Michał KrajniakMichał Krajniakczwartek, 28 kwietnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1933
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Bibuła ozdobna - liczne zastosowanie

Przeglądający oferty wielu internetowych sklepów, które oferują sprzedaż różnego rodzaju opakowań oraz papierów ozdobnych klient nie raz zastanawia się nad tym, czy istnieje produkt uniwersalny? Czy dostanie taki towar, który będzie jednocześnie spełniał funkcję papieru pakowego, był niezwykle piękny, a dodatkowo mógł służyć jako samodzielne opakowanie? A jeśli taki produkt istnieje, to gdzie jest dostępny? Otóż w sklepie Neopak możemy dostać taką rzecz. Łączy ona sobie to wszystko, czego klienci szukają, a nawet jeszcze więcej. Mowa tu o bibule ozdobnej, której liczne zastosowania wydają się nie mieć końca, a korzyści, które daje jej wykorzystanie sprawiają, iż jest ona pozycją bardzo chętnie wybieraną przez klientów.
Bibua-ozdobna--liczne-zastosowanie

Produkt stworzony dla wielu potrzeb


Nie ma najmniejszych wątpliwości, że bibuła jest produktem, który odpowiada na wiele licznych potrzeb. Generalnie wyróżniamy dwa rodzaje tego produktu. Pierwszym jest bibuła gładka, natomiast drugim bibuła marszczona. Oba te produkty łączy wysoka jakość, wielorakie kanały przeznaczenia i jeszcze wiele, wiele innych pozytywnych cech. Natomiast różnią się one od siebie tym, że klient może wybrać odpowiedni rodzaj bibuły do sposobu, w jaki będzie ten produkt składał i stosował dalej. A jakie są pola zastosowania zarówno dla bibuły gładkiej jak i marszczonej? Jak już zdążyliśmy napomknąć zastosowania można wręcz mnożyć. Bibuła to znakomite: opakowanie prezentowe na każdą okazję, opakowanie dla obuwia oraz odzieży czy element dekoratorski. Mało tego – bibuła może się sprawdzić jako samodzielny dodatek do prezentu czy część kompozycji artystycznej na bankietowym stole. W dalszej części artykułu przyjrzymy się dokładniej każdemu z tych zastosowań.
Bibuła gładka

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła gładka

Bibuła jako opakowanie prezentu


Prezenty czy upominki to zazwyczaj takie przedmioty, które dajemy przy bardzo różnych okazjach. Niestety, niekiedy z doborem upominków możemy mieć dość duży problem. W grę będą wchodził takie aspekty jak to, kim jest dla nas obdarowywana osoba, ile ma lat, a niekiedy nawet to, jakiej jest płci. Ważna jest także ranga okazji, przy której będzie następowało wręczanie upominków. Wprawdzie nie możemy podpowiedzieć naszym klientom jaki konkretnie prezent powinni kupić, jednakże możemy z czystym sumieniem zaproponować różne rodzaje bibuły ozdobnej jako opakowania właśnie prezentowego.
Bibua-ozdobna--liczne-zastosowanie-1

Na jaki prezent nada się bibuła żółta?


Nasz sklep oferuje klientom bibuły, nie tylko ze względu na ich teksturę. Posiadamy także bardzo bogaty wybór kolorystyczny. Wbrew pozorom nie jest to wcale banalne, gdyż dobór odpowiedniego koloru musi współgrać z zawartością naszego prezentu. Przyjrzyjmy się zatem bibule żółtej. Do jakiego rodzaju upominków posłuży ona idealnie jako opakowanie? Kolor żółty jest bardzo ciepły i kojarzy się z czymś szlachetnym, doniosłym. Może nasi dziadkowie obchodzą właśnie 50-tą rocznicę ślubu? Na pewno ucieszy ich godny prezent z tej okazji. Do takiego upominku załączmy bibułę żółtą. Możemy z niej uformować liczbę „50” albo życzenia wszystkiego najlepszego. Jeżeli zaś chcemy wykorzystać ją w prosty sposób, to marszcząc ją i modelując możemy stosunkowo łatwo uzyskać zarazem proste jak i ciekawe opakowanie.

Na jaki prezent nada się bibuła czerwona?


Bibuła czerwona to kolejna propozycja w asortymencie naszego sklepu. Kolor czerwony w oczywisty sposób kojarzy się z miłością. I już tutaj od razu na myśl nasuwają się dwa proste zastosowania. Po pierwsze bibuła czerwona jako opakowanie na prezent dla ukochanej osoby. Nie ma to jak wręczyć ukochanej czy ukochanemu prezent z okazji Walentynek albo rocznicy związku. Po drugie bibuła czerwona jako opakowanie na prezent dla zakochanej pary. Sprawdzi się to znakomicie wówczas, kiedy wybieramy się na ślub. Z bibuły czerwonej możemy uformować zgrabne serduszka czy też inne kształty, które będą bardzo pięknie wyglądały na naszym prezencie.

Kolor czerwony jest też zakorzeniony głęboko w polskiej tradycji jako pewien symbol folklorystyczny. Mowa tu mianowicie o starosłowiańskich wierzeniach, wedle których czerwień miała odstraszać złe demony i niepomyślne duchy, a także chronić dzieci w cieple ogniska domowego. Wprawdzie dziś każdy może powiedzieć, że to przesąd, jednakże nawet współcześnie rodzice stosują kolor czerwony niejako „do ochrony dziecka przed tzw. złym spojrzeniem”. Wiesza się wszak czerwone wstążki na wózku. Dlatego bibuła czerwona wypełniając swoje symboliczne zadanie świetnie nada się jako opakowanie na prezent z okazji chrzcin.
Bibua-ozdobna--liczne-zastosowanie-2

Na jaki prezent nadaje się bibuła ecru?


Bibuła w kolorze ecru nadaje się znakomicie jako opakowanie na prezent urodzinowy czy imieninowy. Ktoś z rodziny albo przyjaciół wydaje imprezę urodzinową? Czeka Cię klasyczna posiadówka u cioci na imieninach? Bibuła ecru jest bardzo elegancka, więc jeśli tak zapakujesz prezent, to z całą pewnością osoba obdarowana bardzo się z tego faktu uraduje. Ten rodzaj bibuły niesie także ze sobą dodatkową, bardzo ważną korzyść. Barwa ecru jest nie tylko bardzo elegancka, ale też stonowana. To sprawia, że ta bibuła może służyć jako opakowanie na prezent, który wręczymy przy każdej, nawet najbardziej oficjalnej czy uroczystej okazji. Być może pracujemy w dużej i uznanej firmie, która obchodzi rocznicę działalności, być może nasz szef obchodzi jakiś swój prywatny jubileusz. Niezależnie od okazji bibuła ecru okaże się trafionym, wyśmienitym wyborem.

Bibua-ozdobna--liczne-zastosowanie-3


Na jaki prezent nadaje się bibuła świąteczna?


Oczywiście oprócz rocznic, urodzin, imienin, ślubów czy chrzcin rokrocznie towarzyszą nam stałe okazje, przy których będziemy chcieli obdarzyć podarunkami bliskie nam osoby. Najczęściej powszechnie obchodzoną taką okazją są Święta Bożego Narodzenia. Wówczas uganiamy się nie tylko za prezentami, ale także kombinujemy na wszelkie możliwe sposoby jak opakować upominki, które znajdą się pod choinką. I tutaj bardzo dobrym wyborem okazuje się bibuła świąteczna. Została ona wykonana w taki sposób, że jest ozdobiona świątecznymi wzorami, co nie dość, że pasuje do tematyki bożonarodzeniowej to jeszcze bierze udział w budowaniu klimatu. Wobec tego, stosując bibułę świąteczną otrzymujemy nie tylko opakowanie, które ucieszy naszych bliskich ale też drobny element, dzięki któremu będziemy mogli poczuć magię Świąt.

Bibuła jako materiał dekoratorski


Znamy już wiele zastosowań bibuły jako opakowania prezentowego. Wspomnieliśmy także o tym, że jest ona materiałem dość plastycznym, dzięki czemu pod wpływem naszych prac mechanicznych może ona przybierać różnorakie kształty. Tak się składa, że ta cecha otwiera kolejny worek praktycznych zastosowań dla bibuły ozdobnej. Mowa tu oczywiście o pracach dekoratorskich w różnych miejscach i przy różnym przeznaczeniu.
Bibua-ozdobna--liczne-zastosowanie-4

Bibuła jasnoróżowa jako uniwersalna dekoracja


Bibuła jasnoróżowa może nam służyć w bardzo wielu sytuacjach dekoratorskich. Jest to taki materiał, który będzie wyglądał pięknie właściwie wszędzie, w zależności od tego, gdzie i w jakim stopniu będzie użyty. Podamy tutaj tylko parę przykładów. Wyobraźmy sobie, że robimy imprezę urodzinową dla dziecka. Bibuła jasnoróżowa może nam posłużyć do oklejenia lamp, co sprawi dużą radość nie tylko naszej latorośli, ale też młodocianym gościom. Jeżeli zaś taką bibułę potniemy na mniejsze paski, to wówczas może posłużyć jako konfetti rozrzucane w kulminacyjnym punkcie imprezy. Innym zastosowaniem będzie dla tego produktu wykorzystanie go jako element ozdobny ulubionych miejsc zwierząt domowych. Z całą pewnością karton kota będzie wyglądał piękniej, kiedy przyozdobimy go bibułą, a i naszemu futerkowemu przyjacielowi na pewno zrobi się raźniej. Gdzie jeszcze sprawdzi się bibuła jasnoróżowa? Być może bierzemy udział w balach karnawałowych. Na takim balu wypada pokazać się we własnoręcznie przygotowanym kostiumie. Bibuła jasnoróżowa posłuży jako element dekoratorski dla takiego kostiumu. Przykładowo może się znaleźć na skrzydłach wróżki czy imitować włosy postaci z japońskiego anime.

Bibua-ozdobna--liczne-zastosowanie-5


Bibuła z czarną kratką dekoracją gastronomiczną


Teraz spojrzymy na bibułę od nieco innej strony. Perspektywa, którą przybieramy jest bliska restauratorom oraz osobom, które często wydają domowe przyjęcia na dużą liczbę osób. Sprawdźmy jak w takim ujęciu można wykorzystać bibułę w czarną kratkę. Jest to produkt, który znakomicie wkomponuje się bądź to jak wzór na naszych talerzach bądź jako imitacja serwetki, co dopełni dekoracji naszego suto zastawionego stołu. Goście, którzy przybędą do naszej restauracji albo do naszego domu z całą pewnością docenią inwencję twórczą, którą wykażemy przy takim zastosowaniu bibuły ozdobnej.
Bibua-ozdobna--liczne-zastosowanie-6

Bibuła ozdobna w pracy plastycznej dziecka


Bibuła ozdobna już od wielu służy jako materiał, na którym dzieci uczą się wykonywać prace plastyczne. Zaczynają już w przedszkolu i kontynuują tę naukę w szkole podstawowej. Bibuła nie bez powodu spełnia swoją funkcję dydaktyczną. Posiada bowiem ona całą gamę plastycznych zastosowań. Można z niej zrobić rzekę, słońce, drzewo, most, dom, słowem każdy element dziecięcego obrazu. Mało tego – bibuła znajdzie swoje zastosowanie jako całość albo poszczególne elementy tła. Kiedy dzieci z niej korzystają rozwijają swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Przy klejeniu bibuły zawsze jest mnóstwo zabawy, a dzieci lubią z nią pracować, gdyż jest miła w dotyku. Dlatego też warto zainwestować w ten materiał i cieszyć się z tego, jak nasze dzieci rozwijają w sobie artystyczną pasję.

Produkt ekologiczny i ekonomiczny


To, co jeszcze warto wiedzieć o naszej bibule ozdobnej to fakt, że produkt ten został wykonany z materiału, który jest w 100% ekologiczny.
W praktyce oznacza to, że nasza bibuła jest w pełni biodegradowalna. Kiedy już ją zużyjemy możemy bez żadnego problemu oddać ją do recyklingu. Wszystko to sprawia, że znajdując dla bibuły ozdobnej liczne zastosowania działamy w sposób przyjazny dla środowiska.

Dodatkowym i niewątpliwym atutem bibuły jest to, iż jest ona dostępna w naszym sklepie w bardzo atrakcyjnej cenie.
Taniość tego produktu sprawia, że gdy zechcemy kupić pojedynczy arkusz to zyskujemy wiele metrów materiału za kwotę, której nasz portfel prawie nie poczuje. Również, jeśli zdecydujemy się na zakup większej liczby arkuszy to nie będzie to wymagało od nas znaczniejszych nakładów finansowych.
Bibuła ozdobna - liczne zastosowanie
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie