Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 18 sierpnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 625
Ilość komentarzy: 0

Bibuła gładka ozdobna na rolce - rodzaje i zastosowanie.

Bibuła gładka ozdobna na rolce — rodzaje i zastosowanie


W dzisiejszych czasach zwykłe opakowanie prezentu w papier pakowy może być niewystarczające. Obecne czasy dają nam szereg różnego rodzaju możliwości, dzięki którym zapakowanie prezentu może stać się dużym elementem składowym ogólnego zaskoczenia i zadowolenia osoby obdarowywanej. Jakie obecnie materiały można wykorzystać do nietuzinkowego zapakowania prezentu? Na pewno będą to nieco droższe papiery ozdobne, które będą posiadały dodatkowe przetłoczenia, elementy ozdobne. Różnego rodzaju pudełka ozdobne, z okienkami, bez okienek, wełna drzewna, wypełniacz do paczek SizzlePak. Coraz częściej słyszy się też o specjalnych zapachach do paczek i opakowań prezentowych. Dość ciekawym materiałem dekoracyjnym jest również bibuła gładka, która sprzedawana często jest w postaci rolki.

Do czego dokładnie można wykorzystać bibułę gładką? Jak fajnie zapakować prezent w bibułę gładką? Jak powstała bibuła gładka i z czego jest produkowana? Jakie rodzaje i inne zastosowania posiada bibuła gładka?

czarna bibuła gładka w podajniku


Czym jest bibuła gładka na rolce i jak jest produkowana?


Bibuła gładka to materiał papierniczy, który zdobył popularność dzięki swojej wyjątkowej teksturze i wszechstronności. Jest to cienka, delikatna i gładka bibuła, która znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w sztuce, rzemiośle, florystyce i wielu innych obszarach. To produkt, którego głównym i właściwie jedynym składnikiem jest papier, a więc składnik w stu procentach ekologiczny, nadający się do recyklingu, nie zagrażający w żaden sposób środowisku naturalnemu.

Krótka historia bibuły gładkiej


Bibuła gładka to produkt, który w pierwotnej swojej wersji pojawił się pod koniec osiemnastego wieku w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Anglii. Delikatny połysk, aksamitny dotyk, a także nietuzinkowa elegancja sprawiła, że bibuła gładka już na początku była wykorzystywana do pakowania podarków. Popularność na całą Europę, bibuła gładka zyskała dopiero w dziewiętnastym wieku, kiedy to pojawiła się w różnych krajach. Jest ciekawe właściwości i wygląd zewnętrzny praktycznie natychmiast zyskał popularność również wśród rzemieślników i lokalnych artystów. Była używana nie tylko do pakowania prezentów, ale także do innych celów, takich jak dekoracje stołów czy tworzenie ozdobnych wstążek. Jej lekka struktura i zdolność do przyjmowania różnych odcieni sprawiły, że była wyjątkowo atrakcyjna dla wielu artystów. Obecne czasy, w których technologie produkcji znacząco się rozwinęły, sprawiły, że bibuła gładka to obecnie jeden z podstawowych elementów eleganckiego pakowania prezentów, dekoracji, różnorakich projektów DIY (zrób to sam), florystyce czy scrapbookingu, spotkać ją możemy również w ręcznie tworzonych zaproszeniach.

biała bibuła gładka na rolce
Bibuła gładka

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła gładka


Jakie rodzaje bibuły gładkiej można obecnie kupić?


Obecnie bibuła gładka występuje pod różnymi postaciami, a wybór odpowiedniej z nich raczej nie jest trudnym zadaniem, tak naprawdę wystarczy wiedzieć, czego dokładnie wymagamy od takiej bibuły. Niemniej jednak poniżej przedstawiamy obecnie dostępne na rynku rodzaje bibuły gładkiej.

Przede wszystkim bibuła gładka może występować pod dwoma różnymi postaciami. Pierwszy z nich to przygotowane wcześniej arkusze, najczęściej o wymiarach 50 centymetrów na 70 centymetrów, pakowane są po sto sztuk do opakowania zbiorczego. Drugą najpopularniejszą formą bibuły gładkiej jest bibuła w rolce, której szerokość to standardowe 50 centymetrów, a standardowa rolka posiada około 500 metrów bieżących.

Dodatkowo bibułę gładką można podzielić na wiele różnych wersji kolorystycznych, zarówno tych matowych jak i błyszczących. Kolory mogą być jasne oraz ciemne, ponadto arkusz bibuły może być z jednej strony błyszczący z drugiej strony matowy. Rzadziej, choć nie powiedziane, że wcale, spotyka się bibułę gładką perłową. Jak widać, w zależności od konkretnego rodzaju bibuły gładkiej, może ona być bardzo eleganckim uzupełnieniem do pakowania prezentów.

różowa bibuła gładka na rolce


Jakie zastosowania posiada bibuła gładka na rolce?


Już na samym początku wspominaliśmy, że bibuła gładka idealnie sprawdzi się jako materiał do pakowania prezentów, warto podkreślić, że jest to bardzo elegancki i przyjemny dla oka materiał. Oprócz tego gładką bibułę na rolce można wykorzystać do:
  • Dekoracje na imprezę — Bibuła gładka na rolce może być używana do tworzenia różnorodnych dekoracji imprezowych, takich jak girlandy, pompony czy kwiaty. Jej kolorowe odcienie i delikatna faktura dodają uroku i oryginalności dekoracjom.
  • Florystyka — Bibuła gładka na rolce jest często wykorzystywana do tworzenia kwiatów sztucznych, liści i innych elementów florystycznych, ponadto świetnie się sprawdzi przy dekorowaniu bukietów z żywych, naturalnych kwiatów.
  • Scrapbooking – czyli dekorowanie albumów, tworzenie niezwykłych kartek. Właściwości bibuły gładkiej sprawiają, że powszechnie znajduje swoje zastosowanie w scrapbookingu.

krwista bibuła gładka na rolce


Gdzie kupić bibułę gładką na rolce?


Materiały niezbędne do dekorowania stołów, bukietów kwiatów, scrapbookingu i wielu innych czynności na pewno znajdziemy w sklepach papierniczych, sklepach z ozdobami, a nawet w kwiaciarniach. Bibuły gładkiej możemy szukać również w hipermarketach oraz innych sklepach wielkopowierzchniowych.

Każdy z nas ceni sobie swój czas, bo większość z nas wie, że czas to pieniądz. Dlatego też nie przedłużając już teraz zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego znajdującego się pod adresem neopak.pl, gdzie znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju bibuły gładkiej, zarówno w arkuszach jak i na rolkach. Jako sprzedawca zapewniamy jedne z najlepszych cen na rynku, niesamowicie szybką dostawę (jeśli złożysz i opłacisz zamówienie rano, postaramy się wysłać paczkę jeszcze tego samego dnia). Profesjonalizm to nasze drugie imię. 
czarna bibuła gładka w rolce
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie