Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecśroda, 2 lutego 20229 minut czytanialiczba wyświetleń: 3069
Ilość komentarzy: 0

Dekoracyjna wełna drzewna - ozdobne wypełnienie

Szukasz ciekawego wypełnienia do swoich prezentów? Zastanawiasz się, w jaki sposób wypełnić wnętrze pudełka? Odkryj dekoracyjną wełnę drzewną, nazywaną potocznie woliną. W tym artykule przedstawimy dokładnie ten produkt, opowiemy jak powstaje, ile kosztuje i gdzie go kupić. Zapraszamy już teraz do lektury! 

Wszyscy dobrze wiemy, że kupujemy - i jemy - oczami. Nie inaczej jest w przypadku otwierania prezentów. Pierwsze wrażenie po otwarciu jest bardzo ważne, dlatego powinniśmy zadbać o to, żeby nasz prezent prezentował się jak najlepiej. Ale spokojnie - da się to zrobić bez większego problemu, o ile chwilę przysiądziemy do tematu. 
Tutaj z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju dekoracje. Wśród nich możemy wymienić dekoracyjną wełnę drzewną, którą możemy wykorzystać właśnie do udekorowania wnętrza naszego prezentu. Tego typu dekoracja sprawdzi się zarówno w przypadku, kiedy chcemy podarować jakiś prezent bliskiej nam osobie, jak i w ramach relacji biznesowych czy marketingowych. 
Firmy coraz częściej podarowując ją różnym osobom lub instytucjom z okazji rocznicy czy świąt różnego rodzaju drobne upominki. Dekoracyjna wełna drzewna może sprawdzić się w obu przypadkach. 
W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, Ile kosztuje dekoracyjna wełna drzewna, jak ją stosować, gdzie kupić i jakie rodzaje tego produktu mamy obecnie na rynku. 
Jeśli zastanawiasz się, jak elegancko i z klasą wypełnić swój prezent, jak zrobić to ładnie, stosunkowo niskim kosztem, to czytaj ten artykuł do samego końca. 

Dekoracyjna wełna drzewna - co to takiego? 


Dekoracyjna wełna drzewna jest najczęściej produkowana z takich gatunków drzew jak brzoza dąb sosna czy olsza. Tego typu produkt poprawia wygląd prezentu i sprawia że jego wartość idzie do góry. Sama dekoracyjna wełna drzewna jest stosunkowo tania w zakupie, jednak jej wygląd jest zdecydowanie wartością dodaną do prezentu. Co ciekawe -  możemy zakupić również wełnę kolorową. Warto rozważyć wybór tego typu produktu do prezentów, w których kolor będzie odzwierciedlać określone emocje. Dla przykładu do prezentów walentynkowych bardzo dobrze sprawdzi się dekoracyjna wełna drzewna czerwonym lub różowym. 

Dekoracyjna-wena-drzewna--ozdobne-wypenienie

Jak powstaje ozdobne wypełnienie do prezentów? 


Dekoracyjna wełna drzewna, nazywana też woliną powstaje tak naprawdę z odpadów. Tworzy ją maszyna, która struga końcówki drewna w taki sposób, aby zostały cienkie, wąskie i relatywnie długie wiórki drewniane. 
Wolina powstaje najczęściej w zakładkach zajmujących się obróbką drewna i produkcją przedmiotów z drewna, a także w tartakach. 
Co ciekawe - Wolina to również wieś znajdująca się w województwie podkarpackim. W tym artykule jednak nie będziemy skupiać się na tej miejscowości, lecz na wypełniaczu do pudełek i prezentów. Przechodzimy zatem do konkretów! 
Wolina to właśnie naturalny ozdobny wypełniacz do prezentów. Bardzo ładnie sprawdzi się w przypadku koszów prezentowych, jako wypełnienie tego rodzaju opakowania, a także jako wypełniacz do pudełek kartonowych czy szklanych kul. 
Wolina nie sprawdzi się natomiast w przypadku plastikowych torebek, głównie nieprzezroczystych, gdyż stracimy wtedy cały efekt, który daje w przypadku pozostałego rodzaju prezentów.
Wolina jest też potocznie nazywana siankiem do prezentów, choć samym siankiem ma niewiele wspólnego. Kolor woliny jest zależny od tego, Z jakiego drzewa jest produkowana. Olcha ma zdecydowanie ciemniejszy kolor od sosny świerku osiki czy topoli. Ciemniejszą barwę ma również dąb oraz brzoza.
Tego typu produkt, jakim jest ekologiczny wypełniacz do prezentów sprawdź dzisiaj bardzo dobrze w przypadku wszystkich prezentów, które zawierają szkło. Jeśli myślimy o podarowaniu jakiejś osobie wina, miodu czy piwa to dekoracyjna wełna drzewna będzie idealnym zabezpieczeniem naszego prezentu. 
Wtedy wolina pełni tak naprawdę dwie różne funkcje. Po pierwsze jest świetnym zabezpieczeniem naszego prezentu przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie transportu czy wręczania prezentu, a także pełni funkcję estetyczną. Większości ludzi uważa bowiem, że Wolina Wygląda bardzo ładnie i dzięki temu nasz prezent jest zdecydowanie atrakcyjniejszy. 
Jak wszyscy wiemy, każdy z nas patrzy na prezenty oczami i pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Dekoracyjna wełna drzewna pozwoli na pewno poprawić to pierwsze wrażenie, Nawet gdyby sam prezent nie był tak bardzo okazały. 
Na koniec - jako ciekawostkę warto podać, że z wełny drzewnej powstają również płyty służące do dekoracji pomieszczeń - tak jak tapety czy farby. Są one jednak bardziej popularne za granicą. Płyta z wełny drzewnej została opracowana jako nowy panel ścienny w Europie, głównie w Austrii w XX wieku. Panel akustyczny z wełny drzewnej jest idealny do pomieszczeń dźwiękoszczelnych, zapewnia wysoką izolację termiczną, nie pali się łatwo, jest bardzo trwały i ma długą żywotność, a także jest przyjazny dla środowiska naturalnego.  Ponieważ ludzie mają coraz wyższe standardy w zakresie ochrony środowiska i izolacji akustycznej, płyta akustyczna z wełny drzewnej staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularna. 
Wełna drzewna - Wiolina

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wełna drzewna - Wiolina

Rodzaje wypełnień do prezentów 


Wracając do głównego wątku naszego artykułu - nie sposób nie wspomnieć o prezentach, do których wolina jest najczęściej używana. Nasze prezenty możemy pozostawić puste w środku lub wypełnić je określonymi produktami. Do wypełnień prezentów najczęściej używa się właśnie dekoracyjny wełny drzewnej. Jednak czasami osoby pakujące prezenty wykorzystują również zwykłe sianko lub bibułę. Czasem stosuje się również kolorowy papier lub różnego rodzaju kulki.co wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Dekoracyjna wełna drzewna jest jednak częstszych wyborów Wśród osób zajmujących się tym zawodowo. Wszystko za sprawą dobrego stosunku ceny do jakości i wyglądu. Osoby, które otwierają prezent dekoracyjną wełną drzewną są najczęściej bardzo zadowolone z tego, co widzą. 
Jeśli chodzi o samą dekoracyjną wełnę drzewną, to tutaj również możemy wyróżnić kilka rodzajów. Ten produkt Możemy podzielić między innymi ze względu na wielkość wiórków czy kolor. Różnice będą również zależały od tego, z jakiego rodzaju drzewa zostały wykonane wiórki. 

Wypełnienie prezentu - jak zrobić to ładnie? 


Zawsze podczas pakowania prezentu dla bliskiej osoby lub znajomego zależy nam na tym, żeby uzyskać fajny efekt. Jeśli prezent pakujemy do pudełka drewnianego lub kartonowego możemy pokusić się właśnie o wykorzystanie tego typu gadżetu jak dekoracyjna wełna z drewna. Ten gadżet będzie gorzej wyglądać w różnego rodzaju torebkach papierowych, szczególnie takich tanich i kolorowych. Sama dekoracyjna wełna drzewna sprawia bowiem wrażenie eleganckiego gadżetu, który warto stosować tylko w ściśle określonych sytuacjach. Choć warto jednocześnie zastrzec, że w przypadku prezentów i dekoracji wszystko jest tak naprawdę ktoś cię naszego. Ważne żeby wybrana przez nas dekoracja podobała się nam oraz osobie, którą właśnie obdarowujemy. Trzeba również pamiętać, że sama zawartość prezentu jest przeważnie ważniejsza od dekoracji.
Dekoracyjna wełna drzewna choć jest w gruncie rzeczy resztkami drewna, prezentuje się bardzo ładnie i jest często wykorzystywana jako wypełnienie prezentów. Wynika to z faktu, że wolina wygląda ładnie, ale spełnia też bardzo praktyczne funkcje. Przedmioty w prezencie dzięki tej wełnie są dużo bardziej bezpieczne - mniejsze jest ryzyko potłuczenia, uszczerbienia czy innych uszkodzeń mechanicznych. 

Dekoracyjna-wena-drzewna--ozdobne-wypenienie-1

Jak zapakować nasz prezent? Kilka opcji i pomysłów 


Przy okazji omawiania tematu woliny, nie nie w sposób nie wspomnieć o tym, jak dobrze zapakować prezenty. Zacznijmy od tego, że musimy przemyśleć, w jakim opakowaniu będziemy dawać nasz prezent. Jak zawsze mamy do wyboru kilka rodzajów opakowań. Wszystko zależy od tego, jak duży i w jakim kształcie jest nasz prezent.na najłatwiej zapakować nie wielkie prostokątne lub kwadratowe podarunki. Do takich prezentów zaliczamy na przykład książki, płyty, kasety czy różnego rodzaju perfumy o zapakowane w oryginalne pudełka. Możemy wtedy włożyć je do niewielkiej torebeczki lub okleić elegancką folią. Oklejenie taki papier prezentowy sprawdzi się zazwyczaj najlepiej, jednak wtedy nie będzie potrzeby korzystania z dekoracyjnej wełny drzewnej. Jeśli decydujemy się na małe opakowanie papierowe również tego typu uzupełnienie raczej nie ma sensu. Wolina sprawdzi się zatem głównie do większych i cięższych prezentów.
Jeśli myślimy o podarowaniu komuś prezentu składającego się z kilku elementów, warto pomyśleć o dużym koszu prezentowym lub w dużym kartonie. Oczywiście mowa tutaj o elegancko wyglądających kartonach, które możemy dodatkowo okleić folią prezentową. Tego typu opakowanie z pewnością zrobi wrażenie na osobie, która będzie ten prezent otrzymywać. Do takich prezentów zaliczymy na przykład zestawy składające się z kilku przedmiotów z określonej kategorii lub przedmiotów z różnych dziedzin. Możemy wybrać na przykład coś słodkiego, coś do picia oraz kawę i herbatę. Tego typu połączenie warto umieścić właśnie na dekoracyjny wełnie drzewnej w eleganckim opakowaniu.
Trzecim rodzajem prezentów, które najczęściej dajemy są bardzo duże sprzęty. One najczęściej są po prostu oklejane w oryginalnym pudełku. W tym przypadku Wiolina również raczej nie ma racji bytu. 

Dekoracyjna wełna drzewna - ile to kosztuje?


Wolina kosztuje średnio od 30 do 50 zł za kilogram, choć ceny w stacjonarnych małych punktach (na przykład kwiaciarniach) mogą być nawet kilkukrotnie wyższe - szczególnie gdy potrzebujemy mało materiału tylko do jednego prezentu. 
Ceny dekoracyjnej wełny drzewnej zależą oczywiście od rodzaju produkty, jego jakości, a także iloci kupowanego materiału. Im więcej kupimy - tym niższą cenę przeważnie znajdziemy. 
Osobiście nie polecamy kupowania tego typu rzeczy w małych, lokalnych punktach. Niestety sprzedawcy są tam zmuszeni do narzucenia sporej marży, żeby cały interes się opłacał. Jeśli zależy nam na zaoszczędzenie pieniędzy, powinniśmy wybrać sklep internetowy, w którym kupimy tego typu produkt w bardzo konkurencyjnej cenie. Oczywiście zawsze warto porównać ceny i parametry produktów, bo od każdej reguły zdarzają się wyjątki.
Jeśli zdecydujemy się na zakup produktu przez internet, warto spojrzeć na opinie o danym produkcie, a także samym sklepie internetowym. Zwróćmy również uwagę na czas i cenę wysyłki, bo może mieć to duży wpływ na to, czy nasza dekoracyjna wełna drzewna dojedzie do nas na czas. Jak wszyscy wiemy w przypadku prezentów czas gra dużą rolę. Nikt z nas nie chciałby w końcu, żeby prezent mógł być gotowy po czasie. Zatem jeśli szykujemy się do zapakowania prezentu na ostatnią chwilę, to w przypadku opakowań czy wypełniaczy zostają nam do dyspozycji punkty stacjonarne. Jeśli jednak mamy co najmniej kilka dni, to warto zainteresować się sklepami internetowymi. Przy okazji Polecamy ofertę naszego sklepu neopak.com.pl, gdzie znajdziemy wiele tego typu produktów w niskich cenach. 

Do jakich rodzajów opakowań nadaje się wolina? 


Według nas to jedno z ważniejszych pytań w kontekście dekoracyjny wełny drzewnej. Okazuje się bowiem, że nie każdy rodzaj opakowania dobrze współgra z woliną.  Wynika to z charakterystyki poszczególnych typów opakowań. Dekoracyjna wełna drzewna bardzo dobrze prezentuje się w tego rodzaju opakowania, których wnętrze możemy bez problemu obejrzeć po otworzeniu prezentu. Choć może brzmi to trochę skomplikowane, to wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię, żeby zrozumieć, co mamy na myśli. 
Spójrzmy na przykład na opakowania pionowe i plastikowe zarazem. W takiej sytuacji wolina nie będzie dobrze się prezentować, ponieważ zarówno rodzaj jak i wielkość opakowania z powodują stracenie efektu wow. Dekoracyjna wełna drzewna sprawdzi się natomiast bardzo dobrze w przypadku poziomych opakowań, które po otwarciu mają dużą powierzchnię. Wtedy możemy włożyć na spód wolinę,  która ucieszy oczy obdarowywanej osoby. 
Dekoracyjnej wełny drzewnej nie ma sensu składać również do kopert czy malutkich pudełeczek. W tym drugim przypadku ewentualnie w grę wchodzi niewielka ilość tego materiału. Nie sprawi to jednak oszałamiającego wrażenia, więc osobiście nie rekomendujemy takiego rozwiązania. 

Dekoracyjna-wena-drzewna--ozdobne-wypenienie-2

Czy zawartość prezentu ma znaczenie? 


Naszym zdaniem zawartość prezentów jak najbardziej ma duże znaczenie w kontekście dekoracji. Wszystko powinno ze sobą współgrać. Musimy bowiem pamiętać, że każdy prezent jest w jakiś sposób oceniany pod względem wyglądu. 
Jeżeli podarujemy osobie bardzo drogi upominek i w żaden sposób go nie udekorujemy ani nie podamy w eleganckiej formie, to całość na pewno straci na znaczeniu. Możemy mieć do czynienia z sytuacją odwrotną, której prezent będzie bardzo tani i zwyczajny, a dekoracja przesadnie bogata. W takiej sytuacji również niestety nastąpi pewnego rodzaju dysonans, czego powinniśmy unikać. Pamiętajmy o tym podczas kupowania i przygotowywania prezentów. 
Dekoracyjną wełnę drzewną warto zastosować w przypadku prezentów ze średniej lub wyższej półki. Tego typu ozdoba będzie współgrać Z większością prezentów za kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Unikajmy jednak w przypadku najdrobniejszych podarunków lub tych z najwyższej półki. Oczywiście jak zawsze wszystko zależy od gustu naszego i osoby, która będzie obdarowywana prezentem. Dobierzmy to biorąc pod uwagę również te czynniki. 
Zwróćmy również uwagę na kolor prezentu, opakowania, jak i wypełnienia, w którym może być na przykład dekoracyjna wełna drzewna. To bardzo ważne, żeby te wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrały. Czasem możemy zastosować celowo jakiś kontra, ale zadbajmy raczej o spójność tych kolorów. Unikajmy zimnych połączeń, których nie będziemy w stanie zrozumieć. Jeżeli mamy wątpliwości, czy nasze połączenie kolorystyczne się podoba skorzystajmy z opinii bliskich nam osób. Wybierzmy tylko takie osoby, które udzielają nam szczerej opinii porady. 
Jeśli mamy problem z odpowiednim stworzeniem i skomponowany prezentu możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Niemal w każdej miejscowości znajduje się osoba, która się w tym specjalizuje. Możemy poszukać kwiaciarni, florystów lub osób zajmujących się zawodowo tego typu sprawami. Usługi te są z roku na rok coraz bardziej popularne również w Polsce. 

Ozdobne wypełnienie do prezentów - czy warto? 


Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Wszystko zależy od tego, jaki mamy gust i jakie są nasze oczekiwania co do prezentu. Jedno jest pewne - wolina spełnia swoje funkcje praktyczne i potrafi też bardzo ładnie się prezentować, o ile oczywiście odpowiednio połączymy ją z prezentem. Możemy wybierać różnego rodzaju kolory, możemy zadbać o odpowiedni zapach i stworzyć przy jej wykorzystaniu coś bardzo oryginalnego. Ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza kreatywność.
fot.pixabay
Wyślij emailem
 • Co to jest wełna dekoracyjna?

  Dekoracyjna wełna drzewna to inaczej wolina. Ten mało znany produkt opakowaniowy powstaje z odpadów i jest tym samym bardzo ekologicznym sposobem na wypełnienie pudełka z prezentem. Wełna dekoracyjna jest wytwarzana maszynowo. Specjalne urządzenie struga końcówki drewna w taki sposób, aby powstały cienkie i stosunkowo długie wiórki drewniane. Tym samym, wolina jako odpad, powstaje zazwyczaj w zakładach zajmujących się szeroko pojętą obróbką drewna, takich jak tartaki. W naszym sklepie internetowym oferujemy oczyszczoną i gotową do użycia wolinę, która świetnie się prezentuje i doskonale zabezpiecza zapakowany przedmiot. 
   
 • Czym wypełnić pudełko z prezentem?

  Istnieje szereg sposobów na to, aby wypełnić puste przestrzenie w pudełku z prezentem. Na co zatem warto postawić? W naszym sklepie internetowym NEOPAK polecamy szczególnie wolinę. Jest to odpad z obróbki drewna znany szerzej pod nazwą wełna drzewna. Z uwagi na nieszablonowy wygląd (wolina jest sprzedawana w wielu jaskrawych kolorach), pudełko z prezentem  wypełnione dodatkowo wełną drzewną z pewnością będzie miłym zaskoczeniem dla obdarowanego. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu na wolinę.
   
 • Czy trzeba zawsze używać wypełniacza do paczek?

  Nie należy w żaden sposób bagatelizować konieczności wypełnienia opakowania. Nie ważne w tym momencie czy mówimy o prezencie, który wręczymy własnoręcznie, czy też o przesyłce, która trafi w ręce kuriera. Odpowiednie wypełnienie opakowania to jedna z podstawowych czynności by przedmiot przede wszystkim był odpowiednio zabezpieczony, a także miał wartość dodatnią pod względem estetycznym, walorów wizualnych. 

  Zalecane więc jest każdorazowe użycie wypełniacza do paczek. To jakiego rodzaju wypełniacz zastosujemy, zależy praktycznie tylko od nas, a także od przeznaczenia takiej paczki. Możemy użyć zwykłych gazet lub starych kartonów, ale także możemy kupić specjalne, ekologiczne wypełniacze w postaci wełny drzewnej, flopaków, wypełniaczy w postaci papierowych wiórków czy tak zwanego SizzlePak.

  Wypełniacze do paczek kupimy na stronie https://neopak.pl/magazyn/wypelniacze-do-paczek.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie