Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 21 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2330
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czy folia stretch jest szkodliwa?

Wpływ folii stretch na środowisko oraz zdrowie człowieka

Czy istnieje jeszcze ktoś na świecie, kto nie słyszał o folii stretch? Nie mówimy oczywiście tutaj o osobach małoletnich lub o noworodkach, które z dorosłym życiem nie mają jeszcze nic wspólnego. Jednak my, dorośli, niejednokrotnie już odbieraliśmy i nadawaliśmy przesyłki, a w dzisiejszych czasach, folia stretch to produkt, który chyba zaraz po folii bąbelkowej jest równie chętnie wykorzystywany do pakowania różnego rodzaju przedmiotów. Folia stretch to produkt o dość szerokim spektrum zastosowania, możliwości mamy naprawdę wiele, pomijając oczywiście te, które przewidział producent. Jakie zalety posiada folia stretch? W jaki sposób powstałą? Jaka jest historia folii stretch? Do czego można wykorzystać folie stretch? Czy folia stretch jest niebezpieczna dla środowiska i zdrowia człowieka? Wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania znajdziemy w dalszej części artykułu, zapraszamy do czytania!
folia spożywcza

Jak powstała folia stretch?

Opisując ten rozdział w skrócie, można powiedzieć, że cała historia powstania folii stretch rozpoczęła się w roku 1898. Przypadkowy eksperyment sprawił, że niemiecki wynalazca, Pechman, zapoczątkował proces powstawania folii stretch, jaką znamy dzisiaj. Później w roku 1933, dżentelmeni z Wielkiej Brytanii, sprawili, że produkcja polietylenu na wielką skalę stała się możliwa już w ciągu dwóch lat od tej daty. Proces oczywiście cały czas był doskonalony, a produkcja coraz tańsza, a dzięki temu folia stretch coraz bardziej dostępna.

Bardziej obszerną historię dotyczące folii stretch i sposobu jej powstania znajdziemy pod poniższym linkiem do innego wpisu na naszym blogu:
Wszystko, co musisz wiedzieć o folii stretch
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

folie stretch na rolkach
Do czego wykorzystuje się folię stretch? Jakie są jej główne zalety?

Oczywiście nie będzie tajemnicą, jeśli napiszemy, że folia stretch jest głównie wykorzystywana w logistyce. To bardzo tani materiał, dzięki któremu wielu producentów, jak i firm transportowych jest w  stanie zabezpieczyć szeroką gamę produktów na czas transportu. W dużej skali folia stretch jest wykorzystywana do zabezpieczania opakowań zbiorczych, kartonowych pudełek, najczęściej na paletach. W mniejszej skali, podczas pojedynczych kurierskich wysyłek najczęściej zabezpiecza się zarówno sam towar, jak i kartonowe opakowanie. Wszystko to dzięki zaletom folii stretch, a mianowicie:
 • Bardzo dobrze zabezpiecza przed rozerwaniem opakowania, kilka warstw folii stretch zapewnia skuteczną ochronę przed rozcięciem, rozerwaniem czy innym uszkodzeniem opakowania.
 • Pod odpowiednim opakowaniu towaru, czy też samego pudełka, wszystko, co znajduje się wewnątrz, jest zabezpieczone przede wszystkim przed wilgocią i wodą, a także zanieczyszczeniami, które mogłyby się dostać do środka w czasie transportu.
 • Elastyczność folii stretch sprawia, że nawet najbardziej wymagające towary można zabezpieczyć z dużą łatwością. Jest ona odporna na rozerwanie zarówno w trakcie pakowania, jak i w czasie transportu.
 • Konstrukcja i cechy folii stretch sprawiają, że nie potrzebujemy dodatkowego zabezpieczania w postaci taśmy pakowej, choć taka zawsze daje nam większe przekonanie o bezpieczeństwie paczki. Folia stretch, bardzo dobrze przylega do innych powierzchni, a warstwowo nałożona, praktycznie nie wymaga taśmy pakowej.
 • Folię stretch możemy wykorzystać do wielu nietypowych zadań takich jak zabezpieczenie roślin w ogródku przed niekorzystnymi warunkami, zabezpieczenie garderoby, która ma być przez dłuższy czas nieużywana. Kreatywne wykorzystanie folii stretch to coraz częstszy fenomen w dzisiejszych czasach.
pomarańczowa folia stretch

Czy folia stretch jest szkodliwa?

Na powyższe pytanie możemy odpowiedzieć jednym słowem – tak – folia stretch, jest bezpieczna. Została ona wykonana z takiego materiału, który odpowiednio używany nie zagraża w żaden sposób ani człowiekowi, ani środowisku naturalnemu. Poddana odpowiedniemu recyklingowi nie wpływa negatywnie na środowisko i można ją ponownie przetworzyć. Jeśli chodzi o zdrowie ludzkie, warto podkreślić, że na rynku są dostępne folie stretch, stworzone specjalnie do kontaktu z żywnością, czyli tak zwana popularna folia spożywcza.

Oczywiście nieodpowiednio stosowana folia stretch może spowodować wiele problemów, jednak jeśli stosujemy jakikolwiek produkt niezgodnie z jego przeznaczeniem, to sami się prosimy o kłopoty.
folia stretch z dyspenserem

Gdzie i za ile można kupić folię stretch?


Szeroką gamę różnej długości i szerokości folii stretch znajdziemy w każdym większym sklepie. Najtańsze Minirapy (czyli specjalne małe wersje folii stretch) możemy kupić już za niecałe 10 złotych. Warto pamiętać i podać jako ciekawostkę, że folia stretch nie ma podanej długości, a swoją wagę.

Bardzo szeroki wybór pod względem szerokości, grubości, wagi, kolorystyki i wielu innych cech znajdziemy na naszej stronie internetowej sklepu neopak.pl.
folia stretch
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie