucić folię spożywczą, to szybko odpowiadamy, że jej miejsce jest w pojemniku na metale i tworzywa sztuczne.
 

Jak jest po angielsku folia spożywcza?


Odpowiadając na to pytanie, warto zadać sobie jeszcze jedno. PVC czy PCV - która forma jest prawidłowa? Wbrew temu, co może Ci się teraz wydawać, obie formy są równie poprawne. Z czego więc wynika różnica? Z nazewnictwa. Po angielsku poprawną forma jest PVC - polyvinylchloride, z kolei po polsku PCV - polichlorek winylu. Dlatego, jeśli jeszcze kiedyś będziesz się nad tym zastanawiać, to przypomnij sobie nasz wpis. PCV i PVC to jedno i to samo. A teraz wracając do głównego pytania, czyli jak jest folia spożywcza po angielsku. Mianowicie food wrap.
 

Ile kosztuje folia spożywcza? I gdzie ją kupić?


W ofercie naszego sklepie znajduje się między innymi:Jej cena zmienia się w zależności od wielkości rolki. Jest to produkt w pełni nowy, który możesz wykorzystać w dowolny sposób. Tego rodzaju produkty doskonale sprawdzają się przy kontaktach z żywnością. To sprawiło, że cieszą się ogromną popularnością w branży przetwórstwa spożywczego. Dzięki szerokiemu zastosowaniu możesz potrzebować większych ilości folii spożywczej. Decydując się na nasze produkty, masz pewność, że cena będzie konkurencyjna. Zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiesz dodatkowe rabaty, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Ich wysokość zależy od ilości folii, jakie zamówisz. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o zakupie, sprawdź dokładnie zakładkę produktu. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy Cię do skontaktowania się z naszym Działem Obsługi Klienta. Tam dowiesz się wszystkiego, co chcesz wiedzieć na temat produktów znajdujących się w naszej ofercie. Ponadto możemy Ci zaoferować przyjazną atmosferę oraz szybką realizację zamówienia. Zapraszamy.
 • Do czego służy spożywcza folia stretch?
  Któż z nas nie używał folii spożywczej? To nic innego jak uproszczona nazwa spożywczej folii stretch, która idealnie sprawdza się w zabezpieczaniu żywności.  Odpowiedź na pytanie została już podana, folia ta idealnie sprawdza się do zabezpieczenia wszystkich produktów żywnościowych, nie ma negatywnego wpływu na żywność podczas kontaktu.

  Spożywcza folia stretch sprawdzi się podczas:
  • Podczas gotowania, marynowanie mięsa, przechowywanie ciasta w zamrażalniku, folia spożywcza to nieodzowny element podczas przyrządzania posiłków.
  • Idealnie sprawdzi się do naczyń bez przykrywki, a więc użycie tej folii jako szczelnego wierzchniego zamknięcia naczynia z żywnością.
  • Pakowania wędlin w sklepach spożywczych.
  Folię spożywczą stretch możemy kupić na stronie https://neopak.pl/folie/folia-stretch/folia-spozywcza.
 • Z czego jest zrobiona spożywcza folia stretch?
  Folia stretch jest wykonana z polichlorku winylu, który potocznie określany jest nazwą PCV. Związek ten składa się tylko z trzech rodzajów atomów - węgla, wodoru i chlorku. Spożywcza folia stretch wykazuje tym samym dość niezwykłe właściwości. Jej cechą charakterystyczną jest ogromna termoplastyczność, a także spora wytrzymałość mechaniczna. Co więcej folia stretch jest odporna na działanie rozpuszczalników i czynników biologicznych. Sprawdź ofertę na folię stretch w naszym sklepie i otrzymaj atrakcyjne rabaty.
   
 • Czy folia spożywcza jest droga?
  Folia spożywcza pojawia się w naszym życiu każdego dnia i zapewne zna ją każdy z nas. Folia spożywcza wyróżnia się wysoką rozciągliwością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jest także termoplastyczna i giętka. Zapakowane w nią produkty takie jak wędliny, ryby, pieczywo czy nabiał będą nie tylko świetnie zabezpieczone, ale także dzięki nie przepuszczalności uchroni produkty przed wilgocią i zapachami z zewnątrz. Cena foli spożywczej różni się w zależności od rodzaju foli i przede wszystkim wielkości rolki. W naszym sklepie przygotowaliśmy także dodatkowe rabaty w zależności od ilości zamówionej folii.
 • Czy używanie folii spożywczej do żywności jest bezpieczne?
  Folia spożywcza jest atestowana, dlatego jak najbardziej nadaje się do kontaktu z żywnością. Jest niezastąpiona w wielu firmach i domach. Jest rozciągliwa i od lat świetnie sprawdza się do pakowania pieczywa, wędlin czy nabiału. Zabezpiecza żywność przed wysychaniem i przenikaniem innymi zapachami. Można ją kupić w rolkach o różnych długościach i szerokościach, a nawet kolorach. Sprawdzi się nawet w sytuacji gdy nie mam pokrywki do pojemnika, w którym trzymam gotowy produkt spożywczy, wystarczy owinąć nią górę takiego pojemnika.
  Dobrej jakości folię spożywczą w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
 • Czy w folii spożywczej można mrozić żywność?
  Folia spożywcza, posiada specjalne atesty, dzięki którym dopuszczona jest do kontaktu z żywnością i nie jest szkodliwa dla naszego zdrowia. Można nią owinąć różnego rodzaju produkty spożywcze, aby uchronić je przed wyschnięciem czy przeniknięciem innymi zapachami. Jak najbardziej można w niej również mrozić mięso, warzywa, owoce czy inne produkty. Dzięki temu, że jest rozciągliwa i świetnie przylega do zapakowanych w nią produktów, jest często stosowana w lokalach gastronomicznych i w większości gospodarstw domowych.  
  Dobrej jakości folię spożywczą w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie