Bartosz TyrkaBartosz Tyrkaśroda, 17 sierpnia 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 1785
Ilość komentarzy: 0

20 sposobów na zastosowanie woreczków strunowych

Istnieje przynajmniej kilkadziesiąt rodzajów toreb plastikowych, które można użytkować do dowolnych celów. Oprócz popularnych reklamówek, stosuje się chociażby worki plastikowe czy też woreczki strunowe. Wszystkie te przedmioty mają jeden wspólny mianownik – niezwykle długo rozkładają się w środowisku. Jeśli chcemy ograniczyć ilość generowanych odpadów, mamy przynajmniej dwie możliwości. Albo zdecydujemy się na zaprzestanie ich użytkowania, albo damy im drugie życie, dzięki czemu zyskają na swojej użyteczności.

Woreczki strunowe, choćbyśmy szukali na nie jakiegokolwiek zamiennika, są cały czas niezwykle przydatne i uniwersalne. Mają niewielką powierzchnię i zajmują zdecydowanie mniej miejsca, niż duże plastikowe pojemniki, czy szeleszczące torby plastikowe. Można z nich zrobić znakomity użytek, dzięki czemu posłużą nam przez długie lata. W poniższym artykule wskazuję na ciekawe sposoby, które pozwolą zastosować woreczki strunowe w praktyce. Ilość możliwych zastosowań jest zdumiewająca, a poniższa treść będzie jedynie zajawką, która pozwoli otworzyć nowe horyzonty w tym zakresie. Zapraszam!

Dlaczego warto używać woreczków strunowych?


Worki strunowe to niezwykle przydatny wynalazek, dzięki któremu spakujemy wiele rzeczy i sprawimy, że nasze rzeczy będą zawsze na swoim miejscu. Plastikowy woreczek jest wystarczająco odporny, aby spełniał swoje zadanie przez bardzo długi czas. Szybki zamek sprawia, że przedmioty umieszczone w wewnątrz nie tracą na swojej świeżości. To znakomity sposób, aby zabezpieczyć różne rzeczy przed wpływem wilgoci i zapachu, który w przypadku np. papierowych opakowań byłby czynnikiem niszczącym. Co więcej, zajmują znacznie mniej miejsca, niż pojemniki plastikowe.Tego typu woreczki można zamknąć, odsysając wcześniej z nich powietrze. Dzięki temu zapobiegniemy szybszemu psuciu się żywności. Mogą być one wykorzystywane w pracach kuchennych, organizacji ważnych przedmiotów, czynnościach biurowych. Przydają się jako organizer warsztatowy i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamknąć w nich szczoteczkę do zębów – np. na czas podróży. Możemy dzięki nim posortować ważne rzeczy, dzięki czemu lepiej przygotujemy się do urlopowego wyjazdu. Poniżej prezentuję 20 zastosowań dla użytecznych woreczków strunowych.

20 ciekawych metod wykorzystania woreczka strunowego

1. Przechowywanie kluczy w szufladzie


Woreczek strunowy może posłużyć jako przydatny organizer do przechowywania różnego rodzaju niewielkich przedmiotów. Jeśli segregujemy w szufladzie klucze od domu, piwnicy, samochodu, działki – warto umieścić je w jednym, lub kilku oddzielnych, woreczkach strunowych. Pozwoli to uporządkować przestrzeń i ułatwić segregowanie tego typu przedmiotów, szczególnie gdy dysponujemy niewielkim miejscem w szufladzie.

2. Szybkie marynowanie żywności


Jeśli nie chcesz brudzić naczyń, zachowując tym samym porządek w kuchni, postaw na woreczek strunowy jako sposób na marynowanie mięs i warzyw. Wystarczy wrzucić do środka poszatkowane elementy i zamieszać. O ile przechowywanie żywności w plastiku do tego nieprzystosowanym nie jest zawsze rozsądne, o tyle szybkie marynowanie nie powinno zaszkodzić produktom umiejscowionym wewnątrz. Po wszystkim wyrzuć woreczek, a zawartość przełóż np. na rozgrzaną patelnię.

3. Przechowywanie cennych przedmiotów


Nie chcesz, aby Twoja biżuteria zgubiła się w szafce lub pojemniku? Posortuj swoje cenne rzeczy i włóż je do woreczka strunowego. Zamknięcie go szybkim zamkiem spowoduje, że poszczególne przedmioty nie będą narażone na działanie wilgoci. Dzięki temu ustrzeżemy również drogocenne przedmioty przed zbierającym się kurzem.

4. Organizer do samolotu


Większość linii lotniczych, ze względów bezpieczeństwa, pozwala wnieść na pokład ograniczoną ilość płynów. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa. Zamiast kupować drogą kosmetyczkę transparentną, możemy użyć wygodnego woreczka strunowego, w którym schowamy potrzebne kosmetyki w stanie płynnym. Taki woreczek może nam służyć wielokrotnie!

male-kosmetyki-woreczek

5. Torebka na drugie śniadanie


Nie masz w co zapakować bułki, którą spożyjesz w ramach przekąski w pracy? Do tego celu możesz użyć woreczka strunowego, który posłuży za miejsce tymczasowego przechowywania żywności. Tak jak wspomniałem wyżej, długotrwałe magazynowanie pożywienia w tego typu woreczkach nie jest wskazane (chyba, że zostały one wykonane z bezpiecznego plastiku), ale przez krótką chwilę nic nie powinno się złego stać.

6. Przybornik na zabawki


Woreczek strunowy może posłużyć jako edukacyjna zabawka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Ze względu na ryzyko połknięcia, nie powinno dawać się ich do zabawy młodszym pociechom. Pod nadzorem rodzica, tuż po wspólnej zabawie, można zorganizować prawdziwą lekcję sprzątania. Poszczególne klocki lub kredki będzie można umieścić w woreczkach, dzięki czemu dziecko zostanie przyzwyczajone do pozytywnych zachowań i nauczy się każdorazowego porządkowania miejsca zabawy.

7. Przechowywanie kosmetyków makijażowych


Jeśli trafił Ci się wyjazd, a nie posiadasz odpowiedniego kuferka kosmetycznego, to alternatywą zabezpieczającą wszelkiego rodzaju cienie, tusze i pomadki może być woreczek strunowy. Zapobiegnie to wysypywaniu się (lub wylewaniu) poszczególnych fragmentów kosmetyków do podręcznej kosmetyczki.

8. Woreczki w sklepach jubilerskich


To właśnie w tego typu miejscach woreczki strunowe są nieodzownym przedmiotem organizacyjnym. Pracownicy punktów jubilerskich segregują i zabezpieczają opakowaniami cenne rzeczy, które nie będą narażone na działanie czynników zewnętrznych.

9. Torebka apteczna i szpitalna


W niektórych przypadkach personel medyczny jest zobowiązany do przekazywania swoim pacjentom pojedynczych kapsułek lub tabletek. Zamiast robić to na tackach, z których leki mogą nieoczekiwanie spaść, coraz częściej wykorzystuje się do tego celu poręczne torebki strunowe. Dzięki temu pacjent dokładnie widzi, ile tabletek zostało mu wręczonych.

10. Woreczki do przechowywania artykułów pasmanteryjnych


Nitki, włóczki, tasiemki – tego rodzaju produkty są niewielkie i trudne w pakowaniu. Skutecznym rozwiązaniem ich przechowywania są woreczki strunowe. Torebki można otrzymać tuż przy zakupie produktów, lub przyjść z własnym woreczkiem do sklepu pasmanteryjnego. Zabezpieczymy tym samym guziki, wstążki i inne elementy przed zgubieniem.

11. Zabezpieczanie małych elementów w grach planszowych


Jeśli lubimy spędzać długie godziny na graniu w gry planszowe, to z pewnością znamy problem chaosu panującego w pudełku. Fabrycznie dołączone woreczki bardzo szybko się psują, a pogrupowanie odpowiednich kart, pionków i innych elementów staje się trudniejsze do wykonania. Z pomocą przychodzą nam torebki strunowe, dzięki którym zapanujemy nad bałaganem w pudełku gry planszowej.

woreczek-na-zabawki

12. Dekoracje kulinarne


Woreczek może posłużyć jako szpryca cukiernicza. Wystarczy, że do środka wlejemy masę, np. lukrową albo roztopioną czekoladę i zrobimy otwór na jednym z rogów. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób możemy dozować dodatek, dekorując wypieczoną babkę, tort lub ciasto. Jeśli zrobimy odpowiednie wycięcie, to możemy nawet tworzyć wymyślne wzory z takiej masy.

13. Kruszenie ciastek


Ręczne tworzenie kruszonki generuje bardzo duży bałagan w przestrzeni kuchennej. Co prawda możemy do tego celu użyć blendera, ale później będziemy zobowiązani go bardzo dokładnie wyczyścić. Zamiast tego możemy włożyć ciastka do opakowania strunowego, usunąć z środka powietrze i zacząć kruszyć jakimś ciężkim przedmiotem. Zapobiegniemy zabrudzeniu się blatu i podłogi bardzo szybko uzyskując pożądaną kruszonkę.

14. Organizacja przy krojeniu warzyw


Obierając cebulę czy marchew generujemy całkiem dużą ilość odpadów. Aby nie musieć każdorazowo wyrzucać ich do śmieci, warto mieć pod ręką pojemny woreczek strunowy. Wszystkie pozostałości będziemy mogli wrzucać na bieżąco, utrzymując porządek przy robieniu różnego rodzaju dań.

15. Woreczek jako prowizoryczny uchwyt


Podczas podróżowania autokarem, pociągiem lub samolotem bardzo często mierzymy się z problemem optymalnego ustawienia smartfona na tacce przed siedzeniem. Telefon bardzo często się ześlizguje i stoi na tyle solidnie, abyśmy mogli komfortowo oglądać na nim filmy. Wystarczy, że włożymy urządzenie do woreczka strunowego i zawiesimy go na uchwycie – lub innym miejscu, w którym będzie to możliwe.

16. Magazynowanie nasion


Często, przy okazji zasadzania nasion, zostaje nam ich nadmiar. Podobnie jest w momencie, kiedy chcemy zasiać trawę. Duża część ziarenek zostaje nam w fabrycznym, kartonowym opakowaniu, co nie jest korzystne ze względu na możliwość pojawienia się wilgoci. Możemy zastosować torebkę strunową, do której wsypiemy niewykorzystane nasionka. Po tym wszystkim warto opisać woreczek, aby nie zapomnieć, co się w nim dokładnie znajduje.

nasiona-przechowywanie

17. Przechowywanie monet


Coraz rzadziej płacimy monetami o niskich nominałach. Jeśli w naszym portfelu zbiera się sporo jedno lub dwugroszówek, to warto zorganizować dla nich oddzielne miejsce. Wciskanie tego typu drobnicy do skarbonki nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ szybko zapełnimy jej wnętrze, a zebrana kwota wcale nie musi być wysoka. Woreczek strunowy sprawdza się do tego celu wręcz idealnie!

18. Przechowywanie przypraw kuchennych


Rozsypujące się przyprawy to duży problem, szczególnie jeśli trzymamy je wszystkie w oryginalnych opakowaniach. Wcale nie trzeba się tak z tym męczyć – wystarczy przesypać sypkie produkty do opakowań strunowych. Dzięki zamknięciu zabezpieczymy je przed utratą aromatu.

19. Apteczka pierwszej pomocy


Każdy powinien mieć w domu przybornik z najważniejszymi opatrunkami, środkami dezynfekującymi, bandażami i lekami. Bardzo łatwo zorganizować taką rzecz za pomocą wygodnych woreczków strunowych. Znajdą się w nim wszystkie najpotrzebniejsze przybory, które pomogą nam w nagłej sytuacji.

20. Trzymanie dowodów zakupu


Paragony bardzo często są przydatne, chociażby dlatego, że dzięki nim możemy zwrócić dany produkt do sklepu. Jeśli znajdujemy je w całym domu i nie wiemy dokładnie, gdzie włożyliśmy ostatni – to warto stworzyć nowe miejsce ich przechowywania. Torebka strunowa pomieści spore ich ilości, dlatego nigdy nie zgubimy dowodu zakupu.

zastosowania-woreczkow-strunowych
Woreczki strunowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Woreczki strunowe

Stosowanie woreczków strunowych – podsumowanie


Transparentne woreczki strunowe są uniwersalnym gadżetem, który przydaje się także w nieoczekiwanych sytuacjach. Dzięki nim zabezpieczymy niezliczoną ilość przedmiotów przed m.in. wpływem wilgoci i ryzykiem zakurzenia. Są łatwe w przechowywaniu, pojemne i potrafią ułatwić życie na wiele różnych sposobów. A Ty, jakie masz pomysły na ich używanie w wykonywaniu codziennych obowiązków?
kilka-torebek-strunowych
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie