Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaniedziela, 27 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1471
Ilość komentarzy: 0

Etykiety samoprzylepne w arkuszach i na rolkach

Etykiety samoprzylepne wykorzystywane są w wielu branżach, przez wzgląd na wygodę ich stosowania. Mimo iż niektórym osobom wydają się niepotrzebnym dodatkiem, to istnieją firmy, w których te akcesoria są wprost niezastąpione. Pełnią bardzo ważna rolę w sprzedaży, identyfikacji i oznaczaniu produktów. Generowane są na nich kody 1D lub 2D zawierające wiele przydatnych informacji na temat konkretnego produktu. Etykiety samoprzylepne są w stanie podnieść atrakcyjność danego produktu i wyróżnić go na tle konkurencji.

Czym są etykiety samoprzylepne?Etykiety-samoprzylepne-w-arkuszach-i-na-rolkach-
Dużo osób słyszało o naklejkach, ale niewiele o etykietach samoprzylepnych, których nie wykorzystuje się przeważnie w gospodarstwach domowych. Etykiety samoprzylepne to najprościej mówiąc pusta kartka matowa lub półbłyszcząca z klejem po jednej stronie. Na stronie bez kleju można nadrukować konkretne informacje, które później można przykleić w dowolnym miejscu. Osoby, które wolą prace ręczne, mogą wpisać na etykietę informacje za pomocą markera lub długopisu. 

Co decyduje o wyborze konkretnej etykiety samoprzylepnej?

Każdy, kto stoi przed wyborem etykiety samoprzylepnej powinien brać pod uwagę w pierwszej kolejności, do czego jest mu potrzebne to akcesorium. Ważny jest proces produkcji, przechowywanie, czas aplikacji, powierzchnia, na której będzie naklejona oraz dodatkowe wymagania. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?
 • Rozmiar etykiety – wybierając etykietę należy wiedzieć, jaka ilość informacji powinna się na niej znaleźć. Dodatkowo ważne jest jakim dużym urządzeniem do drukowania danych na etykiecie dysponujemy. Kierując się rozmiarem naklejki, najpierw należy wziąć pod uwagę jej szerokość a później wysokość. Nigdy na odwrót. Jaka ma być średnica rolki? O tym decyduje już model drukarki.
 • Kształt – etykiety samoprzylepne występują na rynku w różnym kształcie. Jednak do najpopularniejszych zalicza się prostokątne. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby zakupić etykiety okrągłe, kwadratowe i o innych kształtach. Jeśli chcesz się wyróżnić, warto zainwestować w nietypowe standardy etykiet.
 • Zadruk termotransferowy czy termiczny – oba zadruki różnią się od siebie w szczególności trwałością. Jeśli dana etykieta nie ma być widoczna przez długi okres, wybierz rodzaj termiczny. 
 • Etykiety termiczne – pokryte są termoaktywną substancją, która zmienia kolor pod wpływem wytwarzanego ciepła przez drukarkę. Są w stanie przyjąć wydruki tylko w czarnym kolorze. Nie są one zbyt odporne na promieniowanie UV, co znacznie obniża ich jakość, ponieważ nie są zbyt praktyczne. Jeśli jednak potrzebujesz etykiet samoprzylepnych, które nie muszą być trwałe, to warto zdecydować się na ten rodzaj.
 • Etykiety termotransferowe – pozwalają na wydruk czarny i kolorowy na tworzywie sztucznym i na papierze. Wspaniale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest trwały wydruk, ponieważ są odporne na zmienną temperaturę, niekorzystne czynniki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne czy promieniowanie UV. 
 • Materiał – etykiety samoprzylepne mogą być wykonane z różnego rodzaju surowca. Przede wszystkim bierze się tu pod uwagę miejsce i czas ekspozycji, wymaganą trwałość i surowiec, na którym ma być naklejona. Do podstawowych surowców, z których wykonywane są etykiety samoprzylepne zalicza się:
Etykiety-samoprzylepne-w-arkuszach-i-na-rolkach--1
 1. papier – najczęściej wykorzystywany do zadruku termotransferowego. Do wyboru jest wykończenie półbłyszczące lub matowe. Ten rodzaj etykiet jest najtańszy, ale nie może mieć kontaktu z zwilgotniałymi powierzchniami.
 2. Folia polietylenowa i polipropylenowa – praktyczniejsze niż ich papierowe odpowiedniki. Można je przyklejać na nierówne powierzchnie, są odporne na zanieczyszczenia i zawilgotnienia. Charakteryzują się elastycznością i odpornością na zmienną temperaturę oraz nieagresywne środki chemiczne.
 3. Poliester – materiał podobny do poprzednika, jednak bardziej odporny na negatywne czynniki atmosferyczne, chemiczne środki i zmienną temperaturę.
 4. Winyl – jeszcze bardziej wytrzymały niż poliester, ponieważ może być aplikowany na zabrudzone i nierówne powierzchnie.
 5. Akryl – bardzo odporny na wysokie temperatury, środki chemiczne i promieniowanie UV. Bardzo często są one wykorzystywane do oznaczania półek magazynowych i plomb gwarancyjnych.
 6. Folie plombujące – świetnie zabezpieczają produkty przed niewskazaną ingerencją. Raz odklejona, nie może zostać przytwierdzona ponownie i zostawia trwały ślad.
 • Rodzaj kleju – etykiety samoprzylepne mogą być wyposażone w średniotrwały lub bardzo trwały klej. Dlatego podczas wyboru należy zastanowić się, czy dana etykieta ma być przytwierdzona na stałe, czy jednak musisz pozostawić możliwość przeklejenia jej w inne miejsce. Głównie dzielą się one na klej permanentny i łatwo odspajalny. 
 • Odcienie – etykiety samprzylepne nie muszą być tylko białe, choć te są najbardziej popularne. W sklepie neopak.pl znajdziesz różne kolory etykiet. Wybierając tak oryginalne rozwiązanie, z pewnością na dłużej zapadniesz w głowę swoich klientów.
Etykiety i naklejki

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety i naklejki


Etykiety na rolce czy w arkuszu?

Etykiety-samoprzylepne-w-arkuszach-i-na-rolkach--2
Wiele osób podczas wyboru swoich pierwszych etykiet zastanawia się, które z nich będą najlepsze. Warto wiedzieć, że etykiety na rolce są o wiele wygodniejsze niż etykiety w arkuszu. Wynika to z faktu, że pozwalają na oznaczanie produktów w bardzo krótkim czasie. Specjalne automatyczne aplikatory do etykiet na rolce, jeszcze bardziej usprawniają całą pracę. 

Z kolei etykiety w arkuszu są dobrym pomysłem do miejsca, w którym niepotrzebna jest ich duża ilość. Świetnie współgrają z drukarkami atramentowymi i laserowymi, a także z kopiarkami. Umożliwiają również ręczne znakowanie. Etykiety na arkuszach mają najczęściej rozmiar A4 i A5. 

Jakie zalety mają etykiety samoprzylepne?

Takie akcesoria jak etykiety samoprzylepne mają mnóstwo zalet, do których należy zaliczyć m.in.:
 • szybkie i łatwe zastosowanie,
 • wysoka jakość i przystępna cena,
 • wszechstronne zastosowanie,
 • możliwość personalizacji,
 • możliwość współpracy z wieloma urządzeniami do drukowania.

W jaki sposób wykorzystuje się etykiety samoprzylepne w marketingu?

Etykiety samoprzylepne są wspaniałym materiałem do oznaczania wszelkich produktów, ale także świetnie sprawdzają się jako nośnik informacji w firmach marketingowych. Wiele rodzajów etykiet samoprzylepnych i możliwości związanych z ich zdobieniem, sprawia że można je użytkować właściwie w każdej branży, m.in. logistycznej, kosmetycznej, spożywczej czy handlowej i marketingowej. Jednym z zadań w marketingu jest promocja, a dobra promocja pozwala na zwiększenie sprzedaży i przychylność klientów. Koszty związane z zakupem etykiet samoprzylepnych i dodatkowych akcesoriów do wydruku, nie jest porównywalny z możliwościami, które daje taka forma promocji.

Etykiety termiczne, sprawdź naszą ofertę:


Etykiety samoprzylepne w firmach kurierskich

Wiele sklepów wysyłkowych zaopatruje się w etykiety samoprzylepne, ponieważ dzięki nim mogą szybko i sprawnie wydrukować etykietę na przesyłkę. Nie dość, że w ten sposób paczka prezentuje się w estetyczny sposób, to jeszcze wszystkie dane odbiorcy są na niej bardzo dobrze widoczne. Etykiety te są bardzo odporne na zmienne temperatury, wilgoć czy wiatr. Nie ma z nimi najmniejszego problemu nawet, gdy paczka dostarczana jest na drugi koniec świata. Tego typu akcesoria sprawdzają się również podczas przeprowadzki, kiedy np. chcemy zaznaczyć, co znajduje się w danym kartonie. 

Jakie są nietypowe zastosowania etykiet samoprzylepnych?

Etykiety-samoprzylepne-w-arkuszach-i-na-rolkach--3
Etykiety samoprzylepne najczęściej kojarzą się z firmami wysyłkowymi. Jednak to nie jedyna możliwość ich wykorzystania, ponieważ posiadają one inne, ciekawe zastosowania:
 • sprawdzają się podczas organizacji przyjęcia. Możesz nakleić je na siedzenia z nazwiskami gości, lub na szklanki czy kieliszki. Wiele Par Młodych wykorzystuje je w ten sposób na swoim weselu.
 • Oznacz prezent – okazji do obdarowywania jest naprawdę wiele. Być może warto więc wyposażyć się w małe etykiety samoprzylepne i to właśnie na nich wpisywać imię osoby, do której udajemy się na przyjęcie?
 • W szkole – młodzi uczniowie mogą wykorzystywać mniejsze etykiety do oznaczania swoich zeszytów i książek. 
 • W biurze etykiety samoprzylepne powinny być wyposażeniem każdego biura, nawet tego domowego. Dzięki nim można w estetyczny sposób oznaczyć segregatory i teczki. 
 • Oznaczanie pudełek z jedzeniem – etykiety samoprzylepne sprawdzą się, kiedy przygotowujesz jedzenie na kilka dni i zamykasz je w plastikowych pudełkach. Dzięki nim możesz oznaczyć, kiedy został przygotowany posiłek, co znajduje się w pudełku i ilość kalorii. Sprawdza się to zarówno wtedy, kiedy gotujesz dla siebie, jak i dla swoich bliskich.
 • Do oznaczania przypraw – jeśli chcesz oznaczyć małe buteleczki z przyprawami, aby mieć pewność, że zawsze sięgniesz po tę prawidłową, możesz opisać i nakleić na nie etykiety. To bardzo estetyczne i wygodne rozwiązanie.

Jakie etykiety samoprzylepne znajdziesz w sklepie Neopak?

W szerokim asortymencie oferowanym przez sklep neopak.pl znajdziesz różne rodzaje etykiet samoprzylepnych m.in.:
 • etykiety biurowe – w różnych rozmiarach m.in. w formacie A4, gdzie może znajdować się jedna duża etykieta lub kilka i kilkanaście mniejszych. Dostępne są w różnych odcieniach.
 • Etykiety ostrzegawcze – przydają się zwłaszcza w sklepach wysyłkowych. Zawsze warto mieć pod ręką etykietę z napisem “Uwaga szkło” czy “Nie rzucać”.
 • Etykiety samoprzylepne do segregatora – pozwalają na estetyczne oznakowanie i opisanie zawartości znajdującej się w segregatorze. 
Jak widać, etykiety samoprzylepne są bardzo atrakcyjnymi i potrzebnymi akcesoriami, dzięki którym życie staje się o wiele łatwiejsze. Jeśli więc prowadzisz firmę, zwłaszcza wysyłkową, lub lubisz praktyczne i estetyczne rozwiązania, nie zastanawiaj się tylko koniecznie zapoznaj się z pełnym asortymentem firmy neopak.pl. To właśnie w tym miejscu znajdziesz wysokiej jakości artykuły papiernicze w przystępnych cenach. Warto wiedzieć, że oferta firmy neopak.pl jest największą spośród wszystkich podobnych firm na rynku polskim, ponieważ zaufało jej wiele tysięcy Polaków. 
Etykiety samoprzylepne w arkuszach i na rolkach
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie