Joanna WrzeszczJoanna Wrzeszczwtorek, 30 sierpnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 8636
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jak działa zszywacz tapicerski? Co musisz o nim wiedzieć?

jak działa zszywacz tapicerskiIstnieje wiele narzędzi, przeznaczonych do użytku domowego, które mogą się przydać przy wielu różnych okazjach. Poza młotkiem albo śrubokrętem warto posiadać w swoim warsztacie czy mieszkaniu własny zszywacz tapicerski. To urządzenie mechaniczne jest wyjątkowo proste w obsłudze, a jednocześnie niezwykle pomocne w wielu sytuacjach. Choć działa podobnie do klasycznego zszywacza biurowego, daje o wiele większą możliwość manewru oraz wykorzystania. Co warto wiedzieć na temat zszywaczy tapicerskich, decydując się na zakup własnego sprzętu? Jak działa to urządzenie i jak może być wykorzystywane na co dzień? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Zszywacz tapicerski jak działa? Instrukcja obsługi


zszywacz tapicerski ręcznyChoć zszywacze tapicerskie są bardziej zaawansowanym sprzętem do użytku domowego i profesjonalnego, tak naprawde ich obsługa nie wymaga dużej wiedzy lub znajomości konkretnych technik. Specjalny mechanizm pozwala na wbicie zszywki z dużą siłą w dedykowany materiał, dzięki czemu operator nie musi wkładać w działanie własnej energii. Wystarczy przyłożyć zszywacz tapicerski w wybrane miejsce i nacisnąć rękojeść, aby uwolnić zszywkę. Naciskając rączkę raz po raz możesz bez trudu wbić wiele zszywek w małych odstępach od siebie, mocując wybrany materiał na właściwym miejscu. Cała operacja wbicia zszywki to zaledwie ułamek sekundy, dzięki czemu praca nie zajmuje wiele czasu. 
UWAGA! Podczas korzystania ze zszywacza tapicerskiego pamiętaj, aby nie zbliżać urządzenia do rąk czy nóg, unikając tym samym przypadkowego skaleczenia. Wbicie zszywki w ciało może być bolesne, biorąc pod uwagę dużą siłę, z którą jest ona wypuszczana.


Budowa zszywacza tapicerskiego


Zszywacz tapicerski to urządzenie o bardzo prostej budowie. Jest wyposażony w nieruchomą podstawę ze specjalnym mechanizmem oraz rączkę, której naciśnięcie uwalnia zszywki z dużą siłą. Zapas zszywek przechowywany jest w specjalnym magazynku, który należy podłączyć do zszywacza przed rozpoczęciem pracy. Nie wymaga on podłączenia do źródła prądu, dzięki czemu jest bardzo wygodny w eksploatacji, dostosowany do dłoni użytkownika. 

Zszywacze tapicerskie zastosowania 


Zszywacze tapicerskie mają wiele zastosowań, jednak najczęściej można je spotkać w przemyśle meblowym, przy pracach dekoratorskich, podczas mocowania różnych instalacji czy przy drobnych naprawach. Bez trudu łączą ze sobą różne materiały, w tym tkaninę lub papier z drewnem. Mogą także przytrzymać kable w wybranym miejscu na ścianie, przyciskając je skutecznie do powierzchni. 
Zszywki do takera

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zszywki do takera

Jak włożyć zszywki do zszywacza tapicerskiego?


Jak włożyć zszywki do zszywacza tapicerskiegoWłożenie zszywek do mechanizmu zszywacza tapicerskiego może stworzyć problem dla kogoś, kto nigdy nie obsługiwał podobnego urządzenia. Podczas całego procesu warto wykazać się ostrożnością oraz cierpliwością, aby nie zrobić sobie krzywdy lub nie uszkodzić mechanizmu zszywacza. Aby włożyć zszywki do zszywacza tapicerskiego, należy otworzyć dolną klapkę magazynku i umieścić na niej zszywki pionowo. Warto zwrócić uwagę, by nie nachodziły one na siebie, bo może to spowodować zablokowanie mechanizmu. Po umieszczeniu zszywek klapkę należy ostrożnie zamknąć, uważając, by zszywki się nie przemieściły oraz by nie przyciąć sobie palców. Tak załadowane urządzenie jest od razu gotowe do działania. 

Jak wymienić zszywki w zszywaczu tapicerskim?


Jak wymienić zszywki w zszywaczu tapicerskimZdarza się, że do zszywacza tapicerskiego trafią zszywkitapicerskie w złym rozmiarze, co może spowodować jego zablokowanie. Aby uniknąć takich sytuacji, zawsze używaj zszywek o wymiarach, zapisanych na urządzeniu lub w instrukcji obsługi. Otwórz klapkę od magazynku i wyjmij niewłaściwe zszywki ze środka. Jeżeli jakieś elementy zdołały się zablokować, możesz wykorzystać wykałaczkę lub pinezkę, aby wyjąć zszywkę z maszyny. Następnie ustaw prawidłowe zszywki na klapce magazynku zgodnie z poprzednim krokiem i zamknij urządzenie. Wymiana zszywek zajmie Ci tylko kilka chwil, a cały proces jest niezwykle prosty.

Jak naprawić zszywacz tapicerski?


Jak naprawić zszywacz tapicerskiJak każde urządzenie, zszywacz tapicerski również może ulec drobnej awarii. Zwykle jednak problem ze zszywaczem można rozwiązać samodzielnie ze względu na jego prostą budowę oraz mechanizm działania. Jeżeli zszywacz nie wbija zszywek, sprawdź, czy w magazynku znajduje się ich zapas oraz czy przypadkiem jedna z nich nie zacięła się przy wylocie. Jeżeli tak, usuń ją ostrożnie za pomocą obcęg lub wykałaczki. W przypadku, gdy zszywacz nie wbija zszywek dostatecznie głęboko, może to być spowodowane obluzowaniem się sprężyny w mechanizmie urządzenia. Należy ją wówczas nieco podkręcić i sprawdzić, czy pojawiła się poprawa. Złe funkcjonowanie zszywacza tapicerskiego może również oznaczać, że sprzęt wymaga odpowiedniego smarowania.

Jaki zszywacz tapicerski wybrać?


Zakup własnego zszywacza tapicerskiego nie wiąże się z bardzo dużymi kosztami, jednak warto zdecydować się na najlepszy sprzęt, biorąc pod uwagę jego wykorzystanie. Do domowych prac najlepszym wariantem będzie klasyczny zszywacz ręczny, wygodny zszywacz młotkowy lub zszywacz elektryczny. W przypadku bardziej profesjonalnego użytkowania, dobrze jest rozważyć zszywacze pneumatyczne o większej mocy. Kupując zszywacz tapicerski zaopatrz się od razu w odpowiedni rodzaj zszywek do danego urządzenia oraz skuteczny rozszywacz na wypadek poprawek. Odpowiednio wyszkolony personel pomoże Ci w skompletowaniu zamówienia oraz przekaże wszystkie niezbędne informacje, rozwiewając ewentualne wątpliwości.
jak działa zszywacz tapicerski
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie