Adam BorutaAdam Borutaśroda, 25 maja 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1284
Ilość komentarzy: 0

Flopak - rodzaje i cechy

Wszystko o wypełniaczach Flopak


Na pewno zdarzyło Ci się coś wysłać przez Internet albo nawet prowadzisz sklep wysyłkowy i dziennie wysyłasz dziesiątki przesyłek. Niezależnie od częstotliwości i profesjonalizmu, jaki ta czynność wymaga, na pewno otarłeś/aś się o temat wypełniaczy.

Czym są wypełniacze?


Są to uniwersalne materiały, które służą do wypełniania wszelkiego rodzaju opakowań w celu amortyzacji i zabezpieczenia przedmiotu przed niepożądanym uszkodzeniem w trakcie przewożenia lub składowania.

Wypełniaczy na rynku jest wiele. Ich rodzaje różnią się między sobą kilkoma ważnymi parametrami takimi, jak:
 • materiał
 • rozmiar
 • sprężystość
 • kształt
 • kolor
To, którego wypełniacza użyjemy zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, a także preferencji. W zależności, czy wysyłamy przesyłkę w kartonie, czy w miękkiej paczce, dobór wypełniacza będzię się różnił.
Dziś przybliżymy Wam wypełniacz, jakim jest Flopak.

Wypełniacze do paczek

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Wypełniacze do paczek

Pochodzenia Flopaku


Flopak to spieniony polistyren - lekki, sprężysty i bardzo wytrzymały. 

Flopak to znakomity wypełniacz do przesyłek kartonowych. Jego objętość, rozmiar i kształt łączą się w idealne wręcz walory dla wypełniacza. Z jego pomocą bezproblemowo zabezpieczymy przesyłki zawierające:
 • elektronikę
 • zabawki
 • kosmetyki
 • książki
 • mniejszy sprzęt AGD i RTV
 • płyty CD
 • żywność
 • przedmioty o nieregularnych kształtach

Ekologiczność wypełniacza Flopak


Ekologiczność tego wypełniacza, to jedna głównych cech, dla których tak chętnie sięgamy po właśnie ten rodzaj. Jak wiadomo, ludzkość codziennie mierzy się z globalnym kryzysem ekologicznym. Prognozy specjalistów mówią, że musimy działać już teraz, jeśli chcemy przeciwdziałać temu problemowi. Jednym ze sposobów jest wybór i zakup tego, co ekologiczne.
W dzisiejszych czasach istnieje ekologiczna alternatywa niemal każdego artykułu, których potrzebujemy jako konsumenci. Jak wiadomo też, cały świat dziennie objeżdżają miliony samochodów dostawczych, które wiozą zamówione produkty do klientów. O ile nie mamy wpływu na paliwo, jakie wykorzystywane jest w przemyśle przwoźniczym, to możemy dołożyć cegiełkę podczas pakowania przesyłki. Wystarczy wybrać ekologiczne materiały, które w głównej mierze dysponują cechami biodegradowalności lub mogą być efektywnie wykorzystane procesie recyklingu. Ważne jest, by świadomie dokonywać wyboru produktów i postawić na ich ekologiczność. Z tego względu też uważamy, że Flopak to jeden z najbardziej ekologicznych wypełniaczy, który dodatkowo imponuje swoim szerokim zastosowaniem.

Cechy wypełniacza flopak


Flopak to nie tylko ekologiczne podejście. Wypełniacz ten posiada o wiele więcej cech, które przemawiają za tym, aby to właśnie ten produkt wybrać.

Lekki i wytrzymały


Moc Flopaka przede wszystkim leży w jego niskiej wadze oraz wytrzymałej strukturze. Wystarczy wziąć jeden kawałek do ręki i spróbować ścisnąć aby zobaczyć, że jest to bardzo jakościowy produkt. Jego budowa składa się w ponad 90% z powietrza, co zapewnia niezwykle wysoką sprężystość. Umieszczając przedmiot w kartonie wypełnionym Flopakiem mamy pewność, że nic mu się nie stanie. Kawałeczki Flopak będą odbijać się od siebie w "niemal próżniowym" środowisku.

Antystatyczność


Zabezpieczanie elektronicznych urządzeń za pomocą tego wypełniacza to nie problem. Struktura wypełniacza Flopak nie doprowadzi do wyładowań elektrycznych, dzięki czemu nie musimy się martwić tym, że odbiorca otrzyma niesprawne urządzenie.

Łatwość użytkowania


Sposób użycia wypełniacza Flopak jest najprostszy w świecie. Wystarczy do otwartego kartonu wsypać pierwszą warstwę, która będzie podłożem dla naszego przedmiotu. Następnie wkładamy towar, który chcemy wysłać (możemy wcześniej również go opakować w dodatkowy materiał) i przysypujemy pozostałą porcją Flopaka. Ważne, aby Flopak zajmował większą część pudła. Najlepiej wsypać go "aż po brzegi".

Niska cena


Flopak ze względu na materiały i technologie użyte podczas produkcji jest niski w swojej cenie. Nie musimy wydawać niepotrzebnych pieniędzy na proces produkcji z użyciem materiałów, które o wiele ciężej pozyskać. Flopak to wybór zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny.
Nie bez znaczenie jest w tym aspekcie także możliwość jego ponownego wykorzystania, gdyż nie traci on swoich właściwości i nawet wielokrotny użytek nie obniża jego parametrów jakościowych. Dzięki temu flopak, króry otrzymaliśmy w paczce możemy użyć po raz kolejny. 

Wyjątkowa ochrona


Dzięki sprężystości i ilości kawałków, które otrzymujemy kupując opakowanie wypełniacza Flopak, jesteśmy w stanie zabezpieczyć znaczną większość różnego rodzaju produktów. Flopak jest w stanie zamortyzować wiele ostrych, delikatnych i kruchych przedmiotów takich, jak: elektronika, naczynia, ceramika, kosmetyki, biżuteria i inne. Jego gładka powierzcnia i wyjątkowa sprężystość oferują znakomite tłumienie wstrząsów przy jednoczesnym braku ryzyka zarysowania chronionej powierzchni.

Elastyczność


Dzięki swojej elastyczności, wypełniacz Flopak znakomicie dostosuje się do kształtu spakowanego przedmiotu nadając mu bezpieczne gniazdko, w którym bez szwanku dotrze do odbiorcy. To właśnie dlatego między innymi najlepiej korzystać z tego wypełniacza w połączeniu z tekturowymi pudłami.

Ponowne wykorzystanie


Korzystając z rozwiązania, jakim jest wypełniacz Flopak, mamy pewność, że wypełniacz zostanie ponownie wykorzystany. Odbiorcy często przechowują wypełniacz i używają go w swoich kolejnych przesyłkach. Flopak jest w 100% powtórnie używalny, co przekłada się na kolejne zalety związane z ekologią. Dzięki ponownemu użyciu tego wypełniacza, mamy pewność, że jego produkcja nie nabierze niezdrowych obrótów. Popyt determinuje podaż, a skoro produkt pozostaje cały czas w obiegu, nie występuje dodatkowa potrzeba jego doprodukowywania.

Żywotność


Możnaby się obawiać, że skoro Flopak jest zrobiony w ponad dziewięćdziesięciu procentach z powietrza, to w trakcie transportu powietrz to się straci, a kawałki naszego wypełniacza zmienią się w twarde, suche kulki. Otóż nie musimy się obawiać takiego obrotu wydarzeń. Flopak gwarantuje wysoką jakość i na pewno nie straci swoich walorów.

Rodzaje wypełniacza Flopak


Flopak to wypełniacz, który dzieli się na kilka podstawowych rodzajów. Dzięki wariacjom wypełniacza, możemy dobrać produkt specjalnie pod siebie i nasz biznes. Poniżej opisujemy dostępne w asortymencie naszego sklepu rodzaje Flopaków oraz czym wyróżnia się każdy z nich.


Zielony wypełniacz Flopak


Najchętniej wykorzystywaną wersją wypełniacza jest zielony Flopak.
Flopak--rodzaje-i-cechy
W asortymencie naszego sklepu posiadamy zielony Flopak w worku o pojemności 500 litrów. Jest to niezwykle opłacalna opcja dla przedsiębiorstwa ale i osoby indywidualnej, która już dziś chce zadbać o środowisko. Jeśli nie wysyłasz dużej ilości przesyłek, a dalej chcesz skorzystać z ekologicznych cech tego produktu, proponujemy wersję 100-litrową tego wypełniacza.

Podsumowanie


Reasumując, Flopak to idealny wręcz wypełniacz, który posiada ogromny przerost zalet nad wadami i dzięki któremu:
 • zabezpieczymy przesyłkę w solidny sposób
 • zadbamy o środowisko
 • zachwycimy potencjalnego odbiorcę
Serdecznie polecamy i zachęcamy do kupowania wypełniaczy w naszym sklepie!
Flopak - rodzaje i cechy
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie