Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecpiątek, 4 listopada 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1304
Ilość komentarzy: 0

Folia stretch typu prestretch co to jest i jej właściwości?


Różne akcesoria do pakowania przesyłek stosowane są na magazynach i w zależności od działalności oraz sposoby pakowania konieczne może być inwestowanie w różne narzędzia. Zobacz czym charakteryzuje się standardowa folia stretch, a czym różni się od folii typu prestretch. Przekonaj się czy aby w twojej firmie lub na twoim magazynie lepiej nie sprawdzi się właśnie to drugie rozwiązanie.

Co to jest folia stretch?


Stretch jest to rodzaj folii, który powstaje z polietylenu o niewielkiej masie oraz grubości. Dzięki temu charakteryzuje się ona dużą rozciągliwością, a przy tym zabezpiecza przed działaniem wilgoci na zawartość opakowania, które zostało zabezpieczone w taki sposób. Folie stretch dostępne są w wielu rozmiarach oraz kolorach. Jeżeli więc na przykład zabezpieczasz niewielkie buteleczki z płynami przed rozlaniem się do większego zbiorczego opakowania warto będzie wybrać te o mniejszej szerokości. Zazwyczaj będą one posiadały nazwę minirap. Jeżeli jednak owijasz całe palety znacznie lepiej sprawdzą się folie o dużej szerokości.
Jeżeli zaś chodzi o kolor to dostępne będziemy mieli folie przezroczyste, czarne, niebieskie oraz w wielu innych barwach. Najpowszechniejsze będą jednak te pierwsze dwie. Czarny kolor bardzo dobrze ukryje zawartość opakowania i osoby zajmujące się transportem nie będą w stanie na pierwszy rzut oka stwierdzić co znajduje się wewnątrz. Będzie ona więc pomocna jeżeli handlujesz drogimi przedmiotami, które mogłyby zostać skradzione przez nieuczciwych pracowników firm zewnętrznych. Ostateczny wybór jednego zawsze należy do ciebie i warto czasem spróbować które rozwiązanie będzie sprawdzało się lepiej.

Czym jest folia prestretch?


Folia stretch tak samo jak odpowiednik o nazwie prestretch będzie miała bardzo podobne zastosowania. Różnica będzie jednak widoczna na etapie produkcyjnym, a tym samym jej właściwości będą nieco inne. Folia prestretch również wytwarzana jest z tego samego materiału, aczkolwiek w czasie produkcji jest ona już wstępnie rozciągana. Przez to będzie nieco cieńsza w porównaniu do tradycyjnej folii. Będzie ona miała również swoje zalety o których za chwilę się przekonasz.

Folia-stretch-typu-prestretch-co-to-jest-i-jej-waciwoci
Folia stretch

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia stretch

Zalety folii prestretch


Każdy rodzaj folii stretch będzie dosyć chętnie stosowany na magazynach ze względu na łatwość użycia oraz niezłe właściwości techniczne. Zazwyczaj wykorzystamy ją do ochrony palet lub pojedynczych kartonów oraz innych przesyłek. Zobacz jakie zalety będzie dodatkowo posiadała folia prestretch i kiedy będzie sprawdzała się najlepiej.

 • Lepsza przejrzystość
Jedną z wielu zalet folii prestretch jest jej bardzo dobra przejrzystość ze względu na rozciągnięcie materiału. Jeżeli więc zależy ci szczególnie na tym aby napisy na danych opakowaniach były czytelne warto będzie zastosować taki rodzaj materiału. Nie będziesz musiał się także martwić o to czy folia będzie odpowiednio mocna, gdyż jest ona wytwarzana z odpowiednią starannością i mimo wstępnego rozciągania nadal zachowuje bardzo dobre właściwości.

 • Łatwiejsza aplikacja
Jakby nie patrzeć podczas różnych prac na magazynie czy w innych zakładach produkcyjnych łatwość obsługi narzędzi jest bardzo ważna. Nie zawsze przecież będziemy mieli do czynienia z wykwalifikowanymi pracownikami, którzy będą znali sposoby obsługi wszystkich narzędzi. Sama aplikacja najzwyklejszej folii stretch nie jest zbyt trudna, aczkolwiek wymaga to użycia sporej ilości siły ze względu na konieczność rozciągnięcia. Jeżeli więc wiesz iż w najbliższym czasie nie będziesz w stanie zakupić specjalnych maszyn, a folia używana jest dosyć często warto będzie zainwestować właśnie w folię stretch, która jest wstępnie rozciągnięta. W takiej sytuacji nie będzie konieczności używania aż takiej siły, a aplikacja stanie się dużo łatwiejsza. Przyspieszy to także wykonanie codziennych obowiązków, a zamówienia klientów będą realizowane nieco szybciej.

Co dodatkowo będzie pomocne przy pakowaniu?


Jakby nie patrzeć zazwyczaj folia stretch będzie używana podczas pakowania przesyłek lub całych zbiorczych palet. Dodatkowo podczas takich czynności pomocne mogą być inne narzędzia. Inwestycja w sprzęt dobrej jakości sprawi, że wszystkie zadania będą przebiegały znacznie sprawniej, a każde zamówienie zostanie zrealizowane w odpowiednim czasie. Sprawdź co dodatkowo może być pomocny oraz przekonaj się czy aby na pewno twoi pracownicy posiadają niezbędne wyposażenie.
 • Dyspenser do folii stretch
Prowadzisz firmę, w której często używa się szerokich folii stretch i owija się nimi na przykład palety lub duże kartony? Z pewnością pomocny wówczas będzie dyspenser do folii stretch. Dzięki temu aplikowanie folii stanie się dużo łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej bez konieczności kupowania drogich narzędzi i owijarek. Wiadomo, że stosując inne rozwiązania, które automatycznie owiną całą paletę spowoduje, że wykonanie każdego zadania będzie dużo łatwiejsze i na przykład w zakładach produkcyjnych będzie to niezastąpione. Jeżeli jednak folia używana jest okazjonalnie jak najbardziej aplikowanie ręczne będzie wystarczające.
 • Taśma mocującą pp
Taśmy mocujące mogą być wykorzystywane podczas pakowania dużych przesyłek paletowych, ale również dzięki nim zabezpieczymy kartony przed przypadkowym otwarciem. Mogą być one mocowane z użyciem specjalnych spinek metalowych lub zgrzewane. Jeżeli zaś zabezpieczasz niewielkie opakowania kartonowe możesz zainwestować w specjalne urządzenie, które automatycznie zgrzeje całość bez wykonywania dodatkowych czynności.
 • Taśma pakowa
Różne taśmy pakowe są na co dzień używane na magazynach do zaklejania dużych opakowań oraz oklejania przygotowanych do wysyłki palet. Najpopularniejsze będą taśmy w brązowym lub przezroczystym kolorze. Jeżeli jednak chcesz dodatkowo promować swoją działalność warto będzie przemyśleć czy nie opłaca się kupić taśmę pakowej z nadrukowanym logo lub innymi przydatnymi informacji o twojej firmie.
 • Marker i długopis
Pracownicy, którzy przygotowują wiele przesyłek każdego dnia zazwyczaj będę musieli w jakiś sposób oznaczyć poszczególne zamówienia. Dzięki temu prawdopodobieństwo pomyłki będzie znacznie mniejsze. Aby jednak oznaczenie było możliwe konieczne będzie zainwestowanie w specjalne naklejki w różnych kolorach lub zakupienie markera, którym pracownik będzie mógł zapisać jakiś konkretny numer lub opisać zawartość. Zaś sam długopis na stanowisku pracy będzie szczególnie istotny jeżeli zatrudniony będzie musiał wypełniać jakieś dokumenty w czasie pełnienia obowiązków. Nikt nas nie lubi przecież poszukiwać akcesoriów w czasie pracy, gdyż dezorganizuje to wiele czynności.
fot.pixabay
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie