Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 13 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 396
Ilość komentarzy: 0

Gdzie kupić zapinki blaszane do paskowania?

Gdzie najtaniej kupić zapinki blaszane do bandowania (paskowania)?


Pakowanie to codzienny proces w każdym większym zakładzie produkcyjnym, który swoje produkty wysyła w kierunku mniejszych centrów dystrybucyjnych, by stamtąd trafiały do poszczególnych sklepów w danym regionie. W przypadku dużych firm produkcyjnych, metod pakowania jest naprawdę wiele, jednak dzisiaj skupimy się na czymś, co nazywa się paskowania, a bardziej profesjonalnie chodzi nam oczywiście o bandowanie.

Dla większości zwykłych obywateli naszego kraju nazwa bandowanie, czy paskowanie nie będzie mówiła zupełnie nic. Bandowanie to nic innego jak proces pakowania, chociażby opakowań zbiorczych, które wymagają specjalnej ochrony, a przede wszystkim mocnego przytwierdzenia do siebie. Paskowanie wykorzystuje się również do zabezpieczania pojedynczych opakowań, w których znajduje się ciężki towar lub taki, który wymaga stuprocentowej pewności, że wewnątrz opakowania żaden z elementów zabezpieczających nie przemieści się nawet o milimetr.

Czym więc dokładnie jest bandowanie (potocznie nazywane paskowaniem)? W jaki sposób banduje się opakowania? Czego potrzebujemy do prawidłowego bandowania? Jakie towary się banduje? Gdzie kupić niezbędne akcesoria i elementy potrzebne do banowania? Odpowiedzi jak zawsze możesz szukać w dalszej części tego wpisu.

ręczny napinacz do bandowania

Co to jest paskowanie (bandowanie)?


Bandowanie to specjalny proces zabezpieczania towarów na czas transportu, polegający na owinięciu opakowań (kartonów, pudełek, całych palet) za pomocą specjalnej taśmy, która w sposób skuteczny i bezpieczny zapewni stabilność i brak możliwości przesunięcia towarów podczas transportu. Proces bandowania nie jest prosty, nie każdy będzie wiedział, jak to prawidłowo zrobić bez odpowiedniego przeszkolenia. Do takiego zabezpieczenia towarów na czas transportu potrzebnych jest kilka akcesoriów i narzędzi, które najzwyczajniej w świecie, są do tego niezbędne. Mowa tutaj oczywiście o samej taśmie PP lub PET (najpopularniejsze, najczęściej używane taśmy), specjalnych spinkach wykonanych z odpowiedniego metalu, narożnikach, profilach, ale także o bandownicy jak i innych akcesoriach takich, chociażby jak stojak do rozwijania taśmy spinającej.

taśma polipropylenowa do bandowania


Co jest niezbędne do bandowania?


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, do bandowania potrzebnych jest kilka elementów, bez których nie będziemy w stanie wykonać tego procesu. Poniżej wymieniamy te niezbędne, konieczne elementy, które są z tak zwanej kategorii „must have”:
 • Bandownica – to urządzenie, dzięki któremu odpowiednio napniemy wcześniej przygotowaną taśmę do bandowania. O taśmach napiszemy za chwilę. W przypadku bandownic do bandowania warto wspomnieć, że można obecnie nabyć zarówno bandownice ręczne jak i bandownice elektryczne, które są o wiele wygodniejsze przy pracy, jednak bandownice ręczne również są skuteczne. Te urządzenia służą przede wszystkim do odpowiedniego napięcia taśmy zabezpieczającej, dzięki czemu opakowania będą odpowiednio zabezpieczone. Posiadają prostą budowę, ze specjalnymi rolkami, które przy uzyciu siły (lub prądu) w odpowiedni sposób napinają taśmę. Większość napinaczy do taśm posiada specjalne ostrze, które po odpowiednim napięciu taśmy, odcina jej nadmiar, który zwyczajnie jest zbędny.
 • Taśma do bandowania – w przypadku standardowego sposobu bandowania można wymienić dwa rodzaje taśm, a mianowicie taśmy PP (polipropylenowe) oraz taśmy PET (poliestrowe). Do zabezpieczania ciężkich i nietypowych towarów często używa się również taśmy spinające stalowe, do których trzeba użyć specjalnych stalowych spinek. Jeśli chodzi o klasyfikację taśm pod względem wytrzymałości, to najbardziej podstawowe są taśmy polipropylenowe (PP), następnie są taśmy poliestrowe (PET), wytrzymałe na zerwania, warunki zewnętrzne czy wilgoć, na końcu, czyli najmocniejsze, z racji materiału, z którego zostały wykonane, są taśmy spinające stalowe.
 • Spinki do taśm – kolejny nierozłączny element niezbędny do tego, by odpowiednio zabezpieczyć towar za pomocą procesu bandowania. Najczęściej wykorzystuje się zapinki druciane, które mogą występować w różnych rozmiarach pod względem szerokości.
 • Narożniki – to ostatni element, który powinien być zastosowany podczas bandowania. Jak sama nazwa wskazuje, używa się je do zabezpieczenia krawędzi opakowań, tak by napięta taśma PP lub PET nie uszkodziła opakowania.

zapinka druciana do bandowania

Jakie są dodatkowe akcesoria do bandowania?


Poniżej wymieniamy dodatkowe, aczkolwiek nie niezbędne akcesoria, które mogą nam bardzo ułatwić pracę przy bandowaniu opakowań oraz całych palet.
 • Tekturowe profile – to ulepszona forma ochrony krawędzi opakowań, w świetny sposób ochroni zapakowane krawędzie elementów mebli lub innych towarów, które mogą być narażone na uszkodzenie taśmą do bandowania.
 • Odwijacz, wózek do taśm – akcesorium, które w znaczy sposób ułatwi pracę, rolka z taśmą PP lub PET najczęściej jest duża i ciężka, co może sprawiać problemy podczas bandowania. Wózek do taśm usprawni, a przede wszystkim ułatwi pracę podczas bandowania, może posiadać specjalne półki na bandownicę oraz odpowiednie spinki.
 • Zapinki blaszane – jest to tańsze rozwiązanie w porównaniu do drucianych spinek, jednak do używania tego rodzaju zapinek potrzebny jest specjalny napinacz, mogący zaciskać zapinki blaszane na taśmach.

wózek do taśma do bandowania
Zapinki blaszane do taśm PP

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zapinki blaszane do taśm PP


Gdzie kupić zapinki blaszane do bandowania?


Bandowanie to proces, który wykorzystuje się w wielu branżach, wiadome jest, że odpowiednie zabezpieczenie towarów na czas transportu to podstawa. Szerokie spektrum narzędzi, akcesoriów i produktów niezbędnych do prawidłowego bandowania możesz kupić w naszym sklepie internetrowym pod adtesem neopak.pl.

Znajdziesz u nas ogromny wybór zapinek do bandowania, zarówno blaszanych jak i drucianych. Oferujemy również ręczne bandownice oraz taśmy PP i PET. Sprawdź naszą ofertę, a na pewno będzie mile zaskoczony jednymi z najkorzystniejszych cen na rynku. Zapewniamy szybką wysyłkę i profesjonalną obsługę.
zapinki blaszane do bandowania
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie