Przemysław  KrawiecPrzemysław Krawiecpiątek, 8 lipca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1378
Ilość komentarzy: 0

Format B1 w opakowaniach - charakterystyka


Dokumenty oraz opakowania w różnych rozmiarach spotykamy codziennie w naszym życiu. Producenci chcąc dać dużą możliwość wyboru stosują wiele formatów i tym samym dostosowują się do każdego klienta. Zobacz czym charakteryzuje się format B1 oraz gdzie będzie najczęściej wykorzystywany.

Jakie wymiary ma format B1?


Wybierając blok rysunkowy, papier do drukarki lub inne artykuły zazwyczaj mamy do czynienia z formatami z literką A na początku. Będą to na przykład A4, który jest zarazem najbardziej popularny. Będzie on bowiem używany w większości firm do drukowania faktur VAT oraz innej dokumentacji. W niektórych miejscach możemy spotkać jeszcze kartki A5, aczkolwiek z pewnością będzie on znacznie mniej popularny. Jeżeli zaś chodzi o format B1 to jest on raczej rzadko spotykany. Niektóre obrazy czy kalendarze mogą mieć takie wymiary. Format B1 będzie miał wymiary 707 x 1000 mm. Pamiętaj, że opakowanie dostosowane do takiego rozmiaru będzie nieco większe, aby móc bez problemu umieścić wszystko wewnątrz.

Rodzaje opakowań


Każdy z nas z pewnością zdaje sobie sprawę, że możemy odnaleźć wiele różnych opakowań, które mogą różnić się zastosowaniem oraz właściwościami technicznymi. Dlatego też wybór odpowiedniego opakowania sprawi, że będziesz usatysfakcjonowany z dokonanych zakupów. Format B1 jak można zauważyć jest całkiem spory, więc bardzo ważne będzie odpowiednie usztywnienie, a nawet mimo to może okazać się, że nieostrożny kurier spowoduje uszkodzenie całości. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć całość, aby móc cieszyć się w pełni z rozwijającej się działalności. Pamiętaj, że niezadowolony klient może pozostawić negatywną opinię, czego z pewnością byś nie chciał. Zobacz jakie opakowania w formacie B1 są dostępne aktualnie w hurtowniach.

karton B1
Tuby B1

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Tuby B1

Kartony klapowe


Kartony klapowe są z pewnością najczęściej stosowanymi opakowaniami. Wynika to z kilku czynników, które sprawiają, że kartony te są tak chętnie wybierane. Pierwszym powodem będzie niewielka cena zakupu. Jest to spowodowane faktem, iż wytworzenie takiego opakowania nie wymaga zakupu drogocennych maszyn. Cena może być dodatkowo niższa, gdy zastosowana została tektura o mniejszej grubości. Pamiętaj jednak, że wówczas parametry będą także nieco gorsze. Nie kieruj się więc wyłącznie atrakcyjną ceną w niektórych sklepach, ale wybierz artykuły, które spełnią twoje oczekiwania.

Kartony wykrojnikowe


Opakowania wykrojnikowe są równie często spotykane, ale będą one już trochę droższe. Mają one jednak sporą zaletę. Do montażu nie będziemy potrzebowali żadnych dodatkowych narzędzi ani taśmy pakowej. Większość nowoczesnych kartonów wykrojnikowych będzie posiadała specjalną powłokę klejącą, a zamknięcie możliwe jest bezpośrednio po odklejeniu specjalnej powłoki zabezpieczającej. Nie będziesz musiał więc pamiętać o stałym zamawianiu dodatkowych akcesoriów oraz dbaniu o stan dyspenserów i innych narzędzi.

Tuby tekturowe


W przypadku wysyłki większych arkuszy papieru konieczne będzie odpowiednie zapakowanie. Nikt z nas w końcu nie chce, aby do miejsca docelowego dotarł produkt zniszczony lub pozaginany. W takiej sytuacji bardzo dobrym pomysłem będzie użycie tuby tekturowej, która nie jest tak łatwa do złamania jak najzwyklejszy karton o dużej powierzchni. Przy tak dużych rozmiarach tuby okrągłe sprawdzą się wręcz idealnie do przechowywania oraz transportu.

karton w formacie b1

Tuby kwadratowe


Ten rodzaj tub jest obecnie chętnie wybierany przez wszystkie firmy sprzedające artykuły za pośrednictwem internetu. Kwadratowa podstawa sprawia, że wysyłka oraz naklejenie etykiety będzie dużo łatwiejsze. Również do przechowywania nie będziemy potrzebowali specjalnych statywów. Warto zapamiętać, że w tym przypadku nie będzie konieczności dokupywania specjalnych dekielków z tworzyw sztucznych. Tuby kwadratowe będą więc łatwiejsze w codziennym użytkowaniu i sprawdzą się one po prostu dużo lepiej. Jeżeli zaś chodzi o cenę to nie odczujesz szczególnej różnicy w porównaniu z poprzednią opcją.

Pudełka ozdobne


Kartony ozdobne jak sama nazwa wskazuje produkowane są w celu przechowywania różnych drobiazgów w naszych domach. Pudełeczka tego rodzaju będą posiadały zazwyczaj jakąś grafikę lub inny interesujący wzór. Mogą mieć one zamykanie przymocowane na stałe lub osobną pokrywkę. Wszystko więc będzie zależało od twoich osobistych preferencji. Opakowania te będą zazwyczaj kartonami wykrojnikowymi, więc będą łatwe w montażu. Zaś w razie jakichkolwiek problemów na YouTube odnajdziemy filmiki instruktażowe pokazujące w jaki sposób krok po kroku wygląda montaż opakowania.

Co może być przydatne podczas pakowania?


Odpowiednie zapakowanie kartonu jest bardzo ważne. Nawet najmocniejszy karton wykonany z odpowiednią dokładnością złożony w nieodpowiedni sposób sprawi, że mimo wszystko nie spełni on twoich oczekiwań. Zastosowanie słabej taśmy pakowej lub innych narzędzi słabej jakości może skutkować w najgorszym przypadku rozłożenie się opakowania w trakcie transportu. Zobacz jakie narzędzia mogą być szczególnie pomocne oraz na co zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania wyboru.

Dyspenser + taśma pakowa


Dyspenser z pewnością znacząco ułatwia aplikację taśmy pakowej na opakowania. Podczas dokonywania wyboru istotna będzie ergonomiczna budowa. Sprawi to, że praca przebiegnie sporo szybciej i przede wszystkim bez najmniejszych problemów. Przeglądając ofertę różnych sklepów odnajdziemy dyspensery dostosowane do taśm o rozmaitych szerokościach. Taśma pakowa będzie niezbędna do zaklejania wielu kartonów. Musi charakteryzować się ona mocnym klejem, który mocno trzyma się każdego podłoża.

Nożyk bezpieczny


Podręczny nożyk wykorzystywany jest do wielu czynności. Możemy użyć go do otwierania kartonów, przecinania taśmy klejącej czy rozpakowywania palet zabezpieczonych folią stretch. W sklepach odnajdziemy zwykłe nożyki, tak zwane tapetowe oraz takie bezpieczne. Te drugie są znacznie bardziej polecane przy wielu pracach ze względu na samoczynnie chowane ostrze. Dzięki temu różne wypadki wskutek niezabezpieczonej krawędzi tnącej nie będą występowały. Dlatego też na wielu magazynach oraz w sklepach ogólnospożywczych wykorzystuje się takie rozwiązania.

opakowanie b1

Nożyczki


Zakup nożyka przy amatorskim zastosowaniu może być po prostu bezsensowne ze względu na konieczność inwestowania w narzędzia, które później nie będą używane. Ostre nożyczki będą sprawdzały się równie dobrze w tych samych czynnościach. Mogą być jednak nieco mniej praktyczne przy użytkowaniu na dużą skalę. Pamiętaj jednak, że mimo wszystko nożyczki przydają się nie tylko podczas pakowania przesyłek, ale również będą niezastąpione w każdym biurze. Wybierając nożyczki zwróć szczególną uwagę na długość. Przy częstym użytkowaniu dobrze będzie wybrać te dłuższe. Podczas zakupów nie kieruj się wyłącznie ceną, ale wybierz sprawdzonego producenta, który oferuje najlepszą jakość.

Jak zabezpieczyć kartony na czas wysyłki?


Odpowiednie zabezpieczenie każdego kartonu jest bardzo ważne. Nikt z nas w końcu nie chce, aby do odbiorcy dotarła uszkodzona przesyłka. Może to przecież skutkować wieloma nieporozumieniami i kłótniami między kontrahentami. Rodzaj stosowanego zabezpieczenia będzie różnił się w zależności od wagi zawartości oraz innych właściwości. Tak też na przykład ciężkie metalowe części samochodowe wymagają zupełnie innej ochrony w porównaniu do szklanych kieliszków. Zobacz jakie zabezpieczenia spotykane są najczęściej oraz kiedy wybrać każde z nich.

Folia bąbelkowa


Ten rodzaj ochraniacza stosowany jest obecnie chyba najczęściej. Folię tą spotkamy praktycznie w każdym sklepie internetowym oraz na większości magazynów. Folia bąbelkowa dobrze izoluje przed nagłymi zmianami temperatur oraz chroni całość podczas wstrząsów, które jak dobrze wiemy mogą przytrafić się na różnych etapach transportowania. Folię tą spotkamy w postaci gotowych woreczków z warstwą klejącą oraz rolek o różnych szerokościach i długościach.

Wypełniacze papierowe


Wielu świadomych kupujących zniechęca się do foliowych akcesoriów ze względu na sytuację naszej planety spowodowaną produkcją odpadów z tworzyw sztucznych w dużych ilościach. W związku z tym spora część producentów postanawia ulepszać wypełniacze papierowe oraz inne akcesoria do pakowania wykonane z tego surowca. Zastępstwem dla folii bąbelkowej będzie papier bąbelkowy. Zaś jeśli chodzi o większe puste przestrzenie to zamiast poduszek powietrznych warto wybrać papier nacinany. Pamiętaj, że rezygnacja z foliowych akcesoriów może przyciągnąć wielu nowych klientów, a rynek zabezpieczeń przyjaznych środowisku ciągle się powiększa. 

Chrupki skropak


Poza papierowymi oraz foliowymi akcesoriami odnajdziemy również takie z innych materiałów, które również mogą być przyjazne naturze. Do takiej grupy z pewnością zaliczają się chrupki skropak, które są w pełni biodegradowalne, a sam proces rozkładu jest banalnie prosty. Wystarczy wrzucić chrupki do miski z wodą czy zlewu i polać wodą. Całość automatycznie się rozpuści i po odpadkach nie będziemy mieli ani śladu. Skropak bez większych trudności użyjemy przy chronieniu niewielkich przedmiotów oraz akcesoriów, które nie ważą zbyt dużo.
fot.pexels
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie