Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaczwartek, 7 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1534
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Folia bąbelkowa – jak ją zutylizować?

Folia bąbelkowa – jak ją zutylizować?


Twoje zamówienie ze sklepu internetowego właśnie dotarło pod Twoje drzwi? Widzisz, że przesyłka została solidnie zapakowana, a przedmiot odpowiednio zapakowany. Firma naprawdę się postarała. Kiedy jednak odpakujesz już swój pakunek, możesz zastanawiać się, do którego kosza na śmieci powinna trafić folia bąbelkowa. Jak zutylizować folię pęcherzykową? Możesz wrzucić ją do śmieci zmieszanych, ale czy to pomoże planecie dalej się rozwijać? Raczej nie. Segregacja odpadów jest niezwykle ważna – jednak należy robić to właściwe. Żeby tak się działo, musisz wiedzieć, gdzie powinna zostać wyrzucona folia bąbelkowa. W tym artykule znajdziesz odpowiedź na tę pytanie. 

Folia bąbelkowa


Czym jest folia pęcherzykowa?


Folia bąbelkowa pozwala zabezpieczać wysyłany towar. Jest to gwarancja, że zakupiony przez internet przedmiot, dojdzie do nowego właściciela w stanie idealnym. To wyjątkowe zabezpieczenie, jakim jest folia, odporne jest na wstrząsy, warunki atmosferyczne, a w tym deszcz czy śnieg. Nie straszny jej mróz oraz grad. Chroni szkło przed stłuczeniem, a elektronikę przed zwarciami, ponieważ jest to świetny izolator. Warto wiedzieć, że Pęcherzyki wypełnione powietrzem służą nie tylko do ochrony zawartości, ale także koperty czy też pudła wysyłkowego zawierającego ostre przedmioty. Folia chroni opakowanie przed rozdarciem. Sprawdza się ona zatem przede wszystkim, gdy potrzebujesz wysłać delikatny przedmiot, np. biżuterię.


Folia bąbelkowa zabezpieczy przeprowadzkowe przedmioty (na przykład meble) przed porysowaniem ścian czy uszkodzeniem. Może się składać ona z kilku warstw. Dzięki niej nie obijają się one o inne przewożone rzeczy i nie niszczą ścian podczas wynoszenia ich z domu.Również sklepy niekiedy korzystają z folii pęcherzykowej przy sprzedaży delikatnych przedmiotów, na czas ich przewozu od siedziby sklepu do domu klienta. Folia bąbelkową stanowi doskonałe zabezpieczenie i jest polecana wszystkim sklepom, które prowadzą sprzedaż wysyłkową. Świetnie wypełnia wolne przestrzenie w opakowaniach zbiorczych.

folia bąbelkowa
Folia bąbelkowa

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa


Folia bąbelkowa – co można zabezpieczyć przy jej pomocy?


W obecnych czasach w papierowy karton zapakować można wszystko, ale czy wybrany przedmiot dojdzie do odbiorcy we właściwym stanie? Jeśli zostanie prawidłowo zabezpieczony to na pewno! Wystarczy wybrać odpowiednią folię bąbelkową – może to być, na przykład folia bąbelkowa samoprzylepna lub specjalna folia bąbelkowa do pakowania. Jakie przedmioty zabezpieczyć można przy jej pomocy? 

Folia pęcherzykowa jest wyjątkowo elastyczna, więc świetnie sprawdzi się podczas zabezpieczania szkła, porcelany, a nawet ceramiki. Wszelkie delikatnie przedmioty, które narażone są na stłuczenia, mogą zostać zabezpieczone przy użyciu folii bąbelkowej. Można owinąć nią rower, narty, sprzedane meble, niektóre z części samochodowych obraz, a nawet zabytkowy zegar. Elektronika oraz wiele artykułów rtv i agd również wymaga zabezpieczenia – do tego celu użyć można specjalnej folii bąbelkowej antystatycznej. Jest to świetny materiał do pakowania paczek – termoizolacyjny, wodoodporny, chroniący przed zgnieceniem. Wystarczy wybrać rozmiar, ilość warstw folii, rodzaj folii oraz wielkość i szerokość rolki.


Czy folia bąbelkowa to materiał termoizolacyjny?


Tak folia bąbelkowa jest materiałem termoizolacyjnym – ale to nie wszystko. Ma ona wiele ciekawych właściwości. Jest odporna na wilgoć, wodę oraz wyjątkowo ulewny deszcz. Nie przepuszcza zapachów i oczywiście temperatury. Za pośrednictwem polietylenu w wersji LDPE lub HDPE uzyskujemy właściwości chroniące przed negatywnym wpływem temperatury, co rzeczywiście potrafi sprawdzić się w zabezpieczeniu, na przykład drzewek owocowych podczas zimy. Uniwersalność tego produktu przerosło fantazje samych wynalazców, bo przecież jednym z najważniejszych zastosowań pęcherzyków jest ich głośne pękanie pod naciskiem.

Folia bąbelkowa

Jeśli jesteś ciekawy, gdzie kupić folię pęcherzykową, to nie ma innej odpowiedzi niż - Neopak. Mamy w swojej ofercie wszystkie możliwe rodzaje, wielkości i nawoje. Nawet jeśli czegoś nie mamy, to możemy przygotować specjalnie spersonalizowaną pod konkretnego klienta folię. Grono naszych wybitnych fachowców jest w stanie doradzić i zaproponować produkt unikalny do zastosowania.

Jak zutylizować folię bąbelkową?


Przede wszystkim pamiętaj, że folia bąbelkowa w pełni nadaje się do segregacji. Jest ona wręcz stworzona do recyklingu, dlatego powinna zostać wrzucona przez Ciebie do odpowiedniego pojemnika – a jest nim kosz żółty przeznaczony na metale oraz tworzywa sztuczne. Warto jednak znaleźć dla niej inne przeznaczenie, na przykład może ona przydać się podczas wyprzedaży nieużywanych, domowych przedmiotów. 

Miej na uwadze fakt, że tylko i wyłącznie czysta folia bąbelkowa może trafić do żółtego pojemnika. Nie możesz wrzucić tego zabezpieczenia jeśli wcześniej zostało ono oklejone taśmą lub połączone z innym materiałem. Folia bąbelkowa jest surowcem, który można ponownie przywrócić do obiegu. Jest to świetne rozwiązanie dla ludzi i środowiska! 

folia bąbelkową gdzie wyrzucić
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie