Tuby kartonowe - wszechstronne zastosowanie

Kartonowe cylindry

 

 

Wykonane z tektury tuby są jednym z najbardziej wszechstronnych form opakowania. Głównie kojarzone z artystami i kartografami, noszącymi w nich swoje prace, są wykorzystywane nie tylko do ochrony, ale i do efektownego zaprezentowania towaru.

 

 

Pakowanie na okrągło

 

 

Tuby i tuleje na rysunki z kartonu zaliczane są do tzw. opakowań specjalistycznych. Mogłoby się wydawać, że to zawęża pole do ich używania, w rzeczywistości jednak można w nich umieścić niemal każdy przedmiot:

  

 

·         wydruki mało i wielkoformatowe

 

·         ubrania i dodatki galanteryjne

 

·         szkło i ceramikę

 

·         produkty spożywcze (w tym alkohole)

 

·         fajerwerki

 

·         materiały biurowe

 

·         kalendarze

 

 

Wszystko, co ma cylindryczny kształt lub co można bez uszczerbku zrolować lub wsypać, nadaje się do tuby.

 

 

W tym miejscu warto podkreślić, że przeznaczone do przechowywania i transportu produktów tuby na rysunki wykonywane są z grubej i twardej tektury, której nie da się łatwo zgnieść lub zagiąć.  

Tektura zwijana jest spiralnie lub równolegle, przy czym druga technika pozwala na wyprodukowanie cylindra o grubszych ściankach. Tak czy inaczej, prace artysty i sztuczne ognie na Nowy Rok będą w nich tak samo bezpieczne.

 

Podział tub kartonowych wg rozmiaru

 

Liczne wzory i kolory

 

 

Tuby wykonane z tektury same w sobie nie mają wielkiego uroku, są przede wszystkim praktyczne i solidnie zabezpieczają schowane w nich przedmioty. W swej formie dają jednak nieskończone pole do popisu dla projektantów.

Połączenie niestandardowego kształtu z wyobraźnią grafika może zaowocować stworzeniem opakowania będącego niemal synonimem produktu, jak w przypadku pewnej marki chipsów. Jeśli wziąć do tego pod uwagę możliwe kombinacje długości i średnicy, okazuje się, że kartonowe tuby kryją w sobie ogromny potencjał.

  

  

Do przechowywania lekkich przedmiotów (np. wydruków), które nie są często przemieszczane, mogą w zupełności wystarczyć tuleje. Jeżeli chcemy zapakować materiały sypkie lub dodatkowo chronić zawartość (np. w handlu), wówczas tuba jest idealnym rozwiązaniem. Walory wizualne opakowania można wówczas wzmocnić odpowednio dobranym rodzajem zamknięcia. Producenci oferują zatyczki z tektury, plastku, drewna, a nawet metalu. One również mogą być stylizowane odpowiednio do samej tuby.

 

 

Nie tylko do pakowania

 

 

Równie popularne jak tuby są tuleje rysunkowe z kartonu, powszechnie wykorzystywane jako szkielet do nawijania innych materiałów. Folie, tapety, papier toaletowy, szpule nici, wykładziny, przewody – to tylko niektóre z zastosowań. W zależności od przeznaczenia tuleje mają różną grubość ścianek, dochodzącą nawet do 5 cm.

 

Coraz częściej producenci podkreślają, że oferowane przez nich tuby i tuleje są ekologiczne nie tylko dlatego, że wykonane zostały z kartonu, lecz także dzięki użyciu nowoczesnych, mniej szkodliwych dla środowiska klejów.

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów