Michał KrajniakMichał Krajniakpiątek, 23 grudnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2652
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czy folia stretch ma klej i dlaczego się klei?

Każdy, kto choć raz w życiu używał folii stretch musi przyznać, że produkt ten cechuje się bardzo dużą przyczepnością do nawierzchni, na którą jest nanoszony. Właśnie dzięki tej cesze stretch znajduje swoje bardzo szerokie zastosowania jest tak ceniony przez klientów. Jednakże, w czym tak naprawdę tkwi sekret folii stretch? W jaki sposób jest ona produkowana, że w końcowym efekcie tak idealne sprawdza się przy szerokich zastosowaniach? Dziś odpowiemy na oba te pytania.
Czy-folia-stretch-ma-klej-i-dlaczego-si-klei

Czy folia stretch jest wyposażona w klej?


Dla każdego, kto ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości w tej materii, wyjaśniany – folia stretch nie posiada żadnego kleju. Nie jest smarowana żadnym tworzywem klejącym po produkcji, ani nie stosuje się substancji klejących podczas jej wytwarzania. Możesz bardzo łatwo samemu to sprawdzić. Rozwiń fragment folii stretch i spróbuj zeskrobać klej z jej powierzchni. Możesz też polać folię wodą – duża część klejów jest rozpuszczalna w wodzie. Od razu mówimy, że nic to nie da, bowiem folia stretch jest pozbawiona takich substancji.

Jak zatem folia stretch się klei?


Istnieje kilka powodów, dla których folia stretch tak znakomicie przylega do różnych przedmiotów. Sekret tkwi przede wszystkim w tym jak folia jest produkowana. Przyjrzyjmy się wspólnie z bliska temu, jakie ma to przeniesienie na praktykę.

Produkcja folii metodą rozdmuchu


Jedną z popularnych metod produkcji folii stretch jest metoda rozdmuchu. Z grubsza polega ona na tym, że najpierw roztapiamy żywicę, a następnie rozprowadzamy ją za pomocą powietrza w sposób maszynowy oraz poprzeczny. Otrzymujemy w ten sposób produkt najwyższej jakości, który znakomicie sprawdza się w wielu branżach.

Wszystko dzięki właściwościom folii


Otrzymaną w wyniku produkcji metodą rozdmuchu folię stretch możemy już od razu stosować, w zależności od potrzeb. Tak się składa, że wysoki parametr przyczepności folii jest zależny od jej faktury. Dzięki temu, że folia ma gładką powierzchnię, przylega ona bez najmniejszego problemu zarówno do plastiku, drewna, papieru jak i kartonów, a nawet produktów żywnościowych. Nie bez znaczenia jest także to, jak gruba jest dana folia i jaki jest jej stopień elastyczności. Tutaj można w prosty sposób przeprowadzić logiczną dedukcję – tym wyższa elastyczność, tym większa przyczepność. Co więcej, cecha ta przyczynia się także do tego, iż produkt ten w bardzo łatwy sposób dopasuje się do nietypowych kształtów.
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Folia bez kleju – za to skuteczna


Folia stretch – jeśli się nad tym głębiej zastanowić – nie mogłaby nigdy posiadać kleju. Często tego produktu używamy do owijania paczek. Klej sprawiłby, że folia na trwale przyległaby do kartonu i już nic za bardzo dalej nie moglibyśmy z tym zrobić. Ale, co ważniejsze w tym kontekście to fakt, że folia używana jest często do pakowania żywności. Gdyby posiadała ona klej to eliminowałoby ją z tego użycia. A tak – możemy folię zastosować wszędzie tam, gdzie tylko jest potrzeba. Zapakujemy w nią skutecznie talerz z jedzeniem do lodówki czy przygotujemy przesyłkę.
Czy folia stretch ma klej i dlaczego się klei?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie