Michał KrajniakMichał Krajniakwtorek, 12 lipca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 9455
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Ile kartek ma ryza papieru?

Branże drukarskie i poligraficzne są na rynku wręcz niezbędne. Z usług przedsiębiorców, specjalizujących się w tych branżach korzysta niemal każdy. Wynika to z tego, że każdy z nas, niezależnie od tego kim jest i czym się zajmuje, prędzej czy później będzie miał potrzebę, aby to i owo wydrukować. Jak każdy z nas zapewne wie, świadczenie takich usług nie byłoby możliwe, gdyby nie odpowiednia ilość papieru przeznaczonego do druku.
Ile-kartek-ma-ryza-papieru


Papier – komu jest on potrzebny?


Zacznijmy od tego, że papier drukarski będzie przede wszystkim potrzebny tym osobom, które prowadzą biznes z zakresu branży drukarskiej, tudzież poligraficznej. Przede wszystkim będą to punkty ksero, świadczące często usługi ad hoc, z rzadka liczące na masowe zamówienia ze strony klientów. Drugim rodzajem przedsiębiorstw będą wyspecjalizowane drukarnie, które będą świadczyły swe usługi na szeroką skalę.

Wszelkiego rodzaju urzędy oraz instytucje państwowe również potrzebują bardzo dużych ilości papieru, potrzebnego chociażby do drukowania wniosków, decyzji urzędniczych czy innych dokumentów. Także działy kadrowo-księgowe będą potrzebowały bardzo wielu ryz papieru. Wiąże się to z tym, że zawsze będzie potrzeba drukowania takich dokumentów jak lista obecności, ewidencja godzin pracy, umowy czy faktury. Osoby prywatne też często miewiają większe potrzeby drukarskie.

Ryza – co to właściwie znaczy?


Często słyszymy o tym, że ktoś gdzieś kupuje czy zamawia ryzę papieru. A co to jest ryza? Słowo to pochodzi z języka niemieckiego, a konkretnie od słowa Reis, które właśnie oznaczało dużą liczbę kartek papieru, leżących jedna na drugiej. Wyraz ten, jak wiele innych germanizmów przybył do Polski i uległ tutaj spolszczeniu, przyjmując formę: ryza – właśnie.

Ile kartek jest w ryzie papieru?


Współcześnie w jednej ryzie papieru znajduje się 500 kartek. Jednakże liczba ta wcale nie jest oczywista. Jeżeli spojrzymy na sprawę pod kątem historycznym, to okaże się, że z tą liczbą bywało bardzo różnie. Historycznie w jednej ryzie znajdowało się bowiem 480 kartek papieru, ale też nie zawsze. Bywało, że w jednej ryzie uświadczyliśmy 50, 100, 125 czy 250 kartek. Gdyby współcześnie istniała taka rozbieżność, mogłoby dojść do porozumień. Na szczęście dziś już każdy sprzedaje ryzy w liczbie 500 sztuk kartek papieru, dzięki czemu klient za każdym razem wie, jakąś ilość towaru otrzyma.

Ryzy w sklepie Neopak starczą na dłużej!


Sklep Neopak oferuje swoim klientom ryzy papieru. Decydując się na zakupy u nas realnie oszczędzasz, gdyż nie znajdziesz równie niskich cen u konkurencji. Pragniemy także zwrócić Twoją uwagę na to, że kupując naszą ryzę otrzymujesz produkt, który starczy Ci na dłuższy czas. Oczywiście wszystko zależy od Twoich potrzeb drukarskich. 500 sztuk papieru może Ci wystarczyć na miesiąc albo na tydzień. Jedna ryza to za mało? Nic straconego! Kup więcej ryz, jeśli naprawdę Twoje potrzeby są tak duże. Nawet jeśli zdecydujesz się u nas na dokonanie bardzo dużych zakupów, to i tak nie zrujnuje to Twojego budżetu.
Ile kartek ma ryza papieru?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie