Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 16 czerwca 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 471
Ilość komentarzy: 0

Czy warto zainwestować w dyspenser do papieru nacinanego?

Czy warto zainwestować w dyspenser do papieru nacinanego?


Pakowanie towarów do wysyłki, ze swojego sklepu internetowego to w dzisiejszych czasach rzecz normalna, naturalna i wbrew pozorom dość prosta. Jednak wydaje nam się, że w pewnym momencie, większość sprzedających zatraca się w powtarzalności i monotonii tego procesu, zupełnie nie zwracając uwagi na estetykę połączoną z funkcjonalnością sposoby pakowania. Większość przedmiotów, które są zamawiane u hurtowników, a następnie sprzedawane indywidualnym osobom w detalu, ląduje owinięta w folię bąbelkową, a następnie do foliopaku. Zdarza się również, że przedmioty są w sposób niedbały wsadzone do tekturowego opakowania, zaklejone taśmą klejącą i to właściwie tyle.

Wydawać by się mogło, że coraz więcej sprzedawców nie przykłada uwagi do tego, że odpowiednie, a przede wszystkim estetyczne i bezpieczne zapakowanie towarów do wysyłki to klucz do tego, by zwiększyć poziom swojego biznesu pod względem odbioru od strony klienta indywidualnego. W końcu klient zadowolony, to klient polecający naszą firmę i produkty dalej, dalej swoim znajomym, przyjaciołom, rodzinie. Rozwiązań na zwiększenie atrakcyjności naszego „pakunku” jest naprawdę mnóstwo, dlatego też w tym artykule skupimy się tylko i wyłącznie na jednym rozwiązaniu, które może zastępować artykuły do pakowania wykonane z tworzywa sztucznego. Mamy na myśli oczywiście papier pakowy, jednak nie będzie to zwykły papier, który najczęściej kojarzy nam się z makulaturą, gazetami, czy brązowym papierem pakowym, w tym artykule będziemy pisali o papierze nacinanym oraz ewentualnych akcesoriach, która mogą pomóc pracować nam z tym materiałem podczas pakowania przedmiotów do wysyłki.

nacinany papier pakowy


Czym jest papier pakowy nacinany?


Papier pakowy nacinany, to nic innego jak zwykły papier pakowy, który jednak został poddany specjalnym procesom obróbki, dzięki którym nabiera on nowych właściwości oraz zalet. Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów papierów nacinanych, które opiszemy w dalszej części tego artykułu. Papier pakowy nacinany wykorzystuje się głównie przy pakowaniu różnego rodzaju przedmiotów na czas wysyłki, przy czym pakowanie za pomocą tego rodzaju papieru ma na celu zwiększenie walorów estetycznych sposobu pakowania, co bezpośrednio będzie się przekładało również na pozytywny odbiór przez klienta, a także znaczne budowanie wizerunku danej marki.

Papier pakowy nacinany powstaje na skutek poddania zwykłego papieru procesowi nacinania. Na specjalnej maszynie z ostrzami, powstają najczęściej poprzeczne, regularne i estetyczne nacięcia, które niejednokrotnie powodują delikatne zgięcia papieru. Dzięki takiemu procesowi otrzymujemy bardzo skuteczny w zabezpieczaniu towarów papier pakowy, który nie jest dwuwymiarowy, a wręcz przeciwnie, tworzy się z niego trójwymiarowa osłona, chroniąca przedmioty przed uderzeniami, wibracjami, a także wstrząsami różnego rodzaju, które jak wiemy, są nieodzownym elementem każdego transportu, zarówno lądowego jak i morskiego.

nacinany papier pakowy na dyspenserze
Dyspensery do papieru pakowego

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Dyspensery do papieru pakowego


Jakie zalety posiada papier pakowy nacinany?


Papier pakowy nacinany posiada wiele ciekawych zalet, o których koniecznie musimy tutaj napisać, by móc przekonać niedowiarków, że ekologiczne rozwiązania są równie skuteczne, bezpieczne i atrakcyjne wizualnie co materiały do pakowania wykonane z tworzywa sztucznego. Papier do pakowania, nacinany, to przede wszystkim bardzo lekki produkt, który w żaden sposób nie będzie zwiększał finalnej wagi zapakowanej paczki, chyba, że użyjemy całą rolkę do zapakowania jednego przedmiotu, wtedy istnieje ryzyko zwiększenia ogólnej wagi przesyłki. Ponadto papier taki może rozciągać się nawet o pięćdziesiąt procent swojej nominalnej wagi. Papier pakowy nacinany jest tak samo wytrzymały jak zwykły papier pakowy, jednak dzięki efektowi trójwymiarowości dodatkowo może chronić towary tak samo jak chociażby folia bąbelkowa, która posiada pęcherzyki powietrza amortyzujące wszelkie wstrząsy, uderzenia czy wibracje. Ponadto papier pakowy nacinany jest tańszy od materiałów do pakowania wytwarzanych z tworzywa sztucznego. Taki papier jest również bardzo wydajny i łatwy w obsłudze.

rolka papieru pakowego nacinanego

Czy do papieru pakowego nacinanego potrzebny jest dyspenser?


Pakowanie przesyłek może być znacznie łatwiejsze dzięki wykorzystaniu dodatkowych akcesoriów i narzędzi. Jednym z takich akcesoriów do papieru pakowego nacinanego jest dyspenser, który w sposób znaczący może ułatwić nam jego rozwijanie i jednoczesne owijanie danego produktu do wysyłki. Dyspenser umożliwi nam oszczędność papieru nacinanego, ze względu na to, że odcinać go będziemy dopiero wtedy kiedy uznamy, ze produkt jest odpowiednio zapakowany, a nie ucinać na oko. Ponadto dyspenser do papieru pakowego nacinanego znacznie ułatwi nam pracę, ze względu na to, że nie będziemy musieli ręcznie operować całą rolką papieru, a umieszczona będzie ona w specjalnym mocowaniu. Rozwijanie papieru, folii czy jakiegokolwiek innego materiału jest znacznie łatwiejsze przy wykorzystaniu odpowiedniego dyspensera.
 

Gdzie kupić papier pakowy nacinany oraz dyspenser do tego papieru?


Jak wspomnieliśmy wcześniej, papier pakowy nacinany może występować w różnych wersjach, zarówno pod względem rozmiaru rolki, długości, czy nawet sposoby nacinania. Różne warianty tego produktu do pakowania towarów znajdziesz w naszym sklepie internetowym znajdującym się pod adresem neopak.pl. Znajdziesz u nas również różnego rozmiaru dyspensery do materiałów do pakowania przesyłek.

Ze swojej strony zapewniamy jak zawsze najszybszą możliwą wysyłkę zamówionych towarów, bardzo atrakcyjne ceny, a także profesjonalne podejście do każdego klienta. Nie zwlekaj i sprawdź już teraz nasz szeroki asortyment.
 
papier pakowy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie