Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 11 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 362
Ilość komentarzy: 0

Ekologiczne opakowania i akcesoria do stosowania w sklepach

Czy sprzedaż online wpisuje się w dzisiejsze trendy dotyczące ochrony środowiska? Ciekawe informacje na ten temat można znaleźć w raporcie firmy Oliver Wyman oraz Logistics Advisory Experts (LAE). Według danych w nim przedstawionych niespożywczy handel online przyczynia się do produkcji od 1,5 do nawet 2,9 razy mniej dwutlenku węgla niż handel offline. Okazuje się, że dostawcy e-commerce odpowiedzialni są za 0,5% całkowitego ruchu w mieście. Oznacza to, że produkuje od 3 do nawet 6 razy mniej dwutlenku węgla niż konsumenci dojeżdżający do sklepów stacjonarnych. Skoro w przypadku dostaw branża e-commerce jest jak najbardziej EKO, sprzedawcy powinni zadbać o to, aby również opakowania, z których korzystają, wysyłając zamówienia, były ekologiczne. W sklepie Neopak znajdziesz szeroki wybór materiałów ekologicznych. Zapraszamy Cię do przeczytania dalszej części artykułu. A także do zapoznania się z naszymi propozycjami artykułów wpisujących się w dzisiejszy trend ochrony środowiska.

Opakowania kartonowe z wiekiem

Problemy e-handlu, czyli wysyłka zamówień w mało ekologicznym stylu


Wiesz już, że jeśli chodzi o dowóz przesyłek pod wskazany adres, to forma ta przyczynia się do mniejszej emisji CO2 w porównaniu z indywidualnymi dojazdami do sklepów i centrów handlowych. Jednak okazuje się, że często nadal pojawia się problem opakowań. Sklepy internetowe zużywają w ciągu roku kilometry folii stretch i taśm klejących. W codziennym użyciu są również sztuczne wypełniacze do paczek, a jeśli chodzi o ochronę delikatnych i kruchych przedmiotów, to prym nadal wiedzie folia bąbelkowa.

Pamiętaj o tym, jak ważne jest dobranie wielkości kartonu do rozmiarów produktu


Jak się okazuje, nie tylko w rodzaju wykorzystywanych materiałów leży problem. Wiele szkód w kwestii ekologicznej wysyłki zamówień robi źle dobrane opakowanie. Często zdarza się, że sprzedawcy wysyłają do klientów zamówienia spakowane w duże kartony choć nie ma co do tego, żadnych podstaw. W takie kartony, które trzeba dodatkowo wypełnić, aby przedmiot umieszczony wewnątrz był bezpieczny. Dobrym przykładem jest wysyłka drobnych kosmetyków, takich jak błyszczyki lub pomadki do ust w dużych kartonach. Nie dość, że samo wykorzystanie zbyt dużego opakowania jest stratą materiału, to trzeba jeszcze pod uwagę wziąć wypełniacze do paczek. A także fakt, że kurier, który będzie przewoził ową paczkę, w rzeczywistości będzie miał niepotrzebnie zabraną przestrzeń. Gdyby opakowanie było dopasowane do wymiarów produktu na pakę samochodu dostawczego firmy kurierskiej, mogłyby się zmieścić jeszcze inne przesyłki. Według DS Smith „Empty Space Economy” aż 25% zawartości przesyłek to powietrze. Pozbycie się go pozwoliłoby na przewiezienie w jednym kursie nawet o 1/4 towarów więcej.

Karton wykrojnikowy i koperta papierowa

Produkty Ekologiczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Produkty Ekologiczne

Jak sprawić, aby wysyłka w sklepach internetowych była ekologiczna?


Zanim przejdziemy do zagadnień ochrony środowiska przeznaczonych typowo dla sklepów internetowych, warto wspomnieć, że przedsiębiorcy niezależnie od tego, w jakiej branży działają, powinni przyczyniać się do ochrony naszej planety. Mogą robić to na różne sposoby. Między innymi mogą dbać o segregację odpadów, ograniczać wykorzystywanie papierów i stosować energooszczędne oświetlenie. Wracając do stricte firm działających w branży e-commerce zajmujących się wysyłką zamówień, to na rynku dostępnych jest mnóstwo akcesoriów i materiałów, które doskonale wpisują się w trendy ekologiczne. Czy są one droższe od tym tradycyjnych materiałów? Wszystko zależy od tego, co wybierzesz. Pamiętaj jednak, że korzystając ze sklepu Neopak możesz liczyć na dodatkowe zniżki w zależne od ilości kupionego produktu. Zapraszamy Cię więc do skorzystania z naszej oferty na produkty ekologiczne.

Co oprócz przyszłości planety powinno determinować do wykorzystywania materiałów ekologicznych?


Troska o planetę to bez wątpienia najważniejszy argument za tym, aby używać materiałów EKO. Jest jednak jeszcze jeden, o którym należy wspomnieć. Z badań Loyalty360 wynika, że 73% amerykańskich konsumentów, sprzeciwiło się kupnie produktów, które mają negatywny wpływ na środowisko. W Polsce, podobnie, jak w Europie świadomość ekologiczna jest jeszcze większa i co ważne ciągle rośnie. Dlatego właśnie firmy coraz większą wagę muszą przykładać do tego, w jakie pudelka pakowane są zamówienia i jakich akcesoriów się przy tym używa. Jest to też kwestia zadowolenia klientów.

Kartony biodegradowalne

Jakich materiałów ekologicznych warto używać?


Sprzedawcy e-commerce chcąc dopasować się do panujących trendów oraz zadbać o zadowolenie klientów muszą zwrócić szczególną uwagę na to, w co pakują zamówienia. Jakich więc materiałów najlepiej używać? Do wyboru w sklepie Neopak znajdziesz: Jak sam widzisz, konieczność wyboru materiałów przyjaznych środowisku wcale nie ogranicza Twoich możliwości. Zamiast folii bąbelkowej można używać papieru nacinanego. A zamiast klasycznych taśm pakowych, taśmy papierowej. Szeroki wybór akcesoriów tego rodzaju sprawia, że możesz w sposób przyjazny dla środowiska dbać o to, aby towary docierały do Twoich klientów w nienaruszonym stanie.
Karton klapowy z wypełnieniem z papieru nacinanego
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie