Tuby kartonowe - średnica 80mm

Tuby kartonowe o średnicy fi 80 mają setki różnych zastosowań, a nasi klienci wykorzystywali je już na wszelkie sposoby. Dominowali oczywiście zdecydowanie przedstawiciele branż, zajmujących się projektowaniem i kreacją grafik. Zwijalne arkusze papieru świetnie się mieszczą w tubach tekturowych 8 cm, co sprawia, że jest to najprostszy sposób ich przechowywania, archiwizowania bądź transportu. Hurtownie plakatów również korzystają z tego typu opakowań. Doceniają je też studencie architektury, czy ASP, gdzie ich prace muszą być w bezpieczny sposób dostarczane na uczelnie, a często nie są akceptowalne prace w wersji elektronicznej.

Tuby papierowe średnica 8 cm nadają się też do przechowywania tkanin i folii, co jest bardzo doceniane we wszelkiego rodzaju magazynach i fabrykach, gdzie półprodukty, albo ostateczne produkty mogą być przechowywane właśnie w takim wygodnym, bezpiecznym i estetycznym opakowaniu. Jeśli chcesz coś faktycznie w nim wysyłać, powinieneś dodatkowo wyposażyć się w zatyczki, które stanowią osobne denka, przeznaczone do danej średnicy tuby, albo, czasami, są razem w zestawie z tubą, stanowiąc jej integralną część.

W Neopaku znajdziesz też bardziej specyficzne tuby kartonowe średnica 8 cm, chociażby takie, które zostały wyposażone w metalowe denka, osiągając piękną estetykę i stając się jeszcze bardziej wytrzymałe. Można do nich pakować alkohol i inne szklane przedmioty. Warto zaznaczyć, że niezwykła wytrzymałość tub papierowych jest osiągana za pomocą zwijania i klejenia kolejnych warstw tektury. Dzięki swojej sztywności opakowania tego typu są bardzo wytrzymałe i będziesz mógł spać spokojnie, nie martwiąc się o zwroty wysyłając swoje produkty.

Możemy też dla Ciebie przekształcić nasze opakowania, tak aby spełniały Twoje potrzeby. Pokryjemy gładkie tuby grafikami, albo zmienimy ich kolor, tak aby odpowiadał wizerunkowi Twojej firmy. Możemy je też dodatkowo zalaminować, aby zwiększyć ich wodoodporność, albo zmodyfikować ich wymiary. Takie kompleksowe podejście gwarantuje najwyższą szansę na sukces Twojego przedsiębiorstwa.

Jeśli już wybrałeś odpowiednie opakowanie, to nie zwlekaj z zakupem, na pewno będziesz zadowolony, ponadto przy zakupie większej ilości danego produktu możesz liczyć na zniżkę. Jeśli jest odwrotnie i nie wiesz, który z naszych produktów kupić, skorzystaj z komunikatora, i pomocy naszego doradcy, wspólnie na pewno uda się wam znaleźć optymalnie rozwiązanie. Postaw na najwyższą jakość i kup tubę kartonową średnica 8 cm w Neopaku i nie martw się więcej o wysyłki bądź organizację.

Kartonowe tuby o średnicy 80 mmTrwałe, mocne i dostępne w różnych długościach kartonowe tuby o średnicy 80 milimetrów to ciekawy rodzaj opakowań kartonowych. Te pudełka mają bardzo dobre właściwości, przez co nadają się do zastosowania w wielu sytuacjach. Szczególnie dobrze sprawdzają się podczas przechowywania i transportu produktów delikatnych.

Rodzaje tub kartonowych o średnich 80 milimetrów:
 • kartonowa tuba o długości  350 milimetrów (A3);
 • tuba kartonowa  550 milimetrów (B2);
 • tuba kartonowa 650 milimetrów (A1);
 • tuba kartonowa na butelkę - 320 mm x 86 mm;
 • długi karton tubowy o długości 2700 mm.

Czym jest kartonowa tuba o średnicy 80 milimetrów? Taka kartonowa tuba o średnicy 80 milimetrów jest rodzajem rury wykonanej z mocnej tektury. Dostępna w wielu rozmiarach sprawdzi się w niejednym zastosowaniu.

 

Jak zbudowana jest kartonowa tuba?Tuba kartonowa o średnich 80 milimetrów jest rodzajem kartonowego pudełka, które nie posiada typowych ścianek. Jest rodzajem tekturowej rurki zbudowanej z wielu warstw tektury. Są skręcone  sklejone ze sobą w trwały sposób, przez co tuby kartonowe są bardzo wytrzymałe.

Dodatkową sztywność pudełko w kształcie tuby uzyskuje dzięki swojemu przekrojowi. Ma kształt koła, przez co naciskające na tubę siły rozkładają się równomiernie. Zgniecenie takiego opakowania jest dużo  trudniejsze, niż w przypadku standardowych pudełek kartonowych. Tuby nadają się więc do zabezpieczania delikatnych i narażonych na zgniecenie produktów, jak szkło, butelki, dekoracje i różne wyroby rękodzieła. Tektura  wykorzystana podczas produkcji jest ponadto neutralna dla żywności, dlatego można wykorzystać kartonową tubę jako opakowanie dla żywności Świetnie sprawdzi się do pakowania produktów sypkich - dzięki szczelnemu zamknięciu.

 

Denka do tub kartonowychDo niektórych kartonowych tub w zestawie od razu dołączone są plastikowe, metalowe lub kartonowe denka. Pozwalają na szczelne zamknięcie tubowego pudełka. Pasują na wcisk, lecz można je także dodatkowo skleić taśmą pakową na czas wysyłki lub długotrwałego przechowywania.

Jeżeli w wybranym przez Państwa zestawie nie ma denek do tub, można je bez problemu dokupić, wybierając odpowiedni rozmiar:

Denka do kartonów tubowych o średnich 80 milimetrów.

Dodatkową zaletą zastosowania plastikowego denka jest wzmocnienie konstrukcji. Zapobiegają bowiem zgnieceniu się tuby, choć i bez nich nie jest to proste. Gruba tektura używana do produkcji kartonów tubowych sprawia, że to solidne opakowania.

 

Największe zalety kartonowych tub o średnicy 80 milimetrówKartonowe tuby sprawdzają się bardzo dobrze do przechowywania zwiniętych w rulon arkuszy papieru, a także podłużnych przedmiotów. Dzięki okrągłemu przekrojowi tego opakowania jest ono dużo sztywniejsze, niż typowy karton (w kształcie prostopadłościanu, z płaskimi ścianami).

Do największych atutów tubowych pudełek kartonowych należą:
 • duża wytrzymałość;
 • możliwość przechowywania i wysyłki podłużnych przedmiotów;
 • opcja szczelnego zamknięcia przy wykorzystaniu plastikowego denka na wymiar;
 • średnica 80 milimetrów pozwala na zapakowanie butelki wina (typowa średnica butelki to 75 milimetrów);
 • niski koszt zakupu;
 • niedroga wysyłka dzięki niewielkim wymiarom;
 • ekologiczne pochodzenie z makulatury;
 • możliwość poddania recyklingowi.
 

Zastosowanie kartonowych tubKartonowe tuby mają wiele zastosowań. Ze względu na swoją wytrzymałość i możliwość szczelnego zamknięcia przy użyciu denka na wymiar, można w nich przechowywać produkty sypkie. Zalicza się do nich także żywność, ponieważ kartonowe tuby mogą być z nią używane (materiał jest bezpieczny, nie wchodzi w reakcje z żywnością). 

Ze względu na swój wydłużony kształt, do kartonowej tuby można zapakować przedmioty o właśnie takim, podłużnym wyglądzie. Zaliczają się do nich także butelki wina, a także inne produkty wymagające szczególnej ochrony przed zniszczeniem.

Pudełka w kształcie tuby doskonale nadają się do pakowania papierowych wydruków, rysunków i plakatów wielkoformatowych. Zapewniają dobrą ochronę przed zniszczeniem cennych treści. Aby umieścić w kartonowej tubie papier w dużym formacie, należy go wcześniej zwinąć w formę rulonu. Nie będzie miał przez to żadnych zagięć, a każdy jego fragment pozostanie w pełni czytelny. Cecha ta jest bardzo istotna w przypadku dokumentacji technicznej, projektów na uczelnię, rysunków artystycznych, projektów architektonicznych i budowlanych i innych cennych treści. Aby w pełni zabezpieczyć papierowy wydruk, projekt lub rysunek przed czynnikami zewnętrznymi, warto zastosować plastikowe denka na wymiar. Sprawiają, że kartonowa tuba staje się szczelna.

 

Gdzie można kupić kartonowe tuby?Kartonowe opakowania, w tym także tuby kartonowe znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego Neopak. Posiadamy tuby kartonowe, kartony teleskopowe i wiele innych pudełek w różnych rozmiarach. Oprócz pudełek mamy także wiele innych artykułów przydatnych podczas pakowania dowolnych produktów, przechowywania ich i wysyłki:
 • folia bąbelkowa;
 • papier pakowy;
 • taśma pakowa;
 • folia typu stretch;
 • denka do kartonów tubowych;
 • koperty;
 • torby;
 • worki;
 • i wiele innych.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie