Paweł SaigomadePaweł Saigomadepiątek, 14 października 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 889
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Antystatyczne woreczki bąbelkowe - do czego je wykorzystać?

Antystatyczne woreczki bąbelkowe, czyli fachowo mówiąc woreczki ESD są połączeniem folii antystatycznej i worków bąbelkowych. Są to produkty, w które powinni zaopatrzyć się bez wątpienia producenci sprzętów elektronicznych. Ponadto woreczki tego typu przydadzą się również w sklepach, oferujących swoim Klientom elektronikę. Jakie będzie przeznaczenie woreczków ESD? Zagwarantują one nie tylko bezpieczne przechowywanie towaru, ale również jego wysyłkę do Klienta bez obaw o uszkodzenie.

Woreczki z folii bąbelkowej

Tradycyjne woreczki bąbelkowe - dlaczego nie zaleca się korzystać z nich w przypadku urządzeń elektronicznych?


Folia bąbelkowa jest jednym z najpowszechniejszych materiałów do zabezpieczania towarów podczas wysyłki. I to, co ciekawe, nie tylko podczas chęci przesłania produktów delikatnych i kruchych, ale również podczas wysyłki tych, które wykonane zostały z trwałych i solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Kartony, foliopaki to opakowania, przy użyciu których warto użyć jeszcze dodatkowej ochrony. W tym właśnie momencie z pomocą przychodzi folia bąbelkowa. Bardzo często, używana jest ona także do wypełniania pustych przestrzeni w kartonach. Jest więc to produkt uniwersalny w zastosowaniu.

Folia bąbelkowa - co to jest?


Folia pęcherzykowa wykonana jest z polietylenu. Jest to rodzaj folii z jednej strony o płaskiej powierzchni, z drugiej zaś strony powierzchnia pokryta jest bąbelkami wypełnionymi powietrzem. Konstrukcja ta sprawia, że folia bąbelkowa:
 • ma właściwości amortyzujące;
 • chroni towar przed stłuczeniem i zarysowaniem;
 • chroni przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi;
 • właściwości termoizolacyjne chronią przed minusowymi temperaturami;
 • chroni przed wilgocią;
 • ma uniwersalne zastosowanie.

Folia babelkowa w rolce

Woreczki z folii bąbelkowej - tego nie może zabraknąć w Twojej ofercie


Oprócz folii bąbelkowej w rolkach możesz wybrać np. woreczki bąbelkowe. Są to opakowania ochronne, które stosuje się do wysyłki różnego rodzaju towarów. W tym również tych drobnych i delikatnych. Pomimo tego, że znajdziesz również w naszej ofercie wiele ciekawych alternatyw dla folii babęlkowej, np. papier nacinany to jednak folia babelkowa i woreczki, które są z niej produkowane, nadal są bezkonkurencyjne. Czy jest to produkt ekologiczny? Teoretycznie nie. W praktyce jednak można folię wykorzystać wielokrotnie, a w przypadku wysyłki jej do Klienta wraz z towarem ma on wiele możliwości jej zastosowania. Więcej na ten temat informacji znaleźć można w artykule "Nietypowe zastosowania folii bąbelkowych".

Woreczki bąbelkowe antystatyczne - co to jest?


Jak się okazuje, folie bąbelkowe mogą różnić się od siebie nie tylko wielkością pęcherzyków powietrza. Na rynku dostępna jest też folia antystatyczne (adhezyjna). Co to oznacza? Jest to materiał, który posiada dodatek antystatyczny (ekranujący i rozpraszający). Dzięki niemu folia bąbelkowa nie tylko chroni przed uszkodzeniami, ale również przed wyładowaniami elektrostatycznymi. A są one bardzo często wyjątkowo szkodliwe dla urządzeń elektronicznych. Dodatkowo woreczki zabezpieczają przed dostaniem się do środka kurzu i pyłu - a są to zanieczyszczenia również niebezpieczne w przypadku tego typu urządzeń.

Zalety folii bąbelkowej antystatycznej:

 • kolor różowy odróżnia ją od standardowej folii pęcherzykowej;
 • bardzo dobrze przylega do zabezpieczanych przedmiotów, m.in. dlatego, że jest elastyczna;
 • jest wyjątkowo wytrzymała;
 • uniemożliwia gromadzenie się ładunków elektrostatycznych na urządzeniach.

Telefon komórkowy leżący na biurku

Zastosowanie folii bąbelkowej antystatycznej


Woreczki ESD oraz folia antystatyczna to materiały, które wykorzystuje się do zabezpieczania podczas transportu takich urządzeń, jak np.
 • telewizory;
 • telefony komórkowe;
 • komputery;
 • podzespoły do komputerów;
 • akcesoria elektroniczne;
 • płyty DVD i CD;
 • sprzęt audio.
Folia bąbelkowa antystatyczna
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie