Natalia KabałaNatalia Kabałasobota, 30 kwietnia 20227 minut czytanialiczba wyświetleń: 5933
Ilość komentarzy: 0

Bandowanie palet. Jak się do tego zabrać?

Bandowanie palet. Jak się do tego zabrać?W dzisiejszym świecie przesyłanie produktów do sprzedaży odbywa się na skalę globalną. Ogromne dostawy różnorodnych przedmiotów, zapakowanych w kontenerach na statkach, w samochodach czy pociągach są przewożone w dużych ilościach. Przygotowanie takich przesyłek do transportu nie może odbywać się w sposób nieprzemyślany i chaotyczny. Trzeba przecież zadbać o ekonomiczne zarządzenie przestrzenią, do której można spakować, jak najwięcej rzeczy. Oprócz tego kluczowe jest zabezpieczenie towaru przed wszelkimi zniszczeniami, na które może być narażony w drodze. Jak się za to zabrać?

Najprostszym sposobem na zabezpieczanie pojedynczych palet załadowanych produktami, jest bandowanie. O tym, na czym ono polega, co jest do tego potrzebne oraz, jak się do tego zabrać, jest poniższy wpis. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przeczytania.

Czym właściwie jest bandowanie?


Bandowanie to najprościej mówiąc – owijanie przesyłek za pomocą kilku niezbędnych akcesoriów. Sam proces polega na dokładnym zabezpieczeniu palet z towarem tak, aby w trakcie podróży nie uległy one zniszczeniu, a zapakowane produkty nie rozsypały się wokół.

Bandowanie sprowadza się głównie do owinięcia gotowych palet za pomocą specjalnych taśm do pakowania i zastosowania kilku dodatków, które osłonią palety i pozwolą na mocniejsze zabezpieczenie przed rozwijaniem.
Bandowanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bandowanie

Jakie akcesoria będą potrzebne do bandowania?


Z pewnością każdy wie, że do przygotowania niewielkiej paczki do wysyłki nie wystarczy jedynie taśma lub papier do pakowania. Zawsze trzeba sięgnąć po dodatki, takie jak taśma, nożyczki, spinacze czy folie ochronne. Nie inaczej wygląda to w przypadku bandowania palet, z tym, że do ich zapakowania stosuje się nieco odmienne akcesoria. Co zatem będzie konieczne do tego, aby przygotowane palety były bezpieczne w podróży?

Taśmy spinające – podstawa izolacji paczek


Podstawowym elementem, który pełni najważniejszą rolę w bandowaniu jest taśma spinająca. Warto wiedzieć, że jest to specjalny rodzaj taśmy, która ma za zadanie ustabilizować przesyłkę i zabezpieczyć zapakowany towar przez różnymi czynnikami, które mogłyby go zniszczyć.

Na rynku można znaleźć szereg taśm spinających, które różnią się między sobą pod wieloma względami. Zazwyczaj są to taśmy poliestrowe lub taśmy polipropylenowe. Oprócz tego, jaki rodzaj taśmy można wybrać, znaczenie ma także kilka innych parametrów, m.in.:
  • grubość taśmy,
  • kolor taśmy,
  • wymiary – długość rolki i szerokość taśmy.
Informacje te mają znaczenie szczególnie przy specyficznych produktach, które mogą wymagać grubszej osłony (np. do ochrony przed zmieniającymi się temperaturami) lub ciemnej osłony z czarnej folii.

Najpopularniej wykorzystywaną taśmą jest taśma spinająca PP. Zaletą korzystania z tego rodzaju taśmy jest fakt, że ma ona wysoką odporność na zużywanie, dzięki czemu bardzo dobrze wypełnia swoją rolę jako osłona ładunków. Taśmy PP są także szczególnie wydajne, dlatego wielu klientów ceni je sobie ze względów ekonomicznych.

Taśmy PP znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność zabezpieczenia paczek do wysyłki lub palet z towarem. Służą jako osłona do kartonowych przesyłek oraz stabilizatory ciężkich i załadowanych palet. Można korzystać z nich zatem w prywatnym zakresie do przygotowywania paczek oraz na skalę przemysłową do bezpiecznego transportu towarów. Warto zaznaczyć, że taśmy te chętnie współpracują z innymi akcesoriami do pakowania, np. bandownicami czy napinaczami do taśm, co pozwala na szybkie i wygodne owinięcie każdego przedmiotu.

Na drugim miejscu tuż za taśmami PP znajdują się taśmy PET. Są to taśmy poliestrowe, które także należą do profesjonalnych taśm spinających stosowanych na szeroką skalę. Szczególną zaletą tego rodzaju taśmy jest fakt, że ma ona bardzo wysoki poziom wytrzymałości na uszkodzenia takie, jak zerwania czy otarcia. Mimo tak dużej tolerancji na obciążenia, taśmy z tej kategorii są wysoce elastyczne i odporne na niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Wielu przedsiębiorców chętniej wybiera taśmy PET ze względu na ich miękką i elastyczną strukturę, która pozwala na dokładniejsze izolowanie paczek.

Opisane taśmy nie wypełniają jednak rynku w całości. Na naszej stronie internetowej można zapoznać się z szerszą ofertą specjalnych taśm spinających. Wśród nich są m.in. taśmy stalowe czy taśmy poliestrowe miękkie.
Bandowanie - co to jest? Jak przygotować paczkę do transportu?

Napinacze – skuteczne pakowanie z większą precyzją


Napinacze to nic innego, jak niewielkie akcesoria pozwalające na mocne i trwałe spięcie taśm za pomocą specjalnych klamerek. Dzięki korzystaniu z napinacza, mamy gwarancję, że nawinięta taśma nie zsunie się w trakcie transportu.

Napinacze dostępne w naszej ofercie występują w różnych wersjach, np. napinacz H-21 do bandowania taśm PP lub napinacz H-22, który sprawdzi się do napinania taśmy poliestrowej miękkiej.

Warto pamiętać, że przy wyborze odpowiedniego modelu napinacza, należy uwzględnić to, jaki rodzaj taśmy będzie z nim współpracował oraz jakie zapinki będą do niego dopasowane.

Paskowacze – dodatkowe wzmocnienie przesyłki


W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór paskowaczy . Elementy te są kluczowe, jeżeli zależy nam na znacznym przyspieszeniu pakowania paczek. Za ich pomocą można wzmocnić osłonę i zapewnić jeszcze większą stabilność palety. Paskowacze służą przede wszystkim do owinięcia paczek z każdej ze stron, co podnosi poziom także bezpieczeństwa. Dzięki nim można zużyć znacznie mniej taśmy, co przekłada się na ekonomiczniejsze zarządzanie zasobami w firmie.

Zapinki – zabezpieczenie przygotowanej ochrony


Zapinki to niezwykle istotne elementy potrzebne do profesjonalnego pakowania. Ich głównym zadaniem jest umożliwienie bezpiecznego i mocnego dopięcia taśm lub pasków. W ofercie naszego sklepu możemy zaproponować zapinki polipropylenowe, zapinki druciane, zapinki blaszane i inne. Niezależnie od typu zapinki, każda z nich w użyciu zagwarantuje mocne wiązanie taśmy i nie pozwoli na jej samoistne oderwanie.

Narożniki ochronne – dodatkowa osłona dla towarów


Narożniki ochronne to akcesoria, które nie zawsze są niezbędne. Nie oznacza to jednak, że nie są zupełnie potrzebne. Ich głównym zadaniem jest ochrona produktów przed zbyt mocnym napieraniem i ściskaniem taśmy w trakcie owijania. W naszej ofercie możemy zaproponować różne modele narożników, które są także wykonywane z różnych materiałów.

Narożniki oprócz ochrony paczek przed ocieraniem taśmy stanowią warstwę ochronną przed innymi uszkodzeniami, np. szczególnie wtedy, gdy ładunek może stanowić źródło zagrożenia ze względu na ostre krawędzie.

Warto wiedzieć, że narożniki ochronne w przeciwieństwie do innych produktów, które szybko się zużywają, są przeznaczone do zastosowania wielokrotnego. Oznacza to, że jednorazowy zakup wiąże się z komfortem przygotowania przesyłek przez dłuższy czas.

Odwijacze do taśm – ułatwienie w pracy


Odwijacze do taśm są koniecznością szczególnie tam, gdzie pakowane są większe przesyłki, np. całe palety. W takim wypadku ręczne operowanie ciężką rolką taśmy może być bardzo uciążliwe, co znacznie spowolni czas pracy. Dlatego właśnie w takich wypadkach warto wyposażyć się w profesjonalne odwijacze.

Urządzenia te sprawiają, że bandowanie jest znacznie prostsze i przyjemniejsze. W ofercie naszego sklepu możemy zaproponować specjalne wózki do odwijania taśm. Są one dodatkowo wyposażone w np. szufladki na zapinki lub inne potrzebne do pracy akcesoria.

Gotowe zestawy do bandowania


Samodzielne skomponowanie zestawu do bandowania może być dla niektórych zbyt angażującym zadaniem. W końcu trzeba będzie uwzględnić rodzaj taśmy do modelu odwijacza oraz dobranie poszczególnych akcesoriów. Dla tych, którzy chcą szybko zyskać profesjonalny zestaw do owijania paczek, mamy świetną wiadomość!

W naszym sklepie oferujemy gotowe zestawy do bandowania, które zawierają wszystkie niezbędne akcesoria, pozwalające na dokładne zabezpieczenie paczki do wysyłki.
Bandowanie - co to jest? Jak przygotować paczkę do transportu?

Bandowanie – od czego zacząć i jak dobrze to zrobić?


Skoro już wiemy, jakich narzędzi potrzeba do wykonania profesjonalnego bandowania, konieczne jest zrozumienie, jak prawidłowo należy to wykonać.

Niezależnie od tego, czy będziemy owijać całą paletę towaru czy jedynie niewielką kartonową paczkę, cały proces zaczyna się od tego samego. W pierwszej kolejności upewnijmy się, że wszystkie elementy na palecie są równo ułożone i żaden z nich nie wystaje poza jej obszar bardziej niż reszta. Jeżeli wszystko jest już gotowe, to możemy przystąpić do działania!

Na samym początku sięgamy po taśmę, którą wybraliśmy – polipropylenowa, poliestrowa, stalowa lub inna. Jeżeli pakujemy niewielką paczkę to możemy zacząć nakładać osłonę ręcznie. Jeśli jednak mamy do zabezpieczenia całą paletę produktów, zacznijmy od założenia całej rolki taśmy na odwijaczu. Dzięki temu nie będziemy musieli przejmować się tym, że taśma rozkłada się w nierównomierny sposób lub że przypadkiem nam się podwija.

Gdy taśma jest już umieszczona w dyspenserze, sięgamy po jej koniec i przeciągamy pod paletą lub paczką w stronę do siebie i w górę. Dzięki temu, że końce taśmy spotykają się w górze, mamy większą kontrolę nad tym, jak możemy je spiąć za pomocą zapinek. Pozwoli to także na szczelniejsze naciągnięcie taśmy, co przełoży się na dokładniejsze ustabilizowanie palety. W ten sposób owijamy paletę, każdorazowo zabezpieczając końce taśmy dostępnymi akcesoriami. Najprostsze bandowanie można więc wykonać jedynie za pomocą taśmy i zapinek.

Jeżeli przygotowujemy delikatną paczkę, która wymaga większej stabilizacji i ochrony, wcześniej zamontujemy na niej specjalne narożniki. Elementy te będą pozwalały na lepsze rozłożenie taśmy tak, aby nie ściskała ona zapakowanych towarów. Narożniki będą także chroniły przed zewnętrznymi uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia, otarcia czy nawet upadki.

Po owinięciu palety konieczne jest skorzystanie ze specjalnych paskowaczy, które na sam koniec ustabilizują cały ładunek. I gotowe!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu na stronie neopak.pl gdzie umieściliśmy bogatą ofertę produktów w atrakcyjnych cenach. Oferujemy także specjalne ceny promocyjne oraz zniżki, które pozwalają na zdobycie profesjonalnego sprzętu i akcesoriów w niskich cenach.
Bandowanie palet. Jak się do tego zabrać?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie