Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyponiedziałek, 13 lutego 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 716
Ilość komentarzy: 0

Czego nie wyślemy kurierem? Towary zabronione w paczkach

Czego nie wyślemy kurierem? Towary zabronione w paczkach


Branża kurierska w dzisiejszych czasach jest bardzo rozwinięta. Przesyłamy coraz więcej różnego rodzaju towarów, robią to zarówno osoby prywatne, jak i również podmioty gospodarcze zajmujące się przede wszystkim sprzedażą wysyłkową/internetową. Paczek jest coraz więcej, branża kurierska coraz bardziej się rozwija. Jednak w obecnych czasach nie każdy z nas pamięta, że za wysyłane paczki, a właściwie to, co się w nich znajduje, odpowiada osoba nadająca.

Obecnie każda z firm kurierskich, firm przewozowych, posiada swoje regulaminy, w których to jasno i wyraźnie określa, jakie przedmioty mogą, a jakie przedmioty nie mogą się znaleźć w paczce przygotowanej do wysyłki.  Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej, jakie obecnie towary nie są dozwolone do wysyłki przez firmy kurierskie w naszym kraju.
zakaz wysyłki

Jakie rzeczy nie są dopuszczone do transportu kurierskiego?


Oczywiście, jak już wcześniej wspomnieliśmy, większość firm kurierskich posiada swoje regulaminy, w których jasno określa, jakie przedmioty nie mogą być pakowane do przesyłek, które dana firma ma obsługiwać. Istnieje jednak grupa produktów, która automatycznie znajdzie się na liście produktów zakazanych praktycznie każdej firmy kurierskiej.

Do towarów oraz produktów, zaliczanych kategorycznie do zakazanych w przewozie, na sto procent możemy zaliczyć wszelkie nielegalne produkty. Chodzi tutaj o produkty zabronione przepisami prawnymi, które jasno określają takie towary. Oczywiście prawo, które dotyczy nas jako wysyłających to przede wszystkim przepisy polskiego prawa, jak również przepisy określone przez Unię Europejską.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, że towary niebezpieczne, które mogą zagrażać innym przesyłkom oraz samemu kurierowi, również nie są dozwolone.

zabronione towary
Kartony do paczkomatów

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony do paczkomatów


Czy można wysyłać płynne produkty i alkohol?


Jednym z wielu produktów, których większość firm kurierskich nie chce przewozić, a wręcz zakazuje ich w swoich regulaminach, to produkty płynne. Jest to związane bezpośrednio z tym, że produkty płynne, w szczególności w szklanych opakowaniach takich jak butelki czy słoiki mogą ulec uszkodzeniu, co bezpośrednio stwarza zagrożenie dla samego pracownika firmy kurierskiej, jak również dla innych przewożonych paczek. Może dojść na przykład do zalania innych paczek, które nie będą zabezpieczone przed wilgocią, na przykład za pomocą folii stretch. Jeśli chodzi o przewóz alkoholu, firmy produkujące taki towar podpisują najczęściej indywidualne umowy z firmami kurierskimi.

zakaz alkoholu w paczkach


Czy można przewozić materiały żrące oraz łatwopalne?


Produkty, które są określane ogólnie za materiały łatwopalne, takie jak gaz do zapalniczek, a także materiały żrące, jak silna chemia domowa czy przemysłowa, są zabronione przez regulaminy większości firm kurierskich. Pobudki, w związku z którymi zakazuje się wysyłania tego typu towarów, są podobne jak w przypadku towarów płynnych i alkoholu. Chodzi o bezpieczeństwo między innymi samego kuriera, który rozwozi przesyłki, jak również innych paczek, które mogłyby ulec poważnym uszkodzeniom lub całkowitemu zniszczeniu.

zakaz materiałów łatwopalnychCzy można wysłać żywe lub martwe zwierzęta?


Zagłębiając się w regulaminy firm kurierskich, praktycznie sto procent firm kurierskich zabrania, by w przesyłce kurierskiej znajdowały się martwe zwierzęta, a tym bardziej żywe. Nie możemy w przesyłce umieścić również prochów czy nawet szczątków zwierzęcych. Do tego rodzaju przesyłek powinniśmy wybrać odpowiednio wyspecjalizowaną firmę przewozową.
zakaz przewozu zwierząt

Czy można wysłać dzieła sztuki i drogą biżuterię?


Towary, których ciężko określić wartość materialną, są problematyczne dla większości firm. Wiąże się to z tym, że w przypadku uszkodzenia, zaginięcia lub zniszczenia takiego towaru, może być bardzo trudno określić finalną kwotę wartości takiego towaru. Ponadto duża ilość firm kurierskich, w szczególności tych mniejszych, może mieć problem z uzyskaniem odpowiednio wysokiego ubezpieczenia na swoje przewozy. Dlatego też posiadając ubezpieczenie do kwoty na przykład 100 tysięcy złotych, ciężko jest przewieźć obraz o wartości 250 tysięcy złotych.

zakaz dzieł sztuki


Gdzie kupić opakowania do przesyłek kurierskich?


Regulaminy każdej z firm kurierskich mogą narzucać swego rodzaju wytyczne dotyczące opakowań przesyłek kurierskich. Może zdarzyć się, że kurier, który przyjedzie po naszą przesyłkę, nie zgodzi się na jej odbiór ze względu na nieodpowiednie zabezpieczenie takiej przesyłki. Dlatego też, przed rozpoczęciem pakowania przesyłki, warto upewnić się, że posiadamy odpowiednie opakowanie do takiej przesyłki.

Większość opakowań, a także materiałów do pakowania przesyłek, które są akceptowane, a wręcz zalecane przez wszystkie firmy kurierskie, możemy znaleźć na stronie sklepu internetowego takiego jak neopak.pl czy też opako.com.pl. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów.
produkty zabronione do wysyłki
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie