Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 20 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 6698
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czym jest krepina włoska i jakie ma zastosowania?

Czym jest krepina włoska i jakie ma zastosowania?


Tworzenie dekoracji, a także różnego rodzaju ozdób to czynność, której dzieci uczą się już w wieku wczesnoszkolnym. Choć niejednokrotnie w późniejszym czasie nie przydaje się to im zupełnie do niczego lub w sposób wybiórczy od czasu do czasu, to warto wiedzieć, że do wykonywania ozdób można wykorzystać wiele różnych materiałów, nie tylko na zajęciach szkolnych, ale także w późniejszym dorosłym życiu, tworząc ozdoby na stół na niewielkie uroczystości czy dodatkowe dekoracje do opakowań prezentowych.

Jednym z takich materiałów, które wykorzystywane są powszechnie, do tworzenia dekoracji jest bibuła. Bibuła to nic innego jak materiał ozdobny, materiał wykonany z papieru, który może występować w różnych postaciach, posiadać różną gramaturę oraz strukturę. W dalszej części tego artykułu dokładnie opiszemy, czym jest bibuła, jaką posiada historię, jakie rodzaje bibuły możemy obecnie kupić, a także, do czego najczęściej wykorzystuje się bibułę. Dlatego też zapraszamy do dalszego czytania naszego artykułu, z którego dowiesz się między innymi gdzie na przykład kupić krepine włoską i jakie rodzaje krepiny włoskiej można kupić?

kolorowa bibuła marszczona w rolkach

Co to jest bibuła?


Większość z nas na pewno wie i pamięta, jak wygląda bibuła, choć na pewno kojarzy ona nam się z czasami dziecięcymi i wykonywanymi dekoracjami na zajęciach szkolnych w tamtym okresie. Warto jednak również wiedzieć, że w obecnych czasach bibuła wszelkiego rodzaju jest powszechnie używana w „scrapbookingu” czy w „decopauge”.

Wracając jednak do tego, czym jest bibuła, to tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to produkt wykonany z papieru, a więc już na samym starcie możemy powiedzieć, że jest to produkt ekologiczny. Co prawda występują one w różnych kolorach, są barwione, jednak substancje, które są wykorzystywane do ich barwienia, nie są szkodliwe, wręcz również ekologiczne. Bibuła może występować pod różnymi postaciami, może posiadać różną gramaturę, kolorystykę, wielkości arkuszy. Jednym z najbardziej charakterystycznych podziałów bibuły jest to, że może występować ona gładka lub pod postacią marszczoną.

bibuła marszczona w rolkach
Krepina włoska

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Krepina włoska


Co to bibuła gładka?


To materiał papierniczy, dekoracyjny, który przede wszystkim wykorzystywany do pakowania prostych prezentów, a także ozdobnego ochraniania delikatnych przedmiotów, jednocześnie zachowując przy tym względy estetyczne. Bibuła gładka jak sama nazwa wskazuje to arkusze płaskie, niepofalowane o nienagannej fakturze, które można wykorzystywać również do tworzenia przekładek w różnych produktach poligraficznych. Oczywiście występuje w wielu różnych kolorach.

bibuła kolorowa pocięta w wąskie paski


Co to bibuła marszczona?


Bibuła marszczona to produkt najbardziej popularny, które znać powinno każde dziecko w wieku szkolnym, można się zaśmiać, że jest to jeden z elementów podstawowych wyprawki szkolnej. Bibuła tego typu posiada marszczoną strukturę, jest grubsza niż bibuła gładka, jest rozciągliwa dzięki swoim pomarszczeniom. Dzięki swojej innej konstrukcji jest również wytrzymalsza, dlatego też posiada o wiele więcej zastosowań.


Co to krepina włoska?


Choć nazwa ta nie będzie nam wskazywała zupełnie niczego, oprócz pochodzenia tego materiału, to krepinę włoską możemy określić jako dalekiego krewnego zwykłej bibuły marszczonej, ponieważ z wyglądu przypomina ona nam bibułę marszczoną. Jednak wprawne oko, od razu zauważy, że krepina włoska jest materiałem znaczeni grubszym, który jednocześnie posiada o wiele więcej zagnieceń, pomarszczeń. Dzięki większej gramaturze materiału jest ona również bardziej wytrzymała i nie przepuszcza tak mocno światła, jak w przypadku pozostałych rodzajów bibuły.

biała krepina włoska w rolce


Jakie zastosowania posiada krepina włoska?


Krepina włoska to nic innego jak najbardziej wytrzymały rodzaj bibuły marszczonej, jaki obecnie możemy nabyć w sklepach. Jej zastosowanie jest naprawdę szerokie. Poniżej wymieniamy kilka ciekawych, a jednocześnie podstawowych zastosowań, jakie może znaleźć krepina włoska:
  • Dekoracje wykorzystywane w scrapbookingu, czyli dekorowaniu przede wszystkim albumów ze zdjęciami, wspomnieniami, gdzie estetyka i możliwości wykorzystania krepiny włoskiej są praktycznie nieograniczone.
  • Tworzenie różnego rodzaju ozdób trójwymiarowych takich jak kwiaty czy inne elementy ozdobne, które można wykorzystać przy dekorowaniu stołów na uroczystości większe lub mniejsze.
  • Wykorzystanie jako zabezpieczenie, a jednocześnie dekoracja do książek, ozdobnych notesów, pamiętników i innych publikacji.
  • Tworzenie witraży, lampionów, ozdobnych dekoracji w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak chociażby gruby kolorowy papier.
Krepina włoska może być wykorzystana do wielu różnych celów, wszystko zależy jedynie od naszych potrzeb, wyobraźni, a także właściwego zaplanowania wykorzystania tego materiału.

czarna krepina włoska


Gdzie kupić krepinę włoską?


Wszelkiego rodzaju materiały ozdobne takie jak bibuła gładka, bibuła marszczona, czy krepina włoska możemy kupić w tak zwanych sklepach papierniczych, z akcesoriami biurowymi. Jednak jeśli nie chcesz marnować czasu na dojeżdżanie do sklepów i poszukiwanie odpowiednich towarów, to już teraz zapraszamy Cię do naszego sklepu neopak.pl.

Znajdziesz u nas szeroki wybór krepiny włoskiej, w różnych kolorach. Oferujemy produkty o szerokości 50 centymetrów i długości dwóch metrów bieżących, co jest najpopularniejszym rozmiarem, który wystarczy do większości popularnych zastosowań. Ze swojej strony zapewniamy szybką realizację zamówień, świetną obsługę, a co najważniejsze jedne z najniższych cen.
krepina włoska różowa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie