Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczponiedziałek, 13 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1263
Ilość komentarzy: 0

Co kupić przed remontem? 10 przydatnych produktów

Co-kupi-przed-remontem-10-przydatnych-produktwKażdy, kto kiedykolwiek przygotowywał się do remontu wie ile stresu, pracy i czasu to kosztuje. Remonty często bywają nieprzewidywalne. Dlatego warto w odpowiedni sposób zadbać o to, by żaden z naszych mebli nie ucierpiał podczas renowacji. Poza zabezpieczeniem ścian i podłóg jest jeszcze wiele istotnych elementów. Między innymi na przykład: drzwi, okna, framugi, meble, drogocenne rzeczy i ubrania. Zaczynając przygotowania warto jest w pierwszej kolejności odseparować pomieszczenie, które będzie odnawiane. Większość rzeczy powinna zostać wyniesiona i zabezpieczona. Przykładowo ubrania, warto jest zapakować w pudełka lub worki na śmieci.  Natomiast ciężkie meble, których nie możemy wymieść powinny zostać pokryte na przykład folią malarską. Jest bardzo dużo elementów i aspektów o, które koniecznie powinniśmy zadbać przed rozpoczęciem prac. Co zatem kupić zanim zaczniesz remont?

Folia malarska 

Folia malarska to jedna z podstawowych rzeczy, którą musimy posiadać przystępując do prac remontowych. Jest to produkt wielozadaniowy i nadaje się praktycznie do wszystkiego. Folia malarska jest głównie używana do zabezpieczenia ścian, podłóg oraz mebli. Chroni głównie przed zachlapaniami farbą, ale nie tylko. Świetnie sprawdza się jako tarcza ochronna przed kurzem, pyłem, brudem i wilgocią. Można jej używać zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz. Do listy zalet folii malarskiej wpisuje się również wytrzymałość na rozdarcia i uszkodzenia. Wszechstronność oraz uniwersalność folii malarskiej czynią ją numerem jeden na liście rzeczy potrzebnych przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań remontowych. Nieposiadanie jej jest sporym zagrożeniem dla naszych mebli oraz już wykończonych powierzchni. Jedno chlapnięcie farby, a co gorsza jej zaschnięcie, może prowadzić do zniszczenia mebli lub wykonanych wcześniej prac. Dlatego właśnie tak ważne jest dokładne rozłożenie folii na całej powierzchni, którą chcemy zabezpieczyć. Folie malarskie są sprzedawane w różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki wszechstronności materiału są one niezastąpione.

Gruba folia bąbelkowa


Folia bąbelkowa mocna jest bardzo przydatna w wielu dziedzinach. Między innymi jest niezbędna właśnie przy remontach. Podstawową funkcją jej jest ochrona przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Kolejną przydatną cechą jest jej wodoodporność i szczelność.  Wszystkie te cechy czynią ją niezbędną podczas remontu. Świetnie sprawdzi się w momencie, gdy będziemy chcieli zabezpieczyć drogocenne lub delikatne rzeczy. W taką folię można owinąć przykładowo telewizor, wazon lub obraz. Cenne rzeczy będą wtedy odpowiednio zabezpieczone i uodpornione na ewentualne zniszczenia i zabrudzenia. Trzeba jednak pamiętać, że do odpowiedniego zawinięcia przedmiotów w folię, będzie potrzebna na przykład taśma. Folia bąbelkowa może być używana w środku pomieszczenia lub na zewnątrz. Dzięki temu, że folia ma świetne właściwości oraz można używać jej kilkukrotnie, cieszy się ona niezwykłą popularnością. Po zakończeniu remontu warto zachować części folii bąbelkowej do ponownego wykorzystania. Jest to bardzo istotne, ponieważ folia ta nie jest biodegradowalna.
Remont

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Remont

Folia ochronna do szyb


Folia ochronna do szyb jest sprzedawana w rolce. Ma różne wymiary oraz długości. Jest ona przystosowana do zabezpieczania okien oraz szyb. Można używać jej w wewnątrz pomieszczenia oraz od strony zewnętrznej. Dobra przylepność folii czyni ją niezwykle łatwą i szybką w montażu. Folia ta świetnie chroni delikatne powierzchnie przed zarysowaniami, zabrudzeniami i przetarciami. Kolejnym jej atutem jest nieprzepuszczalność promieni UV. Dzięki tej cesze osoby pracujące przy remoncie oraz świeżo pomalowane ściany, nie są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Warto zaznaczyć, że folia po odklejeniu nie pozostawia żadnych śladów na szybach i oknach. 

Tektura o strukturze plastra miodu 


Jest to stosunkowo nowa metoda produkcji tektury. Struktura plastra miodu czyni ją niezwykle wytrzymałą na spory nacisk oraz zaskakująco lekką. Znajduje one swoje zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie. W przypadku remontów nie jest inaczej. Tektura o strukturze plastra miodu świetnie sprawdzi się w roli warstwy ochronnej na przykład podłogi. Po wyłożeniu takiej tektury na podłogę nie musimy się martwić o jej uszkodzenie. Będzie ona świetnie ochraniała panele w momencie upuszczenia ciężkiego przedmiotu lub gdy będziemy chcieli przenieść coś ciężkiego. Ważną jej cechą jest również ekologiczność. Po zakończeniu prac, jeśli będzie potrzeba, możemy wyrzucić tekturę bez wyrzutów sumienia. Sprawdzi się również do zabezpieczania delikatnych płaskich przedmiotów, na przykład: szyb lub luster. 

Papierowa taśma malarska


Co-kupi-przed-remontem-10-przydatnych-produktw-3Niezwykle przydatna rzecz, podczas wielu czynności codziennych, jak i podczas remontu. Taśmy malarskie sprzedawanie są w różnych wymiarach. Dzięki temu łatwo możemy wybrać odpowiednią szerokość taśmy. Ma ona kilka kluczowych zastosowań. Pierwszym z nich jest przygotowanie sufitu lub ścian do malowania ich. Pozwala precyzyjnie i z łatwością oddzielić linię sufitową od ściany i na odwrót. Poza tym sprawdzi się również do zabezpieczenia w ten sam sposób okien, framug, parapetów lub drzwi. Szczególnie istotną zaletą takiej taśmy jest dobra przyczepność oraz łatwość w odklejeniu. Dzięki temu możemy przykleić ją na każdej powierzchni bez ryzyka. Świetnie sprawdzi się gdy będziemy planowali, na przykład malowanie geometrycznych wzorów na ścianie. Poza zastosowaniem taśmy do malowania, jest jeszcze wiele opcji jej wykorzystania. Sprawdza się idealnie do zabezpieczenia folii malarskiej lub folii bąbelkowej. Jest to produkt niezwykle uniwersalny i bezpieczny w użytkowaniu. Dzięki temu przydaje się ona również w życiu codziennym. 

Filc malarski z folią antypoślizgową


Sprawdzi się on świetnie w przypadku przeprowadzania remontu w bloku. Filc malarski przeznaczony jest do zabezpieczania powierzchni płaskich np. przed przypadkowym wylaniem się farby. Filc taki z jednej strony jest pokryty folią antypoślizgową. Dzięki niej poruszanie się po powierzchni odkrytej filcem jest bezpieczne. Materiał jest niezwykle trwały i wytrzymały. Dzięki temu możemy przeprowadzać remont bez zamartwiania się o wcześniej wykończoną podłogę. Wszystkie wyżej wymienione cechy filcu malarskiego są niezwykle istotne. Mimo to główną zaletą tego materiału jest skuteczne tłumienie dźwięków i drgań. Jest to niezwykle przydatne w momencie, gdy remont jest przeprowadzany w bloku mieszkalnym. Po wyposażeniu się w taki filc, możemy być pewni co do bezpieczeństwa naszej podłogi oraz nie musimy się martwić o zirytowanych hałasem sąsiadów.

Worki na śmieci


Duże i wytrzymałe worki na śmieci są niezbędne podczas remontu. Mają one dwie zasadnicze funkcje. Jedną z nich jest ta najbardziej oczywista, czyli kolekcjonowanie odpadów. Podczas renowacji jest ich naprawdę sporo. Warto zwrócić uwagę by worek był dobry jakościowo i wytrzymały. Często rzeczy, które będziemy musieli wyrzucić podczas remontu są ciężkie, słabe worki będą się po prostu rwały. Kolejnym zadanie worków jest zabezpieczenie na przykład ubrań. Podczas prac remontowych bardzo duże ilości kurzu i brudu unoszą się w powietrzu i osiadają na wszystkich powierzchniach. Przed rozpoczęciem pracy warto jest opróżnić pokój,  najbardziej jak to jest możliwe. Aby ułatwić sobie zadanie warto jest wyjąć z szaf wszystkie rzeczy, a następnie zabrać się za przenoszenie mebli. To właśnie w tym momencie worki również mogą się przydać. Zapakowanie w nie ubrań lub innych przedmiotów zajmuje stosunkowo niedużo czasu, a wypakowane worki zajmują znacznie mniej miejsc niż standardowy karton. Przy remontach, podczas których wyburzane są ściany i będziemy mieli więcej ciężkich odpadów, przydadzą się specjalne worki na gruz. 

Tektura falista


Tektura sama w sobie ma wiele zastosowań, ponieważ jest ona materiałem niezwykle uniwersalnym. Sprawdza się ona również podczas remontów. Tektura falista jest sprzedawana w rolkach. Warto dobrać odpowiednią do naszych potrzeb grubość oraz długość tektury. Zastosowań jej jest nieskończenie wiele, więc możemy używać jej na wszelkie sposoby. Przyda się ona do zabezpieczania niewielkich przedmiotów lub do rzeczy o dużych gabarytach. Zabezpiecza ona przed zabrudzeniem na przykład farbą lub tynkiem. Ponad to kurz i brud unoszące się w powietrzu nie mają bezpośredniego kontaktu z naszymi meblami lub rzeczami. Tektura ta jest wystarczająco elastyczna, by użyć jej do owinięcia przedmiotu i na tyle wytrzymała, aby użyć jej jako przekładkę lub podkładkę pod na przykład szafę. Wytrzymały i odporny materiał pozwala na przesuwanie na nim ciężkich przedmiotów bez szkód dla podłoża.

Taśma silikonowa dwustronna


Taka taśma jest klejąca z obu stron i jest nazywana taśmą montażową.  Podczas renowacji sprawdzi się ona, gdy będziemy musieli połączyć ze sobą dwa elementy lub szybko naprawić usterkę. Sprawdza się również przy wieszaniu obrazów lub luster. Klej na taśmie montażowej jest niezwykle silny i bez problemu jest w stanie utrzymać cięższe przedmioty. Świetnie skleja ze sobą metale, szkło i tworzywa sztuczne. Dużą zaletą jest także przylepność. Dzięki temu w szybkim czasie bez użycia dodatkowych narzędzi możemy coś skleić. Podczas remontów bardzo istotne jest by nie utrudniać sobie zadań, tylko je ułatwiać - jednocześnie wykonując je starannie i solidnie. Taśma silikonowa dwustronna z pewnością Ci się przyda!

Nożyk do tapet


Co-kupi-przed-remontem-10-przydatnych-produktw-4Znajduje on zastosowanie w wielu branżach oraz życiu codziennym. Jest on niezbędny również przy pracach remontowych. Nożyk do tapetma wiele zastosowań. Jego nazwa jest dość myląca, ponieważ jest on zdatny do wielu rzeczy, nie tylko do cięcia tapet. Nożyk jest bardzo ostry i precyzyjny. Można go automatycznie chować i wyciągać w razie potrzeby. Dzięki tej funkcji nie stwarza on zagrożenia podczas nieużytku. Jest on idealnym narzędziem gdy potrzebujemy precyzyjnie przyciąć folię lub taśmę. Podczas prac wykończeniowych jest to niezwykle istotne. Bardzo ważne jest by zadbać o szczegóły i cała praca była wykonana solidnie oraz dokładnie od początku do końca.
co kupić przed remontem?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie