Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 4 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1292
Ilość komentarzy: 0

Jak dobrze i bezpiecznie spakować laptopa do wysyłki?

Jak dobrze i bezpiecznie spakować laptopa do wysyłki? 


Sprzedając elektronikę, ciężko byłoby zapomnieć o laptopach. Są one oferowane w każdym sklepie internetowym specjalizującym się w sprzedaży. Większość z nich pakowana jest fabrycznie jeszcze zanim trafi do klienta. Producenci dbają o każdy szczegół i detal, aby laptop czy monitor doszedł do klienta w stanie wręcz idealnym. Sprawa komplikuje się nieco, kiedy to firma sprzedająca musi przygotować sprzęt do podróży. Wtedy zaczyna się robić problematycznie, ponieważ trzeba dobrać karton, wypełniacz lub inne zabezpieczenie, a przede wszystkim specjalnie okleić pudło, by kurier wiedział, z jak cennym sprzętem ma do czynienia. W jaki sposób samodzielnie przygotować komputer do wysyłki, aby nie był on narażony na żadne uszkodzenia mechaniczne?

laptop na biurku

Krok pierwszy – jakie kartony przeznaczone do wysyłki elektroniki wybrać?


Kto choć raz pakował komputer do wysyłki i korzystał z usług firmy kurierskiej, wie, jak stresujące może to być zadanie. W głowie pojawia się milion myśli – czy przedmiot dojdzie w takim stanie, w jakim został wysłany? Jeśli prawidłowo podejdzie się do tematu wysyłki laptopa czy komputera i monitora, to adresat z pewnością będzie zadowolony ze swojego zakupu. W Neopak wiemy, w jaki sposób pakowana powinna być elektronika i chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem krok po kroku. Być może ocalimy wiele komputerów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pierwszym krokiem jest właściwy wybór kartonu – jakie pudło wybrać?

Najpierw trzeba podjąć najtrudniejszą decyzję, czyli wybór, w jaki sposób spakowana zostanie elektronika i tutaj są dwie możliwości: skorzystanie z gotowych pudeł, które już dopasowane są do laptopa czy komputera i nie zawsze wymagają dodatkowej ochrony, czy wybór padnie na klasyczny karton, który dodatkowo należy zabezpieczyć. Niezależnie od wyboru warto obie możliwości poznać nieco bliżej. 


Karton komputerowy – specjalne pudło na komputer z obudową typu ATX? Tak, jest to możliwe, a nawet konieczne. Łatwo sobie wyobrazić wysyłkę komputera, ale zazwyczaj w głowie jest ona w czarnych barwach, bo przecież nie jest niczym trudnym upuszczenie ciężkiej paczki czy przygniecenie jej innym przedmiotem. Właśnie dlatego warto stawiać na jakościowe produkty tylko i wyłącznie takie, które zostały sprawdzone i odpowiednio wypróbowane. Jaki jest karton komputerowy? Ściśle przylega on do urządzenia, zapewniając mu pełną ochronę przed oddziaływaniami zewnętrznymi, upadkiem lub zabrudzeniem. Konstrukcja kartonu umożliwia łatwe zapakowanie komputera i całkowite unieruchomienie na czas transportu.Jest on również świetnym sposobem reklamy, ponieważ można na nim nadrukować dowolną grafikę, logo lub firmowe motto. Jeśli dana firma specjalizuje się w sprzedaży używanej elektroniki, to takie pudła powinny być zawsze pod ręką, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przez stronę internetową zostanie sprzedany komputer z monitorem. 

karton komputerowy

Co w takim razie z laptopem, skoro pakowanie komputera jest takie proste? Do tego celu zostały zaprojektowane i stworzone jakościowe opakowania zwane Fix Box. Wyposażone są one w specjalny wkład, który unieruchamia laptopy, właśnie dlatego należy pudełko dobrać do ilości cali laptopa.Pudełka tego typu to kartony wykrojnikowe, które zostały precyzyjnie zaprojektowane. Wyróżnia je podwójna konstrukcja. Pierwszą część stanowi mocny wkład z folią o wysokiej wytrzymałości i rozciągliwości. Z zewnątrz konstrukcja opakowania opiera się na grubej, pięciowarstwowej tekturze falistej najwyższej jakości. Do tej pory nie znaleźliśmy kartonu, który zastąpiłby ten rodzaj opakowania wysyłkowego i zapewnił równie skuteczną ochronę. Fix Box utrzymuje zawartość nieruchomo, nie przemieszcza się ona w żaden sposób, ani nie obija o kartonowe ściany. Można by powiedzieć, że amortyzacja jest na najwyższym poziomie. Ponadto chroni towar przed zarysowaniem i zagnieceniami. Fix Box posiada również praktyczne miejsce na okablowanie. Do jego zamknięcia nie jest wymagane użycie taśmy klejącej.

Klasyczne pudło powinno być niezwykle wytrzymałe, aby komputer nie był narażony na uszkodzenia mechaniczne. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na mieszaną tekturę charakteryzującą się dużą odpornością na wstrząsy i warunki atmosferyczne. Może to być, na przykład specjalna tektura falista BC, powstaje ona w wyniku mieszania dwóch gatunków tektury dwuwarstwowej: B i C. Jest to materiał niezwykle wytrzymały i odporny na uderzenia mechaniczne, właśnie dzięki połączeniu dwóch fal. Po zwiększeniu gramatury do 750 g/m² otrzymujemy materiał trudny do zniszczenia. Co takiego ją charakteryzuje? Przede wszystkim wysoka jakość. Taki karton jest wytrzymały, odporny na wstrząsy i ostre narzędzia. Ciężko go uszkodzić, co za tym idzie, wysyłany pakunek nie jest narażony na niebezpieczeństwo. Co ciekawe, pudło o fali BC odporne jest na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu nawet niechcący pozostawiony karton na deszczu ochroni swoją zawartość, choć zawsze lepiej unikać takich sytuacji. Produkt ten jest ekologiczny i nadaje się do recyklingu, co w obecnych czasach jest niesamowicie ważne. Po ten materiał chętnie sięgają firmy zajmujące się transportem, jak i produkcją. Kartony z tego rodzaju tektury sprawdzą się idealnie podczas transportowania komputerów. Prawdopodobnie nie ma lepszego rozwiązania niż fala BC. Wielokrotne przeładowania, sortowania i zmiany warunków środowiskowych mogą być wprost rujnujące dla kartonowego pudła, jednak te z fali BC dobrze znoszą nawet wysyłki za drugą stronę Atlantyku.

Fix Box na komputer
Folia bąbelkowa antystatyczna (ESD)

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Folia bąbelkowa antystatyczna (ESD)


Krok drugi – w jaki sposób zabezpieczyć wysyłaną elektronikę? 


Nie tylko karton jest ważny, ponieważ nie zawsze spełni on swoje zadanie właściwie. Czasem wstrząsy czy uderzenia są na tyle mocne, że uszkodzenia mechaniczne są wręcz gwarantowane. Właśnie dlatego warto zainteresować się dodatkową ochroną, na przykład specjalnymi wypełniaczami, folią bąbelkową czy też poduszkami stworzonymi właśnie do takiego celu. Laptop czy komputer będzie o wiele bezpieczniejszy, kiedy użyte zostaną jakościowe produkty wypełniające pustą, pozostałą przestrzeń. Jakie artykuły sprawdzą się najlepiej?

Jeśli decyzja padła na wielkie pudło, do którego zostanie włożony komputer z monitorem lub laptop to najlepszym wyborem będzie Flopak. O nim pisaliśmy już tak wiele razy, że zapewne większość klientów sklepu internetowego Neopak, zna jego niesamowite możliwości. Jest to w pełni ekologiczny wypełniacz do paczek. Wysoka jakość wręcz gwarantowana. Sprzedajemy go w specjalnych workach 500 litrowych, które starczą na wiele paczek – no, chyba że będą one wyjątkowo duże. Produkt ten doskonale zabezpieczy lekkie i ciężkie przedmioty. Kształtem Flopak przypomina chipsy, a raczej chrupki kukurydziane. Stworzony jest ze styropianu, co sprawia, że zapewnia on lepszą ochronę przedmiotów niż klasyczne wypełniacze „chrupki”. Z czego tak dokładnie produkuje się Flopak?  Z ekstrudowanego polisyrenu, który ulega całkowitej biodegradacji pod wpływem powietrza oraz wody. W swoim składzie nie zawiera żadnych toksycznych substancji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na środowisko. Jego ogromną zaletą jest fakt, że nie kruszy się on, a więc nie brudzi powierzchni magazynu czy nie ulega zniszczeniu podczas transportu. Chroni pakunek właściwie i należycie. Flopak ciężko zastąpić innym produktem, bo jest po prostu tani, a dobry – czego chcieć więcej? Ten wypełniacz do paczek ekologiczny nadaje się do zabezpieczenia paczek przewożonych transportem morskim, gdyż doskonale pochłania wilgoć z otoczenia.

Skropak zielone serduszka

Niektórym może się wydawać, że z Flopakiem będzie dużo pracy, bo w końcu trzeba go przesypać, dobrać odpowiednią ilość, a kiedy dojdzie do klienta, to co dalej? Ma on go rozpuścić w wodzie? Rozumiemy, że cały proces może być dość skomplikowany, dlatego wprowadziliśmy do sprzedaży specjalne worki foliowe zwane AirBag Cover przeznaczone do zabezpieczania laptopa, który rusza w podróż. Zostały one stworzone z niezwykle mocnej, jakościowej folii ochronnej, która przeznaczona jest do zabezpieczenia komputerów przenośnych.  Umieszczony w worku AirBag laptop jest w pełni chroniony przed zarysowaniami i pęknięciami. Można w nim także umieszczać inne płaskie przedmioty, wymagające ochrony na czas transportu. Produkt ten pasować będzie do kartonów o wymiarach 410 x 340 x 75 milimetrów. Dlaczego warto go wybrać? AirBag jest prosty i szybki w użyciu. Wystarczy chwila, aby wsunąć i umieścić w nim laptopa, a następnie przełożyć zabezpieczoną elektronikę do wybranego kartonu wysyłkowego. Nie trzeba męczyć się czy tracić cenny czas. Dwie minuty i gotowe. 

Elektronikę można również owinąć folią bąbelkową, ale nie tą klasyczną, która trafia do kartonów z kosmetykami, akcesoriami czy biżuterią. Musi być ona antystatyczna, tylko taka sprawdzi się najlepiej podczas transportowania elektroniki, ponieważ jest ona wrażliwa na wyładowania atmosferyczne. Folia antystatyczna posiada znakomite właściwości ochronne w zakresie ograniczania i amortyzacji wszelkiego rodzaju drgań oraz ochrony przed uszkodzeniami. Każdy wie, jak bardzo wrażliwe na zarysowania, pęknięcia czy spięcia są tablety, komputery i laptopy. Wystarczy dosłownie jedna niebezpieczna sytuacja, a ekran może rozbić się na wiele drobnych kawałków – i to wcale nie potrzeba siły. Tablety, telefony komórkowe, płyty główne, płyty z pamięcią przenośną, telewizory, komputery, sprzęty audio i wideo, AGD oraz wiele im podobnych są dodatkowo wrażliwe na wyładowania atmosferyczne. Źle przygotowany do wysyłki komputer to prawdopodobieństwo zwrotu lub reklamacji, a przecież to wiąże się ze stratą pieniędzy. 

Więc, aby zadbać odpowiednio o swój biznes, warto rozważyć zastosowanie odpowiednich opakowań wysyłkowych. Czasem niewielka inwestycja pomoże odpowiednio zabezpieczyć wysyłany przedmiot i nie narażać przedsiębiorcy na straty. Jeśli komputer zostanie uszkodzony podczas transportu, a nie został odpowiednio ubezpieczony, to wysyłający nie tylko straci na wysyłce, ale również samym sprzęcie i to nie małe pieniądze. Czy jest to tego warte?
Komputer stojący na biurku
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie