Narożniki piankowe

Narożniki piankowe są fantastyczną metodą zabezpieczenia różnych przedmiotów podczas przechowywania, wysyłki i obsługi. Mogą one być również wykorzystywane podczas remontów wnętrz w celu ukrycia części projektu.

Do ich produkcji służy spieniony polietylen, który osiąga gęstość ok. 25 -30 kg/m³. To gwarantuje, że narożniki doskonale zamortyzują niespodziewane upadki, uderzenia i inne uszkodzenia elementów, na których są zamocowane. W celu uzyskania jeszcze lepszej ochrony możemy połączyć kilka warstw narożników piankowych. Jest to możliwe za pomocą listwy zamykającej (np. papier kraft). Dodatkowo specjalne płyty montażowe pozwalają nam na mocowanie narożników na chropowatych powierzchniach takich jak np. beton, cegła czy drewno podczas prac remontowych.

Zastosowanie piankowej ochrony narożników zostało już z powodzeniem wdrożone przez wiele międzynarodowych wypożyczalni samochodów i firm logistycznych w ramach ich działalności na całym świecie. Stanowią one skuteczny sposób ochrony pojazdów klientów podczas przechowywania i transportu, a także trwałe rozwiązanie, które pomaga obniżyć koszty transportu i zwiększyć poziom zadowolenia naszych klientów.

Narożniki piankowe mogą być stosowane do szerokiej gamy produktów, m.in. do sprzętu AGD i RTV, szyb, luster, obrazów, mebli.

Zabezpieczają zarówno sam przedmiot, jak i powierzchnie, z którymi się stykał (ściany, podłogi, klatki schodowe, futryny).

Narożniki mogą być również wykorzystywane do ochrony krawędzi obiektów w domach z małymi dziećmi. Mogą być również używane do ochrony małych dzieci przed krzywdą, trzymając je z dala od niebezpiecznych przedmiotów.

Narożniki z pianki są niezwykle elastyczne, dzięki czemu dopasowują się do niemal każdej powierzchni. Są lekkie, dzięki czemu zabezpieczony nimi towar nie jest nadmiernie obciążony. Można je wykorzystywać w kółko

Narożniki piankowe są ekonomiczne, ponieważ nie zwiększają całkowitej wagi przesyłki. Są one również przyjazne dla środowiska, ponieważ materiał, z którego są wykonane, w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki swojej konstrukcji można je łatwo mocować za pomocą taśm klejących lub kleju. Najprostszym sposobem mocowania narożników piankowych jest użycie dwustronnej taśmy klejącej o wyjątkowo mocnym wiązani.

Aby uzyskać najlepszy efekt, zalecamy użycie specjalnej dyszy do dozowania kleju ze strzykawki. Najpopularniejsze z nich są produkowane przez firmę w miejscu.

Stosowanie narożników piankowych jest bardzo proste i szybkie, zajmuje zaledwie kilka minut w zależności od sytuacji. Są też wyjątkowo uniwersalne: można nimi pokrywać duże i mniejsze powierzchnie, płaskie i te z konturami. Dzięki doskonałej jakości nie kruszą się i nie rozrywają - za to całkowicie usuwają się z powierzchni, nie pozostawiając żadnych śladów. To sprawia, że są nie tylko skuteczne, ale i ekonomiczne. Co więcej, jedna rolka taśmy klejącej wystarcza nawet na 90 narożników o wymiarach 2 x 3 cm!

Czym są ochronne narożniki z pianki?

Narożniki z pianki to lekkie, chemicznie obojętne materiały ochronne służące do zabezpieczania różnych przedmiotów na czas transportu. Nadają się do recyklingu, są lekkie, a usunięcie z nich zabrudzeń nie wymaga wiele wysiłku. To właśnie sprawia, że dziś narożniki ochronne piankowe są używane powszechnie w różnych gałęziach przemysłu.
Potrzebujesz narożników z pianki? Sprawdź, jakie produkty proponują producenci – przygotowaliśmy krótki poradnik.

Gdzie najczęściej stosuje się narożniki piankowe?

Narożniki ochronne piankowe to produkt szczególnie popularny wśród klientów biznesowych . Jaka grupa przedsiębiorców najczęściej korzysta z narożników wyprodukowanych z pianki? Są to:

Producenci – głównie wielkogabarytowego sprzętu elektronicznego, mebli, stolarki okiennej i drzwiowej, wanien oraz luster

Za pełnowartościowy uznawany jest tylko taki produkt, który do punktu sprzedaży czy bezpośrednio do klienta dociera w stanie nienaruszonym. Stąd też producenci powszechnie stosują profile ochronne, w tym wspomniane narożniki z pianki. To prosty i tani sposób, aby zabezpieczyć produkt i uzyskać z jego sprzedaży oczekiwaną kwotę, bez konieczności stosowania rabatów czy upustów.

Właściciele sklepów – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych

Piankowe narożniki idealnie nadają się do zabezpieczenia produktów o dużych gabarytach, jak i mniejszych wyrobów, które są wysyłane w opakowaniach zbiorczych. Narożniki z pianki wystarczy umieścić na rogach zabezpieczanego przedmiotu, a wolną przestrzeń wypełnić np. wypełniaczem . To sprawdzony sposób przesyłania dowolnych wyrobów, w tym drobnej elektroniki.

Firmy przeprowadzkowe – głównie te, które oferują pakowanie rzeczy wskazanych przez klientów

Właściciele firm przeprowadzkowych, którzy proponują klientom spakowanie ich rzeczy, muszą posiadać różne materiały pozwalające szybko spakować i zabezpieczyć poszczególne produkty. Piankowe narożniki – obok kartonów czy folii bąbelkowej – to zupełna podstawa . Mając do dyspozycji ten niewielki produkt, pracownicy odpowiedzialni za transport nie muszą obawiać się przypadkowych uszkodzeń.

Jakie narożniki piankowe do pakowania zamówić?

Działasz w branży przeprowadzek? Chcesz zacząć sprzedawać przez internet produkty, które wymagają skrupulatnego zabezpieczenia na czas transportu? Planujesz przemeblowanie mieszkania i chcesz zabezpieczyć np. drzwi przed przypadkowym zarysowaniem lub krawędzie przenoszonej komody przed wgnieceniami? Potrzebujesz materiałów do pakowania, w tym ochronnych.
Z uwagi na szeroką ofertę producentów, możesz się zastanawiać, które produkty wybrać. Profile ochronne są dostępne w różnych kształtach – w Neopak możesz zamówić m.in. trójwymiarowe ochraniacze narożne . Aktualnie proponujemy trójwymiarowe ochraniacze w trzech rozmiarach:

Przy wyborze narożników piankowych zwróć uwagę na ich rozmiar . To główny parametr, który należy uwzględnić, zamawiając profile ochronne.
W ofercie mamy też narożniki chroniące nie tylko rogi, ale też dłuższe krawędzie . Przykładem takiego produktu jest narożnik corner U-50 o wymiarach 100x100 mm w kolorze niebieskim.

Jakie zalety mają narożniki ochronne piankowe?

Zalety piankowych narożników to m.in. możliwość ochrony narożników produktów na czas transportu. Inne atuty narożników z pianki to:

  • Lekkość. Narożniki z pianki są produkowane z materiałów lekkich, np. pianki polietylenowej, w konsekwencji czego mają minimalny wpływ na wagę przesyłki. To dobra wiadomość dla przedsiębiorców, którzy nie korzystają z własnego transportu, ale współpracują z firmami kurierskimi.
  • Łatwość użycia. Piankowe narożniki są dostępne w różnych rozmiarach, więc łatwo można je dopasować do transportowanych przedmiotów. Jeżeli narożniki są dobrze dopasowane do wymiarów produktu, a produkt na czas transportu zostanie umieszczony w kartonie, nie ma potrzeby stosowania np. taśmy klejącej.
  • Uniwersalność. Jednym z najpopularniejszych materiałów, które mają zabezpieczać produkty na czas transportu, jest folia bąbelkowa. Niestety, nie sprawdza się ona w przypadku artykułów o ostrych krawędziach. Narożniki z pianki (zwłaszcza te grubsze) nie powinny zostać przekłute.
  • Elastyczność. Pianka wykorzystywana do produkcji narożników ochronnych jest miękka. W razie zakupu zbyt dużych narożników można je przyciąć lub zgnieść i następnie umocować, używając transparentnej taśmy klejącej. Ponieważ nie ulega ona trwałym odkształceniom, po użyciu powróci do swojego pierwotnego kształtu.

Piankowe narożniki skutecznie chronią produkty o dużej wartości, a przy tym kosztują niewiele – ich ceny zaczynają się już od ok. 0,50 zł za sztukę.

Gdzie zamówić narożniki z pianki – poznaj ofertę Neopak

Chcesz kupić narożniki ochronne piankowe? Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – w Neopak specjalizujemy się w sprzedaży materiałów ochronnych, w tym narożników z pianki . Dzięki temu możesz zamówić dokładnie tyle narożników, ile potrzebujesz.
Zamawiasz większą liczbę narożników z pianki, np. powyżej 100 sztuk? Przyznamy Ci atrakcyjny rabat. Zachęcamy też do zapoznania się z naszym pozostałym asortymentem – w sprzedaży mamy różne produkty do pakowania.

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie