Ewelina W-WEwelina W-Wwtorek, 22 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1738
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Ekologiczne torby z papieru Kraft

W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne są coraz bardziej przez wszystkich odczuwalne, a trendy proekologiczne zyskują na popularności, konsumenci starają się wybierać świadomie rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo szkodliwy wpływ na naszą planetę ma wszechobecny plastik. Plastikowe torby zakupowe zanieczyszczają środowisko, a ponadto mogą rozkładać się nawet kilkaset lat. Z tego powodu ekologiczne opakowania, w tym papierowe torby Kraft, stanowią doskonałą alternatywę dla opakowań plastikowych. Aby zmniejszyć ilość odpadów, świadomi społecznie konsumenci odchodzą od opakowań jednorazowych i szukają producentów oferujących ekologiczne opakowania, których można wielokrotnie używać. Coraz więcej osób, zamiast plastikowych reklamówek, stosuje na co dzień papierowe torby, ponieważ istotne dla nich jest dobro środowiska naturalnego. Papierowe torby na zakupy i torebki ozdobne można łatwo poddać recyklingowi, kompostować lub ponownie wykorzystać, co wpisuje się w modną ostatnio ideę “zero waste”. W tym zakresie torby papierowe Kraft nie mają sobie równych.


Krótka historia powstania toreb papierowych


W 1852 roku nauczyciel Francis Wolle wynalazł pierwszą maszynę do masowej produkcji toreb papierowych. Wraz z bratem opatentował maszynę i wspólnie założyli Union Paper Bag Company. W 1853 roku James Baldwin, papiernik, otrzymał patent na urządzenie do produkcji toreb papierowych z kwadratowym dnem. W 1871 roku Margaret E. Knight zaprojektowała maszynę, która mogła produkować papierowe torby o płaskim dnie. Urządzenie było w stanie ciąć, składać i kleić torby. W 1912 roku sklep spożywczy z Minnesoty użył sznurka do wzmocnienia papierowych toreb i jednocześnie dodano uchwyty do ich przenoszenia. Papierowe torby z uchwytami stały się później standardem w domach towarowych i często były zdobione nadrukiem logo lub w kolorach marki. Ogromny rozwój toreb papierowych nastąpił w latach 30. XX wieku. Opakowania były cenione za wytrzymałość, niski koszt produkcji oraz wszechstronność zastosowania. Torby papierowe są nieodzowną częścią handlu od wielu lat. Tradycyjnie wykorzystywane są do pakowania towarów w większych ilościach, podczas ich przenoszenia i dystrybucji mniejszych ilości towarów do klientów końcowych. Obecnie korzystają z nich sprzedawcy artykułów żywnościowych, piekarze czy punkty gastronomiczne. Stały się również ważnym narzędziem marketingowym budującym u klientów świadomość marki.

Torba Kraft ze sznurkiem


Właściwości papieru Kraft


Papier Kraft cieszy się sporym uznaniem klientów przede wszystkim ze względu na swoją wytrzymałość oraz wszechstronność. Kraft to rodzaj papieru siarczanowego, do produkcji którego wykorzystywane są włókna pierwotne lub makulatura. Na rynku dostępny jest w dwóch opcjach - gładki bądź prążkowany. Sprzedawany jest w różnych wersjach kolorystycznych i gramaturach. Papier Kraft jest dosyć grubym surowcem, a dzięki temu nie przepuszcza światła. To doskonały materiał do wykonywania nadruków. W niektórych przypadkach papier Kraft jest dodatkowo wzmacniany, co gwarantuje mu jeszcze większą trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Jest uważany za jeden z najbardziej ekologicznych produktów do pakowania. Nawet, gdy papier nie znajdzie się w łańcuchu recyklingu, szybko ulega degradacji (od 2 do 6 miesięcy).
Torby papierowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Torby papierowe


Etapy produkcji toreb papierowych Kraft


Gotowy produkt w postaci papierowej torby Kraft jest rezultatem złożonego procesu produkcyjnego. Wytwarzanie toreb papierowych Kraft odbywa się maszynowo, a etapy tego procesu są następujące:
  • projekt - na tym etapie produkcji ustalany jest rozmiar torby papierowej oraz kolor, gramatura papieru i rodzaj zastosowanego uchwytu,
  • druk - chociaż w większości przypadków nadruki na torbach papierowych wykonywane są na gotowym już projekcie, drukować można jeszcze przed sklejeniem torby,
  • klejenie - proces przebiega z użyciem profesjonalnych klejów przemysłowych w odpowiednich warunkach otoczenia.
Torby papierowe produkowane są z masy papierowej, która jest prasowana na płaskie arkusze lub rolki papieru. Następnie arkusze lub rolki papieru są przycinane na wymiar. Długość dociętego kawałka papieru powinna równać się dwukrotności wymaganej wysokości gotowej torby. Kolejnym krokiem jest składanie papieru, a dwa równoległe otwarte boki są sklejane ze sobą. Klejenie może odbywać się poprzez dociśnięcie stron kleju do siebie albo przez ogrzewanie i prasowanie. Produkcja toreb z płaskim dnem przebiega podobnie. Różnica polega na tym, że na dole torby znajdują się bardziej złożone fałdy, dzięki czemu gotowy produkt przybiera kwadratowy lub podłużny kształt. W przypadku toreb z uchwytami oddzielne uchwyty są mocowane za pomocą kleju lub przewlekane przez torbę.


Rodzaje toreb ekologicznych Kraft


Torby papierowe Kraft występują na rynku w różnych konfiguracjach. Mowa tutaj przede wszystkim o rozmiarze i kolorze toreb, ale różnią się one między sobą także rodzajem uchwytu. Torba może być przenoszona z użyciem sznurka, otworu w torbie lub uchwytu papierowego. Najczęściej spotykane na rynku rodzaje toreb zostały opisane poniżej.

Torba Kraft z uchwytem papierowym


Torby papierowe Kraft brązowe


Powstają z niebielonego papieru Kraft. Charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością oraz solidnością wykonania. Torby z brązowego papieru Kraft są używane częściej niż ich białe odpowiedniki.


Torby papierowe Kraft białe


Wyróżniają się wysoką estetyką wykonania. Są doskonałym rozwiązaniem dla firm, ponieważ stanowią idealną bazę do wykonania nadruków reklamowych. Na białej powierzchni może zostać nadrukowane dosłownie wszystko. Białe torby papierowe wykorzystywane są również jako torby zakupowe oraz opakowania prezentowe.

Torby papierowe Kraft ozdobne


To najczęściej torby z nadrukiem lub produkty wykonywane na indywidualne zamówienie klienta. Mogą być pokryte laminatem lub posiadać innego rodzaju uszlachetnienie.


Torby papierowe Kraft klockowe


To ekonomiczne opakowania, których podstawowym przeznaczeniem jest zabezpieczenie i przenoszenie artykułów spożywczych, głównie produktów sypkich. Posiadają dno typu klockowego i najczęściej występują w postaci bez uchwytów. Torby klockowe o większych rozmiarach używane są jako opakowania na zakupy.

Torba papierowa Kraft klockowa


Papierowe torby ekologiczne Kraft - dla kogo?


Torby papierowe Kraft znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach życiowych oraz w różnych sektorach gospodarki. Tego typu opakowania są tanim, łatwym i zrównoważonym sposobem przechowywania oraz dostarczania rozmaitych produktów, które nie są zanadto ciężkie lub mokre. Torby papierowe Kraft są idealnymi materiałami opakowaniowymi do transportu i przechowywania przedmiotów. Zdobyły zaufanie klientów w wielu branżach dzięki wysokiej jakości i funkcjonalności. Ekologiczne torby papierowe Kraft będą doskonałym nośnikiem reklamy podczas eventów, ale mogą służyć również jako opakowania na zakupy lub produkty żywnościowe. Torby papierowe Kraft są chętnie wybierane przez klientów, którzy nie tylko stawiają na ekologię, ale również cenią sobie elegancję. Produkty cieszą się dużym uznaniem ze względu na możliwość ich personalizacji - na powierzchni opakowania można umieścić dowolny nadruk, a dodatkowo dobrać rodzaj uchwytu. Ekologiczne torby papierowe sprawdzają się jako opakowania na materiały promocyjne, odzież, biżuterię, kosmetyki i upominki. W gospodarstwach domowych torby papierowe Kraft dostają drugie życie i służą do przechowywania różnych przedmiotów.

Torby Kraft z nadrukiem


Zalety toreb ekologicznych Kraft


Jak już wcześniej wspomniano, torby ekologiczne Kraft są wybierane przez konsumentów ze względu na to, że są przyjazne dla środowiska. Jednak to niejedyny ich walor. Torby są pojemne, wytrzymałe i niezwykle wygodne w użytkowaniu. Pomimo swojego wyglądu i tego, że do ich produkcji użyto papieru, torby Kraft są wytrzymalsze niż można byłoby się tego spodziewać. Testy wykazały, że papierowe torby mogą udźwignąć nawet do 11 kg, a dodatkowo mogą być wielokrotnie używane. Charakteryzują się prostym, minimalistycznym wyglądem, który jednocześnie nadaje eleganckiego charakteru zawartości. Produkcja toreb pozwala na ich staranne i wyjątkowo estetyczne wykonanie. Co więcej, to produkty, które wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Torby papierowe Kraft najczęściej dostarczane są w formie płaskiej, więc pozwalają na oszczędność przestrzeni przy przechowywaniu. Torby do pakowania Kraft są również niezwykle ekonomiczne i bardzo łatwe w użyciu. Korzyści ze stosowania toreb papierowych Kraft jest znacznie więcej. Inwestowanie przez firmy w produkty papierowe pomaga stworzyć wizerunek dbającej o środowisko marki.

Torba Kraft z nadrukiem


Torba papierowa Kraft a recykling


Gdy cykl życia torby zbliża się ku końcowi, warto pamiętać, że papier w 100% podlega recyklingowi. W przeciwieństwie do plastiku, torba papierowa w większym stopniu przyczynia się do pozytywnych dla środowiska zmian. Nawet, kiedy papierowy wytwór nie trafi do pojemników recyklingowych, nadal jego naturalny rozkład trwa maksymalnie 6 miesięcy.


Sklep internetowy Neopak - oferta toreb ekologicznych Kraft


Inwestycja w dobro planety jest zawsze dobrym rozwiązaniem, dlatego też firma Neopak wsłuchuje się w najnowsze trendy ekologiczne i odpowiada na potrzeby swoich klientów. Sklep internetowy Neopak oferuje szeroką gamę toreb papierowych, w tym te, produkowane z papieru Kraft. Do dyspozycji klientów są tradycyjne torby brązowe oraz produkty, które powstają z bielonego papieru. Dostępne są w sprzedaży w różnych rozmiarach i z różnymi typami uchwytów, więc każdy znajdzie idealną dla siebie opcję. Co ciekawe, w asortymencie sklepu internetowego Neopak występują również torby papierowe Kraft przeznaczone na butelki, zdobione ciekawymi motywami dekoracyjnymi lub torebki prezentowe na wino. Dostarczane przez firmę Neopak torby papierowe Kraft wyróżniają się starannym wykonaniem i wysoką jakością, a dodatkowo cechuje je świetny stosunek jakości do ceny produktu. Neopak oferuje swoim klientom dodatkowo personalizację produktów. Pracownicy firmy służą fachową wiedzą i doradztwem w wyborze odpowiedniego produktu.
Ekologiczne torby z papieru Kraft
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie