Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 30 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 990
Ilość komentarzy: 0

Jak bezpiecznie wysłać alkohol w szklanych butelkach?

Jak bezpiecznie wysłać alkohol w szklanych butelkach?


W dzisiejszych czasach przez internet sprzedaje się praktycznie wszystko, począwszy od produktów pakowych, elektroniki, zabawki, odzież, kosmetyki. Właściwie to moglibyśmy tak wymieniać bez końca, wystarczy wejść na którykolwiek portal aukcyjny czy portal z ogłoszeniami lub jakikolwiek sklep internetowy, z jakiejkolwiek branży, by przekonać się, jak wiele różnych towarów jest oferowanych przez firmy działające w branży e-commerce. W skrócie można by rzec, że jeśli czegoś nie ma w internecie, to tak naprawdę nie możemy tego kupić.

Wydawać by się mogło, że wysyłanie różnych przedmiotów pocztą, czy za pośrednictwem firm kurierskich może być ryzykowne, chodzi oczywiście o towary z kategorii elektroniki, szklanych, ceramicznych zastaw stołowych, produktów w szklanych butelkach. Jednak nic bardziej mylnego. Obecnie sprzedaż wysyłkowa i codzienna ilość wysyłanych towarów jest tak duża, że na przestrzeni lat powstało wiele świetnych rozwiązań w postaci opakowań do szklanych lub po prostu delikatnych towarów, że obecnie wysyłka tego rodzaju towarów to żaden problem, a odsetek uszkodzeń w transporcie jest naprawdę bardzo niski.

W jaki więc prosty, ale skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób można wysyłać szklane towary? Jakie obecnie są znane metody pakowania szklanych butelek, na przykład z alkoholem? Oczywiście transport z zakładu produkcyjnego do sklepów detalicznych tego rodzaju towaru nieco się różni, niż wysłanie własnoręcznie robionej nalewki, na drugi koniec naszego kraju. Sprawdźmy więc, jakie obecnie są metody skuteczne i bezpieczne do wysyłki alkoholu w szklanych butelkach.

wypełniacz do przesyłek


Prosta metoda na zapakowanie szklanej butelki z alkoholem


Jednym z najpopularniejszych opakowań jest tekturowe pudełko, które często jest również wykorzystywane do tego, by wysłać w nim szklaną butelkę winą. Jednak należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach, takich jak odpowiednie zabezpieczenie samej butelki, jak również odpowiednie wypełnienie przestrzeni pomiędzy butelką a ściankami tekturowego opakowania.

Niezwykle istotnym elementem będzie odpowiednio dobór tekturowego opakowania, które kształtem musi przypominać prostopadłościan, w takiej formie, by od każdej ścianki zapakowanej butelki było minimum 2-3 centymetry wolnej przestrzeni, którą później uzupełnimy wypełniaczem. Na samym początku powinniśmy owinąć szklaną butelkę alkoholu tekturą falistą, czyli dwuwarstwowym produktem papierowym, tego typu tektura idealnie chroni i amortyzuje wszelkiego rodzaju uderzenia. Samo tekturowe opakowanie powinno być wykonane co najmniej z pięciowarstwowej tektury, zapewni to nam najwyższy poziom bezpieczeństwa. Opakowanie tekturowe powinniśmy zacząć wypełniać jeszcze przed umieszczeniem szklanej butelki z alkoholem. To te 2-3 centymetry zapasu, o których pisaliśmy wcześniej. Idealnym wypełniaczem będzie papier makulaturowy. Po wykonaniu wyściółki pod szklaną butelkę z alkoholem powinniśmy ułożyć samą butelką owiniętą tekturą falistą, a następnie wypełnić puste przestrzenie boczne, a na sam koniec wierzchnią część opakowania. Po zamknięciu tekturowego opakowania wystarczy zakleić opakowanie taśmą pakową. Jest to jedna z najprostszych, ale jednocześnie najskuteczniejszych metod.

Papier makulaturowy możemy zastąpić folią bąbelkową, natomiast wypełnienie pustych przestrzeni będzie równie skuteczne, jeśli użyjemy tak zwanego skropaku, który jest produktem ekologicznym.

pudełko na alkohol, drewniane
Poduszki powietrzne AirBag

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Poduszki powietrzne AirBag


Czy poduszka powietrzna będzie dobra do zapakowania wina?


Pisząc poduszka powietrzna, oczywiście nie mieliśmy tutaj na myśli żadnych elementów bezpieczeństwa, pochodzących z pojazdów mechanicznych, które poduszki powietrzne na swoim wyposażeniu mają już od wielu lat. We wcześniejszej części tego artykułu wspominaliśmy, że branża opakowaniowa poszła znacznie do przodu, a poduszka powietrzna, a właściwie AirBag (lub AirCover) to nazwa specjalnego opakowania, wykonanego z tworzywa sztucznego, które po umieszczeniu butelki w środku i nadmuchaniu tegoż opakowania powietrzem, tworzy idealne zabezpieczenie dla wszelkiego rodzaju towarów wysyłanych w szklanych butelkach. Polecamy tego typu rozwiązanie, jedno z najbardziej bezpiecznych.


airbag na szklaną butelkę

Styropianowe, dopasowane opakowanie na szklaną butelkę


Każdy, kto rozpakowywał kiedyś telewizor, który dopiero co wniósł do domu, wie, że styropian jest wykorzystywany tam w dużej ilości. Styropianowe opakowanie na szklaną butelkę z winem działa na podobnej zasadzie, jest opakowaniem, które zostawia jak najmniej miejsca na jakiekolwiek ruchy szklanej butelki podczas transportu. Jednak powstaje pytanie, czy każda butelka się tam zmieści? Przecież różne wina, szampany, prosecco czy inne alkohole nie mają takiego samego formatu szklanej butelki. Jednak odpowiedź jest prosta – takie styropianowe opakowanie ma specjalne żeberka wewnątrz, które wyłamując lub zostawiając, sprawiają, że butelka będzie idealnie przylegała i będzie przede wszystkim nieruchoma w trakcie transportu.

styropian

Gdzie kupić bezpieczne opakowanie do transportu szklanej butelki z alkoholem?


Opakowanie z tekturowego pudełka, o którym wspominaliśmy na samym początku, możemy wykonać sami z materiałów, które na pewno znajdziemy w każdym gospodarstwie domowym. Jednak jeśli chodzi o tak zwane poduszki powietrzne, AirBag do szklanych butelek, czy styropianowe formy do wysyłania butelki z winem, niestety w tych przypadkach będziemy musieli się już pofatygować do branżowego sklepu z opakowaniami.

Wiele przydatnych materiałów, jak również AirBagi na szklane butelki znajdziesz w naszym sklepie internetowym neopak.pl. Zapewniamy atrakcyjne ceny, profesjonalną obsługę, a w przypadku większych zakupów możliwość negocjowania stawki.

szklana butelka z alkoholem
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie