Tektura falista - szerokość do 50cm

Bardzo dobrym materiałem do owijania nawet delikatnych przedmiotów i zabezpieczania odnowionych powierzchni jest tektura o szerokości 50 cm, która jest dostępna w naszej kolekcji. Za jej pomocą można szczelnie owinąć przedmioty o różnych kształtach, skutecznie zabezpieczyć meble i kosztowności.

Zbudowana z dwóch warstw, pomiędzy którymi umieszczona jest falowane wypełnienie typu B, którego świetne właściwości amortyzujące sprawiają, że jest to niemalże przedmiot niezbędny podczas prac wykończeniowych, na powierzchniach, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Tektura falista 50 cm przyda się każdemu fachowcowi.

Standardowo tektura falista sprzedawana jest w postaci rulonów o długości nawoju 50 m (waga rulonu: 20 kg). Jest to ilość, która pozwoli zapomnieć o następnym zakupie drobnym fachowcom, natomiast w przypadku dużych firm polecamy zakupienie większej ilości rolek tektury falistej 50 cm.

Użycie wysokogatunkowej tektury o gramaturze 200 g/m² pozwoliło nam na wyprodukowanie najmocniejszej na rynku tektury falistej w tej kategorii. Pozwalają na bardzo dobre zabezpieczenie warstw produktów na paletach, czy owijanie całych produktów, szczególnie stosowane jest to w przypadku transportu ciężkich maszyn, albo sprzętu AGD.

Tektura falista 50 cm Neopak

Klienci Neopak mają też możliwość zamówienia u nas tektury falistej w rolkach o innych wymiarach. Wystarczy przekazać naszym doradcom technicznym specyfikację techniczną potrzebnego wyrobu. Pozwoli Ci to zawsze korzystać z takiego rozwiązania, jakiego potrzebujesz, oszczędzając sobie, bądź swoim pracownikom zbędnej pracy polegającej na przycinaniu zbyt szerokiej tektury falistej, unikniesz też marnotrawstwa materiału.

Tektura falista 50 cm, przydaje się podczas remontów domów, gdy konieczne jest zabezpieczenie podłogi, która w pomieszczeniach zazwyczaj nie charakteryzuje się wysoką nieścieralnością. Unikniesz w ten sposób wszelkich rys na panelach czy płytkach. Przydaje się też kiedy w grę wchodzi przemieszczanie, bądź montowanie mebli. Na tekturze falistej 50 cm możesz je przesuwać, nie szkodząc płaskim powierzchniom ani samym meblom. Wygodniej się na niej też montuje. Innymi słowy, jeśli chcesz wykonywać prace w domu, albo wykonujesz je u innych koniecznie kup tekturę falistą!

Nie wiesz, na które rozwiązanie się zdecydować? Zdecyduj się na to, żeby zadzwonić na naszą infolinię, szybko rozwiejemy Twoje wątpliwości i zadbamy o Twoją satysfakcję z naszej obsługi. Nie zwlekaj z zakupem, oferujemy szybką dostawę, co sprawi, że jakość Twoich usług wzrośnie ekstremalnie szybko. Tektura falista 50 cm, kup teraz!

Tektura falista - szerokość do 50 cm


Jednym z najbardziej uniwersalnych uniwersalnych materiałów do pakowania jest tektura falista. Produkt ten zwykle jest wykorzystywany do zabezpieczania różnych miejsc i powierzchni. Może być stosowany do osłony nawet przedmiotów o dużych gabarytach, gdyż rolka tektury zawiera spory zapas tektury. Struktura tektury sprawia natomiast, że tektura falista, mimo że jest dość tania i lekka, zapewnia świetną ochronę zabezpieczonym rzeczom.

Za dobre właściwości ochronne tektury falistej odpowiada jej karbowana powierzchnia. Świetnie pochłania niewielkie uderzenia, wstrząsy i chroni przed porysowaniem. Tektury falistej o szerokości do 50 centymetrów można użyć do owinięcia sporych towarów, jak meble, sprzęt AGD, a nawet całe palety z wieloma produktami. Dzięki temu transport jest znacznie bezpieczniejszy, a samo zabezpieczenie nie jest drogie. Cena rolki z tekturą falistą do 50 cm to zaledwie 40 złotych, a zapas wystarczy na ochronę naprawdę dużej liczby rzeczy.
 

Tektura falista - ekologiczna, niedroga, skuteczna


Bardzo dobry poziom ochrony, który uzyskujemy korzystając z kartonowych i tekturowych materiałów do pakowania wynika z ich budowy. Ścianki kartonu lub tektury mają najczęściej strukturę przypominającą plaster miodu. W ten sposób producenci opakowań i materiałów do pakowania łączą niską masę i niewielki koszt produkcji ze sporym poziomem wytrzymałości. Solidna tektura nadaje się więc nie tylko do ochrony różnych towarów i ładunków. Można po niej chodzić, a także stawiać na niej ciężkie przedmioty. Można więc wykorzystać tekturę falistą na budowie lub podczas remontu. Dobrze chroni podłogi, ściany i meble, pozwoli uniknąć przypadkowych uszkodzeń, czy zachlapania.

W przypadku pakowania rzeczy o dużych wymiarach,czasem pudełko z kartonu lub koperta okazują się zbyt małe. Wtedy pozostałymi możliwościami zapakowania czegoś są:
Foliowe materiały do pakowania pozwalają chronić produkt przed wilgocią. Ochrona wykonana z papieru jest zwykle najtańsza, natomiast tektura jest solidna i pochłania wstrząsy, uderzenia, itp. Dobrym kompromisem jest też wykorzystanie folii bąbelkowej, która zarówno chroni przed czynnikami zewnętrznymi, jak i amortyzuje siły mechaniczne.
 

Rolka tektury falistej o szerokości do 50 cm


Dlaczego warto wybrać tekturę falistą o szerokości do 50 cm? To jeden z najmniejszych rozmiarów tektury falistej w formie rolki. Można więc użyć tego produktu do pakowania lub zabezpieczenia mniejszych przedmiotów lub powierzchni. Bez trudu można zginać arkusz wycięty z tektury falistej. Wycięcie jest jednak możliwe tylko w jedną stronę - wzdłuż karbowanych prążków. Tektura falista do 50 cm nie pozwala na wygięcie w poprzek prążków - wymaga to sporej siły. Dzięki tej właściwości można łatwo kształtować opakowanie, jakie chcemy wykonać dla konkretnego produktu.

Do zalet tektury falistej o szerokości do 50 cm należy z pewnością zaliczyć niski koszt zakupu.Samo pakowanie lub używanie tektury do ochrony różnych powierzchni jest natomiast dość proste. Wystarczy odwinąć z rolki odpowiednią długość, a całość skleić taśmą. Tak chroniony produkt jest nieźle chroniony przed zniszczeniem, na przykład w trakcie magazynowania lub w transporcie.
 

Jak poprawić stopień ochrony towaru przy użyciu tektury falistej?


Jeśli owinięcie przedmiotu lub palety tekturą falistą nie daje wystarczającej ochrony, można powtórzyć ten proces. Zawijając przedmiot kilkukrotnie. można znacznie poprawić stopień ochrony. Można też połączyć tekturę falistą do 50 cm z innymi materiałami zabezpieczającymi.

Jeśli jest potrzeba dodatkowej ochrony przed działaniem wilgoci, czy chemii, warto całość owinąć szczelnie kilkoma warstwami folii stretch. Tektura falista nadaje się też do pakowania produktów zapakowanych wcześniej w karton. Jest dobrym rozwiązaniem do dodatkowego zabezpieczenia produktów, które mają już swoje fabryczne opakowanie (np. elektronika i inne rzeczy), a nie chcemy, by uległo zniszczeniu, zabrudzeniu, zarysowaniu.
 

Właściwości tektury falistej


Tektura falista o szerokości do 50 cm, a także inne warianty, posiadają sporo cennych cech. Przede wszystkim zapewniają możliwość niezłego zabezpieczenia towaru, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny zakupu tektury. Sam proces zabezpieczania jest natomiast prosty, tektura jest łatwa w kształtowaniu. Warto jednak dodać, że łatwo ją wyginać tylko w jednej płaszczyźnie. Złamanie arkusza w poprzek rowków-prążków jest dość trudne. Tektura falista z tego względu dobrze nadaje się do ochrony rzeczy o podłużnym lub prostokątnym kształcie.

tektura falista - szerokość do 50 cm

Warto użyć tego produktu podczas przeprowadzania remontu, budowy, czy malowania. Wystarczy obłożyć mocną teksturą ściany i podłogę, aby nie martwić się o przypadkowe zniszczenia, czy zabrudzenie miejsca pracy.

Najważniejsze zalety tektury falistej do 50 cm:
  • wytrzymała
  • niedroga w zakupie
  • łatwo ją można wyginać - w jednej płaszczyźnie
  • prosta w użyciu, można ją łatwo ciąć na odpowiednie kawałki
  • przyjazna dla środowiska
    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie