Paweł SaigomadePaweł Saigomadeczwartek, 23 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1601
Ilość komentarzy: 0

Cienkopisy - jak nimi rysować?

Cienkopisy - jak nimi rysować? Poznaj metodę lineart


Cienkopis jest jednym z wielu produktów znajdujących się w naszym sklepie w kategorii artykuły piśmiennicze. Jest to narzędzie do pisania, które wyposażone zostało w wymienny wkład atramentowy lub żelowy. Jak się okazuje, jest to także wręcz idealne narzędzie dla artystów, projektantów i amatorów estetycznego pisania. Jeśli nie wiedziałeś o tym, nic nie szkodzi. Prawdę mówiąc, my również byliśmy delikatnie zszokowani, kiedy dowiedzieliśmy się, że rysowanie przy użyciu cienkopisów jest wyjątkowo popularne i cieszy się dużym zainteresowaniem. Wielu zainteresowanych tym rodzajem sztuki ma z czego wybierać. Istnieje bowiem bardzo dużo technik, przy użyciu których jesteś w stanie tworzyć realistyczne obrazy i rysunki. Do najpopularniejszych, a przynajmniej do jednej z najpopularniejszych należy lineart. Jesteś ciekaw, na czym to polega? A może chciałbyś spróbować swoich sił? Zapraszamy Cię do przeczytania artykułu. Znajdziesz w nim szereg ciekawych i wartościowych informacji.

Różnokolorowe cienkopisy leżące na projekcie

Jak rysować cienkopisem? Ważne informacje dla osób początkujących


Jak już wspominaliśmy, cienkopis jest jednym z najlepszych artykułów piśmienniczych, który wykorzystywany może być do tworzenia szkiców. O jakich zaletach cienkopisów warto wspomnieć w tym kontekście? Po pierwsze, każdy z pewnością zauważy, że cena nie jest zbyt wygórowana - nawet w przypadki droższych egzemplarzy dostępnych na naszym rynku. Warto też wspomnieć o wadzie, którą niektórzy - szczególnie Ci już bardziej zaawansowani w rysowaniu cienkopisami uważać mogą jednak za zaletę. Co mamy na myśli? Mianowicie to, że cienkopis w porównaniu z ołówkiem, nie wybacza błędów. Ciekawi jesteśmy, czy Tobie, jako osobie początkującej, też wydaje się, że nie jest to wcale takie proste zadanie? Dowiedzieliśmy się jednak, że dobór odpowiedniego cienkopisu w tym przypadku ma kluczowe znaczenie. Chcesz wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę?
Cienkopisy

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Cienkopisy

Jak wybrać odpowiedni cienkopis?


Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego produktu, zwróć uwagę na swoje własne preferencje. A także doświadczenia, jakie masz z tym konkretnym artykułem piśmienniczym. Nie masz żadnego? Dowiedz się od nas, jakich parametrów warto pilnować.

Różnokolorowe cienkopisy
  1. Rodzaj końcówki - jest to element konstrukcji, który wpływa na łatwość rysowania cienkopisem. Co więcej, decyduje o tym, czy rysowana przez Ciebie linia, będzie identycznej grubości na całej swojej długości. Końcówki charakteryzujące się ścięciem dają możliwość tworzenia linii o różnej grubości. Warto też wspomnieć o tym, że okrągłe końcówki dostępne są na rynku w wielu różnych grubościach. Jednak jedna końcówka różnoznaczna jest z jednym określonym typem linii.
  2. Obudowa - ważne jest, aby cienkopis wygodnie leżał w Twojej dłoni. Przecież ergonomia ma wpływ nie tylko na wynik pracy, ale także na komfort i wygodę. Czy jesteśmy w stanie powiedzieć, jaki byłby dla Ciebie najlepszy cienkopis? Oczywiście, że nie. Musisz wypróbować kilku rodzajów cienkopisów, aby wybrać ten, który będzie najlepszy dla Ciebie.
  3. Kolor - czyli element, który przede wszystkim zależny jest od tego, czy chcesz pisać, czy rysować. Kolory takie jak czarny i niebieski są w przypadku cienkopisów doskonałą alternatywą dla długopisów. Jeśli natomiast chcesz tworzyć dzieła sztuki, warto pokusić się z czasem na wybór innych kolorów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz m.in. cienkopis Donau D-Fine 0,4 mm 4-kolory. Oprócz czarnego i niebieskiego znajdziesz w komplecie jeszcze zielony i czerwony. Cienkopisy w tych kolorach dostępne są też pojedynczo.

Rysunek lineart - co to takiego?


Czym jest rysunek lineart? Jest to technika, która polega na rysowaniu tzw. obrysów, czyli linii i kresek. Możesz w tym celu wykorzystać ołówki, jednak cienkopis sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na intensywność koloru. Jeśli już przy tym zagadnieniu jesteśmy, warto wspomnieć też o tym, że cechą charakterystyczną lineart jest to, że nie używa się kolorów, a tylko i wyłącznie czarnego cienkopisu. Jako osoba początkująca powinieneś w pierwszej kolejności popracować nad jakością kreski. Czyli nad tym, aby była ona lekka i dynamiczna. Co jeszcze jako początkujący musisz wiedzieć? Między innymi to, że warto zaopatrzyć się w różne grubości cienkopisów. Zalecane są w tym przypadku: 0,3 mm; 0,5 mm ora 0,8 mm. Dlaczego właśnie takich? Przede wszystkim dlatego, że te różne grubości pozwolą Ci na wykonywanie zupełnie innych kresek. W przypadku pierwszej grubości będziesz mógł stworzyć delikatne linie, kolejno pojawią się mocniejsze linie przy użyciu cienkopisu 0,5 mm a na koniec - najgrubszą końcówka, będziesz mógł wykonać cienie oraz plamy.

Malowanie cienkopisami

Czy wybór papieru ma znaczenie?


Jak się okazuje, musisz zwrócić uwagę nie tylko na wybór cienkopisów, ale także na wybór papieru. Wśród parametrów, które warto wziąć pod uwagę, są grubość oraz nasiąkliwość. Z racji tego, że cienkopis jest akcesorium piśmienniczym stosunkowo mokrym, może okazać się, że na cienkim papierze będzie przebijał. W takiej sytuacji możesz wybrać produkt, który przeznaczony jest do pisaków i markerów. W przypadku uczenia się dopiero tej techniki możesz pokusić się o wersję budżetową - blok techniczny.
Różnokolorowe cienkopisy leżące na blacie biurka przy białej kartce papieru
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie