Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 28 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 647
Ilość komentarzy: 0

Czy bibuła włoska to to samo co bibuła marszczona?

Czy bibuła włoska to to samo co bibuła marszczona?


Bibuła to jeden z tych uniwersalnych materiałów, które od wieków zdobywały serca zarówno artystów, jak i praktyków. Ta delikatna i lekka forma papieru posiada niezliczone zastosowania, a każdy rodzaj bibuły oferuje unikalne cechy, które sprawiają, że staje się ona niezastąpionym narzędziem w różnych dziedzinach. Obecnie najbardziej popularnymi materiałami z kategorii bibuł, są bibuła marszczona oraz bibuła włoska, często nazywana również krepiną włoską.

Czym właściwie jest bibuła? To produkt, który często kojarzy nam się z czasami dzieciństwa, zajęć z plastyki, w których to można powiedzieć, że bibuła pełniła szczególną rolę. W życiu dorosłym często zapominamy o tym, jak cennym i wszechstronnym materiałem jest bibuła, zarówno gładka, marszczona oraz ta najbardziej wyrafinowana, czyli bibuła włoska (krepina włoska). W tym wpisie postaramy się bliżej przyjrzeć temu, do czego można wykorzystać bibułę marszczoną oraz krepinę włoską, a także jakie są najważniejsze różnice pomiędzy tymi dwom produktami. Odpowiemy na pytanie zawarte w tytule tego wpisu.

biała krepina włoska


Czym jest bibuła?


Bibuła to rodzaj papieru o cienkiej, lekkiej i delikatnej strukturze, który jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach. Jest to materiał produkowany z włókien celulozowych, które poddawane są specjalnym procesom, aby uzyskać odpowiednią jakość i wytrzymałość. Bibuła występuje w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na szeroki zakres zastosowań w różnych projektach. Do głównych cech bibuły można zaliczyć lekkość, rozciągliwość, giętkość, a także delikatność w dotyku.

W zależności od rodzaju bibuły może ona mieć różne faktury, takie jak gładka, marszczona (z efektem zmarszczonych fałdów) czy też włoska (krepina włoska), która charakteryzuje się mocno marszczoną strukturą. Każdy rodzaj bibuły ma swoje unikalne zastosowanie i może być wykorzystywany do różnego rodzaju czynności, projektów, zadań.

bibuła kolorowa w rolkach
Bibuła marszczona

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Bibuła marszczona


Co to bibuła marszczona?


Bibuła marszczona to specyficzny rodzaj bibuły, który charakteryzuje się głębokimi i regularnymi marszczeniami na całej powierzchni. Marszczenia te powstają w procesie produkcyjnym, gdzie bibuła poddawana jest odpowiednim zabiegom, aby uzyskać charakterystyczną fakturę. Dzięki tym marszczeniom bibuła posiada swego rodzaju charakterystyczny wygląd przypominający efekt trójwymiarowości. Jest to materiał niezwykle lekki, choć na pierwszy rzut oka, marszczenia mogą powodować wrażenie, że to produkt o wysokiej gramaturze, a jednocześnie wadze. Bibułę marszczoną wykorzystuje się najczęściej do w dekoracjach, rękodziele, tworzeniu ozdobnych, sztucznych kwiatów. Może występować pod wieloma kolorami, zarówno tymi standardowymi, jak i również bardziej neonowymi i rzucającymi się w oczy. Jej regularne marszczenia nadają projektom wyjątkowego uroku i oryginalności, co czyni ją popularnym materiałem w kreatywnych działaniach.

brązowa bibuła marszczona na rolce

Co to bibuła włoska (krepina włoska)?


Krepina włoska, znana również jako bibuła krepa lub bibuła włoska, to specyficzny rodzaj bibuły charakteryzujący się mocno marszczoną i złożoną strukturą. Skąd wzięło się określenie krepina? Pochodzi od włoskiego słowa "crepata", co oznacza "zmarszczony" lub "pognieciony", odzwierciedla to oczywiście to, co widzimy na pierwszy rzut oka, patrząc na ten produkt. Bibuła włoskajest marszczona w sposób nieregularny, a także bardziej intensywny niż w przypadku bibuły marszczonej. Krepina włoska jest bardziej wytrzymała ze względu na to, że papier, z którego została wykonana, ma wyższą gramaturę i grubość. Jednym z najbardziej popularnych zastosowań krepiny włoskiej jest moda, projektowanie strojów wieczorowych, sukni ślubnych i wielu innych kreacji modowych. Krepina włoska jest ceniona w przemyśle mody za swoją elegancję i unikalny wygląd. Jej charakterystyczne marszczenia sprawiają, że materiał jest bardzo atrakcyjny wizualnie i nadaje ubraniom wyjątkową teksturę. Krepina włoska dostępna jest w stonowanej palecie kolorów.

bibuła marszczona w serduszka na rolce


Czy bibuła marszczona i bibuła włoska to to samo?


Biorąc pod uwagę dwa powyższe akapity, które już stworzyliśmy w tym wpisie, odpowiedź na to pytanie powinno być proste. Choć produkty te pochodzą z tej samej kategorii, to niewątpliwe jest to, że nie są takimi samymi produktami, różni je przede wszystkim to, w jaki sposób są produkowane, jaką strukturę i wygląd posiadają. Istotna różnica to również paleta barw, która jest dostępna zarówno przy bibule marszczonej i krepinie włoskiej. Te dwa produkty różnią się również zastosowaniem, co widać po powyższym, każda z nich ma zupełnie inne główne zastosowania.

Znaczącą różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami będzie również ich finalna cena. O wiele mniej zapłacimy za bibułę marszczoną, niż za bibułę włoską (krepinę włoską).

niebieska krepina włoska

Gdzie kupić bibułę włoską i bibułę marszczoną?


Bibułę każdego rodzaju możemy kupić w większości sklepów papierniczych, sklepów z branży opakowaniowej, sklepów artystycznych, malarskich, a także w sklepach detalicznych. Największy wybór, bez wychodzenia z domu będziemy mieli zawsze w sklepach internetowych.

Dlatego już teraz zapraszamy Cię do naszego sklepu internetowego pod adresem neopak.pl, gdzie znajdziesz różnego rodzaju bibułę, gładką, marszczoną, włoską krepinę również. Ponadto oferujemy wiele różnych wariantów kolorystycznych, a także pod względem rozmiarów. Sprawdź nasze niskie ceny, a także to, jak szybko wysyłamy zamówienie, możemy Cię zapewnić, że będziesz mile zaskoczona/y.
bibuła marszczona w rolce
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie