Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 11 sierpnia 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2120
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Czym są worki Big Bag i kiedy je stosować?

Worek Big Bag, idealne rozwiązanie do tego, by pozbyć się pozostałości po remoncie


Odpowiednia segregacja śmieci i odpadów to podstawa, raczej większość z nas już o tym bardzo dobrze wie. Każdy z nas wie też co to remont i z czym się to dokładnie wiąże. Zarówno w przypadku poważniejszych generalnych remontów, jak i tych mniejszych zawsze przyda się odpowiednie medium do składowania, a także późniejszego wywiezienia pozostałości po remoncie. Takim rozwiązaniem, wręcz idealnym mogą być worki Big Bag.

Warto jednak wspomnieć o tym, że worki Big Bag to nie tylko odpowiedni pojemnik do pozbywania się gruzu. Tego rodzaju pojemniki, a nazywane również materiałowymi kontenerami, stosowane są do transportowania różnego rodzaju sypkich materiałów, produktów granulowanych czy też pylących się. Worki Big Bag stosowane są przede wszystkim w transporcie piasku, węgla, chemikaliów, jak również gruzu. W końcu ktoś musi po remoncie wywieźć nasze pozostałości po urlopie.
worek big bag


Czym charakteryzują się worki Big Bag?


Tego rodzaju opakowania są znane nie od dzisiaj i szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle spożywczym, chemicznym czy paszowym. Prostota budowy tego rodzaju opakowania oraz jego wszechstronność sprawia, że jest to doceniane rozwiązanie przez największych producentów różnego rodzaju sypkich materiałów. W logistyce liczy się przede wszystkim oszczędność miejsca podczas transportu. Worki Big Bag są idealnym przykładem na to, że w niewielkim koszcie można stworzyć opakowanie, które idealnie sprawdzi się podczas transportu sypkich materiałów, a jednocześnie będzie na tyle ergonomiczne i ustawne, że powierzchnia w pojazdach transportujących, czy magazynach będzie wykorzystana praktycznie do granic możliwości.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie worków Big Bag.

Z czego zrobione są worki Big Bag?


Worki Big Bag są wykonane z polipropylenu, a więc surowca, który obecnie jest chyba jednym z najczęściej wykorzystywanych do produkcji bardzo wytrzymałych opakowań. Dzięki wykorzystaniu tego typu surowca worki te cechują się przede wszystkim ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo warto wspomnieć tutaj również o tym, że dzięki wykorzystaniu do produkcji worków Big Bag , surowca, którym jest polipropylen, cechują się ona ogromną wytrzymałością na obciążenia. Najlepsze worki tego typu są w stanie pomieścić sobie produkty o łącznej wadze nawet dwóch i pół tony!

Jakie są rozmiary worków Big Bag?


Jeśli coś jest dobrym rozwiązaniem zarówno do transportu, jak i przechowywania różnego rodzaju materiałów to możemy być pewni, że znajdziemy naprawdę szeroką gamę, jeśli chodzi o dostępność wielkości tego rodzaju opakowania. Nie inaczej jest w przypadku worków Big Bag, które na chwilę obecną są dostępne w naprawdę szerokiej gamie wielkości.

Podstawowe wymiary podstawy worka Big Bag to 90 × 90 cm lub 62,5 × 62,5 cm. Z kolei wysokość takiego worka zaczyna się od dziewięćdziesięciu centymetrów, kończąc nawet na praktycznie dwóch metrach. Wysokość takich worków jest dostępna „co dziesięć centymetrów”, także wybór jest naprawdę wielki.

Dlaczego w przypadku worków Big Bag istotne są uchwyty/zaczepy?


W transporcie oraz ogólnie logistyce najważniejsza jest uniwersalność, a także to, by danego rodzaju opakowanie mogło być „obsłużone” przez większość centrów dystrybucyjnych. Podobnie jest w przypadku worków Big Bag , które są specjalnie do tego dostosowane. Jedną z najbardziej istotnych cech tego typu worka jest jego mocowanie.

Mocowania worka Big Bag znacząco wpływają na oszczędność czasu, a przede wszystkim ułatwienie procesu załadunku, jak i rozładunku. Tego typu opakowania dzieli się najczęściej ze względu na ilość zaczepów oraz zastosowanie.
 • 1-zaczepowe worki Big Bag – są przeznaczone do materiałów sypkich, granulatu, są odpowiednio wytrzymałe, a sposób mocowania uchwytów ułatwia ich załadunek czy też rozładunek.
 • 2-zaczepoweworki Big Bag– najczęściej wykorzystywane do nawozów sztucznych, które to są zwyczajnie cięższe od suchych produktów sypkich. Ponadto podwójny zaczep znacząco zwiększa bezpieczeństwo podczas załadunku.
 • 4-zaczepowe worki Big Bag – zaczep umieszczony na każdym rogu, dzięki któremu, mamy stu procentową pewność tego, że towar przewożony przez nas nie ma prawa w żadne sposób się rozsypać. W dużej mierze tego rodzaju zaczep docenią osoby, które zajmują się rozładunkiem czy też załadunkiem tego rodzaju worków.

Jaka jest konstrukcja wierzchu worka typu Big Bag ?


Niezwykle istotnym elementem jest również wierzchnia część worka Big Bag , która zdefiniuje między innymi to, czy będą one mogły być składowane jeden na drugim. Na chwilę obecną wyróżnia się cztery rodzaje wierzchniego pokrycia worka Big Bag:
Otwarte – bez żadnego pokrycia wierzchniego, dzięki czemu, możliwość załadunku oraz rozładunku jest ułatwiona. Problemem, może stać się możliwość magazynowania tego typu worków jeden na drugim.

Z nasypem kominowym – to nic innego jak worek ze specjalnym kominem, który ułatwia napełnienie go za pomocą specjalnych urządzeń załadunkowych do materiałów sypkich.
Klapa – to nic innego jak zamknięcie, które pozwala na zabezpieczenie towaru na czas transportu, tuż po załadunku.

Fartuch – tego rodzaju zamknięcie znacząco ułatwia proces załadunku, a także późniejszego zabezpieczenia do transportu. Fartuchowe zamknięcie najczęściej posiada linkę ściągającą dodatkowo zabezpieczającą cały worek przed nieporządnymi ruchami.


Ile kosztują worki Big Bag ?


Obecnie worki Big Bag możemy kupić przez internet z dostawą do domu, nie musimy wcale udawać się do żadnego stacjonarnego sklepu. Chyba że taki mamy niedaleko, a zależy nam na czasie. Ceny tego typu opakowań zaczynają się już od 30 złotych, a finalna cena zależna jest oczywiście do tego, jakiego rozmiaru worek zamówimy, z jakim mocowaniem, uchwytami, podstawą czy też konstrukcją wierzchu takiego worka. Odpowiednie worki Big Bag możemy zamówić na stronie sklepu internetowego neopak.pl.
duży worek big bag
Worki materiałowe Big Bag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Worki materiałowe Big Bag


W jakich sektorach przemysłu najczęściej są wykorzystywane worki Big Bag?


Choć najczęściej stosowane są przede wszystkim do magazynowania i transportu różnego rodzaju sypkich towarów, to dla większości z nas mogą się kojarzyć z remontami i wywożeniem pozostałości po takim remoncie.

Worki Big Bag stosuje się przede wszystkim, w przemyśle produkcji pasz i sypkich towarów chemicznych, które wymagają specjalnego magazynowania oraz odpowiedniego składowania na czas transportu. Dzięki szerokiemu wyborowi worków Big Bag, zadanie to może zostać zrealizowane bez najmniejszych problemów dla osób zajmujących się logistyką towarów.

Tego typu opakowania mają szeroką gamę zastosowań:
 • Transportowanie niebezpiecznych substancji – specjalne worki Big Bag.
 • Wywóz gruzu z miejsc budowy, remontów, renowacji.
 • Specjalne worki Big Bag wykorzystywane są również do transportu lądowego i morskiego.
 • Transport warzyw i owoców – wykorzystuje się worki Big Bag wykonanych ze specjalnych materiałów niepowlekanych.
 • Transport sypkich towarów, niejednokrotnie higroskopijnych – specjalneworki Big Bagwykonana z dodatkowymi wkładami z folii PE.

Oczywiście zastosowań tego rodzaju wytrzymałych i pojemnych worków jest o wiele więcej, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a także nasze zapotrzebowanie. Niejednokrotnie w tego rodzaju workach można składować różnego rodzaju części, elementy konstrukcyjne, czy co tylko do głowy i potrzeby nam przyjdzie.


Dlaczego warto kupić worki Big Bag?


Rozwiązania, jakie oferują worki Big Bag, są naprawdę jednymi z najlepszych. Świetnie sprawdzają się nie tylko w magazynowaniu materiałów sypkich, ale także w ich bezpiecznemu transporcie. Ponadto często są wykorzystywane przez większość firm budowlano remontowych do usuwania gruzu i pozostałości po różnych pracach podczas remontu.

Oczywiście, jeśli mamy przedsiębiorstwo, które będzie systematycznie korzystało z tego rodzaju opakowań, warto rozważyć przede wszystkim zakup w ilości hurtowej, dzięki czemu ceny tego typu opakowań za jedną sztukę będą znacznie niższe. Jeśli jednak jesteśmy klientem indywidualnym, który potrzebuje takiego opakowania na gruz jedynie raz na kilka lat, warto pomyśleć o wynajęciu takiego worka. Najczęściej w cenie wynajęcia jest wliczony transport pod dom, a także późniejsze zabrania i utylizacja odpadów, które nazbierały się podczas remontu.

Worki Big Bag dzięki swoim właściwościom uzyskanym podczas produkcji z wytrzymałego polietylenu, mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Oczywiście w zależności od stanu zabrudzenia i zniszczenia, po pewnym czasie taki worek należy zutylizować w odpowiedni sposób. Jednak worki Big Bag cechują się naprawdę wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a w razie powierzchownych zabrudzeń, tego rodzaju worek, zawsze możemy poddać czyszczeniu przy użyciu odpowiedniej chemii.
Worki te są sprzedawane pojedynczo, jednak częściej spotykaną formą są opakowania zbiorcze, nawet po sto sztuk w jednym zbiorczym opakowaniu.

Cena jednego worka Big Bag jest uzależniona przede wszystkim od tego, jakiego rozmiaru jest taki worek. Ponadto trzeba również wspomnieć o typie uchwytów, jakie posiadają takie worki, a także o rodzaju jego zamknięcia, typie podstawy, jak również jego ładowności. Wszystkie wymienione cechy wpływają na finalny, końcowy koszt jednego worka Big Bag .

W przypadku chęci wynajmu tego rodzaju opakowania w celu późniejszego wywiezienia gruzu po remoncie, ceny oczywiście wahać się będą w zależności od lokalizacji, w której  chcemy wynająć taki worek. Obecnie ceny wynajmu najmniejszych worków Big Bag na gruz to ceny rozpoczynające się od 60 złotych w górę (łącznie z dostarczeniem i wywiezieniem pełnego już worka).

Wykorzystanie tego rodzaju opakowań to przede wszystkim praktycznie same zalety, są one wielokrotnego użytku, dlatego też pośrednio dbamy o stan środowiska naturalnego, nie wprowadzając do obiegu zbędnych ilości plastikowych opakowań, które następnie mogą zaśmiecać okoliczne tereny.

Jeśli interesuje Cię zakup worków Big Bag, szeroką ofertę możesz znaleźć na stronie naszego sklepu internetowego z opakowaniami pod adresem www.neopak.pl.
Big Bag
Wyślij emailem
 • Co można wrzucić do worka Big Bag?

  Worki Big Bag są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego można do nich wrzucić różne produkty, najczęściej sypkie. Takie worki najczęściej stosowane są w branży budowlanej i remontowej na różnego rodzaju odpady budowlane jak gruz. Można w nich umieścić piach, zboże, węgiel, drewno, nawóz. Sprawdzą się podczas prac ogrodniczych, można umieścić w nich liście czy zebrany chrust albo ziemię. Co ważne można wykorzystać je wielokrotnie, więc płacimy raz a mamy taki worek na długi czas.

  Dobrej jakości worki Big Bag w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.
 • Gdzie w Warszawie kupić dobrej jakości worki Big Bag?

  Szerokie zastosowanie worków Big Bag oraz liczne zalety sprawiają, że jest to chętnie kupowany produkt. Ilość rodzajów takich worków ułatwia wybranie tego właściwego do swoich potrzeb. Dobrej jakości worki Big Bag w Warszawie można kupić w sklepie NEOPAK, który znajduje się przy ulicy Leonidasa 51. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty. Na miejscu znajdziemy mnóstwo produktów z branży opakowaniowej, ale również worki raszlowe oraz polipropylenowe. Ceny w tym sklepie są konkurencyjne co można sprawdzić wchodząc na stronę internetową sklepu Neopak.pl. Robiąc większe zakupy, można otrzymać dodatkowy rabat.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie