Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 20 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 723
Ilość komentarzy: 0

Doypacki czy inne opakowania? Która opcja dobra dla firmy?

Doypacki czy inne opakowania? Która opcja dobra dla firmy?


W obecnych czasach posiadamy wiele udogodnień, na półkach sklepowych znajduje się mnóstwo rodzajów tego samego produktu, a każdy z tych produktów jest inaczej zapakowany. Nasi dziadkowie, a często też rodzice nie mogli doświadczyć takiego przepychu w sklepach. Ogólny rozwój gospodarczy oraz przede wszystkim wolna gospodarka sprawia, że rozwój technologii, a także zakres dostępnych produktów jest coraz większy, powstają nowe, zupełnie wcześniej nieznane produkty i usługi.

Podobnie jest z opakowaniami. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, głównym znanym opakowaniem na różnego rodzaju produkty były pudełka kartonowe, które w tamtych czasach nie były tak samo wytrzymałe jak teraz. Jedyną wspólną cechą takich opakowań kilkadziesiąt lat temu w porównaniu do obecnych opakowań z tektury czy kartonu, jest ich ekologiczność, w końcu takie opakowania są produkowane z papieru.

Branża opakowaniowa jest obecnie pełna ciekawych i nowatorskich rozwiązań. Jednym z takich opakowań są tak zwane doypacki. Czym dokładnie są te opakowania? Z czego są wykonane doypacki? Jakie zalety i zastosowania posiadają doypacki? Odpowiedzi można znaleźć jak zawsze w dalszej części naszego wpisu, dlatego też serdecznie zapraszamy do dalszego czytania.

woreczki doypack


Czym są opakowania doypack?


Potocznie nazywane Doypacki to opakowania, które są głównie wykorzystywane do pakowania, przechowywania i transportu produktów spożywczych i chemicznych. Doypack to opakowanie wykonane z tworzywa sztucznego, które jest elastyczne, ale jednocześnie wytrzymałe. Jak powstały Doypacki? Otóż Doypacki powstały we Francji w ubiegłym tysiącleciu, stworzone i opatentowane zostały przez Louis’a Doyen’a, prezesa firmy Thimonnier. Jego firma zajmowała się oczywiście produkcja opakowań, a on sam, któregoś dnia wpadł na pomysł stworzenia woreczków stojących, które sprawdzą się przy sprzedaży soków czy oliwek. Nazwa pochodzi z połączenia pierwszych liter nazwiska wynalazcy oraz słowa Pack. Jako ciekawostkę na pewno trzeba wskazać, że zamienną nazwą opakowania Doypack jest Pouch, czyli sakiewka, nie ma co ukrywać, że tego rodzaju opakowania przypomina właśnie sakiewkę.

transparentne opakowanie doypack
Torebki strunowe przestrzenne - Doypack

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torebki strunowe przestrzenne - Doypack


Z czego i jak wykonane są Doypacki?


Opakowania typu Doypack mogą być produkowane z różnego rodzaju materiałów, jednak najczęściej jest to polipropylen, jednak możemy się również spotkać z innymi rozwiązaniami, nieco bardziej ekologicznymi, wykorzystującymi laminaty z PET/LDPE z domieszką na przykład aluminium lub papieru, w zależności od wymaganych właściwości takiego opakowania. Woreczki Doypack mogą posiadać również kilka rodzajów zamknięcia, mogą to być bardzo popularne zamknięcia strunowe, wielokrotnego użytku, może to być również zamknięcie korkowe, znajdujące się na rogu lub samej górze opakowania. Doypack może być również zamykany poprzez samoprzylepny pasek lub tak zwaną, popularną zrywkę. Jedynie zrywka nie pozwala na wielokrotne użycie takiego opakowania. Woreczki typu Doypack posiadają duże powierzchnie, od frontu oraz z tyłu, dzięki temu można wykorzystać te powierzchnie do umieszczenia na nich informacji, często z przodu opakowania jest umieszczane przezroczyste, transparentne okienko, przez które możemy dojrzeć to co znajduje się w środku takiego opakowania.

Jeśli chodzi o konkretne rodzaje opakowań typu Doypack możemy wymienić między innymi te z korkowym zamknięciem, spotkamy się z nimi najczęściej w przypadku opakowań z mydłem w płynie wykorzystywanym do uzupełniania pojemników na płyn. Woreczki Doypack z zamknięciem strunowym są często wykorzystywane do zapakowania suszonych owoców, orzechów, pestek i wielu innych sypkich produktów. Oprócz różnego kształtu, na przykład z zaokrąglonymi rogami lub przezroczystymi okienkami od frontu, możemy się spotkać z metalizowaną powierzchnią takiego opakowania lub papierową powierzchnią, która może przypominać ekologiczne rozwiązanie w postaci użycia papieru makulaturowego. Opakowania typu Doypack zyskały swoją popularność ze względu na o wiele niższych koszt kupna, a praktycznie takie same właściwości jak kartoniki czy plastikowe butelki. Koniecznie trzeba powiedzieć także, o tym, że dają one takie same właściwości ochronne podczas transportu jak wyżej wymienione standardowe opakowania. Opakowania Doypack oszczędzają również miejsce podczas transportu ze względu na swoją elastyczność.

przezroczyste woreczki doypack


Dlaczego warto wybrać opakowania Doypack do swojej firmy?


Choć wydawać by się mogło, że tego typu opakowania posiadają jedynie zastosowania w branży spożywczej oraz chemiczne, to nie należy zapominać o tym, że ich wykorzystanie w innych branżach ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.
Przykładem ciekawego wykorzystania tego rodzaju opakowania, jakim jest Doypack jest zapakowanie do niego pojedynczych sztuk bielizny czy skarpetek. Na pewno większość z nas zdążyła zauważyć tego rodzaju reklamy w internecie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w opakowanie typu Doypack zapakować odświeżacz samochodowy, czy inne produkty do pielęgnacji samochodu.

woreczki doypack na żywnośc


Gdzie kupić opakowania Doypack?


Opakowania, które są dziś dostępne to szeroki zakres produktów, wykonanych z różnego materiału w zależności od tego, jakich właściwości potrzebujemy od danego opakowania. Największy wybór opakowań znajdziemy oczywiście w sklepach z branży opakowaniowej, dlatego też chcielibyśmy zaprosić Was do naszego sklepu internetowego znajdującego się pod adresem neopak.pl.

Znajdziesz w nim opakowania typu Doypack, ale nie tylko, oprócz tego standardowe tekturowe pudełka, przekładki, owijki na książki, woreczki foliowe, folia bąbelkowa. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca – wejdź sam do naszego sklepu internetowego i przekonaj się, jak wielki wybór opakowań posiadamy.
doypack na żywność
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie